Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Kedimiz için hangi mamayı kullanıyorsunuz?

'Hayvanseverler (Kedi, Köpek, Kuş, Balık vs.)' forumunda garez tarafından 21 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. el alem ne der

el alem ne der
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    550
    Ratings:
    +1,013 / 52
    Gecen farklı bir konu da bahsetmiştin , kedinin geleceğinden . Cinsi neydi

2. Mantas

Mantas
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    546
    Ratings:
    +1,763 / 47
    Kullandiginiz Cihaz:
    Geek Vape-Aegis & Spica
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    09.03.2017
    Baba Mavi Rus Anne tekir, yani melez.

3. el alem ne der

el alem ne der
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    550
    Ratings:
    +1,013 / 52
    Royal canin mother and babycat bu günlük maması olabilir , 4/5 aylık olana kadar bunu kullanabilirsin
    Royal canin mother and babycat soft mousse
    Bunu da 4/5 aylık olana kadar hafta da bir defa Ödül amaçlı verebilirsin
    Arada yoğurt ve et verebilirsiniz

• Beğendim Beğendim x 1
  4. Hypnotic34

Hypnotic34
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    45
    Ratings:
    +85 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    FEV4.5 + Flint
    12.03.2019

Denemek icin eczanelerde satilan insanlarin kullandigi "Evicap 100" tablet ilacini kullanabilirsiniz. Simdi veteriner olan arkadaslar varsa benim bu yazdigimdan hoslanmayabilir ama veteriner olayi " mama konusunda genekllikle hikaye".

Soyle ozetleyeyim durumu:
    bir yil boyunca ND tahilsiz yaban mersinli, kuzu etli mama kullandik. Haftada bir balikli yas mama verdim. bir yilin sonunda Safran'in tuyleri kece gibi oldu. Tuy dokmek bir yana. Kedi resmen yattigi yere postunu birakip gidiyordu. Veterinere gittim, dediki balikli mamaya gecin. Gittim en iyisidir diye orijen 6 balikli mama aldim. 2 ay gecemeden cocugun yer yerinde kasinti basladi, yaralar cikti. kasinmaktan cilgina dondu yavrucagiz. Sonra yine gittim veterinere, dediki evicap 100 kullanin. Vay arkadar bu kadar mi etkili olur bir vitamin ilaci. Cocugun tuyleri kadife gibi oldu. Yumusacik ve cok canli.

- icerisinde tum vitaminlerin oldugu bir tablet var, onu toz haline getiriyorum. Evicap 100'u ile birlikte bir tane enjektorun icerisine cok az su ekleyerek karistirip her gun iciriyorum. Evicap 100 olacak yalniz. bunun 400 olanida var. Gerek yok bu kadar yuksek miktara.

- Her gun olmasada tuyleri cansizlastiginda gune bir tane, bir hafta boyunca kullanip sonucu gorebilirsiniz. Evicap 100' un icerisinde E vitamini var. Genellikle kadinlar yuzlerine kullaniyorlar kur falan yapiyorlar,

- Veteriner mama konusunda pet sahiplerine pek faydali olmayabilirler. Pet'inizi sizden daha iyi taniyamayacagi icin neyi ne kadar severey yiyecegini bilemezler. Dolayisiyla mama secimi konusunda kendi kafaniza gore takilin. Benim gittigim (yakin lokasyon oldugu icin gittigim) veteriner bana royal canin oneriyordu. Ben royal canin'e para vermem hocam. Siz burada satiyor olabilirsiniz ama ben almam dedim kendisine.

- Suan sadece veterinerlerden edinebileceginiz ve yine ND firmasina ait Farmina UltraHypo mama kullaniyoruz. Sinidirimi kolay. Dersi sagligi icin faydali olan bir mamadir. Sadece ND urunleri satan veterinerlerden edinebilirsiniz bunu denemek isterseniz.

- Klasik Turk mantigi: 10kg alalim, ucuza gelsin, bol bol yesin dememeliyiz, maximum 5kg'lik paketler alip sik sik mama degisikligi yapmaliyiz. Veya sevdigi 2-3 mamayi ayni sure icerisinde donusumlu olarak kullanmaliyiz. Her gun ayni mamayi yemekten psikolojik olarak bile etkileniyorlar, 3-4 gun bir mamadan, 3-4 gun farkli bir mamadan veya karistirarak vermek daha dogru bir davranis olacaktir.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  5. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +689 / 26
    Proplan'ın yavru kedi mamasını önerebilirim, taneleri küçük baya. Bir iki ay sonra da temizmamanın yavru kedi mamasını verebilirsiniz.

