Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Elektronik sigaraya tekrar başlayacağım, önerilerinizi alabilir miyim? Tecrübelernize ihtiyacım var.

'Bir Bilene Sor' forumunda eyup95 tarafından 25 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. eyup95

eyup95
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +9 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien 220W
    Öncelikle merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 2 sene önce elektronik sigaraya Smok Alien Kit ile başlamıştım. 0.15 ohmluk coillerle ciğer çekimi şeklinde içiyordum. Aslında memnundum çok zevk alarak kullanıyordum ama 5. ayımda cihazı kaybettim sonra tekrar almadım. Çünkü coil, likit, nbase, aroma derken sigara ile aynı maliyeti harcıyordum zaten. Ve sigarayı da tam anlamıyla bırakamamıştım, elektronik sigara ile günde 10 dal normal sigara yine içiyordum canım çekiyordu. O yüzden makinemi kaybettikten sonra tekrar almadım. Öğrenciydim o zamanlar.
    Şimdilerde tekrar başlamak istiyorum çünkü günde 2 pakete yakın sigara içiyorum ve bunun sağlığımı etkilediğini hissedebiliyorum ciğerlerim ağrıyor. Bu yüzden yardımınıza tecrübenize ihtiyacım var. Lütfen yardım edin bana bıktım sigaradan.
    1) Ciğer çekiminin verdiği buhar yoğunluğunu ve lezzeti gerçekten çok seviyordum, ama sigarayı tamamen bırakmama yardımı dokunmadı, acaba sigara içimi şekinde kullansam daha mı faydalı olur ?
    2) Sigara içimi tarzında aroma daha mı az gelir, buhar az çıkıyor sonuçta, yoksa yanlış mı düşünüyorum ?
    3) İstediğimde sigara içimi, istediğimde ciğer çekimi yapabileceğim bi makine var mı ?
    4) Güzel kaliteli cihaz önerisi yapmanızı isteyeceğim sizlerden. Mod'un çok pahalı olmasına gerek yok ama şöyle güzel kaliteli aromayı iyi veren atomizer ve mod önerilerinizi bekliyorum sizlerden.

ayrıca bu konular dışında tavsiye öneri vermek istersenizde yorumlarınızı 4 gözle bekliyorum.

• Beğenmedim Beğenmedim x 1
  2. Elvis Presley

Elvis Presley
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    682
    Ratings:
    +872 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lostvape mirage + prime
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    17.01.2019
    • 12-15 MG nikotinli likit kullanmalısınız
    • Atomizer olarak penodat işinizi görür sanırım, istediğinizde sıkı istediğinizde havadar olacaktır ama çok sıkı değil tabiki
    • Mod olarak tek pilli hafif bir mod tavsiye ederim. Tesla ywe85 olabilir, Pico olabilir

3. Skywalkertr

Skywalkertr
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,784
    Ratings:
    +4,737 / 59
    Kullandiginiz Cihaz:
    VA Primo + Gus Minimo 775
  4. berkk777

berkk777
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +289 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy1x-Galaxies-Berserker
    29.08.2018
    Yukarıda belirtildiği gibi bir çok konu mevcut. Oralardan bakarak seçiminizi yapmanız daha kolay ve doğru olacaktır. Yanıtlara gelecek olursak.

1-) Evet dl'den daha fazla yardımcı olur sigara bırakmada.
    2-) Atomizere göre değişir ama evet genel olarak mtl'de daha az aroma gelir
    3-) Var ama kısmen. İki işide aynı anda yapan atomizerler genelde iki iştede alanının en iyisi olamıyor.
    4-) Güzel kaliteli cihaz herkese göre değişir hocam herkes kendi zevkine göre öneri yapar. Bu durumda en mantıklısı @Skywalkertr hocamın verdiği linklerdeki konulara ve daha fazlasına forumdan bakmanız olacaktır. Bu konu altına maksimum 5-6 öneri gelir bu önerilerde genelde kişisel zevk bazlıdır genel bir yargı belirtmez.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Samimi Samimi x 1
  5. eyup95

eyup95
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +9 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien 220W
    çok teşekkür ederim ellerinize sağlık değerli yorumlarınız için. verilen konuları inceleceğim. bu kararsızlık duygusu çok kötü bir şey ya, hem aromanın tadına varmak istiyorum, hemde sigaradanda kurtulmak istiyorum. bu yüzden böyle bir arayış içerisindeyim.

6. berkk777

berkk777
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +289 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    29.08.2018
    Hocam 1 mod ve 2 adet atomizer alabilirsiniz bunun için. Bir atomizeriniz mtl bir atomizeriniz dl olur. Biri ile gün içinde sigara ihitiyacınızı karşılarsınız diğeri ile akşam keyif yaparsınız :)

• Samimi Samimi x 1
  7. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,184
    Ratings:
    +11,778 / 104
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013
    iki cihaz al,biri dl diğeri mtl olsun.aroma canın çektiğinde dl iç,nikotin ihtiyacı olduğunda mtl kullan.

