Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Hayvanlara Merhamet Derneği Tanıtımı

'Esf Dayanışma' forumunda Merhamet Derneği tarafından 10 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Merhamet Derneği

Merhamet Derneği
    Expand Collapse
    Hayvanlar İçin Merhamet Derneği

Alınan Beğeniler:
    51
    Ratings:
    +167 / 2
    Selamlar arkadaşlar,

Bizi foruma davet eden yöneticilere teşekkür ederiz.

Biz kimiz ve neler yapıyoruz, kendimizi kısaca size tanıtmaya çalışacağım;

Hayvanlar için merhamet derneği 13 Aralık 2017 yılında kuruldu ama ben bireysel olarak 20 yıla yakın zamandır hayvanlar için çaba sarf ettim.

Derneğimizin en önem verdiği konu sokak hayvanlarının popülasyonunun kontrol altına alınması ve bu konuda oldukça yoğun faaliyet yürütüyoruz.

Tedaviler ve besleme ikinci sırada geliyor.

Derneği kurma nedenimiz , bizim himayemizde olan hayvanlara kalıcı bir mekan sağlayabilmekti. Derneğimizin mekanı İstanbul Sancaktepe'de.
    Kapılarımız her zaman herkese açıktır, ziyaretimize gelirseniz çok mutlu oluruz.

Aylık ortalama 100 kedi kısırlaştırması yapıyoruz. Bizlere ulaşan ve bizden yardım isteyen gönüllü insanların adreslerine giderek kedileri teslim alıyoruz. Ameliyatlarını yaptırdıktan sonra derneğimize getirip 8-10 gün post-op bakımlarını yapıyoruz. Bakımları tamamlandıktan ve sağlıklarından emin olduktan sonra aldığımız kişilerin adreslerine geri teslim ediyoruz.

Kısırlaştırma operasyonlarıı İBB veya yerel belediyelerde yaptırıyoruz. Sağlığından şüphelendiklerimizi veya engelli hayvanları ise özel kliniklerde gazlı anestezi ile yaptırıyoruz.

Belediyelerde ücretsiz kısırlaştırma yaptırıyoruz fakat konunun esas arka planı burada başlıyor. Ne yazıkki belediyelerde yoğunluktan dolayı hijyen kurallarına yeteri kadar dikkat edilemiyor. Her ameliyatta değiştirilmesi gereken ameliyat setleri birden fazla kullanılmak zorunda kalınıyor Bu yüzden belediyelerde ameliyat olan kediler için daha özenli bakım gerekiyor, aksi taktirde enfeksiyon ve ölümlerle karşılaşabiliyoruz.

Mekanımızı post-op dönemi için uygun hale getirdik, her kedi ayrı kafeslerde kalıyor. Kafesler periyodik bir şekilde dezenfekte ediliyor. 5 gün sürecek bir antibiyotik tedavisi uyguluyoruz operasyon sonrası gelen canlarımız için. Derneğimizden çıkmadan önce iç - dış parazit ilacı uygulamalarıda yapılıyor.

Kısırlaştırmalar haricinde bizlere ulaşan ve tedavi yardımı isteyen gönüllülerin bulduğu sokak hayvanlarındada tedavi desteği veriyoruz. Tedavi bittikten sonra kimse sahip çıkmıyorsa derneğimizde himaye altına alıyoruz. Bu şekilde gelen canların çoğu ya kaza geçirmiş ya da ciddi hastalıklardan çıktığı için iyileştiklerinde de sokağa dönemeyecek halde oluyorlar.

Aynı zamanda barınaklardan, olanaklarının yetersiz kalmasından dolayı tedavi imkanı olmayan canları alıp tedavi ettiriyoruz. Bunların çoğu biz almasak uyutulacak "öldürülecek" canlar. :(

Aylık 40 civarı hayvan bu şekillerde derneğimize gelip tedavi oluyor.

Yuvalandırma elbette yapıyoruz ama çok ağır gidiyor çünkü bunu çok titizlikle yapmaya çalışıyoruz.

Sosyal medyada dernek sayfamız mevcut, faaliyetlerimizi oradan görebilirsiniz. Vakit buldukça (ki asıl zorlandığım konu vakit) orada en şeffaf şekliyle yapılanları paylaşmaya gayret ediyorum.
    Eksik verdiğim, atladığım bilgiler olabilir. Sizlerin sormak istediği sorular varsa seve seve cevap veririm.

