Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin Dikkatine.. Yeni Forum Adresi: http://www.esigara.eu/

Mt Baker MtBaker Vapor Likit ve Aromalar

'Likit İncelemeleri' forumunda blue tarafından 16 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

MtBaker Vapor Likit ve Aromalar 5 5 1votes
5/5, 1 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (1)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. blue

blue
    Expand Collapse
    nutella
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,596
    Ratings:
    +7,259 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    Evolv DNA 30D+Troy 1x
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    23.03.2013
    MtBaker Vapor Likit ve Aromalar
    inceleme
    Inceleyen: ferdem

Sevgili dostlar; Mt baker vapor Likitleri ve Aromalarından kullandıklarım hakkında kısa değerlendirmeleri sizlere faydası olması umudu ile paylaşmaya çalışacağım. Bu esnada unutulmaması gereken şey, likit mevzu kişiden kişiye farklılıklar göstermekle birlikte, aynı kişinin farklı günlerde, farklı tadlar alması bazen hiç alamaması gibi durumlar olduğunu göz önünde bulundurunuz.

Değerlendirmede puanlama sadece likitin alınabilirliğine puan verilecektir.puanlama 10 üzerinden yapılacaktır.diğer bogaz vurum vs puan verilmeyecektir çünkü bogaz vurum, vg ,pg kalitesi anlamında yaklaşık 4-5 aydır farklı kombinasyonlar sonuçunda en ideal düzey bulunmuştur, ve mtbaker bana kendini her almada kanıtlamıştır. şahsi kanaatimdir kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir.
    *Neden mt baker tercih edilir? fiyat,kalite değerlendirmesinde bana diğer bir çok premium likitten aşağı kalmadığını kanıtlamıştır. Ayrıca mtbaker aroma olarak
    Water soluble Flavor (suda cözülebilir aroma)kullanıyor. diğer aromaların esigarada kullanımı önerilmiyor. okuduğum kadarı ile....net bir bilgi değildir..

MTBAKER likitlerinde en ideal vg-pg oranı %50vg-%50pg extra 1 shot en ideal tad bogaz vurum ve demlenmeden kullanım bu oranlarda gerçekleşti turkiyeye geldiği süreyi demlenmiş olarak kabul ediyorum ben minimum 5 maximum 12 gün aralarında elimde oluyor.. bu süre zarfında ben alır almaz direk kullanıma geçiyorum demleme vs uğraşmadan içiyorum, pg ye alerjisi olanlar vg söylemek durumunda buda bir süre demleme gerktiriyor..tecrübeyle sabit..

MTBAKER aromalarında en ideal karışım %15 ile %40 arasında değişiyor bu sitenin açıklaması şuana kadar maximum %20 kullandım üstüne çıkmadım ama sitesinde aromalarını %15 den aşağı kullananı pek göremezsiniz sanırım water soluble flavor mevzuyla alakalı bir durum olsa gerek.her aroması için ben farklı oranlarda kullansamda en yogun %15 oranında kullanıyorum ve aroma 1 haftada oturmuş oluyor..ultrasonic cleaner, ve manyetik karıştırıcı ile 2 saatten sonra tabikide :D..

