Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

en iyi aroma hissi

'Bir Bilene Sor' forumunda burakss tarafından 14 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. burakss

burakss
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +7 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    swag - luxe
    Merhabalar,
    e sigara konusunda yeni sayılırım en iyi aromayi hangi ayarda alacağımı sizlere danışmak istedim.
    cihazim vap luxe- ato zeus x kullanılan tel clapton fused
    2 teli atoya bağlayınca 0.19 ohm gibi bir değer veriyor.
    likitten en iyi aromayi yukarıdaki bilgilere göre kaç watt ta alırım açıkçası pek bilgim yok 50-55 watt arası kullanıyorum ama pek tatmin olmuyorum.
    sizlerin tecrübelerine ihtiyacım var..
    şimdiden zaman ayırıp yazdiginiz için teşekkür ederim...
    bu arada pamuk ta cotton racon v2

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Nihatizm

Nihatizm
    Expand Collapse
    Ω

Alınan Beğeniler:
    1,478
    Ratings:
    +2,178 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico & Kayfun Mini V3
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.04.2016
    70w bir deneyin hocam.Likit nedir?

3. burakss

burakss
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +7 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    swag - luxe
    likitler j vaper bunda pek aroma yok
    ohw muffin bundan aroma aliyorum
    nasty bununda aromasi iyi gibi
    cuttwood unicorn valla bundada aroma tadi yok
    ürünlerin hepsi orjinal
    acaba diyorum birşeyi eksikmi yapiyorum acaba tel ve watt konusunda bilgim yok pek

4. Austenitten

Austenitten
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Biraz yüksek ohmlu tel ile deneseniz bilgim bu yönde benim yüksek ohm yüksek aroma az buhar düşük ohm yüksek buhar düşük aroma tabi üstadlar daha iyi bilir

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. burakss

burakss
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +7 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    swag - luxe
    yani fused clapton normalde 0.45 ohm yazıyor ki hazır sarımlı aliyorum çift tel takınca 0.19 ohm gibi oluyor.
    hazir sarımlı tellerde bendeki ato da kullanilabilecek bir tel tavsiyeniz varsa bilmek isterim.

6. fceritli

fceritli
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    eleaf
    Ben aylardır zeus dual ve single ile uğraşıyorum. En sonunda single sa 0.40 ohm alien clapton hazır sarım tel ile 30w ile 50w arasında buhar ve aroma almaya başladım. Pamuk olarak vapor storm organik kullanıyorum. Ancak daha smok baby tadında değil. Sanırım teli biraz inceltmek yada ohm u düşürmek lazım.

Watt ayarı bşraz karışık geliyordu ancak vaporesso makinalar atomizeri takınca size ortalama bir watt veriyor. Geneldede doğru oluyor bu değer. Burada dikkatimi çeken nokta ise 4 voltluk değerleri veriyor. Puma modda vapo yanımda değilse ona göre bir değee belirliyorum bende. Genel olarakda iyi geliyor. Ben sadece evyap likit kullanıyorum ve aroma oranım %10 u geçmez. Smok atolarda bile yoğun aroma tadı almam. Bu yüzden bana iyi gelirken size az gelebilir ama genel olarak tecrübelerim böyle.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. murat54

murat54
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    62
    Ratings:
    +161 / 4
    hocam geçin mtl ye doyun aromaya :whistle.:

8. trafomerkezi

trafomerkezi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    166
    Ratings:
    +271 / 1
    Zeus-x biraz kıl bir atomizer. Söylendiği gibi mükemmel aroması yok. İyi bir aroma yakalamak mümkün ama uğraştırıyor. Fused clapton coillerle 0.17 ohmda kullanıyorum. Pamuğu çok sıkıdan biraz daha az kullanıyorum. Fena bir aroma vermiyor şimdi ama çok da harika değil. Elinizdeki luxe'ü kit olarak aldıysanız üzerinde gelen skrrr tank, mash coillerle zeus-x kadar hatta biraz daha iyi aroma veriyor.

Kesinlikle katılmıyorum hocam. Hatta tam tersi... Önümde gus zest v2 var. Çıktığı günden beri kullanıyorum. Biliyorsunuzdur, gusların özellikle aroması beğenilir. Bir de drop solo rda var. Aynı likitin birinde 12 mg'si diğerinde 3 mg'sini kullanıyorum zaman zaman. Likit de evyap calipitter. Drop (tabii ki rda olduğu için) her zaman daha iyi aroma veriyor. Üstelik tek coil. Gene drop'la troy'u ve berserker rda'yı karşılaştırdım. Gene drop solo'nun aroması az daha iyi.

9. murat54

murat54
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    62
    Ratings:
    +161 / 4
    merhaba hocam. fırsat bulursanız troy 1xv. denemenizi muhakkak tavsiye ederim. gus ve diğerleri rta olduğundan aromada bir rda mtl kadar asla olamazlar. eminim bütün düşünceleriniz değişecektir.

10. trafomerkezi

trafomerkezi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    166
    Ratings:
    +271 / 1
    Diğerleri rta değil hocam. Bir tek gus rta. Troy x1v3 ve berserker rda bahsettiklerim. Aroma genelde rda'larda rta'lardan daha yüksek. Ama rda'larda da kendi içinde dl rda'larda daha yüksektir. Aslında mantığı basit. Bir ateşlemede ne kadar likiti buharlaştırıyorsunuz. Tabii ki 95 watta ve 4mm çaplı bir colle buharlaştırdığınız 15-20 watta ve 2.5 mm çaplı bir coille buharlaştırdığınızdan fazla. Doğal olarak buharın içindeki aroma oranı da fazla. Bu yüzden 3 mg likitlerin aroma oranları 9 ve 12'lerden düşüktür. Mtl rda'lar bu açıklarını topcap'lerinin iç mimarisiyle kapatmaya çalışır. Zaman zaman da başarılı olurlar ama 810'luk goon bir driptipin açıklığından ve yarım santim alttaki coilden gelen buharın aromasıyla başetmek çok kolay değildir. Bu arada mtl'ye karşı biri değilim. Ağırlıklı mtl içiyorum.

11. fceritli

fceritli
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    eleaf
    1 ay sonra vapor storm 0.2 ve 0.3 ohm teller aldım. Bir tanede eco pro vapor storm almıştım onunla hediye pamuk gelmişti. Şimdi dualide single sarıyorum. 0.2 yi single a sardım. 0.14 0.15 civarında görüyor cihazlarım. Revengerda 70 75 watta puma modda 65 watta gayet güzel buhar ve aroma alabiliyorum. Olay benim açımdan kaliteli tel ve daha az pamuk ile alakalıymış.[​IMG]

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Faydalı Faydalı x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.