Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Eski pillerle yüksek watt aralığında içmek

'Bir Bilene Sor' forumunda ClydeShelton tarafından 22 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. ClydeShelton

ClydeShelton
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +23 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok AL85 Merlin Mini
    Switcher modum var pillerin bir tanesi 1 senelik falan diğerinin de 2.senesi ikisi de Sony VTC5. Modu üzerinde gelen kendi atomizeri ve gt8 coili ile kullanıyorum High da ve 60 wattlarda buharlıyorum pillere ya da moda bir zararı olur mu ? ve buharın sıcaklığı dişlere zarar verir mi ?

2. Skywalkertr

Skywalkertr
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,049
    Ratings:
    +5,667 / 79
    Kullandiginiz Cihaz:
    VA Primo + Gus Minimo 775
    Çift pilli cihazlarda evli pillerin kullanılması tavsiye edilir genelde aynı anda dolup boşalan.. Bu içim türü ile verim almak için VTC 5A tavsiye ederim bir çift.. Birbirinden ayırmadan kullanacaksınız.

Diş ve diş eti meselesi bu başlığın konusu değil.

3. neyzen

neyzen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    110
    Ratings:
    +276 / 11
    Hocam yukarıdaki arkadaşın dedigi gibi, farklı zamanlarda alınmış pilleri aynı cihazda kullanmanız tehlikeli olabilir.

Evet buhar sıcaklığı, aromanin pH'inin düşük olması, PG oranının yüksekliği (kuruluk yapacağı için) ve likitin içinde hiç su olmaması (%1 bile) dış etlerinize zarar verebilir.

Zaten buhar sıcaklığı sebebiyle ekseriyetle DL kullananlar ağız problemleri yaşar.

4. ClydeShelton

ClydeShelton
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +23 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok AL85 Merlin Mini
    Ne gibi bir zararı olur peki bu şekilde kullanmamın ? pilleri alana kadar belli bir süre böyle kullansam

5. ClydeShelton

ClydeShelton
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +23 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok AL85 Merlin Mini
    Dişte çatlama yapabilir mi ? bir tane dişim de çok ufak bir çatlama olmuş fakat kesin elektronik sigaradandır diyemiyorum ki zaten buhar bana cok sıcak gelmıyor ya da ben alıştım :)

6. neyzen

neyzen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    110
    Ratings:
    +276 / 11
    Hocam yüksek sıcaklık dişte çatlama yapar mı bilemiyorum. Ama çok önceleri, 2011de 100%PG likit icerken arkadaşımın dişi. kirilmisti. Şaka yapmıyorum, bu olay yaşandı.

Çok yüksek PG oranlari ağzı öyle bir kurutuyor ki, dış minesi içerisindeki suyu emip dişe zarar verebilir.

Eğer böyle sıkıntılarınız varsa, en az 80% VG, içine 3% su koyun, düşük watta için (Mtl 10, DL 30).. kafanız rahat olsun :)

Farklı dönemde takılmış bataryaların tehlikesini esigaradan değil, 18650 kullanan başka bir üründen biliyorum. Üzerinde kocaman uyarı vardı sadece eş batarya kullanın diye.

#6 neyzen, 22 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 23 Ağustos 2019
  7. aero

aero
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +44 / 0
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    26.07.2017
    Emin misiniz su koyulabileceğine sağlıklı olmaz bence pek.

8. neyzen

neyzen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    110
    Ratings:
    +276 / 11
    Hocam distile ve sterilize edilmiş saf su koyabilirsiniz. Ama sakın distile su dedim diye benzinliklerde satilanlardan almayın. UV ışığında sterilize edilmiş olması gerek. İnternette cüzi ücretlere bulabilirsiniz.

Uzun sure bekleyen aromalı likitlerde teorik olarak bakteri üreme ihtimalini arttırabilir. Ama yıllardır herkes koyar. bir çok yabancı premium likit üreticisi, özellikle 100% VG satanlar saf su yada alkol ekler likitlere.

Yine de en guvenlisi, tüketmeden önce koymak, uzun süre bekleyecek likitlere koymayın. Ben öyle yapiyorum, hatta bir aydan fazla bekleyen likitim de oldu. Bir sorunla karşılaşmadım.

#8 neyzen, 23 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 23 Ağustos 2019
  9. neyzen

neyzen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    110
    Ratings:
    +276 / 11
    Yabancı forumlarda arastirabilirsiniz dilerseniz. Yani 2-3 kişinin yaptığı bişey değil bu.

10. Labirent

Labirent
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,417
    Ratings:
    +3,593 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    Çeşitli RDAlar
    28.04.2016
    Uzun zamandır aktif olarak DL kullanırım, dışarda kalabalıkta MTL kullanırım. Diş ve diş eti problemim liseden beri vardı, buhara bağlayamam. Eğer diş etlerine ciddi zarar veriyor olsaydı 3 senede benimkilerin hepsi dökülmüştü.

Sıcak buhara gelecek olursak, 0.15 ohm 65watta dual fused clapton ile buharlıyorum şu an. Tellerin ısınması için zaten bu gücü vermeniz gerekir. Buhar gayet normal, öyle rahatsız edecek bir sıcaklıkta değil.

Yüksek watt her zaman sıcak buhar demek değildir. 70 watta da soğuk buhar alabilirsiniz. Atıyorum 0.5ohm için 50-60watt veriyorsanız evet sıcak buhar çekersiniz, ama 0.15 ohm için 60 watt sıcak buhar vermez.

