Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

JustFog Minifit - Pod Mod

'Pod Cihazlar' forumunda holofcuk tarafından 11 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

JustFog Minifit - Pod Mod 4 5 3votes
4/5, 3 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (3)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. holofcuk

holofcuk
    Expand Collapse
    Boş Adam

Alınan Beğeniler:
    468
    Ratings:
    +883 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Piko
    Pod sistemler bu sıralar iyice popüler olmaya başladı. Neredeyse her gün yeni bir pod sistemi görmeye başladım forumlarda. Merak ettim, alayım diye ilanları gezer olmuştum son bir iki haftadır. Gözüme takılan en mantıklı sistem minifit olmuştu ve forumda görünce bir adet tedarik ettim. Şu ana kadar görebildiğim en kolay sarılabilen kartuşa sahip.
    370 mAh pil kapasitesine sahip. Daha bugün elime geçtiği için ne kadar süre gider bilemiyorum :)
    18650 pil boyunda küçücük kompakt bir sistem kendisi. Yada başka bir ölçüyle, Kayfun v4 kadar. Ağırlısı 18650 pilin 1/3ü kadar sanırım.

Pod düğme ile çalışıyor. Podların büyük çoğunluğu nefes ile ateşleme yaparken bu arkadaşa üşendikleri için buton koymuşlar sanırım. :) Tabi elektronik açıdan en güvenilir olan buton kullanmak. Hava akış, basınç sensörleri veya sıcaklık sensörleri(sıcaklıkla değeri değişen herhangi bir şey olabilir, ptc ntc gibi) kullanıldığı için kalibrasyonu bir zaman sonra bozulabilir, sistem ateşleme yapmaz yada sürekli ateşler. Buton bu gibi sıkıntıların önüne geçiyor. (Likit teması gibi kullanıcı hatalarını dışarıda tutarak söylüyorum.)

Üzerinde 3 adet led var. Ateşleme yaparken yanıyor.
    Butona basıldığında 3kere yanıp sönerse kartuşta bir kısa devre veya açık devre (izin verilen ohm değerinden yüksek bir sarım) olduğunu gösteriyor.
    2 kere yanıp sönerse kartuşu düzgün oturmamış yada takmayı unutmuşun :)
    3 led sürekli yanıyorsa pil %70-%100 arasında bir dolulukta.
    2 led sürekli yanıyorsa pil %30-%70 arasında bir dolulukta.
    tek led sürekli yanıyorsa pil %30'un altında.
    3 led 4 kere yanıp sönüyorsa artık beni şarj et mesajını vermiş oluyor.

Kartuşu çok küçük, işaret parmağımın en son boğumu kadar :) :) :) 1.5 ml kapasiteye sahip, içine kullandıkları coil 1.6 ohm.

Tabi gelir gelmez kartuşu söktüm baktım içerisinde nasıl bir tel kullanmışlar diye. nr-r-nr tel ile sarım yapmışlar. Yeni bir sarım yapmayacağım için geri birleştirdim. Birleştirmeden önce sarım kaç mm diye bakmak aklıma gelmedi. Kartuş öldükten sonra yeniden ayağa kaldırırken aşamaları buradan paylaşırım. Sarımını italyan bir abimiz yapmış, youtube'a koymuş. Bu linkten izleyebilirsiniz.

Justfog'un sitesinde minifit için sabit olarak 3.4 V çıkış gerilimi verdiğini belirtmişler.
    Çok da düşünmeden pratik bir deney düzeneği kurup bir kaç ölçüm yaptım. Ölçümdeki amacım poda yeni sarım yaptığımızda orjinal kartuştaki gibi 1.6 ohm dan farklı bir sarım yapabilir miyiz? bunu öğrenebilmek. Bir de modun yük altındaki gerilim düşümünü gözlemlemek.

