Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Geekvape İnceleme MEDUSA RDTA (VİDEOLU) İnceleme (Yoksa RDA mı?)

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda oXelight tarafından 18 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. crushhh

crushhh
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +13 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso revenger
    Medusa hep merak ettigim ama kullanmaktan cekindigim bir atomizer idi benim icin. Sebepleri malum :) Akitirmi sizdirirmi vs. Bir zamandir kullaniyorum.Gozlemlerimi alacak arkadaslara aktarmak isterim. Gerci @oXelight hocam zaten gereken incelemeyi yapmis ve tavsiyeleri vermis en guzel sekilde. Zaten ustune ekleyecek soz yok :) Bende kendisinin incelemesini referans alarak, izledigi adimlari takip ederek bir adet medusa rdta edindim. Bir kere kurulum cok kolay. Ama bazi ince hususlara dikkat etmek lazim. Telin hava kanallarina olan uzakligi yakinligi gibi. Performansi cok yerinde. Asiri aroma sevmeyen arkadaslari bayabilir aroma performansiyla. Cunku ciddi anlamda yogun bir aroma sunuyor. Buhar performansini zaten soylemeye gerek duymuyorum. Simdi gelelim benim deginmek istedigim bir noktaya. Yani gunluk kullanim kismina. Gunlerdir cebimde, sagda, solda ,yatay, dikey bir suru artistik harekete maruz kaldi. Tanki full kapasite doldurmadim. Yariya kadar anca. Herhangi bir sekilde likit akintisi sizintisi olmadi. Malum genelde atomizerler olmadik anlarda, durup dururken akitma sizdirma ihtimali olan urunler. Bu gibi ihtimallere karsi atomizeri sokup kisa bir zamanda temizleyip , performansa devam etmek cok kolay ve rahat. Tabiki burda en onemli husus, ustadlarinda degindigi ve ustunde durdugu gibi pamuklama.. Pamuklama guzel yapilirsa hic bir sikinti yok. Kendimden yola cikarak, bu atomizeri kimlere onerir yada tavsiye ederim? Benim gibi rda seven ama rdalarin akinti, sizinti gibi problerinden bezmis olan ve ikide birde rda sisteme likit doldurmaktan bunalmis kisilere denemelerini tavsiye ederim. Bu arada bazi yerlerde okudugum izledigim bir durum var. Driptip mesafesi ile tellerin yakinligindan cekinenler olmus sicakliktan ve dudaklarin yanabilme ihtimalimden oturu. Kesinlikle oyle bir durum soz konusu degil. Gayet gonul rahatligi ile alip performans yapabileceginiz, keyifini surebileceginiz bir urun olmus.

• Faydalı Faydalı x 1
  2. inkfalcon

inkfalcon
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    bunda bir türlü aroma tadı alamıyorum bir şeyi yanlışmı yapıyorum acaba ? Serpent mini den aynı likitte baya iyi performans alırken bunda nerdeyse hiç aroma tadı gelmiyor. Buhar performansı inanılmaz iyi ama tat yok , 0,20 den 0,50 ohm a kadar denedim 35 55 watt arası değerleri denedim ( 55 üzerinde buhar dudağı yakıcak kadar sıcak geldii için üstüne çıkmadım ) ama aroma tadında bir artış olmadı . Tavsiyesi olan varsa çok mennun olurum .

3. nacruno

nacruno
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    686
    Ratings:
    +1,182 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    DNA75 + Ammit İDA RDA
    Belli bir süre kullandım. Buhar sıcaklığından tad alamıyosunuz. Driptip takmayı deneyin. Sarı topcap kısmına 510 driptipler uyuyordu. Hatta serpent mininin driptipi uyuyor. Ben serpent driptiple kullanmıştım. Aşağıya benzer foto bırakıyorum.
    3BBA818A-EFC9-4CAC-87BB-C179AB0B2D93.jpeg

4. inkfalcon

inkfalcon
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    öncelikle teşekkür ederim , evet drip tip ile beraber kullanıyorum , ilk taktığımda bende farkettin belli bir oranda arttırıyor ama bir türlü o met edilen efsane aroma yoğunluğu olayını yakalayamadım serpentten aldığım performansın yarısını yakalamış değilim alien clapton 0.45 6pcs kullanıyorum . Aacaba daha kalın tellermi kullanmalıyım ?

5. crushhh

crushhh
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +13 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso revenger
    Burda ,kullandiginiz pamuk ve tellerin kalitesi cok onemli. Oncelikle farkli ,bilinen ve kendini ispatlamis markalarin tel ve pamuk cesitlerini kullanmayi deneyin. Goreceksiniz ki cok sey farkedecek aroma ve buharda. Birde medusada teller tam hava kanalinin karsisinda ve deck kisma daha yakin olacak sekilde kurulum yapmayi deneyebilirisiz sicaklik durumu icin. Kaldi ki 50 watt 0.20 ohmda kullaniyorum ama oyle bir sorun yasamadim sicaklik ile ilgili.. Biraz nazli bir urun. Mesakatli. Ama sunu gonul rahatligi ile diyebilirim. Baska atomizerlerimi kullanmayacak kadar memnunum.

6. oXelight

oXelight
    Expand Collapse
    BUHARADAM
    ESF Hakem Heyeti ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,791
    Ratings:
    +8,400 / 97
    Kullandiginiz Cihaz:
    F/P cihazlar
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    18.01.2014
    Kullandığınız tellerin sarım türü nedir? Serpent mini ve medusa da? Yani fused mıydılar yoksa düz tel mi gibi ve medusa da dual coil mi sarıyorsunuz?
    Etkenlerden biri serpent mini de hava kanalı çok dardır. Medusa da ise hava kanalları geniştir aroma kaybı bazı şartlarda düşük hissettirebilir. Aşırı sıcak buhar hissetme durumu ise dudak uçlarınızı drip tipe dayamak veya diş etlerinizi drip tipten gelen hava akışının önüne koymaktandır büyük ihtimal. Bu tarz yüksek performans atomizerlerde dudaklar driptip dış çeperini kavrayacak ve dişler açık olacak ki buhar bir yere temas etmeden direk boğaza gitsin. Yoksa aşırı sıcak buhara maruz kalırsınız.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  7. inkfalcon

inkfalcon
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Şu ana dek demon killer 8 in 1 hazır tellerden hive 0.5 , alien clapton 0.45 , clapton 0.85 denedim , pamuk olarak muji kullanıyorum .serpent te de aynı telleri ve pamuğu kullandım medusa da dual kullandım , açıkçası single coil kullanımına dair youtubede arama yaptım ama bir şey bulamayınca herhalde dual kullanılıyor deyip dual kullandım ( single kullanılıyorsa ve tarif ederseniz makbule geçer :) ) Şimdi nargile başlığı tarzında ince bir drip edinip onla deniyorum bir nebze daha arttı aroma ama halen serpent ile arasında far var baya .

8. STORMGRAY

STORMGRAY
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ratings:
    +23 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger
    Hocam kusura bakmayin biraz hortlatmis gibi oluyorum da forumda gezerken kafami kurcaladi benim. Hala kullaniyor musunuz aroma isini cozebildiniz mi?

9. inkfalcon

inkfalcon
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    baydır forum girmiyorum geç gördüm kusura bakma , evet sorun halloldu , problem tek kaynaklı sanırım , alien clabton teller kullanıyordum , likit aldığım bir markadan kendi hazır sarım tellerinden aldım şu an çift 0.50 tel kullanıyorum 0.25 oh civarında tatminkar bir içimi var.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.