Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Fluence benzinli mi dizel mi?

'Motorlu Araçlar (Otomobil, Motosiklet)' forumunda neosima23 tarafından 8 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. zKnzGn

zKnzGn
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +42 / 0
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    18.11.2016
    1,5 otomatik dizel kullanıyorum. gayet memnunum. 1100-1200 km rahat yapıyor.

benzinli hakkında bilgim yok malesef.

2. emreselseyler

emreselseyler
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +228 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico + melo
    fluance lerden nefret ediyorum. izmirdekilerin bir çoğu 34 plaka. beyaz yaka tayfasına verilmiş şirket araçları ve çoğu şerit çizgilerinin ne işe yaradığını bilmeyen, ayna kullanmaktan aciz kişilerin altında. deliriyorum 34 plaka fluence görünce.

3. neosima23

neosima23
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    537
    Ratings:
    +820 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    gus lite,tilemahos armed
    22.02.2016
    Honda dan sonra fluence 1.5 dizel otomatik touch plus paket aldım.yakıt normal ne az yakıyor ne çok.vites geçişleri mükemmel.motor performansı harika araç çok güzel hızlanıyor fakat bu motor ve güçteki araç için frenler zayıf güven vermiyor.elektronik direksiyon hıza duyarlı hızlandıkça sertleşiyor.en eksik olan yanı ise malzeme kalitesi.piyasaya bakınca 50 bin tl bandında dizel otomatik bu genişlikte daha ideal bi araç göremiyorum.aynı zamanda ikinci el piyasası da hareketli.aldığım aracın 60 000 bakımı ve balata değişimi serviste çalışan bi arkadaşımın sayesinde 450 tl ye yaptırdım.yakıt tüketimi 2700 km uzun yolda 600 tl 120-130 km hız ile ortalama 22 kuruş

4. burakcrbc

burakcrbc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +17 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ipv Vesta Velocity Rda
    16.06.2016
    3 yıldır manuel dizel Fluence kullanıyorum. araçta sadece virajlara girerken bir güvensizlik oluyordu lastikleri biraz geniş alınca sorun çözüldü tabi bu da yakıt tüketimini 1 2 tık arttırdı. onun haricinde herhangi bir olumsuz yanını görmedim. performansı benim için yeterli iç malzemeleri biraz daha kaliteli olabilirmiş ama çok da dert etmiyorum bozulan kırılan birşey olmadı şimdiye kadar. gerçi en son önceki arabam için memnunum gayet sorunsuz demiştim ertesi gün triger zincirini kırmıştı. tedirgin oldum şimdi o_O

5. Cüğerci

Cüğerci
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    155
    Ratings:
    +449 / 12
    2012 model otomatik dizel fluence kullanıcısıyım. önceki kullandığım araçlarla karşılaştırırsam 5. sınıf çin malı oyuncak kalır (çok yüksekten düştüm) fakat fiyatına ve segmentine göre aslında çok iyi bir araç.

- Yerden yüksek fakat bu yüksekliğine ve muhtemelen kullanmamış kişilerin sanki kullanmış gibi yaptığı yorumlarının aksine yol tutuşu yeterli. şimdiye kadar hiç esp devreye girmedi, insan gibi kullandığımdan olsa gerek diyeceğim ama farklı kullandığım da oldu :D lastiklerim mi fazla iyi yoksa...

- C sınıfı bir araç için yanal mesafe biraz daha iyi, dikey mesafe oldukça iyi (arka koltuk diz mesafesi yani)
    - Bagaj hacmi oldukça tatminkar, bagajdan yana sıkıntınız olmaz.
    - Teyp/ses sistemi iğrenç, kullanışsız, ergonominin yanından geçmemiş.
    - Bu yükseklikte ve ebatlarda bir araç için yakıt ziyadesiyle güzel, resmen psikolojimi düzeltti.
    - Bakımları ucuz ve 20k kmde bir, fakat ben yıllık 30k km üzeri yaptığım halde 10k'da bir bakım yaptırıyorum.
    - İhtiyacım olmadı ama yedek parçası ucuz.
    - Frenlerde bir eksiklik görmedim, aracın yüksekliğinden kaynaklı küçük bir zaafiyeti var fakat lastikler iyi ise frenlerde sıkıntı yok.
    - kaporta kalınlığı/dayanımı çok kötü.
    - EDC genel olarak iyi çalışıyor fakat bazen saçmalıyor. saçmalamaları hep aynı tipte olduğundan sensör/yazılım hatası olduğuna karar verdim.
    - arka görüş diye birey yok, aynaları bana küçük geldi, bunlardan da pek birşey göremiyorum ve aynaların olduğu yerde kör nokta mevcut.
    - Motor bir fransızdan beklemeyeceğim kadar iyi, arabanın gerisi ise kesinlikle fransız...