Resimde görülen sarı ve beyaz krodiller ile modu 1.5 ohmluk taş dirence bağladım. Normalde 3.4 V ile 1,5 ohm bağladığımda 7.7W gibi bir güç elde etmem gerekirdi. 1.5 ohm 5 W lık taş direnç bağladım. İlla ki bir gerilim düşümü görecektim. Beklediğim gibi de oldu. Osiloskop ile hem çıkış geriliminin büyüklüğüne hem de şekline baktım.
    Ateşlemenin 100 ms'lik bir görüntüsü. Sabit bir gerilim yerine PWM mantığında bir ateşleme yapmışlar. Bu kadar küçük bir sistemde çok mantıklı bir yaklaşım zaten :) sadece merakımı giderdim bu bilgiyle. 1 Pk-Pk - 2.28 V, bu değere dikkat edin. Tepeden tepeye (alt tepe ile üst tepe) gerilim farkı 2.28 V. Yükümüz 1.5 ohm, bence bu yük değeri için gerilim düşümü çok çok fazla. 3.4 V beklerken ~2.3V gördük. Kayıp 1.1 V, bu gerilim düşümü ile aldığımız güç 3,5W. Kayıp gerilimde 1.1 V, güçte 4W :)

Yükün değerini yavaş yavaş yükselttim, 2.2 ohmluk bir taş direnc bağladım.

Gördüğümüz pk-pk gerilim 2,66 V, gerilim düşümü 0,8 V. Normalde 3,4 V 2.2ohm ile alacağımız güç 5.2W. Gerçekte aldığımız güç 3.2 W :)

Daha sonra 3.3 ve 4.3 ohm ile aynı şeyleri tekrardan denedim.

3.3 ohm için 2.6 W

4.3 ohm için 2.3 W

Önemli Not: Tabiki bu ölçümlerde hesapladığım gerilim düşümleri birebir gerçek düşümler değil. Yüksüz olarak çıkış gerilimini göremediğim için ölçme hatalarını hesaplayamadım. Bu yüzden ölçülen gerilim düşümleri ve güç kayıplarındaki hatalar yüksektir. Daha doğru düzgün bir düzenek ile tam gerçek değerlere ulaşılabilir.
    Daha boş ve geniş bir zamanım olur ve üşenmez isem, ölçüm hatalarını minimize edip tam olarak ne kadar güç alabileceğimizi görebilecek bir deney düzeneği hazırlayacağım.

Bu ölçümlerden ulaşağımız ve işimize en çok yarayacak bilgi 4.3 ohm a kadar güvenle, rahatla bir sarım yapabiliriz.
    Teknik ıvır zıvırları geçip kullanıma gelirsek;
    Podu Dinner Lady - Lemon Tart 50 mg ile deniyorum. Boğaz vurumu hiç yok bu likitte. Bu kadar soft bir içim için 50 mg çok yüksek bir değer. Salisilat tuzu ile hazırlandığı için çok soft bir içimi var sanırım. Doyuruculuğu yerinde. Çay-kahve arasına çıktığımda yaklaşık 2-3 saniyelik 10 puff yeterli geldi bana.
    Umduğum bir mtl içimi bulamadım şu an kullandığım likit ile. Okuduğum bir posta göre tedarikçilerimizden birisi halonun salt likitlerini getirtiyormuş :love.::love.::love.:
    Benzoat tuzu ile hazırlanmış likit ile güzel bir içim alacağımı umut ediyorum.

Oldukça gevşek bir içimi var. Kısıtlı ciğer çekimi yapılabiliyor :) 2 adet hava deliği var butonun hemen üstünde. Bunlardan birisi parmakla kapatınca oldukça güzel bir sıkılık elde ediyorum. Kürdan gibi sert olmayan ve sıkıntı yaratmayacak bir şey ile kapatılıp, gündelik kullanım gerçekleştirebilir.

Sonuç olarak, çok ufak ve güzel bir sistem. Benim hoşuma gitti bu hali ile. Çok uzattım, karıştırdığım ve daldan dala atladığım kısımlar için af diliyorum ve yazımı bitiriyorum :).

• Faydalı Faydalı x 55
    • Beğendim Beğendim x 36
    • Galip Galip x 10
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  2. felthepower

felthepower
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    30
    Ratings:
    +74 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    DaniBoxMini + KayfunPrime
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    02.01.2019
    Elinize sağlık baya emek vermişsiniz :)
    Pod sistemleri seviyorum ben özellikle podları sarılabilen, dolabilen :)
    F/P ürünü gibi duruyor bence de.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. brkny

brkny
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,108
    Ratings:
    +1,543 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Digiflavour
    26.01.2017
    @holofcuk eline sağlık dostum :ThumbsUp.:
    sarım yaparken resimleri bekliyoruz, kartuş kısmını merak ediyorum yapısal bir fark var mı diye :ThumbsDown.:

• Samimi Samimi x 1
  4. u555

u555
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    50
    Ratings:
    +74 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    five pawns isitick power
    01.06.2017
    12mg lik 50vg50gp normal likitlerlerlede kullanılıyor sanırım.deneyip yorumlanabilir mısın.benimde aklımda olan bir pod.

