Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Geekvape Geekvape Zeus Dual RTA

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda Anton tarafından 25 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

Geekvape Zeus Dual RTA 4.8 5 5votes
4.8/5, 5 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (5)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,841
    Ratings:
    +5,975 / 33
    Geekvape firmasının ilk üstten hava kanalına sahip olan ve bir süredir satışta olan Zeus RTA ürünün çift coil destekleyen versiyonu olan Zeus Dual RTA bir süredir satışta.

Yine Geekvape'in genel müdürü olan "Justin" tarafından tasarlanmış olan ürün küçük kardeşinden bir miktar farklı detaylar içeriyor.

Dışarıdan bakıldığında ilk fark edilen ürünün çapının bir miktar daha büyüdüğü ve cam tank içerisindeki kafesin kaldırıldığı.

İçeride ise çift coil uygulamasıyla birlikte deck'te pamuklama anlamında da değişiklik mevcut yani ilk Zeus RTA'in deck'inin hiç oynama yapılmadan çift coil haline getirilmiş bir versiyonundan ziyade yeni bir tasarım söz konusu. Güzel olan taraf ise, yine postless bir yapı tercih edildiğinden dilendiğinde tek coil olarak da kullanılabilmesi.

Yabancı incelemecilerin yorumlarından anladığımız üzere çıkışı bir miktar aceleye getirilen ürün hakkında yorumlar çok pozitif. Aceleye getirilen kısım ise ürün için bir "bubble glass" tasarlanmış olması ancak bunun paket içeriğine dahil edilmesinin unutulması. Dilenirse ayrı olarak satın alınabilecek tabii ki bu parça.

• Beğendim Beğendim x 4
    • Faydalı Faydalı x 3
  2. Metehandro

Metehandro
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    312
    Ratings:
    +504 / 16
    Kullandiginiz Cihaz:
    Amighty + Spica Pro
    Themisin aynısı olmuş. Ben themisi 2 aydır kullanıyorum ve dl atomizer arayışım son buldu. Buda üzmeyecektir

