Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

KF Lite 2019(22mm) klon vs Dvarw MTL(çok tanklı) klon

'Bir Bilene Sor' forumunda emox200x tarafından 17 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. emox200x

emox200x
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    95
    Ratings:
    +264 / 0
    Merhaba

KF Lite 2019(22mm) klon mu, yoksa Dvarw MTL(22mm) klon mu sizce daha iyi?

Artı ve eksileri nelerdir?

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Diazepam

Diazepam
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    295
    Ratings:
    +407 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Tarot Pro
    Hocam sorunuza cevap veremeyeceğim kusura bakmayın fakat ben de size bir soru sormak isterim. Malum yurt dışından mı alacaksınız acaba?

MI 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. emox200x

emox200x
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    95
    Ratings:
    +264 / 0
    Gümrük vs ile uğraşmak istemiyorum. Yurtiçi 0 tedarikçilerden veya 2. el olarak alacağım

4. roadless

roadless
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    199
    Ratings:
    +485 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hcigar Vt75 nano
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    23.09.2016
    Dwarv 22 iyidir ama Dwarv 16 daha iyidir uygun mod bulursanız.

5. ARC118i

ARC118i
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    676
    Ratings:
    +1,108 / 16
    Kullandiginiz Cihaz:
    simple&clever
    Son zamanlarda iki favori atomizerimin adi gectigini gordugum icin yazmak istedim.
    Bendekiler orijinal, ama illaki yardimci olabilir.

Kayfun kfl19 ve dvarw 22 cok kompakt ve minimal boyutlarda olan iki atomizer. Boyutlarinin koca koca olmamasi da beni cezbetmisti.

İkisi de alttan dolum.
    Oncelikle kurulum kolayligi bakimindan, kayfun onde ve basit. Cunku alisilmis bir deck. Dvarwda bazen tam oturtamadiginizda fazla besleme olabiliyor. Ama bu cok nadir. Kimisine gore dvarw daha kolay.

Aroma bakimindan 2ml kfl19’la sikayet edebilceginiz bir likit tanimiyorum. Keza dvarw in 2ml i de oyle.
    Fakat ben bu atomizerleri hep uzatma kitleriyle veya buyuk tanklariyla kullaniyorum.
    Buhar bogucu olmuyor ve 1.0ohm sularinda iciyorum.

Sessizlik beklemeyin kayfundan buna oranla dvarw daha sessiz.

Dvarwda agiza daha az likit geliyor, kayfunda ise biraz daha hararetli bir icim var.

Sikilik bakimindan ikisi de cok tatminkar olabiliyor. Fakat ben kfl19 u biraz gevsek iciyorum. fazla siki oldugunda fokurdama var diyenler var hic karsilsmadim. Ama kurulumu yaprken hava kanalina likit kacirirsaniz fokurdama ufaktan mumkun. Hava vidasini cikarip temizleyip takabilirsin.

Yikamasi ikisinin de kolay. Hepi topu komple sokseniz 3-5 parcadan olusan atolar ama dvarw biraz daha kolay.

Bogaz vurumu hakkinda yorum yapmayacagim. Cunku 6mg standart iciyorm bu iki atoda beni daha kesmeyen likit hic olmadi. Hic watti arttirip vurum almaya calismadim. Bununla birlikte de buhar da sicak olmuyor.

Fakat 0.70-80 tarzi sarimlari kayfun hic sevmiyor. Driptipi gus atomizerlerdeki gibi alev alabiliyor. Bu benim hic hosuma gitmeyen bir konu.
    Daha sorulariniz olursa orijinal atomizerler icin cevaplayabilirim. Cunku bahsedilenlere gore klonlar arasinda tek kalan fark malzeme kalitesi diyor saglam kloncu arkadaslarimiz. İscilikte fark yok diyen bile var.

7E09348B-C4CD-439F-8DDF-451DDAEF65D7.jpeg

• Faydalı Faydalı x 7
    • Beğendim Beğendim x 1
  6. emox200x

emox200x
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    95
    Ratings:
    +264 / 0
    Güzel bir karşılaştırma olmuş Sanırım sizin açınızda Dvarw 1 tık daha önde

7. emox200x

emox200x
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    95
    Ratings:
    +264 / 0
    Güzel bir karşılaştırma olmuş Sanırım sizin açınızda Dvarw 1 tık daha önde

8. ARC118i

ARC118i
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    676
    Ratings:
    +1,108 / 16
    Kullandiginiz Cihaz:
    simple&clever
    Ustad 16mm ile kiyaslama sansi buldum fakat bu iyidir diye kesin bir yorum yapmak cok afaki olur. İncecik kucuk bir atomizer seviyor olsam 16ligini kullanirdim. Ama gerek likit kapasite gerek deckin daha da ufak olmasi bana icim farkindan ziyade cepte daha rahat tasinsin diye kucuk setuplara konulsun diye yapilmis bir atomizer gibi geldi.
    Buradaki en buyuk fark 16mm in mtl kitleri daha farkli olusu. Bu mtl kitleri 22 lige uyarlarlarsa o zaman daha kesin konusabilirim. Benim tercihimi degistirecek bir fark goremedim 16likta.
    Ayni sey 23 flash ve 17 flash icin de gecerli.
    Ben mesela 23 u daha kadife ve kaliteli bir icime sahip olarak yorumluyorum.

• Beğendim Beğendim x 1
  9. ARC118i

ARC118i
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    676
    Ratings:
    +1,108 / 16
    Kullandiginiz Cihaz:
    simple&clever
    1 tik daha diyemem aslinda ama svoemesto gibi bir firmanin atomizeri hic bir zaman yabana atilcak gibi olmuyor. Dvarw a sans vermeseydim kayfun benim icin tartismasiz onde olabilirdi:)

10. roadless

roadless
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    199
    Ratings:
    +485 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hcigar Vt75 nano
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    23.09.2016
    Hocam elimde KFL2019 24mm, Dwarv 22 ve Dwarv 16 var, MTL içiyorum 18mg'la başladım şu anda likitine göre 4-5 mg'a kadar düştüm, belli bir süre sonra boğaz vurumu yormaya başlıyor aroma istegi daha ön plana çıkıyor, Dwarv 16 nın aroma yorumunu daha iyi buldum, genelde sarımları deck ve baca yapısına göre değiştiririm, dwarvlarda kf mini v3 gibi 28ga 2mm 6 tur, KFL2019 da 28ga 2.5 mm 5 tur sariyorum, dwarv 22 yi ultem bellcaple kullanıyorum belki olumlu/olumsuz etkisi vardır, KFL2019 uzatma kiti kullanmadığımdan buharı ılık/sicak verirken dwarv 22 ılık/ılık buhar veriyor dwarv 16 aromadan ödün vermeden bir tık daha az sıcak veriyor ancak estetik açıdan standart modların üzerinde sınıfta kalıyor. Son 1 aydır expro v4, dwarv 22-16, kfl2019 günlük kullandığım atolar, expro v4 kullanım, kurulum ve dolum kolaylığı yanında aroma yorumu ile de saydığım atoların yanında ben buradayım diyor.

• Faydalı Faydalı x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.