Hayvanlar için merhamet Derneği pazar , haftasonu dinlemiyor .Kisirlastirmak için kedi pesinde .Başkanımız Vera hanim nöbette. Öğlen Kartaldan 5 kedi aldık, şuanda Çekmekoydeyiz.

Facebook sayfamız:
    https://www.facebook.com/kedimerhamet/

• Samimi Samimi x 19
    • Beğendim Beğendim x 14
    • Galip Galip x 5
    • Faydalı Faydalı x 1
  2. Circumduction

Circumduction
    Expand Collapse
    管理员
    Site Yetkilisi ESF Yönetici

Alınan Beğeniler:
    652
    Ratings:
    +1,028 / 11
    Aramıza hoş geldiniz. :)

Emekleriniz ve özveriniz için de ayrıca teşekkürler.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Samimi Samimi x 1
  3. Demlik

Demlik
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    208
    Ratings:
    +344 / 0
    Aramıza hoşgeldiniz. Dünya sizler gibi insanlarla güzel, emeklerinize sağlık

• Samimi Samimi x 3
    • Beğendim Beğendim x 2
  4. Mordor Buharcısı

Mordor Buharcısı
    Expand Collapse
    Haklısın hocam

Alınan Beğeniler:
    9,163
    Ratings:
    +14,704 / 27
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ant Bros
    Gerçekten tebrik ediyorum, sizin gibi insanlar iyi ki varlar..
    Fotoğraftaki kuzuların bakışları hep aynı, aynı ürkeklik aynı yorgunluk.. Bilgisayar başından rt yapmak, eft geçmek ne kadar kolaymış, yaklaşık bir hafta önce sokakta hasta ve kötü durumda bir yavru sahiplendim, onu aldığım ilk andan itibaren bu işlerle uğraşan insanların ne denli özveri gösterdiğini, emek harcağını ve hepsinden önemlisi hayvanları ne kadar çok sevdiğini gerçekten anlamış oldum.

Allah sizlerden razı olsun...

• Samimi Samimi x 6
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Galip Galip x 1
  5. furkizan

furkizan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    31
    Ratings:
    +63 / 1
    Hoş geldiniz, yaptığınız gerçekten yüce bir iş. Sizin gibi karşılık beklemeden iyilik yapan insanlara çok ihtiyacımız var gerçekten, sokaktaki kedilerimize koşturmaya çalışan bir insan olarak bunun ne kadar zor olduğunu gayet iyi biliyorum

• Beğendim Beğendim x 3
    • Samimi Samimi x 1
  6. Beyaz©

Beyaz©
    Expand Collapse
    Flavour Boss
    ESF Gold Member ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,485
    Ratings:
    +7,262 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico*Hastur mini
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    31.12.2015
    Hoş geldiniz. Çabalarınız için de ayrıca tebrik ederim. Bu forumda size destek olacak çok sayıda insan var, Allah razı olsun siz ve sizin gibilerden...

• Beğendim Beğendim x 3
    • Samimi Samimi x 1
  7. Furkankck

Furkankck
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +12 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    SPICA PRO
    08.02.2019
    Merhaba hoş geldiniz.

Yapmış olduğunuz yüce gönüllü bu işin tarifi yok. Ne kadar teşekkür etsek yetersiz kalır. Sevgiye, ilgiye ve bakıma çok ihtiyaç duyan can dostlarımıza sunmuş olduğunuz hizmetler, tüm insanlara örnek olması gereken çok büyük bir fedakarlık ve insanlık örneği. Bu sebeple size can-ı yürekten bir kez daha teşekkür ediyorum. Sizin gibi örnek insanların çoğalması dileğiyle.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  8. opsmoker

opsmoker
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    64
    Ratings:
    +126 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag Kit
    10.11.2016
    Sizin gibi insanları görmek ,duymak bile bir umut bu canlar adına...kendi işim gereği sürekli hayvansever insanlar ile iletişim halindeyim ve şunu kendimin bir insan oldugundan bile daha emin olarak söylüyorum..

Kim ne derse desin...HAYVAN SEVMEYEN,İNSAN'DA SEVMEZ..hayvansever insanların cok başka bir saygı,anlayış,paylaşımcı yanları var..Dünya nüfusunun %25i hayvansever bireylerden oluşmuş olsa...cenneti cok ötelerde aramaya gerek kalmazdı..