• Beğendim Beğendim x 1
  3. Spinal

Spinal
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    54
    Ratings:
    +172 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Drag + Aromamizer plus
    bazı arkadaşlar Türkçe yorum çok bulamadıklarını söyledikleri için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Öncelikle kardeşimle kullandığımız için 2 adet Zeus Dual Rta alma yoluna gittim. Dolayısıyla kısa süre içerisinde birçok deneme yapma şansım oldu.
    Öncelikle dış görünüş güzel, sıvı hacmi tüketimine göre gayet yeterli. Drag modun üstünde gayet normal duruyor hoş ben bu modla aromamizer plus da kullanıyorum. Sağladığı hava akımı özellikle kullanılan coillerle birlikte hafif sınırlandırılmış bir ciger çekimi, ben genelde hava kanalı 3/4 açık şekilde kullandığımı farkettim. Dikkatimi çeken bir diğer nokta ise deck'in küçüklüğü. Bu bir taraftan atomizerin kolay ısınmasını sağlayıp nispeten düşük wattlarda şahsen benim keyif aldığım ılık buharı sağlayabiliyor, ancak diğer taraftan coil kullanımınız epey bir kısıtlanmış durumda. Elimdeki zeusların birinde 2,5 mm, birinde ise 3 mm çaplı coil kullandım(2x26ga 32ga). Şahsi fikrim 2,5 mm coilin bu atoda daha iyi iş yaptığı yönünde ancak her ikisine de ilk koyduğum coilleri kullandığımdan farklı tür coilleri deneme fırsatım olmadı(daha ince fused claptonlar, ticore fused clapton, alien gibi).
    Kurulumda deck'in vidaları epey canımı sıkmıştı coil masterın kırmızı tornavidasını kullanıyordum ve yeterince sıkacak kadar içeri ilerlemiyordu, yuvalarını çok küçük yapmışlar. Dolayısıyla yanında gelen üçlü tornavidayı kullanmak zorunda kaldım. Tellerin pozisyonunu ayarlarkende jig'i coilin bitişine kadar ilerletip çapraz çapraz iteleyip gererek hallettim, yoksa jig'i bir ato eninde ilerlettiğinizde yatay düzlemde hava kanallarına takılıyorsunuz. Coiller birbirlerine epey yakın duruyorlar(özellikle 3mm olanda), kurulum yaparken dikkat edilmeli. Coil bacakları ortalama 4-5 mm uzunlukta kesince rahat rahat yetiyor.
    Pamuklamada ise ben metal çerçevesen belki 1 mm yukarda kesiyorum, zaten iyice tiftikleyince kanala oturacak uzunluğa geliyorlar. Ancak burada önemli olan şey kesinlikle pamuk kanala çok gevşek ve yukarıya hava geçişine izin verecek şekilde oturmalı. Üstüne chimney'i kapatınca pamuk coillere kadar 6-7mm lik bir kanalın içine hapsoluyor ve hava alışverişi epey zorlaşıyor, ben benim pamuklamamla 1 kere bile dryhit yaşamadım ama bunu deneyimleyenlerinde nasıl böyle bir durumla karşılaştıklarını anlayabiliyorum. Yine de 2,5mm coil kullanmanın bir faydasıda burada çıkıyor, kullanılan pamuk azaldığı için kanalı tıkama ihtimali azalıyor.
    Ancak benim gözlemlediğim tek sıkıntı likit doldurmak için kapak açıldığında özelliklede kalan likit seviyesi pamuk besleme kanalının üzerindeyse deckin oraya sıvı sızması yapıp, ilk çekişlerde spitback'e sebebiyet vermesi. Ama dolumdan sonra 3-4 dk bekleyip öyle çekim yapınca ya hiç spitback olmuyor yada minimale iniyor.
    Sonuç olarak kesinlikle önerebileceğim bir atomizer. Tat olarak mükemmel değil ama fazlasıyla tatmin edici. Düşük wattlarda ılık-sıcak buhar performansı var. Likit tüketimi aşırı değil. Alıştıktan sonra kurulum kolay, pamuklama basit, temizleme kolay. Yine temizleme demişken ato'yu her açtığınızda aşağıdaki şeffaf-beyaz conta cama yapışık kalma eğliminde, kaybetmemek için dikkat etmelisiniz. 3 mm coil daha iyi tat veriyor ama diğer herşey 2.5mm kullanmalısın diye bağırıyor. Aşağıyada kendi çektiğim resimleri koyuyorum(2.5mm coil), pamuklamada özellikle sıkıntı yaşayan olursa yardımcı olacaktır. Yine kafanızda farklı bir soru olursa sorabilirsiniz, imkanım doğrultusunda yanıtlamaya çalışırım.

[​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

• Beğendim Beğendim x 12
    • Faydalı Faydalı x 5
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  4. xXx_exalted_xXx

xXx_exalted_xXx
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +47 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75nano-major-berserker
    hocam incelemeniz için çok teşekkürler. Verdim siparişi ben de. Bu arada tellerin duruşu böyle mi olmalı ? Bana sanki bir tık daha yukarıda olsa daha iyi olacak gibi geliyor. Mesela ilk fotoğrafta, biraz daha dış çemberin üstüne doğru çıksa nasıl olur ?

#4 xXx_exalted_xXx, 26 Mayıs 2018
    Son düzenleme: 26 Mayıs 2018
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  5. Veyselkanacx

Veyselkanacx
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +68 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    tesla wye
    Kullandınız mı bilmiyorum ama sizce blitzen mi zeus dual mi

• Beğendim Beğendim x 1
    • Komik Komik x 1
  6. Spinal

Spinal
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    54
    Ratings:
    +172 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Drag + Aromamizer plus
    @xXx_exalted_xXx bende coillerin 1 mm daha yukarda olması taraftarıyım aslında, bir dahaki coil değiştirmemde deneyeceğim ama şunuda söylemeliyim 1mmden daha fazla uzaklaşım gelen hava akımına direk maruz kalmayınca diğer atomizerlerimde hep tat kaybı yaşadım. Birde kullanmadan önce her incelemede dryhit, besleme problemi var diyince herkes bende alabildiğim önlemi başta almaya çalıştım. Ama yine beslemede çok sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum şuanki tecrübemle.

