Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Geekvape İnceleme GeekVape Creed RTA (Akıtmayan BAF!)

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda VitaLity tarafından 3 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. VitaLity

VitaLity
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ratings:
    +2,337 / 32
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Legend - Creed RTA
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    07.04.2018
    Bu atomizer üzerine birsürü inceleme videosu zaten mevcut ama özellikle Türkiye piyasasında adından neredeyse hiç söz edilmeyen bir atomizer gibi kenarda atıl kaldı.

Neden Creed hiç tutulmadı? Bir Manta kadar değeri yok mu?
    Var. Cidden var. Çok güzel, cici bir atomizer :)

Ben bu Atomizer'in en Çok neyini sevdim?

Gerek Aroma, Gerek Buhar Performansı
    Yan Yattığında veya Ters döndüğünde Akıtmaması
    4. Tank Dolumu bitiminde bile çok az terlemiş olması

gibi birçok konuda gözüme giren bir atomizer oldu.

CREED RTA

3 Farklı yanma odası aparatı, Single Coil Aparatı ve 3 Farklı Driptip seçeneği ile karşımıza geliyor.

-*-*-*-

Gördüğünüz gibi kibar görünümde sade bir Dual Velocity deck'e sahip.
    Base kısmında 3 adet hava giriş kanalı mevcut

Ancak deck ile ilgili aklıma takılan tek sorun çok kalın teller takmak istediğinizde (Juggernaut gibi) dualde zorlanabilirsiniz ama Dual Alien Clapton kullanılabilir.

1.jpg

Telleme ve Pamuklama

Dual Coil'de Yanma Odası telleri Hava kanalına üstten ve yandan hizalı, yanma odası aparatı takıldığında temas etmeyecek şekilde yerleştiriyoruz. Aynısını single coilde de yapabiliyoruz.

3.jpg

Pamuklama için altı kapalı pamuk yuvası mevcut değil, tamamen aşağı inen pamuk kanalları mevcut.

Alttaki görsellerde 1 Numaralı görselde gördüğünüz gibi taktığım pamuklar aşağı kadar inmekte, bu da besleme açısından daha rahat bir pamuklama yapmamızı sağlıyor.

2 Numaralı görselde ise eğer ki pamukları tiftikledikten sonra aşağı indirdiğinizde pamuk kanallarını tamamen kapatabiliyorsanız hiçbir şekilde akıtma ihtimali olmayacaktır.

4.jpg

Sonuç olarak Video incelemelerinde olduğu gibi de olsa iyi bir pamuklama yapabiliyorsanız aroma performansı sizi tatmin edecektir.

2.jpg

Paket içeriğinde Atomizer ve 3 Farklı Yanma Odası Aparatları dışında yedek Oring ve vidalar, 510 Driptip ve Adaptörü, Şişme cam tank, 2 Adet 810 Driptip ve Single Coil aparatı gelmektedir.

6.jpg

Kişisel Aparat Kullanım Tavsiyelerim

Eğer Aroma Odaklı kullanmak istiyorsanız sadece 3 numaralı yanma odası aparatını takın,
    3 numaralı aparat ılık buhar ve iyi aroma verirken, 1 ve 2 numaralı aparatlar soğuk/ılık ve orta aroma performansı ile biraz daha havadar içim sağlayacaktır.
    Aynı şekilde eğer 2 numaralı 810 driptip'i kullanırsanız da aromada artış olduğunu farkedebilirsiniz.

Single Coil kullanmak isteyenler de olabileceği için (benim gibi) aparat ile kullanımda da doğru pamuklama ile hiçbir şekilde akıtma veya terletme gibi sorunlar yaşatmayan bir atomizer.

Tel olarak da 3mm/ 5tur öneriyorum.
    +++ Single Coil için 1 numaralı Aparat ile Ultem Driptip'i önerebilirim.

