Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Mod üzerinde pil şarj edilirmi ?

'Elektronik Sigara Piller' forumunda Hasanyazici tarafından 29 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

Mod üzerinde pil şarj edilirmi ? 4.5 5 2votes
4.5/5, 2 oy

?

HANGİ PİL

1. Samsung

2. Lg

3. Sony

Sonuçlar sadece oy verildikten sonra görüntülenebilir.
  1. Konu
  2. Yorumlar (2)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. CeritBoyu

CeritBoyu
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +9 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    COBOID 200
    Özet
    Pillerinizi akıllıca seçin. Şüphede kalırsanız, AW IMR yüksek dirençli pilleri alın. Bobinlerinizi kendiniz hazırlıyorsanız, ilk ateşlemeden önce mutlaka deneme yapın. Ohm-altı kullanıyorsanız, bobininizin amp yükünü kolaylıkla kaldırabilecek uygun bir pil kullandığınızdan emin olun. Kurulumunuz bir kez çalıştı diye, devamlı ve aralıksız kullanım için güvenli olduğunu sanmayın - bobinlerin direnci zorlanınca değişebilir.

Özet
    Pillerinizi akıllıca seçin. Şüphede kalırsanız, AW IMR yüksek dirençli pilleri alın. Bobinlerinizi kendiniz hazırlıyorsanız, ilk ateşlemeden önce mutlaka deneme yapın. Ohm-altı kullanıyorsanız, bobininizin amp yükünü kolaylıkla kaldırabilecek uygun bir pil kullandığınızdan emin olun. Kurulumunuz bir kez çalıştı diye, devamlı ve aralıksız kullanım için güvenli olduğunu sanmayın - bobinlerin direnci zorlanınca değişebilir.

Gerçek şudur ki, iç yapı olarak, AW etiketli bir pil ile Panasonic, Samsung vb. etiketli bir pil tam olarak aynı şeylerdir. Aw, pili sadece bir dizi kontrolden geçiriyor. Pillerini daha güvenli kılar mı bu? Tam olarak değil. Endişeyi gidermeye yarar mı? Kesinlikle.

Tam olarak hangi korumaların sağlandığını öğrenmek için ya pil üreticisinin elinden bilgi broşürünü kapmanız, ya da satıcınızın onu çevrimiçi olarak listelemiş olmasını ümit etmeniz gerekir. Korumalı piller çoğunlukla korumasız kardeşlerinden boy olarak daha uzundur. Sebebi, pilin içine yerleştirilmiş olan ilave devre sistemidir. Satın almaya kalkışmadan önce boyutlarını doğrulayın.

NCR piller, Panasonic ve diğerleri tarafından üretilen yeni tip "melez" pillerdir. NCR piller, ICR piller gibi kobalt katot kullanır, ama IMR pillerle aynı nikelli melez yapıya sahiptir. Bu, onlara daha yüksek toplam pil kapasitesi verdiği gibi, daha yüksek direnç kabiliyeti de sağlar. Bütün NCR pillerin "yüksek dirençli" sayılmadığını bilin; Panasonic NCR18650B 3400 mAh ve NCR18650A 3100 mAh yüksek dirençli değildir.

Bizim e-sigaralarda kullandığımız piller genellikle 5 rakamın izlediği 3 harften oluşan endüstri tanımlı bir kimlik düzenini takip eder; örn. IMR18650, ICR14500, NCR18650 vb. İlk üç harf pilin esas yapısını ve kapasitesini gösterir. Takip eden rakam dizisiyse, pilin yaklaşık fiziksel boyutunu ve şeklini gösterir.
    --- Mesaj Birlestirildi, 28 Ekim 2017, Orjinal Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2017 ---
    Kisaca atomozerdi mod idi likit idi derken en onemli parcayi es gecmeyin sonuclari agir ve donusumsuz olabilir

#361 CeritBoyu, 28 Ekim 2017
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Mart 2018
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
  2. Hallelujah

Hallelujah
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +28 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Swag + Ammit 22
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    28.01.2017
    ilk 6-7 ay eşim ve ben mod üzerinden şarj ettik. forumda okuduklarım sonucu şarj aleti edindim fakat eşim hala sıklıkla mod üzerinden şarj ediyor. hemde şu yerden yere vurulan smok alien ve al85 leri kullanıyoruz :ROFLMAO.: patlar mı bilemem ama bir problem yaşatmadı pillerimizde de bir performans düşüklüğü olmadı. 3. sayfa olmamak adına tedbir alıyoruz sadece. zaten kötü olan imajı daha da aşağı çekmeyelim diye :whistle.:

3. iStickPico

iStickPico
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Barış Çubuğu :)
    04.09.2017
    Ben 2 aydır şöyle kullanıyorum dinleyin :) Samsung Note5 cihazımın orjinal şarj aletiyle mod üzerinden şarj ettiğim zaman cihaz aşırı ısınıyor (ısındığı için ato'nun üzerindeki oringler zarar görmesin diye ato'yu çıkarıyorum.) Fakat şunu fark ettim cihazın yanında gelen USB kablosuyla bilgisayardan şarj ettiğim zaman cihaz ısınmıyor. Yanı diğer yönteme göre şarj süresi biraz daha uzun sürüyor ama bana daha sağlıklı gibi geliyor.