• Beğendim Beğendim x 1
  5. holofcuk

holofcuk
    Expand Collapse
    Boş Adam

Alınan Beğeniler:
    468
    Ratings:
    +883 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Piko
    Fiyattan hiç bahsetmemişim :) Ftde 13$, Ben forumdan 90₺ ye aldım. Likit kısmını düşünürsek F/P olarak sayabiliriz. 13$ böyle bir alete fazla bence, hakkettiği aralık 5-8$ arası olması gerekir.

2-3 güne sarımı yaparım diye düşünüyorum. Belki video çekip koyarım :)

12mg 70/30 likit var elimde sadece. 50/50 bulursam mutlaka denerim.

6. starmaster

starmaster
    Expand Collapse
    DEATHPOOL
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,490
    Ratings:
    +8,872 / 82
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaptio n1 pro,zeus
    Elinize sağlık
    Mini fit merak ediyor dum

7. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,406
    Ratings:
    +12,372 / 107
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013
    Eline sağlık,baya bilgilendirici oldu.

8. archimede

archimede
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Hakem Heyeti ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    590
    Ratings:
    +875 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pipeline - Cloudone
    11.01.2013
    Yararlı bir inceleme olmuş, emeğinize sağlık. Şu düğme olayını sevmiyorum pod sistemlerde, bu kadar küçük olunca 2 parmak arasında hava ile çalışması daha hoşuma gidiyor. Ama yeniden sarılabilir olduğundan ilgi çekici bir pod bence.

• Beğendim Beğendim x 1
  9. nush

nush
    Expand Collapse
    E-Sigara Pilaki
    ESF Hakem Heyeti ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,113
    Ratings:
    +2,728 / 84
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tulpar +
    12.12.2016
    eline emeğine sağlık
    detaylı ve faydalı bir inceleme olmuş.

sourin airin tekrar sarılabilirliğini merak ediyorum.
    boyut olarak bana daha yakın

10. conan34

conan34
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,063
    Ratings:
    +2,128 / 37
    Kullandiginiz Cihaz:
    ASPİRE PEGASUS MİNİ KİT
    Teknik ölçümler beni aşar ama bir süre sonra ağza likit geliyor azda olsa :)

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  11. holofcuk

holofcuk
    Expand Collapse
    Boş Adam

Alınan Beğeniler:
    468
    Ratings:
    +883 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Piko
    Kartuşun sonuna doğru biraz ağzıma geldi likit. Hava deliğinden üfleyip, çıkanları peçeteyle sildim şuan için bir sıkıntı yok :) tekrar yaparsa diye peçeteyi hazır tutuyorum.

Suorin air ın kartuşunda coilin bacakları direkt kutup pinlerine puntalı sanırım. sadece pamuk değiştirdiklerini gördüm. Ama pinlere 1-1,5 mmlik bir yer açılabilirse atomizer gibi sarım yapılabilir. Ama 1 yada 1,5 mmlik kılavuz bulması zor. ae'den söyleyip denemek lazım :)

• Samimi Samimi x 1
  12. arkidonyus

arkidonyus
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    930
    Ratings:
    +1,866 / 12
    Eline saglik hocam bi inceleme bekliyodum ama bu kadar detayli degildi guzel olmus

• Beğendim Beğendim x 1
    • Komik Komik x 1
  13. Archerdos

Archerdos
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    108
    Ratings:
    +275 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    agr tank,vamo,boge,evod..
    Buharı videolardaki kadar çok mu çıkıyor? Bir mtl buhar performansından fazla buhar çıkıyor gibi görünüyor, öyle mi?