Teşekkürler, iyi Forumlar, iyi Bayramlar :)

#1 VitaLity, 3 Haziran 2019
    Son düzenleme: 3 Haziran 2019
    • Beğendim Beğendim x 12
    • Faydalı Faydalı x 11
  2. kertisow

kertisow
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +8 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vape pen 22 smok
    Elinize sağlık hocam. Mantadaki terleme ve driptipte likit birikmesini göz önünde bulundurunca yerini doldurabilecek bi atomizer gibi gözüküyor.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. VitaLity

VitaLity
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ratings:
    +2,337 / 32
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Legend - Creed RTA
    07.04.2018
    Aynen öyle, ben almadan önce sürekli manta ile karşılaştırmaları denk geliyordu. Manta zaten sırf terlemesi yüzünden gözümden düşüyordu ama bunda pamuk kanalını doldurduğun sürece akıtma da yok, terleme de yok + Single coil olması bile ayrı bir güzellik katmış.

Edit. Driptip'te terleme çok oluyor. Ama ağıza gelecek kadar da değil genel olarak driptip gövdesinde kaldığı için rahatsız edici bir durum değil şahsen.

#3 VitaLity, 3 Haziran 2019
    Son düzenleme: 3 Haziran 2019
    • Faydalı Faydalı x 1
  4. srhnk

srhnk
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    213
    Ratings:
    +288 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    ...
    Öncelikle emeğinize sağlık, creed rta yı 1 ay kadar aralıksız kullandım, almak isteyenler için öncelikle şunu söyleyim, oldukça büyük bir ato, o 3 adet yüzüğe gelirsek, böyle bir rta yı yüksek ohm ile kullanmak zor, haliyle 0,20 0,15 lere düşüyoruz, düşük ohm yüksek wattta da o yüzükler aromayı öyle keskinleştiriyorki kullanamıyorsunuz, onun dışında deck yapısı oldukça eski klasik bir rta, iyi günler :)

• Beğendim Beğendim x 1
  5. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,841
    Ratings:
    +5,975 / 33
    Elinize sağlık. Güzel ve canavar bir atomizer'dır Creed. Belirttiğiniz gibi hava yönlendirme aparatları özellikle aroma anlamında farklı sonuçlar alınabilmesine yarıyor. Laf olsun diye yapılmış şeyler değil.

Atomizer ilk çıktığı zamanlarda forumda deneyenler "çok kötü, hiç aroma yok, leş gibi atomizer" tarzı yorumlarda bulunmuşlardı. O zaman olduğu gibi hala daha komik buluyorum böyle yorumları. Maalesef, çok kolay gözükse de böyle canavar RTA'leri potansiyelinin tamamını ortaya koyacak şekilde kurup kullanabilmek hayli deneyim istiyor ve bu çoğu kullanıcıda yok. Haliyle de böyle mesnetsiz yorumlar çıkıyor ortaya.

O açıdan, acemi kullanıcıların pas geçmesini önereceğim bir atomizer olduğunu da belirteyim.

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Faydalı Faydalı x 2
  6. NYMX

NYMX
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    251
    Ratings:
    +508 / 28
    Eline koluna sağlık hocam benimde gözüme çarpan bir atomizerdi incelemesini okumak keyifliydi

• Beğendim Beğendim x 1
  7. VitaLity

VitaLity
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ratings:
    +2,337 / 32
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Legend - Creed RTA
    07.04.2018
    Açıkçası buna kötü diyenler, manta gibi atomizerlere efsane diyip geçiyor. Tabiki her atomizerin kendine göre güzelliği var ama Creed Manta'nın yerini alır diyebilirim.
    Ayrıca Ammit 25 (Single Coil) kullanan varsa onun aroma, buhar ve rahat içim konusunda birkaç tık üstündedir diyebilirim.

• Samimi Samimi x 1
  8. Archerdos

Archerdos
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    99
    Ratings:
    +240 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    agr tank,vamo,boge,evod..
    Creed Rta kaç mm çapa sahip?

