Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Likit Karıştırma

'Bir Bilene Sor' forumunda roycolt tarafından 24 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. roycolt

roycolt
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yok
    Merhabalar, elimde likit karıştırmak için bir araç yok internette izlediğim traş makinesine kulak temizleyici ile karıştırma çubuğunu yapmayı da denedim ancak traş makinesinin çubuğu biraz kalın olduğu için kulak temizleyiciyi yerleştiremedim oraya. Daha pratik şekillerde bunu nasıl karıştırabilirim? Ayrıca şuan aroma ile nbase'i kavanoza koydum ben çözüm bulana kadar bu şekilde karıştırılmadan dursa problem olur mu?

2. Marangoz

Marangoz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +32 / 0
    Kapağını sıkı kapatıp elinizle birkaç dakika güzelce çalkalayın. Traş makinası matkap testere hepsi fantaziden ibaret. Karıştırma ve demleme için şişede %15-20 boşluk olması güzel seçim olur. Karışımda vg oranı yüksekse birkaç günde bir bir iki defa daha böyle çalkalayın bırakın kendi haline.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  3. rap06

rap06
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    83
    Ratings:
    +198 / 5
    Yuvarlak uçlu makina olursa ucuna kulak çöpünü takabilirsiniz ilk başta biraz zorlar ama sonrasında oturunca rahatlıkla kullanabilirsiniz.

4. Prof.esigaracı

Prof.esigaracı
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    63
    Ratings:
    +125 / 6
    kulak çubuğu bimden , tıraş makinesi ( burun kılları için ) migrosdan 9 tlydi sanırım bu ikisi uyuyor

5. kahnaxy

kahnaxy
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +7 / 0
    Selam, nacizane tavsiyem bir eczaneden branül (hastanelerde damar yolu açmak için kullanılan iğne benzeri şey) alın, 30ml şik gorilla şişelere rahatça giriyor ve benim işimi görüyor. Ayrıca kulak çubuğu dar kalıyor.

Sevgiler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Faydalı Faydalı x 1
  6. kahnaxy

kahnaxy
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +7 / 0

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. roycolt

roycolt
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yok
    Hocam karıştırma işlemini bir şekilde matkap ve ucunda kulak çöpü ile hallettim. 2 hafta boyunca demlenmeye bırakacağım bu süre zarfında herhangi bir şey yapmama gerek var mı? Ne biliyim 2-3 günde bir açıp hava aldırmam vs gerekli mi?

8. Marangoz

Marangoz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +32 / 0
    Yaklaşık 3 senedir kendi likitimi yaparım burada yazılan ve tartışılan pek çok yöntemi ve burada konuşulmamış daha teknik yöntemleri denedim. İnanın kendi halinde doğal süresinde demlenen likitin tadına hiçbir yöntemle ulaşamazsınız onun için alet edavat aramaya hiç gerek yok.
    Elzem olmamakla beraber 4-5 günde bir bir iki dakika havalandırmanız demleme süresini biraz kısaltır ancak bu süre en fazla %10-15 farkeder. Demlediğiniz likitin içeriğini (aroma türü/oranı, vg, pg oranı nikotin oranı gibi) yazarsanız tecrübeli arkadaşlarda bilgi verebilir.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  9. Kiklonsun

Kiklonsun
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    103
    Ratings:
    +296 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Blitzen + RX 2/3
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.11.2018
    Kapalı dolaba atıp bırakanlardanım tavsiye ederim.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  10. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,531
    Ratings:
    +4,744 / 86
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sh FEV 4.5 + Sbody Macro
    #############################################################
    İhtiyacınız olan malzemeler :
    - nbase veya base ve aroma. (VG/PG karışımlarının nikotinsiz olanları base, nikotinli olanlar nbase olarak adlandırılır)
    - Kahverengi amber şişe, eczanelerden alabilir veya netten getirtebilirsiniz. İhtiyacınıza göre 30ml, 50ml veya 100ml olanlardan.
    - Pastör pipeti(aroma başına bir adet) ve şırınga(10 veya 20cc, 1cc=1ml).

Burada çok detaya ve ekipmana girip kendinizi boğmayın, gerek yok. Asıl ihtiyacınız olan sadece yukarıdakiler.

Örnek:
    VG/PG 70/30 18mg nbase aldınız. 50ml ve %10 aroma ile demleme yapacaksınız. Bu % kısmını aromayı aldığınız yer öneri olarak yazar zaten veya kullanıcı yorumlarından da okuyabilirsiniz.

50ml'nin %10 kadarı 5ml eder.
    Şişeye şırınga yardımı ile 45ml nbase + pastör pipeti yardımı ile 5ml aroma ekliyorsunuz. Şişenin üst kısmında bir miktar boşluk kalacak, ki kalması iyidir. Güzelce kapağını kapatıyorsunuz, yani hava alıp oksijen ile temas etmemesine dikkat ediyorsunuz.

Şişenin üzerine de bir kağıt yapıştırırsınız bant ile karıştırmamak için, misal Calipitter Chow 16mg 02.04.2018. Günde bir iki kere şişeyi el ile kısa süreli(beş, on sn) çalkalıyorsunuz ve güneş ışığı almayan bir dolapta (buzdolabı değil, normal bir dolap) demleme süresi boyunca muhafaza ediyorsunuz. Elinizde fazladan kalan nbase ve aromaları buzdolabında saklayabilirsiniz.
    Tahmini demlenme süresini yine satın aldığınız yerden veya kullanıcı yorumlarından okuyabilirsiniz.

Demleme süresi sonunda bu büyük şişeleri kullanmayınız. Çünkü tükettikçe, yani likit eksildikçe şişenin içine dolan hava/oksijen, olumsuz bir etki bırakacaktır. Tercihen cam veya HDPE/LDPE likit şişesi edinip demlediğiniz likitleri onlara aktarınız.

Hatırlatma:
    Farklı tel, sarım tipi, atomizer, pamuk vb.ekipmanlar farklı sonuçlar vereceğinden ve herkesin kişisel zevki farklı olduğundan dolayı kendinize uygun oranları ancak deneyerek yine kendiniz bulabilirsiniz. Bu ilk denemeden edindiğiniz deneyim ile ikinci demlemede aroma oranını kendi zevkinize göre + veya - olarak değiştirirsiniz.
    Erken-orta-geç demeleme süreleri bazı likitlerde tat açısından çok fark yaratmakta. Kişisel zevkine göre herkes aynı likitin farklı demlenme sürelerini sevebilmektedir.

Ek bilgi:
    Demlediğiniz likitin son hali bir miktar değişmiş oluyor.
    Nikotin: 18mg olarak kalmıyor. %10(demleme oranı) kadar nikotin oranı azalmış olmakta, yani 18*0.90 =~16mg.
    VG/PG: 70/30 olarak kalmıyor. Kullandığınız aroma genelde PG olarak hesap edilir. 45ml likitte 31.5 ml VG (0.7x45) ve 13.5 ml PG (0.3x45) vardı. Son aşamada 50ml için yine 31.5 ml VG miktarı mevcut ama PG oranı 18.5 ml (13.5+5) oluyor. % olarak hesaplarsanız 63 VG / 37 PG elde etmiş oluyorsunuz.
    #############################################################

• Faydalı Faydalı x 1
  11. RonXL

RonXL
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +34 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    ML Class / Troya Lv2
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    15.01.2017
    Elinle çalkala dostum ne gerek var karıştırıcıya :)

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.