Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Youde UD Goblin Mini V3

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda Aslanhan tarafından 1 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. CompEng70

CompEng70
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    425
    Ratings:
    +547 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vt75,Kf Prime,Kf v5
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.10.2014
    Likit kontrolü ben full açık olarak kullanıyorum. Sarımlarım genelde 0,60-0,80 arasında olduğundan besleme sorunu olmaması için. Ancak daha yüksek omajlarda biraz kısılabilir. Önemli olan nokta pamuklama içleminde pamuğun base deki yerleşim yerini tam doldurması. Akıtma sorunu olmuyor. Ancak o kısmın hacminden daha küçük hacimli pamuklama yaparsanız bir süre sonra akıtabiliyor.

• Beğendim Beğendim x 2
  2. endorfinnn

endorfinnn
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +37 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75+expo 2.1 SP+MACRO2
    22.10.2016
    3 aylık kullanıcıyım. wtwo cubis pro kullanıyorum. artık sarma ve pamuklama zamanı geldi diyerek v3 aldım. dual sarım ve pamuklama bana zor geldi. single deck'i kullanıyorum. ohw likit kullanıyorum. 2 haftadır v3 kullanmaya çalışıyorum. bu kadar önbilgilendirmeden sonra: cubis pro meğer şahane bir ato imiş.buharın keyfine varıcağımı düşünüyordum; yanılmışım. yahu likit koyması binbir zahmet (akıtmasın diye hava kanalını kapat. ters çevirerek top capi tak), pamuklaması, hazır sarılmış coil takması binbir zahmet ama netice cubis prodan daha kötü. 0,36 0,52 0,82 gibi ohm değerlerinde kullandım. bu değerleri elde ettiğim tellerin hepside farklı. tigeri, katili, claptonu vs vs... ne aroması ne de buharı cubis prodan (hani şu kimsenin beğenmediği cubis pro) daha iyi değil. ya ben çok büyük bir hata yapıyorum ya da bu ato gerçekten traş.
    Bu ato ile keyifli buharlama yapan arkadaşlar: Lütfen benim de keyifle buharlamam için tecrübesini paylaşabilirler mi? Minnettar kalıcam.

3. RaptorXXL

RaptorXXL
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +20 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kangertech Subox Mini
    14.01.2017
    Aroma canavarı deniliyor ama aroma konusunda bende yetersiz olduğunu düşünüyorum.
    0.4ohm 35 40 45 watt aralarında geziyorum kesinlikle yetersiz geliyor bana.

• Beğenmedim Beğenmedim x 1
  4. grdiyan

grdiyan
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +168 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Goblin Mini V3
    25.08.2016
    Pamuğu hemen hemen oringlerin hizasından veya çok daha az geriden kesin. Lezzete ve beslemeye katkısı oluyor.

• Faydalı Faydalı x 1
  5. arvelo

arvelo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    247
    Ratings:
    +571 / 24
    almalı mıyım bunu?
    --- Mesaj Birlestirildi, 1 Mart 2017 ---
    melo 3 den geçicem. normalde ammit sipariş ettim iptal oldu. serpent almak istiyprum ama ben hazır sarılmış tel aldım ona uymaz.

6. Swiss

Swiss
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    75
    Ratings:
    +148 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    dani extreme-Firebird vb.
    ACIL YARDIM

arkadaşlar bir müşterime bundan getirttim expromizer ile beraber bunu sipariş etti, sardık kantal tel ile side deck olarak cift sarim yaptik ekran 0.39 ohm göründü haliyle 35 te cektik ancak yaklasik 10 A gücü veriyor ve pil baya isiniyor benmi bir yerde yanlis yaptim patlar diye korkmuyor degilim..

7. grdiyan

grdiyan
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +168 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Goblin Mini V3
    25.08.2016
    Bilindik markalı pillerden ise sorun yok. Isınması normal.

• Katılmıyorum Katılmıyorum x 1
  8. Swiss

Swiss
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    75
    Ratings:
    +148 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    peki buna ne sarmali kanthal a1 mi yoksa farkli bir tel mi ?