14. holofcuk

holofcuk
    Expand Collapse
    Boş Adam

Alınan Beğeniler:
    468
    Ratings:
    +883 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Piko
    Kayfun v4 te 26ga 2,5mm 8 tur sarımla aldığım buhardan biraz daha az buhar alıyorum. Kullandığım likit 70vg/30pg.
    Benim için buharın miktarı oldukça yerinde. :) tabi hava deliklerinin ikisi de açıksa çok daha fazla buhar alınabilir, gevşek bir içimi var çünkü. ben birisini kapatarak içiyorum.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  15. Starman

Starman
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    27
    Ratings:
    +83 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75nano+berserker mini
    Minifit i 4 gündür kullanıyorum. İlk pod ve salt likit deneyimim oldu. 50 mg likit ile kullanıyorum. Öncelikle salt likitler çok acı boğazı ve ağzı aynı karabiber gibi yakıyor bana göre değilmiş. Normalde 11 mg günde 7-8 ml likit tüketiyorum. Likit tüketimim oldukça fazla yani. Minifit likit kapasitesi 1.3 ml(enjektörle ölçtüm). Sabah uyanırken doldurdum akşam 8 civarı tekrar doldurdum. Salt likitte tüketimim günlük 1.5 ml. Bataryası 1 günden fazla gidiyor. Bana bile 1 günden fazla gidiyorsa herkese yeter. Bazen içerken akım kesiliyor gibi oluyor yada çok düşüyor, buhar çıkmıyor. Ateşlemede ara sıra sorun oluyor yani. İçimi hiç sıkı değil. Mtl ile alakası yok mtdl içim diyebiliriz. Başka pod kullanmadığım için aroma boğaz vurumunu kıyaslayamam ama çok ince tel kullanmışlar ve dediğiniz gibi volttaki kayıp cihazın performasını düşürmüş gibi duruyor. Çünkü suorin, fuchai, le carte kullananlar 3-4 çekimde doyuruculuğu hissettiklerini söylüyorlar.Bende aşağı yukarı 10 çekimde doyuruculuğu hissetmeye başlıyorum. Aromada da kayıp vardır mutlaka. En büyük artısı boyutu. Flash disk kadar bişey. Albenisini artırıyor. Benim için başarısız bir pod olmuş. Tavsiye etmem.

• Faydalı Faydalı x 5
    • Beğendim Beğendim x 1
  16. huseyinkoc

huseyinkoc
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    174
    Ratings:
    +337 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hcigar Warwolf Spica Pro
    01.01.2017
    Sarım için çap 2 mm, 1.6 ohm, NI80 32 ga tel. Kullandığım nbase evyap kimya 35 mg. Bu değerler ile bir tane kartuşu feda edip tekrar sarım yaptım.
    1. sarım 6 tur buhar çok azaldı ama boğaz vurumu çok fena arttı. 3 nefes sonrası resmen boğazım parçalandı.
    2. sarım 4 tur buhar biraz arttı, boğaz vurumu bir nebze düştü.

Deneme yaptıkça buradan paylaşmaya devam ederim.

• Faydalı Faydalı x 5
    • Beğendim Beğendim x 3
  17. holofcuk

holofcuk
    Expand Collapse
    Boş Adam

Alınan Beğeniler:
    468
    Ratings:
    +883 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Piko
    Hocam 2. Sarımı yaparken telin geçtiği plastik kısımlarda herhangi bir erime belirtisi gördünüz mü?

18. huseyinkoc

huseyinkoc
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    174
    Ratings:
    +337 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hcigar Warwolf Spica Pro
    01.01.2017
    Hayır, plastik kısımda en ufak bir deformasyon yok.

• Beğendim Beğendim x 1
  19. Psklg06

Psklg06
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +26 / 0
    Bugün siparişi geçtim aliden güzel bi kampanya var hatta üç tane coille 80₺ 50 mg salt b likit düşünüyorum en önemlisi boğaz vurumu benim açımdan bunun için likit markaları ve sarım önerilerinizi merakla bekliyorum

• Beğendim Beğendim x 1
  20. Mordor Buharcısı

Mordor Buharcısı
    Expand Collapse
    Haklısın hocam

Alınan Beğeniler:
    9,163
    Ratings:
    +14,704 / 27
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ant Bros
    hocam hiç SS telle deneme yaptınız mı acaba ?

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.