• Kek ve İçeçekler
    • Cinnamon Roll E Juice Baker Vapor* 10 = kremalı Tarçınlı rulo kek içimi sıcak ve tadlı, sade olarak bir süre sonra baysada karışımla süper ötesi diyebilirim.
    • Graham Cracker E Juice Baker Vapor* 10 = Aslında bisküvi kraker olamasına ragmen daha çok kek tadını alıyorum ben grahamda şu da kesin bir gerçek tuzlu olduğunu hissettirmişler. sade kullanımda ilk denemden sonra kıyada köşede yerini buldu :D pek bana göre olmadığını fark ettim
      Puanı 10 almasının sebebi hikaye gibi forumdan umutt5 kardeşimle mtbaker sayesinde tanıştık benden 3 adet mtbaker likit almasıyla başladı bugünkü arkadaşlığımız, uzun zamandır tecrübelerimizi paylaşır, kullandıklarımız likitlerin iyi kötü yönlerini birbirimize uzun uzadıya anlatırız. bende likit olmazsa o bana, onda likit kalmazsa ben ona bu şekilde yolluyoruz.. bir gün ikimizdede stok eridi elimde kullanmadığım 20 ml graham bayıla ayıla içtiğim 25-30 ml cinnamon ve çok azda peanut butter var likitlerimizde neredeyse gelmek üzere. ben dedim ki dur ben sana likit yollayayım. bu üç likiti karıştırıp ikiye bölüp yolladım. o gün bugündür bayıla bayıla içiyoruz. yokluktan keşife bu süre zarfında peanut butter bu karışımdan çıktı, umutt5 white rabbit çok az içine ilave ederek içmeye başladı ben ise bugünlerde vanilya ile cinnamon grahamın bir başka hale büründüğünü fark ettim.:D Kısacası dostlar cinnamon+graham bire bir yada ben tatlı sevmem derseniz graham %60 cinnamon %40 şeklinde karıştırarak güzel likit elde etmiş olursunuz.
    • Cake (Yellow) E Juice Baker Vapor* 4 = Uzak durun resimlerindeki gibi değil ben ev yapımı şu içine portakal parçaçıkları atılanlardan sandım ama bir türlü ne kek nede başka bir tad alamadım ..tuhaf kek tadında diyebiliriz ama sentetik bilgilerinize ...
    • Peanut Butter E Juice Baker Vapor* 8 = Fıstık ezmesi zaten vazgeçilmez bizim evde çok seviyorum kendilerini mtbaker neredeyse fıstık ezmesinin birebir tadında yapmış gerçekten fıstık ezmesinin o ağızda bıraktığı tatlı tuzlu tadı hissettiriyor gün boyu içilebilr tercih meselesi...yogun bir likit bu anlamda uzun süreli içimlerde tadını anlaşılmıyor..
    • Candy Cane Coffee E Juice Baker Vapor* 9 = ?u amerikan filmlerinde görürüz ellerinde elastik bir şeker var ya işte onu kahveyle karıştırmışlar candy cane mentollü olduğu için kahve ile karışımı çok hoş gün boyu sıkılmadan içilebilir.. not :555 tütün bazlı likite damak tadına göre ilave edilince enteresan kahve menthol yanık şeker tadında bir karışım çıkıyor...
    • Bananas Gone Nuts E Juice Baker Vapor* 1 = sakın ha uzak durun, bpusardo yaktı bizi ben 6 aydır bu kadar kötü bkokulu bir likit daha tadmadım, çok az kullandım 1 ml bile değil zaten dayanmakta mümkün kokusu muzu andırdada çok sentetik , ben yeni fırından çıkmış poşette enteresan değişimle kötü bir kokuya bürünmüş ekmek tadı ile azda muz tadı almıştım.... sitesinde çok gözde belki benim ağız tadımlada ilgili olabilir..
    • Mudslide E Juice Baker Vapor* 7 çikolata ve krema çok azda kahve tadında çok yogun aromalı bir likit kokusu çok hoş
    • Banana Cream Pie E Juice Baker Vapor* 7 kreması fazla olduğu için ve hafif içimli birlikit aromaları tat olarak hissediyorum fakat kokusu çok az yada bana göre değil muz ve krema kek kombinasyonunu sevenlere için ideal diyebilirim..
    • Caramel Apple E Juice Baker Vapor* 7 kokusunu begenmeme ragmen tadı çok güzel gerçeten karamel ve elma tadını çok iyi kombine etmişler alınabilir likit koku problemi olmayanlar için :d
    • Butterscotch E Juice Baker Vapor* 5 aynı şey Butterscotch tada mevcut koku kötü tad bana göre değil ama sitesinin en popüler ürünü diyebilirm.
    • Brown sugar e juice baker 6 tadlıların üzerine döküle şerbet için yağ ile şekeri tavada pişirdiklerinde yayılan koku tadında ben likitlere yanık şeker tadı verebilirmi aceba diyerek almıştım, hüsrannnnn. :D
    • Coffee E Juice Baker Vapor* 6 light kahve diyebilirim hatta filtre kahve diye starbaxta içtiğimiz kahveyi anımsatmıştı bana begenmedim bugüne kadar içtiğim en iyi kahve aroması liquanın ki idi..
    • Cola E Juice Baker Vapor 5 Cola kokusu var ama aroma olarak pekte cola aroması kalmıyor ağızda zayıf bir cola tadı. hüsrannn :D
    • Ectocooler E Juice Baker Vapor* 7 umutt5 denemem için yolladı çok fazla aşırı ekşi limon tadında olips gibi sanki güzel likit ama bana göre değil..:D
    • Snickers E Juice Baker Vapor 8 umutt5 denemem için yolladı snickers severler edinmeli bence yer gibi oluyorsunuz hatta tütün bazlı likitlerler karıştırılabilir atomizer üzerinde karıştırma şansı buldum pipo tadında oluyor..

