Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

İnceleme Lost Vape Mirage DNA75C

'TC Sıcaklık Kontrollu Modlar' forumunda BiR tarafından 8 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Zopatudekfuy v2

Zopatudekfuy v2
    Expand Collapse
    A.k.a Zopatüdekfuy & Çöpçü
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,385
    Ratings:
    +6,205 / 148

• Beğendim Beğendim x 3
    • Faydalı Faydalı x 2
  2. poshia

poshia
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    505
    Ratings:
    +1,136 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    pamuk
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    19.02.2018
    upload_2018-5-16_18-4-38.jpeg

Black blaze :love.:

• Beğendim Beğendim x 7
    • Galip Galip x 3
  3. tuncays44

tuncays44
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    226
    Ratings:
    +554 / 15
    16.06.2016
    Dayanamadım aldım. Beklediğimden kibar ve hafif. Şimdi ben sırasıyla neler yapmam lazım. Mod üzerinden titanyum falan seçilmiyor Sanırım profilleri düzenlemem lazım. Forumda vardı konusu ama bulamadım

4. DnZhN

DnZhN
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +69 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    mirage+İDA+dvarw mtl
    • Beğendim Beğendim x 1
  5. ozankardes

ozankardes
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    157
    Ratings:
    +398 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Gus Zest V2
    Çok alasim varda büyüklugu düşündüruyor.

Hafif diye aklım wye 85w a da kayıyor. Girerim tcr degerini geçerim pico da bile TC kullanmışsin Tesla mi yetmeyecek diyorum mesele boyutlar fiyat değil.

Sizce?

6. ArEsVape

ArEsVape
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Ratings:
    +2,094 / 1
    Hocam, inanın benimde çok takılıyordu. Benim eller küçüktür. Bazen inanın pico bile büyük diyordum, neden ?

Pico boy olarak evet gerçekten küçük, enide bir çok moda göre küçük ancak benim elde sevmiyordum. Büyük atolarda olmuyor siye gittim az daha uzun ama dar olan sbody 75 aldım. Tam bana göre. Sonra sıkıldım sattım.(Görsel olarak çizikler oluştu, birazda nedeni oydu)
    Sonra da mirage büyük olur mu olmaz mı derken biryerden denk getirdim aldım. En olarak picodan dar oldugu için, elime tam oturuyor. Uzunluğunu bu yüzden görmezden geliyorum.

Uzunluğunu görmezden gelme sebeplerimden biride ; ağırlığı. Boyutuna göre gerçekten hafif bir mod.

Ele daha iyi otursun, uzunluğu çok önemli değil diyorsanız öneririm. Resimlerde görüldüğü gibide çirkin bir cihaz değil, şık gerçekten.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  7. uralavci

uralavci
    Expand Collapse
    E-sigara Nöbetçi
    ESF Hakem Heyeti

Alınan Beğeniler:
    2,950
    Ratings:
    +5,945 / 78
    Kullandiginiz Cihaz:
    Picolata
    Geçenlerde
    Yazdığınız şu fikrimi destekliyor; ergonomi, her zaman küçük değildir. :)

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  8. ozankardes

ozankardes
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    157
    Ratings:
    +398 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Gus Zest V2
    Detaylı yorumun için teşekkürler hocam aldım gazı. 75c nin küçüğünun çıkacağı yok gibi duruyor.

• Beğendim Beğendim x 1
  9. ozankardes

ozankardes
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    157
    Ratings:
    +398 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Gus Zest V2
    Bugün cihazı aldıktan sonra bu söylediğinize şuan katılıyorum.

Edit: birazda yorum yapayım.

DNA 75c sdece sonundaki c harfi eklense de eklenen çok fazla şey var tamamen yeni bir cip olmuş. DNA 75 te birçok konuda bilgisayara ihtiyacın vardı ohm'u tekrar oku seçeneği bile cihaz üzerinde yoktu. Tüm yazılım yenilenmiş harika herşeyi cihaz üzerinden yapabiliyoruz. 3 tuş güzel olmuş ateşleme tuşu ile menüde işiniz pek olmuyor.