9. grdiyan

grdiyan
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +168 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Goblin Mini V3
    25.08.2016
    Düşük ohm sevdiğimden Kanthal A1 22 ga kullanıyorum. Kışın bile ısınıyor ki, yazın durum ne olur bilemiyorum. Allah'tan çift sarım yapmıyorum yoksa ateş gibi yanacak. Tek sarım yapmak yeterli bence. Çift sarım daha fazla enerji çekiyor.

10. Swiss

Swiss
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    75
    Ratings:
    +148 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    kac ohm da kullaniyorsun hcaom ?

11. grdiyan

grdiyan
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +168 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Goblin Mini V3
    25.08.2016
    0,30 civarı. Bazen 1-2 ohm değişiklik gösterebiliyor. En fazla 33 watt'da ateşlerim.

12. magicli

magicli
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +45 / 0
    Aroma konusunda bana serpentten daha iyi geldi.Sanırım pamuklamadan dolayı kimine göre aroması kötü kimine göre iyi

13. Fermion

Fermion
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +9 / 0
    Atomizerde Clapton, twisted, juggernaut gibi bir çok farklı coil denedim ama en başarılısı 24 GA Kanthal A1 teli 2,5 mm kılavuza 6 tur bitişik sarımla elde ettim. Aroma muazzam oluyor. Tavsiye ederim.

14. Tossling

Tossling
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı
    ESF Çeviri Grubu

Alınan Beğeniler:
    29
    Ratings:
    +37 / 0
    1.10.2016
    Tank yaklaşık 3 hafta önce elime geçti ama internette okuduğum ve izlediğim incelemelerden sonra denemekte kararsız kalmıştım. Belki satarım diyerek attım çekmeceye jelatinini bile çıkarmadan. Elimdeki RDA'lar biraz baygınlık verince aklıma düştü. Dedim şunu bir deneyeyim, zaten kimse almaz satsam da, iyi çıkarsa da kullanırız. 2-3 saatte 2 tanka yakın buharladım. Değerlendirmeme gelirsek,

Kurulumu single deck üzerine 3 mm kılavuza 6 tur sarılmış Kanthal A1 26 AWG tel ile yaptım. Mod Tesla Invader III, likit Heisenberg Cookies Star, pamuk bildiğiniz Muji.

Öncelikle şunu belirteyim, ben genelde bahsedildiği gibi bir akıtma sorunu yaşamadım. Öyle aşırı özenerek falan pamuklama yapmadım. Bildiğiniz klasik o-ring hizasından keserek çok tıkıştırmadan besleme kanalına yerleştirdim. Terleme, akıtma vs. yok diyebilirim. Kurulumu da oldukça basit. Velocity deck ile ilk defa karşılaştım, beğendim. Yalnız somunları çok sıkmak özellikle yüksek AWG telleri koparabilir diye düşünüyorum, dikkatli olmakta fayda var.

Gelelim buhar performansına. Modun en düşük voltaj seviyesinde verdim ateşi (3.7 volt olması lazım yanılmıyorsam). MTL - DL arasında, MTL'ye yakın bir buhar yoğunluğu aldım. Fazla buhar almayı bekleyenler için single deck zaten kullanışsız olur diye düşünüyorum. Dual deck sarmayı ise pek düşünmüyorum, ama olur da sararsam burayı güncellerim. Drip-tip geniş gibi duruyor ama bence MTL için yeterli. Hava kanalını tam kıstığınızda çok da fena olmayan bir MTL çekimini yakalayabilirsiniz. Beslemede de bir sıkıntı göremedim.

Aroma performansı için ortalamaya yakın diyebilirim. Elimde Kayfun v3 mini ve V5 var. V5 aroma performansı v3 miniye göre zayıftır herkesin bildiği üzere. Yani aromayı daha kapalı alırsınız. İşte bunda daha da kapalı. Yani v3 aroma performansı 10 üzerinden 8 ise Kayfun v5 10 üzerinden 6'dır. Goblin mini V3 maximum 4 alır. Ciğer çekiminde çok tecrübem yok, belki bu aroma ciğerci arkadaşları memnun eder ama ben daha iyi aroma performanslarına alışık olduğum için bendeki aroma notu budur atomizer'ın. Başka likitlerle de deneyip bu paragrafı güncelleyeceğim elbette.