• Tütün
    • USA Blend E Juice Baker Vapor* 9 ham tütün tadında mtbakerın begendiğim 3 tütün aromasından biri azda olsa ağızda bıraktığı tad sigaranın acılığında ben begendim umutt5 begenmedi :D
    • Ankara Tobacco E Juice Baker Vapor* 5 Ankarada tütün yetişiyorda biz mi bilmiyoruz :D bilmediklerinden olacak herhade saçma sapan ne olduğu belirsiz tadlı bir tütün yapmışlar ben ne kokusundan ne tadın hiç birşey anlamadım hüsrannn :D çöpe :D
    • Coumarin Pipe E Juice Baker Vapor* 9 Sigara tadında değil ama beni en fazla frenleyen likit oldu neredeyse bu likitte sigara aklıma hiç gelmiyor
      ekşi kırmızı meyveler diyesim geliyor ama ne ben nede umutt5 tam hangi meyvenin ekşisi bulamadık. ama pipo tütününe çok yakın bir tad ve çok keyifle hem tütün sevenler hemde sevmeyenler içebilir :D ekşiye takılmayın çoook az bir ekşi var...
    • Stag Leaf Tobacco E Juice Baker Vapor* 5 tütün kokusu yerine bana okaliptos ağacının yapraklarının kokusunu andırdı bir kaç ısrarlı denememde tam olarak bir tad alamayınca çöpeee :D hüsrannnn :D
    • Virginia Fire Cured Tobacco E Juice Baker Vapor* 9 içinde sanki derinlerde tütünle karışık kakao kokusu gibi bir şeyler var tütün bazlı olduğunu ispatlıyor tad ve aroma sigarayla ilişkilendiremedim.ama tuhaf şeklide içimi hoşuma gitti. bundada ekşimsi bir tad var.
    • Hawk Sauce E Juice Baker Vapor* 8 karışık meyve tadında tütün bazlı menthollü güzel likit gün boyu içilebilir ferah bir likit kendileri:D bu arada en çok satanlarından
    • East Coast Tobacco E Juice Baker Vapor* 1 umutt5 bırakıyorum bu likiti :D
    • Rum Tobacco E Juice Baker Vapor* 6 arkadaş ben bu likitte bildiğiniz pas tadı aldım. tamam tad vs güzel ama sanki paslı metal kokusu gibi bir tad şimdi bu adam delimi metal pas mı yiyor diyebilirsiniz :D tütün bazlı meşhur rum tobacco ben fazla begenmedim..
    • 555 E Juice Baker Vapor* 8 güzel bir likit içinde derinlerden karamel tadı veya benzer bir koku var sigaraya yakın diyebilirm ama öyle tam anlamı ile değil fakat yogun tütün aromalrı sevenlere içine candy cane coffee ile güzel bir karışım olur..
    • 555 menthol E Juice Baker Vapor 8 mentollüsü :D
    • Cherry balsam tobacco E juice Baker Vapor 5 kiraz sanki parfüm kokusu gibi sivri bir tadda begenmedim içinde tütün tadınıda alamamıştım ...
    • American Tobacco E Juice Baker Vapor* 0 ben bu likite küfür etmek isitiyorum ama yazık adamların onca iyi ürününün arasında bu da bana göre değildir.. sakın ha aman yanılıp almayınız :D ilk başta iyi gibi gelsede esigaraya veda ettirme gücü var iğrenç bir likit :D
      umutt5 ne hale geldiğimi anlatır buradan bu likitte başıma gelenleri :D

• Meyve
    • Honeydew E Juice Baker Vapor* 9 kavungillerden bir tür meyve kavun ile acur bilirseniz ikisinin karışımı yada ham kavun (kelek) ekşi tadda çok güzel bir tad tavsiye ederim limon, ve menthol ile çok ferah içimli bir likit olabiliyor.
    • Coconut E Juice Baker Vapor* 5 çok zayıf hindistan cevizi demeye bin şahid lazım hüsrannn :D
    • Grape E Juice Baker Vapor* 7 yoğun üzüm aroması 1,2 damlası ile virüs gibi yayılıyor karıımlarda kullanılmak üzere aroma olarak aldım
    • Spearmint E Juice Baker Vapor* 7 haifi nane aroması taze nane tadında değil daha çok kuru nane anımsatıyor.
    • Watermelon E Juice Baker Vapor* 6 yaw arkadaş türkiyede yetişen karpuz ile amerikada yetişen (eğer yetişiyorsa) farklımı kide karpuzun menbağında yaşana bana bu aroma bozumuş karpuz tadında geliyor. karışımlarda idare ediyor karpuz limon nane 3 lüsünü deneyebilirsiniz.
    • Key Lime E Juice Baker Vapor* 8 farklı bir tür limon çeşiti tadıda yeşil limonu kabuklarıyla yermişceşine ekşi bir tad :D güseeelll
    • Lemonade E Juice Baker Vapor* 8 limonata güzel ama kişiye göre değişebilir bir kaç arkadaşım limonata tadı alamadı ben begendim oysa:D
    • Menthol E Juice Baker Vapor* 4 vicks tadında bir menthol bu tavsiye etmiyorum kötü..
    • Moo Juice E Juice Baker Vapor* 9 milkshake çileklisinde tadı gerçekten çok güzel tavsiye olunur..
    • Blueberry E Juice Baker Vapor* 9 gün boyu elinizden düşürmezsin bir alıştınızmı yanınızdan da ayıramıyorsunuz :D içilesi ferh bir likit.
    • Wild Cherry E Juice Baker Vapor* 4 iğrenç.. sentetik tad
    • Peach E Juice Baker Vapor 7 gerçekten şeftali tadını alıyorum ama rehası az geldi bana
    • Strawberry E Juice Baker Vapor 7 daha güzel çilekli likitler içtim
    • Thug Juice E Juice Baker Vapor 8 yukarıda bahsettiğim karışımın hazır hali karpuz üzüm menthol bende daha iyi yaptıkları kesin :D