• Beğendim Beğendim x 1
  8. maho

maho
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    revenger
    benimde sürekli boğaz ağrım oluyor likitten kaynaklı olabilir mi acaba

9. eyup95

eyup95
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +9 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien 220W
    mantıklı aslında iki atomizer fikri hiç düşünmedim bunu nedense.
    kendi kişisel dl ve mtl atomizer tercihlerinizi yazar mısınız inceleyeyim.

10. eyup95

eyup95
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +9 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien 220W
    valla hocam bende çok bişey bilmiyorum ama likitten olsa gerek. üstatlar cevaplar inşallah.

11. berkk777

berkk777
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +289 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    29.08.2018
    Hocam ben işi hobiye dönüştürdüğüm ve keyif yapmayı çok sevdiğim için bolca atomizerim mevcut.

Berserker mtl rta 24mm: Çift pilli bir mod (Yosta Livepor 160w) ile kullanıyorum. 4 ml kapasiteli sıkı içimli aroma konusunda iyi ama genelde tek pilli küçük modlara sığmıyor boyutu yüzünden.

Galaxies mtl rta: Berserker ile hemen hemen aynı daha havadar yani daha az sıkı 22mm olması ile yazın küçük tek pilli modum ile kullanıyorum (Vaperosso Swag).

Doggystye 2k16 mtl: Pico mod ile kullanıyorum kendisinden pek memnun değilim ucuz bulunsun diye almıştım pico ile beraber çok küçük ve hafif oluyor değişiklik istediğimde kullanıyorum.

Troy 1x rda: Aroma konusunda çok iyi bir mtl fakat tanksız evde keyif yapmak için kullanıyorum bir modumdaki atomizeri çıkarıp takıyorum. Tanksız olması dışarıda likit şişesi ile dolaşmayı gerektiriyor ve kullanışsız oluyor. Rda lar tanksız ama aromada iyidir rta'lar ise tanklıdır.

Griffin 25 plus: Dl için tek atomizerim güzel bir dl atomizer değil gibi geliyor. Dl genelde kullanmam o yüzden bir bilgi veremeyeceğim. Çok ucuz diye almıştım 60 tl gibi bir ücret ödedim sanırım. Bulunsun arada buharlarım demiştim öyle yapıyorum.

Dediğim gibi bu olaylar tamamen kişisel zevk işi bu atomizerlerden yada modlardan herhangi birini öneremem size çünkü sevmeyenide bol çoğunun.

Özet olarak 3 modum 5 atomizerim var şu ana kadar yaklaşık 15 atomizer denemişimdir mtl için geri kalanların hepsini sattım çünkü ne kadar övülen atomizerler olsalarda tavsiye üzerine almış olsamda beğenmedim düşünün 15 atomizer içinden sadece 4 tanesini benim için kullanılabilir olarak kaldı. Yani iyice araştırıp seçmeniz lazım. Kimisi aroma ister kimisi boğaz vurumu kimisi çok parçalı atomizer olmasını kafaya takmaz kimisi benim gibi çok parçalı olunca mühendislikmi yapacağım keyif mi yapacağım bu ne der. Kimisi uzun bacalı atomizer sever kimisi kısa. Sıcak buhar soğuk buhar bir sürü değişken var.

Tabi bunların hiç birini takmayıp ilk aldığı atomizeri ile takılanda bir sürü kişi var. Yeni başlayan biri için tek kesin olarak önerebileceğim şey kolay kurulumu olması ilk tercihiniz olsun gerisini sonra isterseniz halledersiniz. Penodat Siren v2 gibi deck'e sahip atomizerler genelde daha kolay kuruluma sahip. Aroma önemliyse siren değilde penotdat öneririm.

• Samimi Samimi x 1
  12. AbuzerKadayif

AbuzerKadayif
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    284
    Ratings:
    +519 / 6
    @eyup95 nicolas tavsiye ederim atomizer olarak hazır coilli akması kokması olmayan mtl bır atomızer, 0,6 ohmluk coıllerde hava ayarı tam acık kısıtlı dl de kullanabılırsınız, işinizi fazlasıyla gorecektir.

13. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,184
    Ratings:
    +11,778 / 104
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013
    Forumda bir çok kullanıcı da zaten min 2 set vardır.dl kullanmadığım için bir şey diyemem,mtl için coppervape dvarw onerebilirim.

14. eyup95

eyup95
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +9 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien 220W
    çok teşekkürler fikirler için. hepsini tek tek inceleyeceğim en son bakalım neyde karar kılacaz :)

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.