Pillere gelecek olursak... 2 senelik pillerle de buharlıyorum, 1 kaç aylık yeni pillerle de... Pilleriniz orijinalse en fazla şarjı çabuk biter. Yeni de olsa, eski de olsa pillerin fazla ısınmamasına dikkat etmenizde fayda var. 3-4 zincir çekimden sonra modunuzu sakince masaya bırakın ve soğumasına izin verin :) Malum havalar sıcak...

Edit: Eski ve yeni pilleri birlikte kullanmıyorum :) İkişerli 'evlendirilmiş' set olarak kullanıyorum, yanlış anlama olmasın.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  11. aero

aero
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +44 / 0
    26.07.2017
    Anladım daha önce denemedim de belki denemek lazım benim de kuruluk hoşuma gitmiyor çünkü. Az bi su kalsa bile çatır çutur ses geldiği için şüpheli yaklaştım.

12. skywalker06

skywalker06
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    25
    Ratings:
    +61 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Asmodus Lustro,Ipv8 Vesta
    06.03.2017
    Genelde 2 pilin aynı zamanda kullanılması tavsiye edilir daha önce smok alienda 1 eski 1 yeni pil kullandım diye 1 hafta mod çöp oldu ondan beridir 2 pilli modlarda hep eş pil kullanmaya başladım hatta şuan asmodus lustro kullanıyorum yeni pil takıldığında açılışında pillerin eş olup olmadığını soruyor koskoca asmodus bile böyle bi uyarı koyuyorsa vardır bi bildiği

13. neyzen

neyzen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    110
    Ratings:
    +276 / 11
    Yok hocam merak etmeyin, %3 su catirdama yapmaz. %5e kadar çıkabilirsiniz ama fazlasında boğaz vurumu azalır, buhar sıcaklığı düşer ve keyfi kaçar. Sadece suyu ekler eklemez içmeyin, calkaladiktan sonra bi 10 dakka iyice vg'ye işlesin su.

Zaten saf vg'de de aslında su var. Havayla temas ettiği an su çekmeye başlar VG. 1 hafta bı şişe VGnin kapağını açık bırakın bı deneyin.

Özellikle bu sıcaklarda saf su olmadan kupkuru kurutur esigara.

14. vacbir

vacbir
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +21 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Switcher+penodat
    Aynı moda sahibim. MTL ye geçmek istiyorum ama mod baya büyük MTLye geçtikten sonra 22-24mm ATO’yu da taktiktan sonra nasıl taşınacak şuan vah vah düşünmeye başladım.

15. aero

aero
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +44 / 0
    26.07.2017
    teşekkürler aklımda bulunsun denerim.

16. ClydeShelton

ClydeShelton
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +23 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok AL85 Merlin Mini
    Bu pillerin aynı anda şarj edilmesi gerektiği de yazıyor okudugum kadarıyla, benim şarj aletim tek pil şarj edebiliyor, pillerle beraber çift pil şarj edebilen şarj aletide mi almalıyım?

17. neyzen

neyzen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    110
    Ratings:
    +276 / 11
    Yok onu birini yarimken şarj edip diğerini boşalınca şarj edersen, yada birini şarj ederken diğerini kullanmaya devam edersen kapasiteleri zamanla farklilasir diye diyor.

İkisini de aynı anda kullanmayı bırakır, birincisini şarj ettikten sonra hiç kullanmadan digerini aynı süreyle, aynı makineyle şarj edersen sorun olmaz.

Ama ikinciyi şarj ederken sen kullanmasan da birinci kendi kendine beklerken cok az da olsa bosalacagi için yine de ideal olmaz.

En azından her şarjda ilk şarj ettiğin pili degistir.

Karışık oldu ama :)

18. skywalker06

skywalker06
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    25
    Ratings:
    +61 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Asmodus Lustro,Ipv8 Vesta
    06.03.2017
    iki pili aynı anda bitirip tek tek tam şarj edip kullanırsanız sıkıntı yartacağını sanmam.

19. Labirent

Labirent
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,417
    Ratings:
    +3,593 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    Çeşitli RDAlar
    28.04.2016
    Birlikte şarj edilmesi şu açıdan önemli, şarj/deşarj devirleri (sayıları) aynı olmalı. Tekli varsa sırayla şarj edip, birlikte kullanarak deşarj edebilirsiniz. En azından bir süre idare edersiniz ama iki pili tek tek şarj etmek uzun sürecektir. İkili şarj aleti almanızda fayda var.

Resimdeki şarj aleti hem ucuzdur hem de gayet iyidir. Ben yaklaşık 2 yıldır bunu kullanıyorum (xtar mc2).

20. hypercapnia

hypercapnia
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    33
    Ratings:
    +63 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    IJust S, Luxe S
    60 watta gt8 coil ile çok sıcak bir buhar aldığınızı düşünmüyorum. yüksek bir watt değeri değil gt8e göre. Ama pillerin eş piller olmasını öneririm. Biri yeni diğeri eski pil sıkıntı olabilir. İki adet yeni vtc6 alıp bu şekilde devam edebilirsiniz. Kullandığınız watt değeri için 6 fazlasıyla yeterli verdiği A olarak. 3000 mah olması 5A ya göre daha çok işinize gelir 90-100 watt+ değerler için 5A daha uygun olur diye düşünüyorum. Ama zaten o değerlerde de sıcak buhar alacağınız için çok tercih edeceğinizi düşünmüyorum. Ben işim garanti olsun diye 5A almıştım. Şimdi kullandığım watt değerlerine göre keşke 6 alsaydım en azından pil ömrü uzun olurdu diyorum.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.