Ben genelde tek mama vermiyorum. Evde şu an dört çeşit kuru mama var. Proplan, temizmama tavuklu, temizmama Kuzulu ve brit care lilly. Yaş mama da n&d'nin 12 farklı çeşidi var ama benim kedi enteresan bir şekilde yaş mama sevmiyor. Başka markalar da denedim ama sadece çok aç kalırsa yiyor :)

Siz de sadece bir çeşit mama vermeyin bence. Biz nasıl her gün aynı yemeği yemiyorsak kedilere de aynı yemekleri vermeyelim derim :)

• Beğendim Beğendim x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
  6. Mantas

Mantas
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    546
    Ratings:
    +1,763 / 47
    Kullandiginiz Cihaz:
    Geek Vape-Aegis & Spica
    09.03.2017
    Size katılıyorum bence de tek çeşit mama vermek doğru değil

• Beğendim Beğendim x 1
  7. gurkanse

gurkanse
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +6 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    Besiktas
    n&d tahılsız balıklı olanını alıyorum ben.tek kedim olduğundan ve kendisi scottish olduğundan dolayı biraz nazlı bir hanımefendi

8. skyler

skyler
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    38
    Ratings:
    +53 / 0
    Farmina firması aynı gün ürünün değişimini yaptı. ender olabilecek bir paketleme hatası olmuş, iri taneli mamalar da köpek maması.

• Beğendim Beğendim x 1
  9. Manav

Manav
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +151 / 1
    Biz küçüklüğünden beri Orijen kullanıyoruz hiç değiştirmedik hiç bir sorun yaşamadık.
    Orijen,Acana,Taste of Wild,N&D tavsiye edebileceğimiz mamalar.
    Whiskas, Proplan,Hills,Royal Canin ise asla kimseye tavsiye etmeyeceğim ama nedense ülkemizde en çok satan pazarlama harikası mamalar... Araştırın arkadaşlar ama bu paragöz veterinerlere sormayın mümkünse, çünkü bu adını saydığım mamaları pazarlayarak komisyon almaktalar güvenmiyoruz efendim. Ayrıca evden dışarı çıkmayan apartman, sitelerde beslenen kedilere her yıl kuduz aşısı önerenlere de güvenmiyoruz. Sadece kedi maması tüketen, pişmemiş-çiğ et yememek şartı ile evde beslenen kedilere 6 ayda 1 iç parazit yapalım diyen veterinerlere de güvenmiyoruz.
    8.jpg kamil.jpeg

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  10. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +689 / 26
    İç paraziti üç ayda bir yapıyoruz biz hocam. Yanlış mı yapıyoruz?

11. Manav

Manav
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +151 / 1
    Eğer kediniz benim ki gibi evden dışarıya adımını atmayan, başka hayvanlarla münasebeti olmayan, sadece yaş-kuru kedi maması ile beslenen veya evde sizin yediğiniz gıdalar ile beslenmeye alışmış bir kedi ise ki arada bizde yediğimiz tavuktan,balıktan veririz çiğ olmamak kaydı ile... Neden 3 ayda 1 parazit aşısı yaptıralım ki. Kaldı ki ben senelerdir dış parazit bile uygulamıyorum. Ama kedinizi yeni sahiplenmişseniz gerekli olan aşıları yaptırın tabi ki yada yavru bir kedidir bazı hastalıklara bağışıklık için gerekli olan ilk aşılarını yaptırın tabi.Veterinerlere bu şekilde konuştuğunuz da hemen hemen hepsi tutturmuşlar ayakkabılarınızla eve getirebilirsiniz bu parazitleri diyorlar. Herhalde kendileri evde ayakkabı ile geziyorlar bilmiyorum biz henüz medeniyette o seviyeye gelemedik. Öyle bile olsa bu olayın gerçekleşmesi pazardan aldığınız yada dalından koparıp yediğiniz o meyve-sebzelerden veya çiğ yediğiniz o pastırma-sucuktan size parazit bulaşmasından daha düşük bir ihtimal.