4. ArıkBuka

ArıkBuka
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    82
    Ratings:
    +153 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtc mini kayfun v3 mini
    07.06.2016
    Mod üzerinden şarj ediyorum. Şarj cihazım da var ama üşengeçlik işte.
    Pilin yarısı dolana kadar ısınıyor. El yakacak cinsten değil. Daha sonra normal bir sıcaklıkta şarj tamamlanıyor. Tırsmıyor muyum? Tırsıyorum. Ama korku üşengeçliğime baskın gelmedi henüz :)

5. bornaghi

bornaghi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    25
    Ratings:
    +42 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    peerless rda
    ben yaklaşık 6 aydır mod üzerinden şarj ediyorum , herhangi bir ısınma veyahut pil performansında bi eksilme yaşmadım , revenger mod kullanıyorum ki adamlar mod üzerinden hızlı şarj özelliğiyle bu modu piyasaya sürmüşler , ha genede tehlikeli mi emin değilim , eğer patlar ve ben hayatta kalırsam revengerle davalık olacağımız kesin onlar teşvik ediyor

6. jamiryo*

jamiryo*
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    198
    Ratings:
    +262 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Wismec RX 2/3 - Bonza RDA
    Az Evvel (:
    Bende Sony pil var ve 1 yıla yakındır aynı pili usb ile sarj etmekteyim ufak voltta sarj ediyorum kablo ile bilgisayar usb kısmından ondan daha allaha çok şükür bir sorun yaşamadım.

7. SmokRegal25

SmokRegal25
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Tarot Nano
    Vaporesso Luxe her akşam full mod üzerinden prize takarak şarj ediyorum, kablo vaporesso luxe kit ile gelen kablo başlık da apple başlığı, düzgün bir pil ve orijinal şarj başlığı kullandıktan sonra sıkıntı olacağını düşünmüyorum Apple kafalığının akımı çok iyi zaten mod gram ısınmıyor

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  8. sefasen1996

sefasen1996
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +17 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    al85
    Pc uzerimden usb ile arafa bende sarj ediyorum ama prize guvenilir mi bilinmez

9. onurgurler0

onurgurler0
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    yok yeni başlayacam
    Ben de yaklaşık 6 aydır mod üzerinden şarj ediyorum. Her gece yatmadan takıyorum sabaha almış oluyorum. Yalnız 2 amperlik şarj kablosu ve kafası ile cihaz hızlı şarj oluyor fakat ısınıyor(Mod revenger bu arada). Ama kablo 1 ya da 2 farketmeden başlık 1 amperlik bir başlık olduğunda yavaş şarj oluyor ama akşamdan takıp sabah aldığım için zaman çok önemli olmuyor benim için. O yüzden bence ilk dikkat edilmesi gereken şeylerden biri şarj aletinin kafasının 1 amperlik olması gibime geliyor. Henüz bir sıkıntı yaşamadık ama yaşamayacağımız anlamına da gelmiyor. O yüzden en kısa zamanda bir şarj cihazı edinmek lazım gibime geliyor.

• Faydalı Faydalı x 1
  10. Furkan Genç

Furkan Genç
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aspire Pegasus 70 w
    Beyler bende aspire Pegasus 70w var nasıl kullanıcam hiç bir bileğim yok YouTube da da güzel anlatan bulamadım
    --- Mesaj Birlestirildi, 19 Mayıs 2019, Orjinal Mesaj Tarihi: 19 Mayıs 2019 ---
    Bide pil yok pil yokken şarj Ediyim mi yoksa pil ile mi şarj ediyim
    Birde pil önerisi

• Komik Komik x 1
  11. Burak8861

Burak8861
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger 220W m
    Arkadaşlar bende HCIGAR VT75 NANO DNA MOD var USB’den bağlıyorum yeşil ışık yanıyor şarj almıyor cihaz 2. El. Fakat 2 kez şarj edebildim şimdi ise olmuyor konuyla alakalı bilen varsa yardım etsin

Ççç

12. JufastoCihat

JufastoCihat
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Armour Pro
    14.05.2019
    efest imr 21700 pilim var, ama buna uygun bir şarj aleti bulamadım. Var mıdır öneriniz?