9. Ewoxsmus

Ewoxsmus
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    197
    Ratings:
    +379 / 125
    Kullandiginiz Cihaz:
    Double BarrelV3+Pharaoh M
    Merak ettiğim bir rta atomizerdi eline sağlık dostum,güzel bir inceleme ile kafamdaki soruları cevaplamış oldun.

• Samimi Samimi x 1
  10. VitaLity

VitaLity
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ratings:
    +2,337 / 32
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Legend - Creed RTA
    07.04.2018
    25 mm hocam.

Varsa takılan başka birşey özelden alabilirim :)

• Samimi Samimi x 1
  11. berkayx5007

berkayx5007
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    22
    Ratings:
    +50 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    VaporStorm Puma-Zeus Dual
    havadarlık konusunda manta ile kıyas alabilir miyim? mantayı denedim hoşuma gitti ama creed hiç yakalayamadım acaba hangisi daha havadar

12. VitaLity

VitaLity
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ratings:
    +2,337 / 32
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Legend - Creed RTA
    07.04.2018
    Hava kanalları yönünden manta bir tık daha havadar. Ama genel olarak Creed'de havadar bir atomizer.

13. berkayx5007

berkayx5007
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    22
    Ratings:
    +50 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    VaporStorm Puma-Zeus Dual
    peki zeus dualden havadar mıdır diye sorsam ayıp etmiş olur muyum bayram bayram :)

14. VitaLity

VitaLity
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ratings:
    +2,337 / 32
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Legend - Creed RTA
    07.04.2018
    Zeus Dual'den daha havadar ve aroması da daha iyi.

15. deepveed

deepveed
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    123
    Ratings:
    +347 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    zeus x - galaxies mtl
    28.03.2018
    Severek kullandığım bir atomizer. Aroma performansı çok iyi ve çok havadar. Coilleri hava kanalına ne kadar yakın tutarsam aroma o kadar artıyor. Pamuk kanallarını sıkı dolduruyorum. Bu şekliyle akma olmuyor. Henüz dryhit yakınlarımdan bile geçmedi. Değiştirilebilir baca uğruna yanma odası fazla dar tasarlanmış. Fantazi coiller için yer kalmıyor. Ama bana SS 3mm 24x32 fazlasıyla yetiyor. Tek kusuru ebatları. Fazla tombul. Neticede genel olarak bence harika bir atomizer.

• Faydalı Faydalı x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  16. gokhan4851

gokhan4851
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Yaklaşık 1 ay önce forum tedarikçilerinden temin ettiğim Polar Kit ile tam olarak başlamış bulunuyorum. Öncesinde ego aio denen bir şey kullandım, 6-7 ay kadar. Bir şey diyorum çünkü aroma olsun, buhar olsun doğru düzgün bir şey vermiyormuş. Polar ve Cascade Baby SE ciddi fark yarattı bende, ah bir de coiller bu kadar pahalı olmasa.
    Sonuç olarak her başlayan gibi RTA Atomizer arayışına girdim.
    Aromamizer Lite, Zeus X, Manta, Intake, Ammit, Griffin 25 Plus v.s. derken günlerdir yerli yabancı izlemediğim video kalmadı.
    Creed ise tesadüf eseri bir forum tedarikçisindeki kısmen daha uygun fiyatı ve zengin kutu içerikleri ile karşıma çıktı. Kafam iyice karıştı. O kadar çok çeşit ve seçenek var ki insanın başı dönüyor.

Bu kadar yazdım da mevzu ne? Sadede gelelim; creed aroma konusunda nasıl?
    Bana aroma performansı güzel bir rta atomizer lazım. Ve elbette akıtma meselesi.
    (Cascade Beby SE hiç akıtmıyor da :tearsofjoy:)
    Pamuklama hiç yapmadım ama yaparım diye düşünüyorum. Zira maketler gibi elim ufak tefek ince işlere yatkındır.
    2-3 denemede olur sanırım, umarım.