Arkadaşlar aklımda bulunanlar bunlar bazılarını eksik hatırlıyor olabilirim hala olanla var yanlışım kusurum oldu ise affola noktalama vs . burada olmayanları sizlerde al tarafa ilave ederek adiğer alacaklara yardımı dokunmuş olur. hadi bakalım söz sizde SAYGILAR

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  2. dalsarkar

dalsarkar
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +11 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tesla 120w-Kayfun v5
    22.12.2017
    İnceleme için teşekkürler. Blue moo aromasının içeriği ilgimi çekti almayı düşünüyorum deneyen varmı? Ayrıca thug aromasıda güzel görünüyor yalnız mentolden hiç hoşlanmam. Mentol tadı rahatsız edecek düzeydemi?

3. miran

miran
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    177
    Ratings:
    +297 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    Taifun GT2 - Kayfun V5
    Teşekkürler

Banana cream pie %10 ile demledim. 1.5 Hafta sonrası aroma çok yoğun. %15 civari demişsiniz ama malesef ben buna katılmıyorum. Bence %5 idealdir Banana Cream Pie için

Birde hocam %15-40 aroma nedir ya. Kıllandım ben şu an bu MTBaker'dan. Bol bol tüketilsin diye mi böyle bir oran verilmiş.Tankı aromayla dolduralım olmadı :)))

4. YEK

YEK
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    572
    Ratings:
    +985 / 20
    hawk souceyi denemiştim ve şuana kadar içtiğim en güzel likitti. Fakat 2. ayında çok güzel oldu bu kısmı biraz garip :D Mt bakerin aromalarında sanırsam alkolden kaynaklı bir sentetik koku&tat (en azından hawk soucede) var. Çok fazla havalandırma yapmıştım.

5. bybirol

bybirol
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    989
    Ratings:
    +2,042 / 42
    17.10.2014
    MT Baker aroma tercih eden arkadaşlara sesleniyorum artık MT Baker aroma satışı yapmıyor.
    Zaten MT Baker firmasının aroma üretimi yoktu sattığı tüm aromaları FLAVOR WEST firmasından alıp kendi etiketiyle MT Baker flavour adında satıyorlardı.
    Anlayacağınız MT Baker aromalarına özlem duyan arkadaşlar aromalarını FLAVOR WEST marka tercih edebilirler.
    Bu arada kullanım oranlarının % 15 yazdığına bakmayın % 3 - 4 gibi oranlarda bile gayet güzel sonuç alırsınız...

• Beğendim Beğendim x 1
  6. androoped

androoped
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico & Serpent Alto
    birşey sormak istiyorum . karıştırıcı bir cihazım olmadan da nbase ve aroma ile liktimi yapma şansım varmıdır?

7. llllllllllllllllllll

llllllllllllllllllll
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    935
    Ratings:
    +2,043 / 107
    Kullandiginiz Cihaz:
    IYI
    1881
    Var tabiki forumda evyap bolumune bakin.

8. molkumasan

molkumasan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +8 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Asvape Lucifer
    06.06.2016
    inceleme için çok teşekkürler

9. Mad

Mad
    Expand Collapse
    EDEP YA HU

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +31 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yok
    bybirol hocama katiliyorum flavour west alin ugrasmayin/

10. turkisharmagedon

turkisharmagedon
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +36 / 2
    flavor west cunnamon roll ile mtbaker cinnamon roll birebir aynimı yani?

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.