Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Hangi marka base,nic,pg/vg?

'Bir Bilene Sor' forumunda yoho12 tarafından 1 Ağustos 2021 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. yoho12

yoho12
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Drag X
    arkadaşlar merhaba D.I.Y almayı düşünüyorum fakat çok fazla seçenek olduğu için nbase konusunda kararsız kaldım hangi marka base ve nikotin seçmeliyim, pg/vg nasıl olmalı, meyveli ve kurabiye ağırlıklı alıyorum.

2. Unco

Unco
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    58
    Ratings:
    +84 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    sirenv2,zeus x
    Mtl için ise sigma merck merck yada sigma basf chem (boğaz vurumu yüksek olur ama basf pg alerji yapabilir) bu iki base de güzeldir boğaz vurumu istiyorsanız basf pgliyi kullanmak daha mantıklı olur.60vg 40pg gibi bir oran işinizi görür ama yaz aylarında 70/30 da kullanabilirsiniz tabiki.Eğer Dl için ise wilmar ineos merck kullanabilirsiniz bu base hem ucuzdur hem de içimi güzeldir (dlde likit mtlye göre daha hızlı tüketilir o yüzden ucuz ve iş gören bir base daha mantıklıdır) nikotini isteğinize göre değiştirebilirsiniz nicselect ve chemin vurumu daha yüksektir dl için 80/20 idealdir ama bol buhar istiyorsanız 90/10 da kullanabilirsiniz ama aldığınız aroma pg oranı düştüğünden dolayı azalabilir (büyük ihtimalle o kadar büyük bir fark olmayacaktır aromada) bildiklerim bu şekilde hatalı bir bilgi verdiysem affola zaten konuya yazacak olan benden daha tecrübeli hocalarımız düzeltecektir iyi günler.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  3. yoho12

yoho12
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Drag X
    eyvallah hocam çok teşekkür ederim

• Beğendim Beğendim x 1
  4. Unco

Unco
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    58
    Ratings:
    +84 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    sirenv2,zeus x
    rica ederim hocam

5. Gantep27

Gantep27
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    71
    Ratings:
    +180 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    JESTER
    Avoria vg , oleon bio pg, siegfried nic mtl için kullanıyorum gayet memnunum üstad. Fakat çok açık uçlu bir soru sormuşsun. Eğer dl mi mtl mi kullanacaksın, boğaz vurumu istiyor musun, ucuz mu olsun f/p mı, kaliteli olsun para sıkıntısı yok mu vs vs şeklinde biraz daha açarsan konuyu arkadaşlar yardımcı olacaktır. Ha bir de mesela ben hiç farketmesem de bazı base ler şekerli vs gibi durumlar da var sanırım. Onlardan da söz et bence ne istediğini daha açık sormalısın nacizane tavsiyem

6. EVOLV

EVOLV
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    287
    Ratings:
    +417 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tesla + Kayfun V5
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    20.05.2015
    Merhabalar. DIY kullanma tercihi yaparak doğru bir karar verdiğinizi düşünüyorum zira pek zahmetli olmayan ve istediğiniz nbase kullanımını sağlayan evyap yöntemidir. Meyveli ve pastane tarzında kullanım yapacağınız için tatlımsı nbase tercih edebilirsiniz. Kullandıklarım arasında Merck, Sigma ve Avoria vg. tatlımsı gliserinlerdir. Mercki pahalı olduğundan artık tercih etmiyorum. Sigmayı da food grade olduğundan, pharma grade sertifikasına sahip olmamasından dolayı kullanmayı bırakmıştım. Avoria vg ise son zamanlarda tercih ettiğim vgdir. Tat açısından merck ve sigmadan sonra sevdiğim bir vg oldu. Bütçe sorun değil ise merck, sertifika sizi ilgilendirmiyorsa sigma, avoria da şahsi beğenim olduğundan tavsiye ettiğimden tercihinizi bunlardan yana yapabilirsiniz. Sigma avoria yaklaşık fiyattalardır.