Çalışmalarınız için tüm canlılar adına benden'de size kocaman teşekkürler..iyi çalışmalar M<3RH<3M<3ET derneği.

• Samimi Samimi x 1
  9. sucukludondurma

sucukludondurma
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,383
    Ratings:
    +6,534 / 31
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tulpar | ipv8 | Cylon 218
    Köpekler tarafından annesi ve 3 kardeşi parçalanmış, kendisi de bir yaralı kedi sahiplenmiştim 1.5 yıl önce. Meğer o bizi sahiplenmiş, ev onun biz onun evcil insanı olduk. Güzel insandır hayvan sevenler, aramıza hoş geldiniz ;)

• Samimi Samimi x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Galip Galip x 1
  10. Keyf

Keyf
    Expand Collapse
    Firma Yetkilisi
    ESF Tedarikçi

Alınan Beğeniler:
    718
    Ratings:
    +1,266 / 13
    Merhaba..

Aslında hemen hemen ortak konularda faaliyet gösteriyoruz. Hayvan severlere de , elektronik sigara içenlere de garip bakarlar bu ülkede :)

Yapmış olduğunuz faaliyet için kesinlikle sizi takdir ediyor ve her zaman bu tarz faaliyetlerin içersinde yer aldığımızı bilmenizi istiyoruz.

Elbette bizde bize düşen kısım ne ise yapmaya hazırız ve hatta bir kaç gün içersinde bununla ilgili bir çalışma yapıp , faaliyetlerinize maddi manevi destegimizi yapacağımızı bildiririz.

Görüşmek üzere .

Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

• Beğendim Beğendim x 5
    • Galip Galip x 2
    • Samimi Samimi x 1
  11. Mantas

Mantas
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    550
    Ratings:
    +1,770 / 47
    Kullandiginiz Cihaz:
    Geek Vape-Aegis & Spica
    09.03.2017
    Bakıyorum da ne güzel insanlar buraya toplanmış :love.:

• Beğendim Beğendim x 2
    • Samimi Samimi x 1
  12. Merhamet Derneği

Merhamet Derneği
    Expand Collapse

Alınan Beğeniler:
    51
    Ratings:
    +167 / 2
    Güzel yazılarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Sizin gibi güzel insanlarla aynı forumda bulunmaktan dolayı çok mutluyum.
    Bugün Bahçeşehir Ataşehir kolejine davetliydik dernek olarak .Çocuklarla Sokak Hayvanlari konusunda hem sohbet ettik hem bilgileri paylaştık. Özellikle birkaç konu üzerinde vurgu yaptık:
    Petshoplardan canlı satın almak yerine sokaklardan muhtaç bir kedi /köpek sahiplenmenin önemini
    Barınaklar gerçeğini
    Sokaklarda , ormanlarda , sahillerde ve parklarda yaşam savaşı veren canları tüm gerçeğiyle anlattık
    Ve tabi ki sahiplenildikten sonra terk edilen hayvanların neler hissettiklerini , nasıl acılar çektiklerini anlattık

Bizimle birlikte derneğimizin simgesi , en kıymetli kedimiz Nika da çocuklarla tanıştı

Inanılmaz güzel vakit geçirdik. Okulun müdürü ve öğretmenlerin sokak hayvanlari konusunda hassasiyeti çocuklara öyle bir yansımış ki , bu okuldan mezun olacak nesilden çok umutluyuz . Okul yönetimine ve öğretmenlerine bizleri davet ettikleri ve çocukları hayvan sevgisiyle yetiştirdikleri için çok teşekkür ederiz .

z3.jpg z6.jpg z1.jpg

• Samimi Samimi x 5
    • Galip Galip x 3
    • Beğendim Beğendim x 2
  13. HEXONİC

HEXONİC
    Expand Collapse
    Vapor

Alınan Beğeniler:
    22
    Ratings:
    +74 / 2
    Merhaba hoşgeldiniz.
    Sizler gibi yüce gönüllü insanları aramızda görmekten büyük şeref duyarız. Elimizden avucumuzdan bir şey gelirse de maddi manevi destek olmaya hazırız. Çalışmalarınızda başarılar diler Allah'tan yar ve yardımcınız olması için dua ederim