Kısaca Türkiye'nin yeni doğan'ı olmaya aday bir araç bence.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  6. M.Gokhan

M.Gokhan
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    157
    Ratings:
    +226 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    528Goon /GoonLP/DNA250
    10.03.2015
    Kullanmakta oldugum arac Volvo s40 1.6d , 1depo ile sehir ici 750 km civarinda gidebiliyorum. Boyle dusununce evet avantajli ancak dun servise verdim ve ikinci defa dizel partikul filtresinin dolmus oldugunu degistirilmesi gerektigi soylendi , bu arada bu filtre islevini yitirdiginde arac kendini sinirlandirir devir 3000rpm i gecmez , cekis duser..
    yaklasik 200,000km yaptik beraber, cok severek aldim hala cok severekte biniyorum..

Simdi gelelim sorunuza , dizel ve benzinli daha satisindan itibaren yaklasik 5000 tl fark ediyor, 5000 tl ile ne kadar benzin alabiliyoruz? , her servisinde yaklasik 200 tl daha fazla verdiginizi ve 120.000 civarinda da en pahali ekipmanlarindan biri olan dizel partikul filtresini ( bende ki fiyat 4,200 tl) degistirin... Yani dusunmeniz gereken bu harcamalari acaba ben daha az yakarak daha cok yol giderek cikarabilecekmiyim ? Yilda 30.000 km asagisinda yapiyorsaniz bence biraz zor , avantajli olmayacaginiz yonunde dusunuyorum..

7. 12345

12345
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    360
    Ratings:
    +739 / 20
    mercedes bile 1.5 dci motor kullanıyor artık :)

8. Karabulut

Karabulut
    Expand Collapse
    Jewellery Designer

Alınan Beğeniler:
    404
    Ratings:
    +671 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    Crypto, Expromizer V2.1
    Fluence'ın Dizeli alınır. benzinlisine bulaşma elinde kalır. çıktığından beri fluence kullanıyorum. Çok memnunum. Dizelini al memnun kalırsın. Arkana bile bakma. Ekonomik sağlam geniş araba.

• Beğendim Beğendim x 1
  9. Kadrn

Kadrn
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +17 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yeni
    Araba dediğin az yakacak. Benzinli istiyorsan BMW, merso al. Fluence dizel alınır

• Beğendim Beğendim x 1
  10. coccinea

coccinea
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    26
    Ratings:
    +46 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    IDA
    ne güzel anlatmışsınız. 50 civarına alırım diye düşünüp, sıfır km ye yakın bir icon versiyonu kiralayıp kullandıktan sonra yaşadığım hayal kırıklığına sebep araçtır. hiç beğenmedim. ancak ben yol tutuş ve güven hissi konusunda hiç bu kadar tedirgin olmamıştım.

neredeyse aynı paralara astra h bulup aldım. memnun kaldım.

11. coccinea

coccinea
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    26
    Ratings:
    +46 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    IDA
    kesinlikle benzinlisi alınmaz böyle bir aracın haklısınız.

12. meminaraz

meminaraz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    31
    Ratings:
    +64 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Minifit-TarotMini+penodat
    07.04.2017
    Renaultların euro 5 motorlarında partikül filtre değişimi arıza ile olur sadece onun dışında kendi temizleme işlemini yapar ve kurum birikimi olması engellenir.

13. fast

fast
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Asmodus-Lost Vape
    Bell add 1D+ isimli dizel partikül temizleyici yakıt katkısını kullanıyorum her 3 depoda bir. Sorun yok :) Tavsiye ederim.

