Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Elektronik sigaraya başlamayı düşünüyorum.

'Bir Bilene Sor' forumunda mut00 tarafından 19 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. mut00

mut00
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.
    Elektronik sigaraya başlamayı düşünüyorum. Ancak bu konuda bilgim yok denecek kadar az. 500 TL civarı bir bütçem var. Elime yüzüme bulaştırmayacağım başlangıç olarak kolay kullanılabilen bir makine öneriniz var mıdır?
    Yardımcı olursanız sevinirim ve buraların dilini de pek bilmiyorum bir kaç konu okuyayım dedim açıkçası pek bir şey anlamadım bunu da göz önünde bulundurarak yorum yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

2. Seckinsahin

Seckinsahin
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +57 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso swag
    Hocam öncelikle araştırıp geröek bir karar vermeden bu işe başlama. 350 TL ye bir adet vaporesso revenger kit alıp hazır coille başlayabilirsin. Ama araştırıp öğrenmen gereken çok şey var. 2. Yılındayım hala araştırıyorum

3. mut00

mut00
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    İşte aslında o yüzden buradan yazma gereksinimi duydum. Konu hakkında bilgili insanlarla konuşup bir yerlere varmak istiyorum çok da uzatmadan. Acaba dediğiniz seti almak için önereceğiniz bir site var mıdır? Ya da herhangi bir ürünü çünkü orijinal ürün kullanmak istiyorum. Bir de müsaitseniz eğer başlangıç için nelere dikkat etmem gerekiyor?

4. Seckinsahin

Seckinsahin
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +57 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso swag
    Burada da satıcılar var. Araştırırsan mutlaka bulursun. YouTube da elektronik sigara yeni başlıyorum videoları var. Lütfen izle. Burada yazacaklarımın hepsi detaylıca anlatıldı. İzlersen daha akılda kalıcı olur

5. mut00

mut00
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Çok teşekkür ediyorum hemen izleyeceğim. İyi akşamlar:)

6. notfound

notfound
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    31
    Ratings:
    +126 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yosta Livepor-Serpent Mni
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    30.01.2019
    Yosta livepor ile 78 sigarasız gün , 1577 içilmeyen sigara. Cihazım hakkında o kadar eleştirisi olanların aksine beni hiç yarı yolda bırakmadı. Kullanıcı yorumlarına dayanarak aldığım ve halen severek kullandığım tek cihazım. Türkiyedeki bir tedarikçiden 250 liraya modu aldım. Atomizer olarak ta serpent mini aldım rta yani telini ve pamuklamasını kendinizin yapabildiği güzel bir atomizer ihtiyaçlarımı karşılıyor. 130 lirada atmizere verdim 380 lira toplam maliyet , 20 liraya da tel ve pamuk aldım. Ohm seviyesini deneme yanılma yöntemiyle ayarladım çok pamuk yaktım denedim araştırdım gerektiği yerde konu açtım öğrendim. Kullandığım modu ve ato yu öneririm , birbirine de yakışıyor güzel duruyor. Sigara içtiğime kıyasla kar etmeye başladım sağlık yönünden hiç bahsetmiyorum bile. Güzel bi karar vermişsin, daimi olması dileğiyle :) ...

• Beğendim Beğendim x 1
  7. mut00

mut00
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Telini ve pamuklamasını kendiniz yapabileceğiniz demişsin hocam ben biraz daha kolay al ve iç tarzı bir şey arıyorum açıkçası en azından başlangıç için.

8. notfound

notfound
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    31
    Ratings:
    +126 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yosta Livepor-Serpent Mni
    30.01.2019
    Asıl başlangıçta neyin ne olduğunu öğrenmek adına kendinizin sarım yapması daha makbuldür, tecrübeye sabit şiddetle tavsiye ederim :)

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  9. Ferdi80

Ferdi80
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    82
    Ratings:
    +152 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    ijoy elf+Sbody Macro
    sigaraya zam gelince bu tür konular çok açılmaya başladı :D
    geçen sene günlük 15tl vermeye başlayınca en son tütün içmeye çalışıyordum
    hocam benim vaktim olduğu için baya baya forumu okudum konu açmadım öm. ile sorduğum her soruya cevap aldım
    bilmeden nargile içimi set aldım zararına sattım hiç sevemedim uzatmayayım öm. atim

10. mut00

mut00
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Parası da önemli hocam da artık gerçekten sağlıksız hissediyorum. Bırakmayı denedim pek becerdiğim söylenemez hala günde 25-30 arası içiyorum. Son çare olarak da bunu deneyeceğim işte çok hevesim kırılmadan hızlıca başlamak istiyorum.