• Samimi Samimi x 2
    • Galip Galip x 1
  14. GeneralSmoker

GeneralSmoker
    Expand Collapse
    Gold Member
    Gold Member

Alınan Beğeniler:
    225
    Ratings:
    +289 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vtc mini
    Merhabalar
    Hoş geldiniz aramıza :)bu güzel çalışmalarınızı ve çabalarınızı tebrik ediyorum
    Bu çalışmalarda emeği geçen herkese şahsım adına teşekkür ediyorum,
    Ve çalışmalarınıza maddi manevi destek için yanınızda olacağımı bilmenizi isterim.
    Yüreğinize sağlık @Merhamet Derneği

• Galip Galip x 3
  15. Merhamet Derneği

Merhamet Derneği
    Expand Collapse

Alınan Beğeniler:
    51
    Ratings:
    +167 / 2
    • Beğendim Beğendim x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  16. fow

fow
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +7 / 0
    28.03.2018
    Hoş geldiniz, şeref verdiniz.
    Yaptığınız işin organizasyonunun ne kadar zor olduğunu gerçekten iyi biliyorum. Hemen facebook sayfanızı takibe alacağım. Yüreğinize sağlık. Bol şans dilerim.

• Samimi Samimi x 2
  17. arvelo

arvelo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    249
    Ratings:
    +580 / 24
    Konu sokak hayvanlariyla alakaliyken yazayim dedim. Bugun metroya binerken 3 adet bagli kkopek vardi bir baraka tarzi bir yere telle cevrili. Seslendik, o kadar zayiftilar ki suphelendik. Cantadaki pogacalari onlara verdik hayatimda hayatimda bu kadar yemege atlayan ac kopek gormemistim. Belli ki ac birakiyor ...ler. bunu nereye bildirebilirim? Belediyenin boyle bir hizmedi var midir gelip alirlar mi? İcim gitti o hayvanlara elimde olsa daha fazla beslerdim.
    Edit: Sanirim yeni konu acsam daha iyi olacak gibi.

#17 arvelo, 15 Şubat 2019
    Son düzenleme: 15 Şubat 2019
  18. Merhamet Derneği

Merhamet Derneği
    Expand Collapse

Alınan Beğeniler:
    51
    Ratings:
    +167 / 2
    Yer olarak neresi acaba ? Il , ilce ? Elimden geldiğince ilgilenmeye çalışırım.Lütfen belediyeye haber vermeyiniz , sonları meçhul olmasın .

19. Merhamet Derneği

Merhamet Derneği
    Expand Collapse

Alınan Beğeniler:
    51
    Ratings:
    +167 / 2
    Selam arkadaşlar
    Sizlerle bugün sokak hayvanlari kısırlaştırmasi konusunda yürüttüğümüz faaliyet hakkında kısa bir video paylaşmak istiyorum.Kısırlaştırma operasyonları yapılan kedileri dernekte misafir ediyor ve post op bakımlarını yapıyoruz .Dışardan kolay gibi düşünülebilir, ama işin içinde olunca gerçekten zor .Bize gelen kedilerin büyük bir kısmı yabani ve müdahale şansimiz oldukça az fakat pes etmiyoruz. Bizlere kısırlaştırmak için kedileri teslim eden insanlara, haftalık kısa bilgilendirme videosu çekip paylaşıyoruz.

• Beğendim Beğendim x 5
  20. Arion

Arion
    Expand Collapse
    Firma Yetkilisi
    ESF Tedarikçi

Alınan Beğeniler:
    804
    Ratings:
    +1,875 / 2
    Selamlar,

İş, güç, koşuşturmaca derken buraya yazmayı unutmuşuz, lütfen kusurumuza bakmayınız :)

Aramıza hoş geldiniz. Arion ekibi olarak emeklerinizi takdir ediyor, bizimde sokaktaki canlara bir nebze olsun yardımımızın dokunabilmesine vesile olduğunuz için teşekkür ediyoruz. ESF yönetimi ile görüşerek bir süre önce bağış kampanyası başlatmıştık. Son aldığımız karar doğrultusunda bağışın belli bir bölümünü 18.02.2019 tarihinde derneğinize aktardık.

Kampanyaya katılan kullanıcılarında haberdar olması için aşağıda dekontu paylaşıyoruz. Kampanyaya destek veren bütün kullanıcılara teşekkür ederiz.

Bu güzel çalışmalarınızın devamını diler, maddi ya da manevi desteğe ihtiyacınız olduğunda bir özel mesaj kadar yakınınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. İyi ki varsınız.

Saygılarımızla...

• Galip Galip x 5
    • Samimi Samimi x 4
    • Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.