Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

İngiltere Sağlık Bakanlığı: E-sigaralar tütün sigarasından %95 daha az zararlı

'Yabancı Kaynaklar' forumunda sule tarafından 10 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Jai-Wai

Jai-Wai
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf istick + Rose v2
    Tuhaf değil bence. Milyarlarca dolarlik tutun endustrisi ve onu da yandan destekleyen milyarlarca dolarlik tıp endustrisi bu pasta payini kolay kolay birakmazlar. Diger gelisimi az olan ulkelerde durum daha vahimdir.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Galip Galip x 1
  2. NilDK

NilDK
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +12 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Griffin 25+ Wismec 2/3
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    15.01.2016
    Anlamis degilim bu rant kavgasini para nelere kadir bu nasil bir cesarettir yigidolar, kavgayi cikartan atesli sigara markalari bence, ama sonra ne oldu bir X firmasi gitmis kendine e sigara yapmis neden acaba, insanlari kandiramadiklari icin mi , he bu arada bizim ulkeyi de anlamak guc, vergiler sayesinde yanci kanka gibiyiz, sigara aliyorsun oo kanka banada bitane al, yakit aliyorsun 2 litre de bana koy be kardesim, bira aliyorsun kanka ben bu aksam gold iceyim, araba oluyorsun bana da bi araba hemde aynisindan, yok yok kanka gibi degil daha cok evlat gibi buyutuyoruz onu masallah bak simdi gozlerim yasardi.
    Ben demiyorum ki 'oo ingilizler %95 daha az zararli demis onlar diyorsa kesin dogrudur', tamam guzel, biz niye arastirmiyoruz , bizim doktorumuz, kimyacimiz, bakanligimiz yok mu , ciksin birisi desin ki herif gibi, dimdik , bu e-sigara daha az zararlidir, vergisine de raziyim , hatta tamam sana da alicam bir likit alirken okey onada, neden yanbazalik yapiyorsun arkadas kiziyorum , niye kizdin oluyor. Realistik olmak lazim . Dusunmek lazim, niye bu millet e sigara daha az zararli diyor !

3. prtscn1654

prtscn1654
    Expand Collapse
    Yorgun Üye

Alınan Beğeniler:
    417
    Ratings:
    +808 / 25
    02.02.2017
    E-sigara yaygınlaşırsa devlet o kadar yüksek vergi gelirini nasıl kazanacak. Hadi cihazdan aldı vergi, likitler ne olacak? Tütün endüstrisi zaten lobisini ve ağırlığını baştan ayarlamış. Bir zamanlar kendi çayımızı içelim kendi fındığımızı yiyelim diye kampanya yapıp radyasyonlu şeyleri dayamadılar mı? Money talks... Katıldım ve eklememi yaptım.

4. Frsn4

Frsn4
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    36
    Ratings:
    +73 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    lemo 3 ve pico
    19.10.2016
    fakir olmak çok kötü bişey. ingiltere gelecekteki kanser hastalarının sayısını ve onlara yapılacak masrafları azaltamanın peşinde. bizim kırılgan ekonomi de taşıma suyla anca dönüyor. günü zar zor kurtarınca geleceğe yönelik planlama yapmak da imkansız oluyor. sgk açık veriyor bütçe açık veriyor önlemek için ne yapabiliyoruz nerdeyse hiç bişey

5. tuxedo

tuxedo
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +2 / 0
    Mazisi 10 seneyi ha geçti ha geçecek olan bir ürün için yarar, zarar kıyaslaması yapmak çok zor.

Tütün vakti zamanında her şeye şifa olarak görülüyordu. Yeni alternatiflerin ortaya çıkmış olması onların sigaradan daha zararsız olduğunu ispatlamıyor ne yazık ki. Adamların oturma odasında ürettiği likitin ne kadar sağlıklı olduğu ayrı bir tartışma konusu.

Bu arada ekleyelim, psikolojik tedavi görenler için sigara hala zararlı kategorisinde değildir. Adamlara hala paket paket sigara dağıtılmakta.

6. serk

serk
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    105
    Ratings:
    +195 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reuleaux RX2/3, Serpent22
    21.01.2014
    Ellerinize sağlık. Bence güzel bir başlangıç araştırma olarak. Ayrıca son derece objektif görünmemesi de doğal. E-sigara daha az zararlı demek kötü birşey değil, yalan değil. Sonuçta kızı alacaksın azıcık hamile diye bir durum olmaz. Gebe hatunu alıyorsan çocuk baba dediğinde gocunmayacaksın. Nesi yasaklanırsa yasaklansın elde herkes fosur fosur içiyoruz işte. Tek garibime giden şey az zararlı demek kanser olmayacaksın, koah olmayacaksın demek olmadığının kabul görmemesi. Akciğerine çekiyorsun bu mereti. Yakıyorsun saf olmayan metalle, pamuğa veya lif bırakan silikaya (o eskidendi artık bitti gitti tabi). Ama sonuçta eski usul portatif ocağa gliserini basmışsın soluyorsunun kibarını yapıyoruz. Ben hiç de üzülmüyorum kendim istiyorum içiyorum. Sadece Türkiye değil pek çok ülkede yasaklar geliyor. Vergilendirme sorun mu evet ama pamuğa, kantala, pile vergi kimse koymaz merak etmeyin. Likit nikotini akredite olmayan, propilen glikolde de aynısını yapar devlet sonra far ışığını görürüz. ABD'de 1930 larda alkol tütün yasaklandı ne oldu "evyap" oldu ne olacak şu anki halimiz işte. Arada yanık tatlar, tornadan çıkma cilalı yağı üzerinde tüpe atomizer deyip neleri soluyoruz. Zamanla olacak belli devlet sorumlu tutabileceği kurum isteyecek birileri aday olacak (parayı kıracak). 30 Avro gümrük zaten ne sokabileceğiz ki çinden artık.