14. Elifgokhan

Elifgokhan
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    61
    Ratings:
    +93 / 3
    Şirket arabam dizel 1.5 manuel hantal araba ama az yakar cok gezersiniz yilda 30-40 bin km yaparsiniz bakimda fiyatlar biraz yuksek cikar biz kiraladigimiz icin filo servisi ustleniyor bakim ve lastikleri benzinli lpg li kullananlarin cok memnun olmadigini duydum şahsi fikrim dizel manuel size omurluk olur otomatik şanzıman derseniz oda Dizel

15. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,209
    Ratings:
    +3,411 / 69
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sh FEV 4.5+Berserker Mini
    Hortlamış konu. Bari yazayım birşeyler.

Renault dizel araçlar yarı-otomatik şanzımana sahiptir (EDC), 2013-2016 arası benzinlileri tam-otomatik şanzımana(CVT) sahiptir, Nissan ile aynı. Daha eski modelleri kontrol etmedim ama sanırım eski Clio'lar da da olabilir. Bu sene işler değişti, Nissan ile anlaşmalarına ara mı verdiler bilemiyorum ama dizel ve benzinlilerde EDC'ye dönüldü. Sorunsuzluk açısından VW grubunun DSG sisteminden daha iyidir. Hiçbir yarı-otomatik şanzıman tam-otomatik şanzımanın sağladığı konforu sağlayamaz. CVT için konuşursak üzerine bir de verimlilik var.

Bakım işi ise biraz özen istiyor. Yetkili servise sorarsanız şanzıman yağı ömürlük derler. Halbuki yağın raf ömrü bile beş-altı senedir(cinsine göre değişir). Özellikle Renault bu konuda çok ilgisiz. O yüzden bakımlarını(filtre ve yağ) aksatmayınız. Şanzıman tipine göre ve kullanılan konuma göre değişir bakım süreleri. Piyasadaki arızalı şanzımanlara bakarsanız (DSG'nin kronik sıkıntılarını saymazsak) genelde hep bakımı yapılmamış şanzımanların sorun çıkardığını görürsünüz. Kimse dikkat etmiyor buna, sırf bu yüzden kilometresi düşük bir araç tercih ettim ki bakımlarını aksatmayayım.

Megane III 1.6 CVT sahibiyim. Almadan önce alternatiflerim Mitsubishi Attrage, PSA grubunun EAT6(Japon Aisin) şanzımanlı araçları, ondan sonra Suzuki ve Nissan'ın bazı modelleri vardı. Hepsi tam-otomatik(klasik ya da CVT) Japon. Gönül isterdi ki bir Subaru sahibi olayım, boxer motorlu, dengeli ve CVT şanzımanlı. Ancak paramız buna yetti, tercih sebebim ise şanzımanın Japon Jatco (Nissan'a da üretiyor) firmasından çıkmış olmasıydı.

#55 omeringen, 30 Haziran 2017
    Son düzenleme: 30 Haziran 2017
    • Beğendim Beğendim x 1
  16. Cüğerci

Cüğerci
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    155
    Ratings:
    +449 / 12
    Hocam ben bir süre 2.0 benzinli, cvt forester kullandım, subaru bu şanzımanda sanal 6 vites yapmış, otomatik mod'da vites geçişleri hissedilmiyor, fakat manuel'de kullanırsanız durum değişiyor. yinede xt modeli olmadığından öyle koltuğa yapışma hissi oluşmuyor. (yinede kırmızı kalkışında nedense beni geçen yok ki, öyle ileri atlıyayım filan diye sürmem, belkide araç ivmelenmeyi hissetirmiyordur)
    forester için konuşursam cvt'de sanal vites oluşturulmuş olması aynı zamanda araca x-mode konulmasını sağlamış, x-mode'da vites oranları değişiyor (awd sistemi de değişiyor) fakat düz yolda x-mode'a alırsanız ve basarsanız araç vites oranlarını normale geçirip sadece çekiş sistemini x-mode'da bırakıyor, daha doğrusu sanırım %50 ön/arka oranında sabitliyor (yada ben öyle algıladım)
    Benzinli klasik 2.0 motorunu kullandıktan sonra gelecekte aynı aracın dizelini almaya karar verdim :D boxer dizel muhteşem bir motor ama keşke 3.0'ını yapsalar, yada 2.0 motoru biraz geliştirseler keşke.