Ateşleme tuşu hissiyatı güzel ne sert ne yumuşak.
    Ateşlemesi hızlı ve stabilitesi klasik DNA. TFR ile TCR ile yapılan isi kontrolü arasında fark olduğunu düşünüyorum. TFR çok daha stabil ve doğru sonuçlar veriyor bence. Pil tüketimi de iyi çok güzel bir cip olmuş bayıldım.

Gelelim eksilere.
    Malzeme kalitesi ortalama seviyede. Hafifletmek adına böyle bir tercih yapmış olabilirler. Renkli kısımlar resimlerde görünen kadar canlı durmuyor. 510 pin yuvasi ve yayı gayet güzel. Ohm okumada sıkıntı yok ölçü aleti ile ne olctuysem 0.001 ohm dusugunu verdi.
    18650 pil kullanırken dallarında pil içinde sallanıyor ama iyice sallamak lazım.

Ekran üzerindeki bombeli cam kötü ekran görünürlüğünü çoğu zaman azaltıyor. Mercekli yapısı kenarlardan bakınca ekrandakiler eğri görünüyor. Ergonomi çok iyi ağırlığı hissetmiyorsunuz.

119usd edermi? Bence etmez. Daha iyi malzeme kalitesine sahip ama DNA cipe sahip olmayan modlar 40usd ye satılıyor. Ederi 80-90 bence .

Dipnot:: FTe MAP kodu ile 95 USD ye geliyor.

#89 ozankardes, 7 Haziran 2018
    Son düzenleme: 7 Haziran 2018
    • Samimi Samimi x 1
  10. CzeckBeFIRT

CzeckBeFIRT
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    172
    Ratings:
    +425 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico+SpicaPro,FivePawns
    28.11.2017
    Ateşleme hızı kaç ms bu modun?
    Acelem yok ama alsam mı almasam mı karar verebilmiş değilim. Pico ateşleme hızı yavaş geliyor. İkonn iyi güzel ancak çift pil olunca o da biraz ağır geliyor.

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğendim Beğendim x 1
  11. GURCANN

GURCANN
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,935
    Ratings:
    +6,693 / 38
    Kullandiginiz Cihaz:
    bilimum sarf malzeme
    merhaba
    ateşleme hızındaki hafif ateşleme yavaşlığını (size göre ) preheat kullanarak çözebilirsiniz

12. CzeckBeFIRT

CzeckBeFIRT
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    172
    Ratings:
    +425 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico+SpicaPro,FivePawns
    28.11.2017
    Haklısınız ancak ben ne şiş yansın ne kebap diyenlerdenim, aslında bir süre preheat kullandım ama şimdi düşündüm de tekrar, neden olmasın, hemen preheat ayarlara geçiyorum, o kadarcık gecikme için 275lira daha vermeye gerek yok di mi ama :) Teşekkürler, sayenizde aydınlandım :)

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Komik Komik x 1
  13. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,333
    Ratings:
    +3,513 / 26

Mirage, pek yeni çıkmış olmasa da henüz birçoğumuz için yeni bir mod. Lost Vape'in alışılageldik Therion gibi klasikleşen tasarımlarından oldukça farklı bir çizgide duran, DNA75C çipe ve 2x700 pil desteğine sahip bu mod'unu inceleyebilmem için eline geçtiği gibi daha ateşleme tuşuna basmadan önce bana gönderen @uralavci hocama çok minnettarım, çok teşekkür ediyorum.

Gelin şimdi Mirage'ı enine boyuna inceleyelim...

1) Kutu İçeriği ve Ön İzlenimler

Lost Vape markasına aşina olan kullanıcıların bileceği üzere, daha önce çıkan çoğu ürün için olduğu gibi Mirage için de özel tasarlanmış bir 'gift box' içinde ulaşıyor ürün elimize. İçerik ise oldukça sade ve fazla hiç bir şey yok;

* Lost Vape Mirage DNA75C
    * USB Kablosu
    * 18650 Pil Adaptörü
    * Kullanma Kılavuzu & Garanti Belgesi

İncelemeye tabii tuttuğum Mirage siyah kasa rengine ve Red Blaze desen rengine sahip ve ürünün tanıtım fotoğraflarının bazılarında Red Blaze deseni o kadar açık renkli görünüyordu ki burun kıvırıyordum aslında "olmamış bu" diye. Fakat ürünü elime aldığım desenin kasaya uyumlu olacak şekilde, koyu tonlarda olduğunu görünce oldukça rahatladım ve bu halini gayet beğendim. Ürünü elime aldığımda ise ergonomisi ve hafifliği karşısında tam olarak şaşkına döndüm diyebilirim.