Birde bende mod üzerinden sarj ediyorum ama mod değilde, usb kablosunun bilgisayardaki girişi aşırı ısınıyor. Vaporessonun orjinal sarj kablosunu kullanıyorum. Bunun sebebi nedir sizce?

13. RuBi

RuBi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +50 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vapo… Luxe-S, Aromamizer+
    07.07.2016
    ^^ Vaporesso'nun 2.5A destekli Hızlı Şarj özelliği olan bir kablosu var; (bu özelliği destekleyen cihazlar için) USB kablonun hayli ısınıyor olması normal bence. :) Tabii sorduğunuz, kablonun ısınması ise...

Konu başlığına gelince...
    Patlama durumunu okuyunca tuhafıma gitti. Öğrenmek için soruyorum: Eğer Full-Kit olarak kullanıyorsak; mod üzerinden şarj etmek, patlama riski taşımamalı. Öyle değil mi? :oops:*Ki bu şekilde 1 yıl kadar kullanmışlığım var ve günaşırı elimden düşmez kitim* Sonuçta bu cihazları mühendisler üretiyor. Full-Kit olarak kullanırsak, bu risk durumu biraz imkansız olmaz mı? Ki olumsuz bir durumda cihaz kendini "aşırı yüklenme"den ötürü durduruyor. Yani ateşleyemiyoruz.

Fakat mod üstünde, mod için hazırlanmış özel atomizer dışında başka bir atomizer / coil vs. varsa...
    Bak işte o kısmına bir şey diyemem. :censored.: Hiç de kullanmadım. Mantıken risk taşıyabilir gibime geliyor.

Ama yine de... Pilleri (harici bir şarj cihazı ile) şarj etmek, pil ömrü için daima daha sağlıklı olandır. En azından benim bildiğim bu... Bu yüzden 2 set pil taşırım ben de. Biri kullandığım, diğeri de yedekte duranlar. :):love.:

14. callbey

callbey
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +29 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf iJust S
    10.11.2018
    Merhaba. Sertec A31 adlı pili bilen var mı? Yeni cihaz aldım yanında verdiler kullansam mı kullanmasam mı bilemedim. Bilgisi olan var mı?

15. CooLStyLe

CooLStyLe
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    91
    Ratings:
    +230 / 3
    evet edilmesine edilir lakin edilmemesi tavsiye edilir.

16. StrykeR

StrykeR
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    590
    Ratings:
    +1,021 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + İda
    09.08.2016
    Elbette edilir, o sarj girisi zaten onun icin var. :ROFLMAO.:

• Komik Komik x 1
  17. futureinmydreams

futureinmydreams
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +24 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger X Kit
    02.03.2018
    Mod üzerinde olsun olmasın cihazını full kit ya da body olarak şarj etmede sıkıntı yok. Yalnız akım değerlerinin stabil olması için cihazın kapalı olması ŞARTTIR.

Bunun haricinde ister dahili şarj ister harici şarj yapılabilir problem yok. Bu arada kablonun(?) ısındığından emin misiniz? Eğer kablo ısınıyorsa bir problem var demektir.

18. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,764
    Ratings:
    +5,633 / 32
    Yanlış. Günümüzde bir çoğu mod "pass-through charge" özelliği ile gelmektedir. Bu özellik sayesinde cihaz herhangi bir kaynaktan şarj olurken bile içim yapılabilir. Dolayısıyla cihazın kapalı olması falan ŞART DEĞİLDİR.

Tavsiye vermeden önce cihazın ne olduğunu öğrenip, spesifikasyonlarını okuyup, ona uygun tavsiyelerde bulunulmasını genel anlamda tavsiye ederim.

• Faydalı Faydalı x 3
  19. futureinmydreams

futureinmydreams
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +24 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger X Kit
    02.03.2018
    Elektronik ve yazılım mühendisiyim. Şarj etmek ve şarj tüketmek farklı akım kollarıdır. Çalışan arabaya benzin koymaktan farksız bu söylediğiniz. Kim ne önerirse önersin yapmanız ve yapmamanız gereken şeylerin sınırını fizik kanunları belirler. Fizik kanunlarına uymanızı ve “basit” spesifikasyonları dinlememenizi temenni ederim.

• Beğendim Beğendim x 1
  20. celalibo

celalibo
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    104
    Ratings:
    +193 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    evic vtc mini + troy 1x
    05.02.2016
    4 yıldır cihazın üzerinden şarj ediyorum . daha bi sıkıntısını görmedim. şarjdayken kullandığım da çok oluyor hatta

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.