17. nush

nush
    Expand Collapse
    E-Sigara Pilaki
    ESF Hakem Heyeti Platin Üye ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,038
    Ratings:
    +2,527 / 82
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tulpar +
    12.12.2016
    fluencin en iyi yanı satmaktır. genelde reno severim ama bu araba evlat olsa sevilmez. ama satarkende muadilleri arasında değerini az kaybedenler arasında. satarken kurtulmanın verdiği haz paha biçilemez.

şimdilik mecburen kangoya binsemde
    scenic kral. yada 56 belair

• Galip Galip x 1
  18. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,209
    Ratings:
    +3,411 / 69
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sh FEV 4.5+Berserker Mini
    @Cüğerci,
    Cevabı geç görmüşüm. Hayalimde zaten Subaru (Levorg olabilir) edinmek var. Genel anlamda Japon araçlara saygım var, adamlar işini iyi yapıyorlar. Boxer motor ve AWD sistem bence tüm araçlarda standart olmalı, yarı-otomatik denen saçmalık da ortadan kalkmalı. :)

19. Shinza

Shinza
    Expand Collapse
    忍び

Alınan Beğeniler:
    47
    Ratings:
    +58 / 4
    Fluence gibi giriş veya orta alt seviye araçlar her daim TR piyasasında dizel/otomatik kombinasyonunda alınmalı,hem kullandığınız vakit kullanım kolaylığı ve rahatlığı hem de satışta ki dizel-otomatik sihirli kombinasyonu ile satış rahatlığı.Ödüllü motor derken ekonomi mayetinde yoksa performans olarak bişey beklemeyin,keza bildiğimiz tipik edc şanzımanı diğer fransızlardan bildiğimiz üzere kararsız ve stabil olmayan bir şanzımandır lakin bir citröen veya pejo’ya nazaran daha iyidir.Konfor olaraksa tipik fransız,fransızlar kıçının keyifini ve rahatlığını her daim sever,bunu bir çok fransız aracında gözlemleyebilirsiniz.Yol tutuşu nispeten iyidir,direksiyon ise diğer arkadaşlarında yazdığı gibi biraz hissizdir,iç kabin ferah ve rahat keza bagaj keza saklama alanları tatminkardır.Kısacası 3 veya 4 kişilik bir aile aracı için TR standartlarında alınabilecek bir araçtır velev bir çok filo,şirket çalışanları ve kurumsal firmalara verdiği bir araçtır..

20. asipoyraz

asipoyraz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    41
    Ratings:
    +63 / 5
    Ford focus aracımızı satıp, Renaoult fluence 110 otomatik privilahe aldık. Malum kronik sorunlar iki gün içinde bize patladı. Galeri sahibi arkasında durdu ve sorunu çözdü.
    Araç çok iyi, Vites geçişleri muazzam kalitede ve stabil. uzun yol aracı, savrulma veya viraj dönüşlerinde sorunsuz. Bu arada viraj veya yol tutusunda araçtan önce kullanıcı kabiliyeti ve hakimeyeti gerektiğidir. F1 araç dahi olsa sürücü önemli!

Şehir içi 30-45 kuruş arası tüketimi var. Ancak kasiste veya seyir halinde çok fazla sallıyor beşik misali. Çözümü yayaları değiştirmek olabilir belkide.
    Elbetde birde ısı izalasyon sorunu var kapı araları veya altdan fazlasıyla hava kaçağı olduğunu tespit ettim.
    Kaputda ısı ses izalasyonu mevcut bu modelde ses ile alakalı sorun yok. Akü olarak 72 amper varta kullanmayı tercih ettim.
    Soğuk da ateşleme rölesi işareti gecikmeli çalışma ve kapı gergilerinin plastik parça kullanımı nedeni ile sese yol açması hepsinde mevcut el işçiliği ile giderilebilen ufak bütçeli zamana dayalı işlemlerdir.
    Aracın uzun olması da başkası için artı olabilir, ancak bir dahakine kesin olarak passat düşünüyorum. Fluence düşüncelere ihtiyaçları doğrultusunda tavsiye edebilirim doğru sürüş ve bakım ile hakkını veren bir araç.

#60 asipoyraz, 9 Şubat 2019
    Son düzenleme: 9 Şubat 2019
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.