Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Elimdeki SSD'lerden hangisi daha iyi?

'Teknoloji (PC, Akıllı Telefonlar,saatler vs.)' forumunda aXXo tarafından 2 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. furkan657

furkan657
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +18 / 0
    Kingdiom üzmez hocam şuan bende kullanıyor gayet stabil çalışıyor. Ne bekliyorsam onu veriyor

2. gurkanse

gurkanse
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +6 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    Besiktas
  3. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,161
    Ratings:
    +3,189 / 67
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Değerli Arkadaşlar,

Adata Su650 marka; çok hızlı, gayet stabil çalışan bir SSD aldım. 3 ay boyunca sorunsuz ve gayet mutlu bir şekilde kullandım. Ta ki geçen perşembe gününe kadar.

23 yıldır kendi bilgisayarına sahip; bilgisayardan az çok anlayan bir kimseyim. Ancak SSD'lerde ucuza kaçmak olmuyormuş bunu acı bir tecrübe ile öğrendim. Perşembe akşamı notebookum SSD'yi görmemeye başladı. Öncesinde herhangi bir uyarı da vermemişti. Ne yaptı ne ettiysem olmadı ve içinde en az 2 hafta boyunca yedeklemeyi unuttuğum bilgilerle birlikte her şey uçup gitti.

Araştırmalarım sonucu öğrendiğim şey şu; SSD'ler çok hassas cihazlar ve herhangi bir sorun oluştuğunda içindekileri geri getirmesi imkansız ya da çok pahalı.

Bir şey daha var; SSD'ler hakkında tam ayrıntısına erişemediğim bir bilgi öğrendim. Samsung EvO gibi SSD'lerde daha ucuza satan markalara ek olarak bir çip daha takılı oluyormuş ve bu çip SSD'nin stabilitesini artırıyormuş. Evo'ların diğer SSD'lere nazaran bir tık daha pahalı olmasının sebebi de buymuş. En azından benim -kaba bir tabirle- anladığım budur.

Yedekleme konusunda klasik harddiskler daha güvenilir oluyorlar. Ben bulut sistemi kullanmıyorum. Eğer sizler de benim gibi değer verdiğiniz çalışmalara sahip iseniz asla ama asla işinizi yedeklemeden bilgisayarı kapatmayınız.

Amacım kimsenin malına çamur atmak değil başımdan geçen bir tecrübeyi siz değerli arkadaşlarıma anlatmaktır. Takdir sizlerin.

• Faydalı Faydalı x 1
  4. GURCANN

GURCANN
    Expand Collapse
    !! HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK !!
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,721
    Ratings:
    +10,829 / 86
    Kullandiginiz Cihaz:
    bilimum sarf malzeme
    icloud'un gözünü seveyim yahu

5. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,161
    Ratings:
    +3,189 / 67
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Mac Os işimi çözmez abi. Windows’a muhtacım. Office 365 ise n11 den alınma şirket hesabına kayıtlı bir hesapmış, uygun fiyatlı diye aldım ama güvenip online olarak kullanamıyorum. Benim için en uygunu hddye yazdırmak.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.