Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Kalp cerrahı buharlamanın sigaradan daha güvenli olduğunu iddia ediyor

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda nomoregume tarafından 22 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. nmackan

nmackan
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli
    ESF Hakem Heyeti

Alınan Beğeniler:
    1,802
    Ratings:
    +3,379 / 38
    Kullandiginiz Cihaz:
    GX350 - Merlin mini
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    22.02.2013
    Merak ettirmeyi başardınız. Ve sabırla dinledim doktoru.
    Reklam değil anlattıkları.
    Bu arada bahsedilen drug uyuş.turucu değil. Nikotinli İlaç. Adamlar e-sigara ile alınan nikotini kötülüyorlar ama nikotin sakızı, spreyi ve nikotin bantını üretip satıyorlar diyor. Bu karşı gelenlere soruyorum hangi bilimsel çalışmalarla elektronik sigaranın kötü olduğunu savunuyorsunuz diye cevap yok kötü işte diyorlar. Nikotin alışkanlık yapar diyorlar, ama kendileri sakız, bant sprey satıyorlar. Ben sakızla spreyle bantla nikotin alışkanlığına tutulan kimseyi görmedim diyor. Halk sağlığı halkın sağlığını düşünmektir insanları neden engelliyoruz diyor. Sigara içen bıraksın ve bir daha içmesin tamam. Bant takıp sakız çiğneyip bıraksın tamam. Ama iş e-sigaraya gelince zararlı. olur mu böyle iki yüzlülük diyor. Ne olur bu metodlarla sigaradan kurtulamamış insanlar, davranış şekliyle içilme biçimiyle sigaraya benzeyen bir metodla bıraksalar kötü mü olur. Yanan sigaranın yaptığı tahribatlar dünyadaki en büyük önlenebilir tehlikeyken e-sigaraya hangi bilimsel verilerle karşı geliyorlar diyor.
    Pil patlıyor. Bu teknolojik bir olay ne yapmak gerekir teknolojisini düzeltmek. Telefon pili de patlıyor koyun telefonları bir köşeye demiyoruz. Teknolojisini düzeltmeye çalışıyoruz diyor.
    İçinde ne var bilmiyoruz diyorlar, 1. sınıf okumuş her kimyacı içinde ne olduğunu bilir. atla deve değil diyor.
    Hep savunduğumuz şeyler. Ama adamın ne sigara ne de e-sigara hakkında bir bilgisi yok.
    (Bu anlattıklarım adamın söylediklerinden aklımda kalanlar. Bir nevi meal yani. Çarmıha germeyin beni :) )

• Beğendim Beğendim x 4
    • Galip Galip x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  2. TDUM

TDUM
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +25 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    VtcMini-Ato:EleafMeloIII
    14.05.2018
    Alkolle içilince aroma oldugundan midemi bulandırıyor beni Alkolle ateşli devam :D

3. Μπουράκ

Μπουράκ
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +30 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tesla
    Dogru soyluyorsunuz hocam. Drug store'lardan elde edilen urunlerden bahsetmis tam olarak. Bosluguma gelmis, affola. Usenip yazmadiklarimi da guzel ozetlemissiniz. :)

4. nmackan

nmackan
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli
    ESF Hakem Heyeti

Alınan Beğeniler:
    1,802
    Ratings:
    +3,379 / 38
    Kullandiginiz Cihaz:
    GX350 - Merlin mini
    22.02.2013
    Estağfurullah.Ben de üşenirim ama bilinmesi iyi olur diye düşündüm :)

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  5. ykardesen

ykardesen
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +30 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    VoopooDrag, MiniFit
    03.11.2018
    videonun çevirisini yapıp katkıda bulunan forum üyelerine teşekkür ederim

• Beğendim Beğendim x 4
  6. merteken

merteken
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +29 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    lostvape Therion, Nduro
    Benimde çorbada tuzum olsun
    1. sigara neden zararlı?
    burda ayırmamız gerek 2 konu var
    Nikotin ve tütünü yakarak içmemiz.
    Nikotin hem sigara hemde esigarada olduğu için, ilk önce onu yazalım.
    Cildinizin daha çabuk esnekliğini kaybetmenize ve kırışıklığa, böylelikle daha çabuk yaşlı gözükmenize neden olur.
    Kalbinizin daha çok atmasına ve damarların daralmasına neden olur(kan basıncının yükselmesi)
    Angina Pectoris (göğüs ağrısı gibi diyelim, ayrıntı internette bulunabilir)
    Kalb kirizi tehlikesi
    beyin kanaması tehlikesi
    Bacak ana damarlarının tıkanması
    Bayanlarda menapozun daha erken başlaması
    erkeklerde penisdeki damarların daralmasından dolayı ereksiyon problemleri
    ayrıca nikotinin vücutta insulin çıkışını engellemesi, acıkmamanıza neden olur, genelde sigara içenler bu yüzden daha zayıflatır.
    Bu Problem doğal olarak hem sigara hemde esigara da bulunmaktadır, ama sigarada light içerek azaltma, esigara da ise nikotini tamamen sıfırlama şansınız var, bu size bağlı.