Bu iş durmaz bence, fazla snob konuşmuşsam kusuruma bakmayın. Sonunda iş büyüyecek, 2 sene öncesine göre kullandıklarıma gülüyorum hatta. Eskiden Hindistanda D sınıfı akademik dergide çalışma anca çıkardı. Şimdi sağlık bakanlıkları bakıyor.

Değişimin yolu belli:
    Koil sistemi değişiyor ufak ufak,
    Likit aktarım sistemleri de
    Pil işi de düzeliyor.

Herşey yolunda bence ustalarım daha da iyi olacak. Ellerinize sağlık çok güzel bir haber bu, geçmişe göre muhteşem:ThumbsUp.:

• Beğendim Beğendim x 2
  7. NilDK

NilDK
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +12 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Griffin 25+ Wismec 2/3
    15.01.2016
    10 sene / adam olarak vurdugumuz da ciddi bir istatistik eder. Duzgun bir arastirma yapilabilecek gibi duruyor. Vakti zamanla su zamani kiyaslamak bence cok iyi bir gozlem olmayacaktir. Ingiltere ciddi arastirma yapmis belki , belki yapmamis, belkide sigaradan sikilmislar, ancak bunu bizimde saglikli , dusunen kimyager,doktor,saglikci, artik her kim bakiyorsa bu durumlara bakmali bence.

• Beğendim Beğendim x 1
  8. hamsikoli

hamsikoli
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +6 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vismec RX 2/3 Eleaf Melo3
    Daha önce forumda yayınlandımı bilmiyorum, yeni izledim ve bunu paylaşmak istedim
    http://dai.ly/x581mz8
    bu video da BBC nin yaptığı elektronik sigara ilgili bir araştırma.

• Beğendim Beğendim x 1
  9. bombavoyage

bombavoyage
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    192
    Ratings:
    +499 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Jac Vapour - Gus 2.2
    yüzde 95 çok iddialı gibi geldi bana. sonuçta uzun vadeli kullanımının sonuçlarını bilmek henüz zor çünkü çok yeni denebilecek bir ürün

• Beğendim Beğendim x 1
  10. Ghlie

Ghlie
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    197
    Ratings:
    +417 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    yosta, zeus dual
    En azından bazıları araştırma yapıyor.Bizim ülkemizde hala yasal bile değil.

11. bariskubilay

bariskubilay
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +30 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien
    Benim kastettiğimde buydu altından bişey çıkar bunun ifadesiydi. Sağlık düşünülüyorsa gdo lu ürünler var en başta. Bunları vurgulamak istedim

12. farukakgun

farukakgun
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    102
    Ratings:
    +170 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aspire NX75+Doggy
    17.11.2016
    Öyle yazarız böyle söyleriz toplumu yönlendiririz, zaten kimse dediğimizden aksini söyleyemez noktasında eminler.

13. ValarMorghulis

ValarMorghulis
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    115
    Ratings:
    +235 / 17
    Yalnız İngiltere e-sigara olayını muhteşem bir şekilde takip ediyor. Ve kullan at tarzı olanlara yönlendiriyor. Bizdeki gibi alıp vg kullanamıyorsun. Devletin üzerinde deneyler vs. Yapması gerekiyor. E öyle olunca tabii ki %95 daha az zararlı olur. Bizdski gibi merdivenaltı, büyük galonlardan doldurma vs. Değil ki. İngilterede kullan at tarzı içecekseniz evet %95 daha az zararlı. Ama burada? Ayrıca, sigara ilk çıktığında da halkı ona yönlendirdiler. Hatırlatırım...

14. sule

sule
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli
    ESF Tecrübeli ESF Çeviri Grubu

Alınan Beğeniler:
    994
    Ratings:
    +1,885 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    evic+troy 1x+egoone-cubis
    27.09.2015
    ben de %95'in genelleştirilmesini doğru bulmuyorum. bazı çalışmalara göre 20-30 sn arayla 4 sn lik çekişlerle ve günde 3-5 ml arasında içimle ve ayrıca hiç kuru puf yapmadan sigaradan %95 daha az zararlı olabilir.

Türkiyede nbase saflığı, aromaların son kullanma tarihi hatta aromaların sentetik içeriğine dikkat edilmiyor, ayrıca evyapın yapılma koşulları (hijyen) ve kullanılan malzemeler (adanada tarladan pamuğu alıp kullanan çokça kişi var, ayrıca kantal diye sanayiden alınan telleri kullananlar var) ingilterede olduğu gibi denetim altında değil. tabii ingiltere vatandaşı ile Türk vatandaşın gelir seviyesi de aynı değil, burada biraz da mecburiyetten bazı konularda ucuza gidiliyor.

15. ValarMorghulis

ValarMorghulis
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    115
    Ratings:
    +235 / 17
    Biraz da çok biliyoruz. Hep ondan kaybediyoruz..

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.