Kutu içeriği standart. O-ringler, alyan anahtar, yedek cam vs. Dual coil deck üzerinde takılı geliyor, single coil deck kutuda yan bölmede ayrı olarak geliyor. Kutusu da ufak, şirin bir tasarıma sahip.

Ben hazır coil takılan atomizer çok kullanmadım. İlk cihazım Vtwo mini idi. Herkes gibi Cubis cehenneminden ben de geçtim. Ama 3. gün "easdjaksd lan bu ne!?!" diyip kayfun v3 mini alıp cereyanlı işini bırakmanın ucundan kendimi kurtarmıştım. Bunları anlatmamın sebebi tankın tipinin melo'yu andırıyor olması. Goblin moblin, fotoğraflar 10 numara sitelerde ama bir geliyor işte melo'nun kuzeni gibi. Bir arkadaşta melo vardı denemiştim 0,3 ohm coili ile. Bunun aroması Melo gibi, buharı daha az. Ama tabi Ohm ve Watt farkı aynı sürede alınan buharı etkilediği için bu karşılaştırma ne kadar sağlıklı olur size bırakıyorum. Bu karşılaştırmayı sadece tipleri benzediği için yapma ihtiyacı duydum. :)

Ezcümle, ben atomizeri Rusya'da bir arkadaşımın adresine göndermiştim GB'den. Sağ olsun, kendisi beni ziyarete geldiğinde getirdi. 10 dolar civarı bir para verdim bu atomizer'a. Bu fiyat bandı için performansını ben beğendim, 2-3 saatliğine dışarı çıkarken takarım target miniye devam ederim. Coil masrafı da yok, kendi keyfime göre sararım. 2 farklı içim stili için 2 adet deck bile koymuş adamlar. Peki, Türkiye piyasasındaki 100 - 120 TL bandında bir ücreti kendisine verir miyim? Hayır, vermem. MTL yapacaksam, aroma önemliyse ve tank istiyorsam Taifun ya da Kayfun kuzenlerden birini alır arkama yaslanırım. Ciğer çekimi yapacaksam da bir bilene sorarım, muhtemelen daha iyi bir tank önerir, gene bunu almam. :)

Belki üstünde nasıl durur diye düşünen olur, invader 3 - goblin mini v3 ikilisinin fotoğrafını da aşağıya iliştiriyorum.

• Samimi Samimi x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  15. Kenan555

Kenan555
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +16 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    Goblün Mini V3 cuj diye oturur

16. Nevan

Nevan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ratings:
    +27 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Evic Vtc Mini + Spica
    20.03.2016
    Merlin Mini 24mm ile kıyaslayabilir misiniz? İkisi arasında düşünüyorum karar veremedim.

17. mandirali

mandirali
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    37
    Ratings:
    +44 / 0
    Çok güzel şık ancak akıtma olayını şuan için çözemedim. Hava kanallarından akıtıyo mütemadiyen. İnşallah çözersem bu sorunu buraya yazarım

18. Fermion

Fermion
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +9 / 0
    Pamuğu siyah oring hizasından kesin. Islatmadan önce likit kanalına yerleştirin. Pamuğun likit kanalının tamamını kapatacak yoğunlukta olduğundan, ancak çok ta sıkı olmadığından emin olun. Pamuğu tamamen değil, orta veya hafif şekilde ıslatın. Likit doldurduktan sonra kapağı yavaşça çevirerek kapatın. Akıtma probleminiz çözülecektir.

19. Fatihob

Fatihob
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    62
    Ratings:
    +73 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Voopoo Drag - Griffin 25
    Ne zamandır kullanmıyordum, eve gidince bir sarayım telini pamuğunu. Özledim buharını.

20. mandirali

mandirali
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    37
    Ratings:
    +44 / 0
    Oring hizasını havadanmı alıcaz yoksa aşağıya doğru oringe kadar indiripmi?

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.