2. sigarada bulunan sayısı belli olamayan diğer zehirler.
    3. sigarayı içerken tütünün yaklaşık 650 derece yanması. Tütün kendisinde çok zararlı madde bulundurmasa bile 650 derecede yanınca, kimyasal olarak değişime uğraması ve bu sırada oluşan kanstrojen maddeler.(Sigaranın Kanseri tetiklemesindeki en önemli neden)
    esigara da ise liquid' i sadece 200 ile 260 derece arasında ısıtıp, buharlaştırarak içiyorsunuz. Burda kimyasal hiç bir değişim olmuyor, sadece madde sıvı halden buhar haline geçiyor ve kanstrojen bir madde oluşmuyor.
    Son senelerde moda olan ve nerdeyse bazı çevrelerde yarış haline gelen subohm ile çok yüksek düzeyde buharın, çiğerlerde nekadar şu birikimi yaptığı hakkında bir fikrim yok, ama ben şahsen bir mtl içicisi olduğum için çok ilgilenmedim bu konu ile.

Kendi açımdan sonuca gelirsek. Sağlık açısından bence sigara ve esigara kıyaslanamaz bile, sigara çooook daha zararlı.
    Tabiki hiç birini içmemek en sağlıklısı.

mert

• Faydalı Faydalı x 4
    • Beğendim Beğendim x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  7. Rubina

Rubina
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    61
    Ratings:
    +74 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Segilei
    gercekci gelmedi bana konusmasi, yoneltmek degilde savunmak ve sahiplenmis gibi.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Buharlizmir

Buharlizmir
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    36
    Ratings:
    +76 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger-Tesla
    Cumleten Selaymun Aleykum... Arkadaslar ben 42 yasindayim, bundan 4 yil once kalp krizi gecirdim. 4-5 dakika ile kurtardigim icin burada size yazabiliyorum:) Kriz sonrasi anjiyoya aliyorlar,5 balon yapiliyor, 4 tane stent takildi ama zaman icinde eridiler. Bu sene kontrole gittigimde damarlar %90 iyilesmis oldugunu ogrendim. Tahmin ettiginiz uzere bu olaydan sonra atesli kullanmadim, buhara basladim. Oncelikle sunu soyleyebilirimki atesli benim kalp krizimin tek suclusu olarak belirlendi... Her gun deli gibi spor yapip cok iyi beslenirdim, yani atesli disinda saglikli bir hayatim vardi... Buharli zararsiz demiyorum, daha dogrusu henuz zarari atesli gibi bilimsel olarak kanitlanmadi ama ben kendi sagligimda hic bir olumsuz etkisini gormedim...Sizlere de tavsiyem atesli+buhar devam ediyorsaniz, atesliyi bir an once birakin.. Meslek icabi piyasayi yakindan takip ediyorum, tutun devlerinden biri sivi likitli bir e-cihaz cikardi, henuz Turkiye’de yok, baska bir tanesi atomizer mantiginda calisan bir kit cikardi..Tum piyasa buraya dogru yonelecek, az kaldi... Hem maliyeti cok daha dusuk hem de tutun gibi bir madde ile ugrasmayacaklar... Saglik konusunda yazdiklarim sadece tavsiye, siz her turlu kontrolleriniz yaptirin.. Allah tum buhardaslara saglikli omurler nasip etsin

• Samimi Samimi x 4
    • Beğendim Beğendim x 2
  9. mrharman

mrharman
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +31 / 25
    05.04.2019
    geçmiş olsun hocam. eğer spor yapıyorsan (fitness) tek yönlü beslenmeden dolayı başına bu gelmiş olabilir. birde spordan sonra ciğerler açılır. tam spor bittikten sonra sigarayı çekiyorsan muhtemelen ciğerlerin iyice gitmiştir. sporu sakın bırakma. bu işi yine sporla çözebilirsin. yeniden geçmiş olsun.