2) Fiziksel Özellikler

2x700 pilleri destekleyen bir mod olarak Mirage sanıyorum son dönem çıkan tüm 2x700 pil desteği sunan akranlarından bir tık daha uzun bir boya sahip. Boyu 93 mm olan ürünün genişliği 43,5 mm iken derinliği ise 28 mm. Tanıtım sürecinde de boyu nedeniyle eleştiri alan Mirage bana soracak olursanız sunduğu diğer avantajlarıyla beraber bu açığı fazlasıyla kapatıyor.

Öncelikle ürün inanılmaz iyi bir ergonomiye sahip söylediğim gibi. Yani gerçekten muazzam başka bir kelime bulamıyorum anlatmak için. Sağ el, sol el fark etmeksizin ürünü elinizle kavradığınız zaman en ama en ufak bir rahatsızlık verecek keskinlik, çıkıntı, vs bulunmuyor ve elinizle resmen bütünleşiyor. Hem işaret parmağınızla hem başparmağınızla ateşleme yapabiliyorsunuz ve her iki pozisyonda da ergonomi son derece iyi seviyede.

Öte yandan kasa (C Frame) tercihinde alüminyum malzeme tercih edilmiş olması, dışarıdan sadece desen olarak görünen ancak içeride aynı zamanda pil yuvası olarak görev alan reçine bölümle birleştiğinde mod'un ağırlığı kayda değer şekilde düşürmüş. Kesinlikle o heybetli görüntüden beklenmeyecek bir hafiflik söz konusu. İçine bir 18650 pil taktığınızda bile ele gelmeyen bir ağırlığın olduğunu söyleyebilirim.

Kasada malzeme tercihi dediğim gibi alüminyum olarak yapıldığından anodize işlemi de uygulanmış. Dolayısıyla uzun vadede el teri gibi hususlardan dolayı boya atmalarla karşılaşmak pek olası olmayacaktır. 510 konektörü Lost Vape’in diğer modellerinde görülebilecek olan, üç torx vida yardımıyla kasaya sabitlenmiş, paslanmaz çelik pin’e sahip nefis konektörüyken Paranormal ya da Therion gibi modellerde olduğunun aksine kasa ile sıfır konumda bırakılmış. Ayrıca 510 konektörü doğrudan kasaya sabitlenmek yerine C-Frame üzerine ekstra bir tabaka kullanılmak vasıtasıyla sabitlenmiş. Bu plaka da iki ayrı torx vida yardımıyla kasaya tutturulmuş ve sanki bu plaka üzerine çok ince bir ekstra boya uygulanmış ya da anodize işlemi biraz daha farklı uygulanmış gibi. Bunun da sebebi muhtemelen bu plaka üzerinde 510 konektörü sıfır olduğundan oluşabilecek atomizer çizmelerine karşı bir parça daha fazla direnç göstersin diyedir diye düşünüyorum. Ayrıca 510 konektörün çipin aksi yönüne konumlandırılmış olması da olası likit dökülmesi/akması kazalarında çipin herhangi bir şekilde etkilenmemesi için yapılmış oldukça güzel bir tercih.

Tüm DNA çipe sahip ürünlerde olduğu gibi tuşlar aslında Evolv’un kendi seçimleriyken Lost Vape tarafından üzerine giydirilen butonlar gayet iyiler. Kasanın yuvarlak hatlarını koruyan butonlar Paranormal gibi ürünlerden farklı olarak biraz daha dışarıda bırakılmış durumdalar. Tabi bu tuşların dışa dönük yuvarlak hatları sebebiyle sadece bir illüzyon da olabilir. Ateşleme butonu tam anlamıyla “pamuk” gibiyken seçim butonları ise ateşleme butonunun aksine daha sert ve “klik”li bir yapıya sahip.