• Beğendim Beğendim x 1
  12. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +689 / 26
    Hocam uçağa binerken kontrol ediyorlar ama aşıları. Bazen kediyle uçağa binmek zorunda kalıyoruz. Yoksa en mantıklısı papatya çayı vs ile tüylerini silmek. Doğal yöntemler çok aslında

13. illegal

illegal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    41
    Ratings:
    +100 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Luxe
    Paraya kıyıp 2 kilosu 130 teleden taste of wild aldım, pek beğenmedi. Balıklı acana'yı da beğenmemişti. Benim kedinin ruhu varoş galiba. :)

• Beğendim Beğendim x 1
  14. aybrkpkgz

aybrkpkgz
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Ratings:
    +35 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso swag
    Hocam ben 4 aylık siyam kedime 2.5 ayindan beri purina Cat chow kitten kullanıyorum memnunum tüyleri vs parlak ve yumuşak ekstra olarak günlük gimcat kitten paste kullanıyorum

• Beğendim Beğendim x 1
  15. resulkybs

resulkybs
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    24
    Ratings:
    +65 / 0
    02.03.2018
    En çok düşünüp bi türlü karar veremediğim konu.3.5 aylık Scottish Fold erkek yavrum var.2 aylıkken geldi ve şuan Royal Canın Mother and Baby cat maması yiyor.4 aylıkken geçecek bir kaliteli mama arıyorum.Fiyatı konusunda açık uçluyum.Nasıl ki kendimize birşey alırken en iyisini istiyorsak yavrularımıza da aynı özeni göstermeliyiz.

Bana veteriner ve sahiplendiğim kişi Royal canın kitten veterinerde onun yerine Growt markasını önerdiler.Ama biraz araştırdığımda bi kısım Royal Canını tavsiye ederken diğer taraf şiddetle tavsiye etmiyor.Kafam karıştı bilgili birisi aydınlatırsa sevinirim.
    İsteğim Tüy yapı kalitesi ve en az dökme oranı ve sağlığına en yararlı olan marka mamasını bulmak istiyorum ırk olarak hassas oldukları için.Şimdiden teşekkürler

16. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +689 / 26
    Hocam bende de british longhair var, brit care lilly ve temizmama veriyoruz, memnunuz, brit care bir araştırın isterseniz.

• Samimi Samimi x 1
  17. resulkybs

resulkybs
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    24
    Ratings:
    +65 / 0
    02.03.2018
    Evicap 100 ile hangi tableti karıştırıyorsunuz hocam ? Bizim yavru kendini taratmaktan nefret ediyor :mad::eek::D

18. Manav

Manav
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +151 / 1
    Hocam aslında inanın kontrol etmiyorlar sadece şöyle bir açıp bakıyorlar da işte yine de sorumluluk size ait sonra böyle böyle dedin uçağa almadılar beni demeyin :D

• Beğendim Beğendim x 1
  19. Manav

Manav
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +151 / 1
    eski adı Cat Food Analysis idi şimdi cat food database olmuş sanırım.
    Fikir vermesi açısından aşağıdaki linklerde Royal Canin, Orijen ve Farmina N&D markalarının kıyaslamasını görebilirsiniz.
    Özetlemek gerekirse;
    Sarı Patiler: İçerdiği protein miktarı ve düşük karbonhidratı simgeler
    Mavi Patiler: Mamanın içerisindeki ürünlerin içerdiği kaliteli protein miktarının ve kullanılan katkı maddelerinin minimum düzeyde sınırlandırıldığının bir göstergesidir.Ayrıca kullanılan karbonhidratın da...
    5 Sarı 5 Mavi en yüksek puan olmuş oluyor. 10/10 gibisinden
    Dry yazan kısımdaki mamalara bakacaksınız.
    http://catfooddb.com/brand/royal canin
    http://catfooddb.com/brand/orijen
    http://catfooddb.com/brand/farmina

20. Manav

Manav
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +151 / 1
    Birden geçiş yapmak yerine azar azar eski maması ile karıştırarak ve oranı zamanla arttırarak alıştırmayı deneyin.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.