• Samimi Samimi x 1
  10. oflutooth

oflutooth
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +95 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    revenger x aspire ntl(2)
    ciğer doktorlarının uyarılarını da dört gözle bekliyoruz. zira ben hırlamadan dolayı, yok yok kedi gibi mırlamadan dolayı artık e-sigara içmiyorum. 25 sene sigara içtim hiç hırladığımı bilmiyoru. bu aleti 3 ay kullandım gece kendi hırlamamdan uyuyamaz oldum. sigara zehir berbat bir şey buna sonuna katılıyorum ama bence bu e sigara işinin ondan kalır yanı yok. çok can yakacak ilerleyen zamanlarda gibime geliyor. inşaallah yanılıyorumdur.

• Faydalı Faydalı x 1
  11. Buharlizmir

Buharlizmir
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    36
    Ratings:
    +76 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger-Tesla
    Çok teşekkür ederim hocam, Allah kimseye göstermesin...Dediğiniz gibi spora devam ediyorum ama şekli biraz değişti, haftada 3 gün gidiyorum.

• Samimi Samimi x 2
  12. orhan rufat

orhan rufat
    Expand Collapse
    Dreamer
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    605
    Ratings:
    +815 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    -
    1 Ocak 2013
    IMG_4178.jpg

IMG_4179.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  13. Ferdi80

Ferdi80
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    80
    Ratings:
    +149 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    ijoy elf+Sbody Macro
    hocam şaşırdım açıkçası bende ters tepki yaptı o zaman 21 sene içtim sigara balgam ve hırıltı eksik olmazdı
    1 senedir e-sigara içiyorum tüketimim de fazla bence mtl'de 7-8ml buna rağmen hırıltı bile yok

• Beğendim Beğendim x 1
  14. osemk

osemk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +21 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    çankaya
    esigaranın daha az zararlı olduğunu birebir test ederek anlayabilirsiniz. yürürken bir sigara yakın içinize çekin, bir de esigara çekin, en azından akciğeri esigaranın daha az yorduğunu burdan anlayabiliyoruz.

15. oflutooth

oflutooth
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +95 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    revenger x aspire ntl(2)
    herkese aynı tepkiyi vermeyebilir. ben kendimde deneyip gördüğüm etkilerini dile getirmeye çalıştım hocam. dediğim gibi inşaallah kimseye bir zararı olmaz ama ben kendimde hissedilir derecede zararlarını gördüm. kısaca sigara çok zararlı, e sigara bana göre ondan bir tık aşağı zararlı.

16. Alpozutku

Alpozutku
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    129
    Ratings:
    +235 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    ML Class - Expromizer 2.1
    Kalitesiz likit was here??

17. Mcskyo

Mcskyo
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +45 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    WismecP80+Troy 1x v3
    01-09-2017
    1 haftadir hastaydim akcigerde enfeksiyon varmiş hafif Zatürree Geciriyormuşum ben hali sahada Üşüttugumu dusunuyorum ama göğüs hastalıkları esigaradan oldugu düsünuyor haftaya cumaya kadar antibiyotik verdi bakalim sonrasinda tekrar kan ve akciger filmi isteyecek sonucu yazarim imla hatalari icin kusura bakmayin artik

• Faydalı Faydalı x 1
  18. dreamplayah

dreamplayah
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +44 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Drag 2
    Kesinlikle bu şekilde. esigarayı 2014te bırakmıştım ciğerime öküz oturur gibi olduğu için. Sonra esigara kullanan arkadaşlarla tanıştım, forumla tanıştım, bir şans daha verdim. şu aralar yine ateşliye döndüm gibi ama elektronik sigara kesinlikle uyku kalitemi bile arttırdı, rahat nefes alıp veriyorum, ağzım sabahları leş gibi kokmuyor.

ama şu da bir gerçek, sonuçta biz likit formdaki bir ürünü buharlaştırıp ciğerimizdeki süngerciklere çekiyoruz. belli bir zamanda bu süngerciklerin içinde likit birikmesi kaçınılmaz geliyor.

19. TS61

TS61
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    416
    Ratings:
    +623 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    İstick pico
    Ben sigarayı bıraktım e sigara yıda ara ara içiyorum hedefim nikotinsiz içmek son kalan likitlerimi de tüketip artık 0mg ile keyfe keder içmeyi planlıyorum bazen dışarı çıktığımda yanıma dahi almıyorum canım bir nebze bile istemiyor keyif işte sırf ondan ötürü içiyorum başka bir sebebi yok.

20. Jesushasbeenbannedinkorea

Jesushasbeenbannedinkorea
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +7 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    COV Tempest (Yani Umarım)
    Elektronik sigara normal sicakliklarda zararlı degildir. Hele hele likiti pamuksuz ve tele değmeden buharlaştirmayı becerebilirsek su buharından farksız olacaktır. Tabi öyle bir teknoloji yok şu an.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.