@Veyselkanacx blitzen kullanmadım ama aromamizer plus a çok benzediğini tahmin ediyorum. hava kanalının yapısı, deckin yapısı neredeyse kopyası, belki boyutları farklıdır. ben kendi tecrubem ile aromamizer plus a kıyaslarsam; aromamizerda hava kanalları decke oranla epey büyük, dolayısıyla çekim rahat, aroma çok iyi, fakat decki ısıtmak zor ılık buhar için çok watt gerekiyor ve likiti çok harcıyor. zeusta en açık hava kanalı aromamizerın en açık hava kanalına yaklaşmıyor bile. tat aromamizera 9 versem zeus şuan 8-8.5 alır. ama bence asıl göz onünde bulundurmak gereken aromamizerın 5ml de verdiği tatmini zeusta 2-2,5 ml likitle çok rahat yakalayabiliyorsunuz.

attığım resim linkleri kırılmış heralde bende şimdi foruma yükleme yaptım onuda buraya ekliyim:

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Faydalı Faydalı x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  7. omer57

omer57
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +73 / 3
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    1990
    selam arkadaşlar zeus single vardı 15 ohm veren telim zeus dual çift coildr 6 ohm verdi hangi teli almak lazm, 0.6 ohmda dl ato içilirmi

8. sametaltinci

sametaltinci
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +7 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    eleaf istick pico
    0.06 ohm çok düşük bir değer pile çok yüklenir. Ben tavsiye etmem.
    Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. xXx_exalted_xXx

xXx_exalted_xXx
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +47 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75nano-major-berserker
    Bugün siparişlerim elime geçti. 2 adet almıştım birisini kendim kullanıp diğerini satmayı düşünüyorum.
    Bana göre Zeus Dual

Estetik 10/10
    Akıtmazlık 10/10
    Buhar perf 10/10
    Aroma perf 10/8
    Kullanım kolaylığı 10/8

Eğer aroma konusuna çok takılıyorsanız belki de başka bir atomizer denemelisiniz. Bence aroma biraz kuru, ama abartıldığı kadar da değil. Bunun yanı sıra, driptipleri beğenmedim. Bu fiyat aralığında bir atomizerde bir tık daha iyi driptipler gelebilirdi sanki. Ben yine de çok beğendim. Bir de ilk defa bu kadar zengin kutu içeriği görüyorum, her şeyden 2şer 3er tane koymuşlar resmen.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Komik Komik x 1
  10. DeathCore

DeathCore
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    136
    Ratings:
    +216 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pulse 90w kit-Ammit Rda
    siparişi verdim yolda, bubble glass da geliyor, inş. gümrüğe takılmadan hızlı hızlı gelir

11. Awwaree

Awwaree
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Siren v2
    Bubble glass Ali ex.ten mi hocam?

12. DeathCore

DeathCore
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    136
    Ratings:
    +216 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pulse 90w kit-Ammit Rda
    aynen , ordan... benim ilk zeusa bubble glass yok die satıp zeus dual aldım, dual için bubble glass alırken ilk zeus için de olduğunu farkettim :(

• Beğendim Beğendim x 1
  13. suat6027

suat6027
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +5 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vapor Storm Puma Mod
    22/05/2018
    Herkese merhabalar... sarımmolayına yeni başlayacak birisini çok zorlarmı bu ato

14. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,841
    Ratings:
    +5,975 / 33
    Merhaba,

Postless deck'e sahip ve çift coil kurulumuna imkan tanıdığı için sarım işlerine yeni girecek ve eli öncesinden bir yatkınlık tanımayan kullanıcılara bu ürünü önermek çok doğru olmayacaktır. Biraz zorlayıcı olabilir.