Ekran ise yine tüm DNA-C çiplerinde bulunan orta şekerli ekrandan olsa da kasaya bütünlük sağlaması açısından Lost Vape tarafından eklenmiş ‘ekstra’ koruyucu ekran ekranın görünüşünü bir miktar değiştiriyor hatta köşelerden baktığınızda biraz da bozuyor. Ancak ekranla ilgilenmenizi gerektiren ayar durumlarında ekranı boyutundan ötürü tam göz hizanıza almanız gerektiğinden bu ekstra koruyucunun yarattığı bozulma kullanıma çok da negatif yansıyan bir durum değil.

Yine yukarıda bahsettiğim gibi pil yuvası tamamen reçineden yapılmış olduğundan bunun performanslı kullanımlarda az bir miktar fazla ısınma olarak geri döndüğünü saptadım. Tabi burada performanslı kullanımdan kasıt ürünün verebileceği maksimum güçle yapılan art arda çekimler olduğundan, bu bilgiyi ancak teorik bir referans olarak kabul etmek yerinde olacaktır. Öte yandan pil kapağı ise son derece güven veren, kilitli bir yapıya sahip. Her ne kadar kilidin yaylı olmaması ve mecburi şekilde elle kapatılması özellikle tırnaksız parmaklarla biraz can sıksa da, bu sistemin uzun vadede bile kolay kolay arızalanmayacağını bilmek bu detaya takılmanızı engelliyor.

Acil durum pil havalandırması reçine yuvaya açılan bir delikle havanın çip bölümü altındaki havalandırma delikleine yönlendirilmiş fakat o açılmış delikten görünen bağlantı kablosunun çok hoş bir görüntü sunmadığını söylemeliyim.

Son olarak hemen hemen tüm 2x700 pil destekli mod’larda olduğu gibi adaptör yardımıyla 18650 pil ya da adaptörsüz 20700 pil kullandığınızda olduğu üzere Mirage’da da ani ve sert el hareketlerinizde pilin yuva içerisinde oynadığını hissedebiliyorsunuz. Bu bütünlük hissi anlamında negatif bir etki olsa da 2x700 destekli bir mod kullanıp 21700 pil kullanmama tercihinin olağan bir sonucu olarak yorumlanmalıdır bence. Bunun dışında mod’un hiçbir yeriden en ufak bir ses gelmesi ya da bir sallantı hissedilmesi söz konusu değil bu arada.

3) Çip ve Performans

Evolv firmasının takipçilerinin hali hazırda bileceği üzere DNA75C çipi yeni bir çip değil, kayda değer bir süredir piyasada. Her ne kadar bu ve Evolv’ün diğer DNA çiplerini içeren mod’lara ulaşmamız mevcut şartlarda çok kolay olmadığından kullanıp bilen sayısı çok fazla olmasa da rüştünü ispatlamış bir çip olduğunu söylemek zor değil.

Çipin tüm detaylarına girmek apayrı bir yazı gerektirdiğinden kısaca spesifikasyonlardan bahsedip konuyu noktalama niyetindeyim.

DNA75C Evolv’un renkli ekrana sahip yeni nesil DNA serisinin ilk ürünü ve pratikte 75 watt güç vermek üzere tasarlanmış. Yakın zaman önce çıkan ve şu an için Evolv’ün en üstün çipi konumunda olan DNA250C ile her pratik özelliği eksiksiz paylaşıyor ki bunlar arasında Evolv’ün alamet-i farikası olan Replay, pre-heat, boost, tam Escribe desteği gibi tüm ekstralar da mevcut. 1A şarj desteği de olan üründe pilinizi gerektiğinde hızlıca şarj edebilmeniz de mümkün (Not: Lütfen harici bir şarj cihazı kullanın ve çok zorda kalmadıkça pillerinizi mod üzerinden şarj etmeyin).

Enerji verimliliği anlamında alt sınıra yakın bir konumda olan DNA75C bir performans çipi değil. Türkiye’deki kullanıcıların eğilimlerini göz önünde bulundurduğumuzda özellikle MTL seven, arada orta şekerli DL içimleri yapan kullanıcıları tatmin edecek bir yapıya sahip. Yani ben bunu alayım, dual, triple coil’leri takayım ortalığı buhara boğayım gibi düşünceleri olan kullanıcılar için doğru adres DNA250C ki şu an her iki çipi yan yana getirip ortalama değerlerde içimler yaptığımda ortada fark edebileceğim bir performans farkı bulamıyorken iş üst limitlere geldiğinde DNA75C sanki kararlılığını bir miktar yitirmeye başladığından arada bir makas oluşuyor elbette ki. Ancak paragrafın başında da dediğim gibi, DNA75C’nin konumlandığı noktayı ve hitap ettiği buhar severleri düşündüğümüzde bunlar bir eksi değil, böyle bir anlam çıkarılmamalı.