Yani birisi çıkıp dese ki; aroması iyi, pamuklamayı düzgün yaparsan akıtmaz şu atomizeri, şu teli, şu pamuğu al.
    Düşünmem bile :blush:

• Beğendim Beğendim x 1
  17. hammersmith

hammersmith
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    224
    Ratings:
    +599 / 2
    01.01.2015
    Böyle az yorum yapılmış incelemelere bayılıyorum, az ve öz bilgi oluyor ve ne yapacağınıza kolay karar verebiliyorsunuz. Size RTA geçiş için kesinlikle yanlış ürüne baktığınızı söyleyebilirim ki söylenmiş zaten. Kendim sahip olmadım ama deneme şansım oldu ürünü kısa bir süre. Kurulumda zorluk aynı anda her iki bobini de yerleştirmenizi gerektirmesi. Aroma olarak 3 nolu kovanda en iyi performansı veriyor ama bu RTA'nın kullanılması gereken kovanları 1 ve 2 numaralılar, ve gerçekten yüksek güçte kullanımda buhar yoğunluğu oldukçafazla. Sizin için doğru örnek şu olabilir, bir araba alacaksınız ama daha çok işe gidip geleceğiniz şehir içi kullanım için olacak, bunun için spor bir araba seçmek sizin tarzınız ise bence düşünmeyin ama yakıt tasarrufu olsun, tümseklerde falan sorun çıkarmasın diyorsanız tek bobinli bir RTA seçmeniz daha doğru olur. Aynı zamanda alışma sürecinde akıtmayan üst hava kanallı, tek bobinli Intake bunlara bir örnektir.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  18. Asi ruh

Asi ruh
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +42 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica, penodat, creed
    26.07.2018
    4 ay kadar kullanma fırsatım oldu creed i.
    Öncelikle şunu söyleyim hocam açık ve net piyasada birçok çok iyi denilen şişirme atomizerlerden çok çok iyi. Doğru pamuklama ile akıtması zor bir ihtimal fused clapton 0,12 ohm teller ile kullandım aroma buhar olarak üst seviyede performans aldım.
    Bu kullandıgım sürede sagdece yaşadığım tek sıkıntı oda 3 veya 4 kez başıma geldi ilk kurulumda daha hiç puflamadan akıttı hava kanalından yürüdü gitti likit daha sonra açıp atomizeri silip tekrar dolum yaptıgımda sorun yaşamadım.
    Yani uzun lafın kısası atomizer aroma, buhar performansı güzel. Telleme pamuklama 2 3 günde elin alışır kolaydır. Tavsiye ediyorum hatta bayramdan sonra bende alacagım tekrar :)

19. Tekin40

Tekin40
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Swag
    15.07.2019
    Zeus x i alacaktım hocam bu rta gözüme çarptı. Acaba zeus x dw kullandiniz mi ? Ve tavsiyeniz ne yönde olur

20. gokhan4851

gokhan4851
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Akıtma ihtimali konusunda haklısınız, üst hava kanallı Intake oldukça kullanılan bir atomizer. Ancak biraz da performansa dönük olması için çift coilli kullanıma da imkan veren ve yine üst hava kanallı Zeus X şu an için ilk tercihim gibi bir şey. Creed'i görene kadar. Creed alt hava kanallı olsa da fiyat avantajı ile Zeus X'in bir tık önünde kalıyor. Tek coil kullanımına imkan veren aparatı sayesinde 2 coili aynı anda takma kısmını bir süre aşarım diye düşünüyorum.
    Yeni yeni ceyranlı kullanmaya başlamış biri olarak acemice benim gördüğüm, Zeus X ile arasındaki farkı hava kanalları. Ve yine bu forumdan okuduğum kadarıyla alttan hava kanallı atolar aroma konusunda üst hava kanallılardan daha iyi.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.