15. deepveed

deepveed
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    123
    Ratings:
    +347 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    zeus x - galaxies mtl
    28.03.2018
    Bende single zeus da var themis de. Ama zeus dualin themis den farkı ne anlayamadım. Deck aynı, tipi de benzer. Hatta tipi zeus single dan çok themis e benziyor. Themis şekil olarak çok daha kaliteli görünüyor. Themis varken bir yenilik de getirmeyecekse bunu çıkartmalarına bence gerek yokmuş.

16. alejandro

alejandro
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +44 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    Merhaba Zeus kullanıcıları, bu rta yı almayı planlıyorum ve hangi pamuk ve tel ile kullanacağım konusunda bilgim çok yok. Bu RTA ya en iyi hangi tel gider. Hazır tel almayı planlıyorum sarılmış.

17. lewent20

lewent20
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    73
    Ratings:
    +178 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    RevengerX + ZeusX
    01.04.2016
    Yaklasik 3 haftadır kullanıyorum,daha önce geekvape Griffin modellerini kullanmış biri olarak Zeus ta beni hiç üzmedi.Evet deck yapısı biraz farklı gelebiliyor ama daha önce tel sarıp takma işlemi işleriyle ugrastiysaniz kısa sürede alisirsiniz.Benim bu atodaki birinci önceliğim "akitmamasi" idi,3 haftalık kullanım tecrubeme göre evet bu ato akitmiyor bunu net bir şekilde söyleyebilirim(likiti full doldurup yatay pozisyonda içmeye çalışırsanız yanma odasından çok az ağzınıza likit gelebiliyor fakat bu tüm diğer ato lar içinde geçerli bir durum)
    Bunların dışında aroma ve buhar performansı da gayet yeterli seviyede,bana tek dezavantajı performans telleri kullanıyorsanız ve arka arkaya fazla çekim yaparsanız ato ve mod biraz fazla ısınıyor,özellikle yazın sıcaklarda bu kullanım şekline biraz dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

18. xXx_exalted_xXx

xXx_exalted_xXx
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +47 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75nano-major-berserker
    kesinlikle katılıyorum. Bende alalı bi 10 gün falan oluyor. Zincir çekim yaparsanız özellikle atomizerin alt kısmı ziyadesiyle ısınıyor. Ancak bunu da sürekli yaptığınız taktirde tüm atomizerler ısınacaktır, bence zeus'a has bir durum değil. Bir çok arkadaş sarımın zor olabileceğinden bahsetmiş, sarımda en zor kısım tellerin uzunluğunu ayarlamak. Alt kısmı görmediğimiz için alışması biraz zaman alıyor ama 3-4 sarımdan sonra orda da bir sıkıntı kalmayacaktır.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  19. suat6027

suat6027
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +5 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vapor Storm Puma Mod
    22/05/2018
    İzlediğim kurulum videolarının birinde adam direk teli decke alttan tutup o hizadan kesior.. cuk die oturuyordu mesafesi. henüz ürün elime ulaşmadı lakin çokta zorlanacağımı düşünmüyorum.. hemde hiç sarım işi yapmadım şu ana kadar :D :D

20. Spinal

Spinal
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    54
    Ratings:
    +172 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Drag + Aromamizer plus
    coil bacaklarını eğer coil master jig kullanıyorsanız direk jigin siyah kısmına hizalayıp kesebilirsiniz. aşağı yukarı göz kararı 3-4mm ye denk geliyor diye düşünüyorum. zaten aşırı kısa kesmediğiniz sürece bacakların en dibe oturması gerekmez. istediğiniz hizada bi bacağı sabitledikten sonra diğerinide ona göre ayarlarsınız.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.