4) Sonuç

Lost Vape Mirage beklediğimden çok daha güzel bir deneyim sunuyor açıkçası. Ergonomisi, hafifliği, bütünlüğü,DNA75C çipi, 2x700 pil desteği gibi tüm faktörleri göz önünde bulundurduğumuzda bu yazının yazdılığı tarihlerdeki çok yüksek döviz kurlarına rağmen fiyatını hak eden bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Şayet sizin de bir mod almaya ihtiyacınız varsa, MTL ağırlıklı bir kullanıcıysanız, çip anlamında sırtınızı yere getirmeyecek bir şey arıyorsanız ve bütçeniz uygunsa ya da bütçe yaratabilecekseniz Mirage’ı alıp hatta bir de 2x700 pil alıp uzunca bir süreliğine mod ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. Tavsiyedir!

• Faydalı Faydalı x 10
    • Beğendim Beğendim x 3
    • Galip Galip x 3
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  14. Father's Son

Father's Son
    Expand Collapse
    Dicodes/Dreaminess Pico/Truth
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    10,600
    Ratings:
    +20,366 / 166
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtwo-Major-TroyV3-Doggy
    12.10.2016
    @uralavci ya hayırlı olsun :)
    Sizin de emeğinize sağlık hocam, incelemeleriniz gerçekten çok detaylı ve bilgilendirici oluyor.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Samimi Samimi x 1
  15. uralavci

uralavci
    Expand Collapse
    E-sigara Nöbetçi
    ESF Hakem Heyeti

Alınan Beğeniler:
    2,950
    Ratings:
    +5,945 / 78
    Kullandiginiz Cihaz:
    Picolata
    Geçenlerde
    Bilenin hali her zaman başkadır. Hep birlikte süper detaylı bir inceleme okumuş olduk. Doğru bir seçim yaptığımı bana gösteren @AntonKrowley hocama teşekkürlerimi sunarım. :)

• Samimi Samimi x 3
  16. GURCANN

GURCANN
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,935
    Ratings:
    +6,693 / 38
    Kullandiginiz Cihaz:
    bilimum sarf malzeme
    gayet güzel bir inceleme olmuş sorulacakların hepsini bir yazıda rahatlıkla bulunabilir.
    teşekkürler @AntonKrowley

hayırlı olsun @uralavci

• Samimi Samimi x 2
  17. KairosLife

KairosLife
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    95
    Ratings:
    +271 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger X Drop RDA
    Elinize sağlık hocam detaylı bir yazı olmuş :)
    @uralavci hocam hayırlı olsun :D

• Samimi Samimi x 3
  18. denizburka

denizburka
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    2,277
    Ratings:
    +3,789 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Penodat+ne olursa
    12.12.2017
    @AntonKrowley Üstad eline emeğine sağlık almayı düşünenler için derli toplu bilgilerin olduğu gayet faydalı bir inceleme olmuş.

@uralavci hayırlı olsun sağlıkla buharla.

• Samimi Samimi x 3
  19. uralavci

uralavci
    Expand Collapse
    E-sigara Nöbetçi
    ESF Hakem Heyeti

Alınan Beğeniler:
    2,950
    Ratings:
    +5,945 / 78
    Kullandiginiz Cihaz:
    Picolata
    Geçenlerde
    Açıkçası paranormalden çıkan, telefon şarj etmeye yarayan aparatın çıkmamasına üzüldüm. Hayat kurtarıcı olabilecek bir şey çünkü. Çipin öyle bir özelliği var mı @AntonKrowley?
    Aprat uydururum ben ona. :)

20. ArEsVape

ArEsVape
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Ratings:
    +2,094 / 1
    Hocam elinize kolunuza sağlık, güzel bir inceleme olmuş.Bende şuraya bırakayım :ThumbsUp.:[​IMG]

• Beğendim Beğendim x 3
    • Galip Galip x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.