Pgyi daima merckten yana kullanmıştım. Lakin çok yumuşak olduğundan dolayı bir süre bio pg kullandım. Orta sertlikte olması tokluğu arttırdı. Son zamanlar basf pg kullanıyorum. En serti basf pg sanırım. Mtl kullanımında boğaza güzel bir dokunuş yapıyor kendisi. Çok fazla hapşırttığı için de uzak kalmıştım ancak her pgnin burundan soluma sonrası yaptığını farkedince geri dönüş yapmış oldum yeniden. Tercih yine kullanımınıza göre değişebilir. Merck yumuşak, bio pg-ineos pg orta, basf pg sert şeklinde tercih yapabilirsiniz.

Oranlar da işin içine aroma girince değişiyor. 70/30 bir karışım içine %10 aroma girince oran 63/37 vg/pg olarak değişiyor. Sipariş vermeden önce bir hesaplama aracı ile hesap yapmanızı öneririm. Linki paylaşıyorum.

https://e-liquid-recipes.com/create

Use vape-ready nicotine base seçeneğini işaretleyerek hedef likit oranını ml. olarak belirleyip en son aroma yüzdesi ekleyerek deneme yapabilirsiniz. Faydası olacaktır. Benim tercihim 80/20 nbase alıp aroma ile 70/30a yaklaştırmak oluyor. Sonuçta aromalar da pg bazlı oluyor, karışıma daha fazla pg eklemiş oluyorum ve istediğim orana yaklaşıyor. Son olarak kullanım şeklim mtldir. Dl kullanımda yüksek vg oranı ile yumuşak nbase seçimi daha doğru bir tercih olacaktır.

• Faydalı Faydalı x 1
  7. EVOLV

EVOLV
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    287
    Ratings:
    +417 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tesla + Kayfun V5
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    20.05.2015
    Nikotinlerden bahsetmemiştim birkaç kelam da onlar için yazayım. Chemnovatic ve Nicselect haricinde diğer nikotinleri kullandım. Avantaj ve dezavantajlara sahiptirler. Merck nikotin, bu zehirin en kaliteli olanıdır, belgelerine göre yapılan yorumdur ve yüksek fiyata sahiptir. En yumuşak nikotin de budur. Dl için biçilmiş kaftandır. Merckten bir tık yukarıda Nicobrand bulunur. Yumuşağa yakındır ancak merck nikotin gibi hissedilmeyecek gibi değildir. Hafif baş ağrısı yaptığını söyleyen kullanıcılar vardır. Benim tercih ettiğim Siegfried nikotin ise orta sertlikte, anlık tok buhar sağlayan, bir yan etkisi gözlemlemediğim nikotindir. Chemnovatic ise kullanmadığım ancak sert olması ile nam salmış bir nikotindir. Şiddetli baş ağrısı yaptığını söyleyen kullanıcılar vardır.

Kendi kullanımlarda merck, nicobrand ve siegfried bende herhangi bir baş ağrısı ya da bulantı yapmadı. Kişiden kişiye etkileri değişiyordur sanırım. Siegfried ile ilgili bir şikayet de duymadım. Merck pahalı ve yumuşak olsa da kalitesinden ve sorunsuzluğundan dolayı sanırım en fazla tercih edilen nikotin oluyor.

• Faydalı Faydalı x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  8. erenn35

erenn35
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    G Class + juggerknot v2
    Doğru konu olmayabilir ama dıy kit markası önerebilirmisiniz acaba

9. Unco

Unco
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    58
    Ratings:
    +84 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    sirenv2,zeus x
    eğer premium istemiyorsan arion kimyanın dıy kitleri aşırı güzel,premium istiyorsan ilke kimyaya bakabilirsin

• Beğendim Beğendim x 1
  10. erenn35

erenn35
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    G Class + juggerknot v2
    çok teşekkürler arion kimyanın ürünlerini deniceğim dl içim için önerdiğiniz likitler varsa onlardan alıyım ilk başta

• Beğendim Beğendim x 1
  11. Unco

Unco
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    58
    Ratings:
    +84 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    sirenv2,zeus x
    ben mtl kullanıyorum o yüzden dl diy kitler için pek bir fikirim yok maalesef.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.