11. Ferdi80

Ferdi80
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    82
    Ratings:
    +152 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    ijoy elf+Sbody Macro
    buraya da yazayım baya uzun oldu öm.de bulammazsanız nautlius 2S hem mtl hem dl hangisi hoşuna giderse :D

12. ckaan534

ckaan534
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    24
    Ratings:
    +46 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    PİCO - TROY 1X V3 RDA
    01.07.2019
    Merhabalar hocam öncelikle dl içim yani nargile gibi duman çıkaran mı istiyorsun yoksa mtl mi yani sigara içim bir cihaz mı istiyorsun ona karar vermen lazım dumanın yanı sıra nargile içim için alacağın likit 9mg nikotinli olursa kafan güzel gezersin hatta içemezsin, ancak sigara içimde az bile kalabilir 9mg nikotin. Yapacağın seçime göre alacağın likitte değişir ben nargile içimle başladım baktım olacak gibi değil tren gibi geziyorum, sigara içime karar verdim.Piliydi, pil şarj cihazıydı hiç uğraşmak istemiyorsan Aspire Zelos 2.0 Kiti öneririm dahili pilli ve üstündeki atomizer Nautilus 2s yani piyasadaki en iyi hazır coilli sarımla uğraşmayacağın ve üstten dolumlu atomizer. Nargile içim imkanıda sunuyor sigara içimde hava kanalları sayesinde beni fazlasıyla tatmin ediyor. Tavsiye ederim.

13. Mutattırosso

Mutattırosso
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    555
    Ratings:
    +924 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    17.01.2019

Aspire. Zelos nat2s gerçekten güzel bi başlangıç kiti.. Ustalarda söylemiş zaten.

14. sefasen1996

sefasen1996
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +17 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    al85
    Icim tarzini secin oncelikle mtl icin hazir coil istiyorsani zelle ugrasmamak adina tak kullan zelos kit iyidir ama ben dl kullanacam diyorsaniz revenger gibi bir kit isinizi gorur likit seciminide buna gore yapmalisiniz ben dl kullaniyorum normalde gunluk 1 paket camel kahverengi olan sigaradan iciyodum 1mg nikotin orani vardi elektronikte deneme yanilmayla 6 mg kullanmaya basladim mtl de ise 6 mg bir etkisi yok onun icin 18mg aldim baya agir geldi 12 mg siparis verdim ilk cihazinizi alip ogrenmeye basladiginizda surekli uzerine bir seyler ekleyerek devam edeceksiniz ve tel sarma pamuklama vs zor olmadigini aksine hazir coil den daha iyi aroma bihar verdiginide anlayacaksiniz (sahsi kanaatim) i
    Not ilk gunler zor olacaktir kendinizi tutabilirseniz bir kac gun sonra hatta 2.gun atesliyi yaktiginizda tadindan tiksinti duyacaksiniz basarilar dilerim

15. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,300
    Ratings:
    +12,051 / 106
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013
    Flint 200tl + 5 li coil 70tl toplam 270tl ile 2-3 ay doldur iç yapabilirsin.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  16. Şevketinho

Şevketinho
    Expand Collapse
    Sevketinho

Alınan Beğeniler:
    853
    Ratings:
    +1,399 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kesinlikle Tesla ve Pico
    01.10.2018
    Merhaba,

Öncelikle amaç sigarayı bırakmak mı? Keyfiyetten e-sigaraya geçiş mi? Eğer ikisini de daha önce hiç kullanmadıysan uzak dur bir kere o bir kenarda dursun.

Eğer sigara içiyorsan; direkt olarak bırak ve e-sigaraya ne şekilde olursa olsun geç hemen. Ben ilk geçişimde 550 TL çarpılmıştım Adana'da bir dükkandan, sen çarpılma. Burada tedarikçiler kısmında güvenilir abilerimiz, arkadaşlarımız var sana orjinal ve temiz ürün gönderirler şüphen olmasın. E-sigaradan soğumaman için hazır coilli bir cihaz alıp başlayabilirsin aynı zamanda hafif, taşınabilir kullanışlı bir cihaz. Buna örnek; Vaporesso Swag, Smok Alien, Bulabilirsen Pico vb. cihazlardan alman ve başlaman.

Sonra ilk işin likit yapmayı öğrenmek olsun; kendi likitini kendin yap evde bildiğin, gözünle gördüğün hijyen koşullarında. Ha buradakiler çok mu kötü? Değiller tabii yine burada temiz, güvenilir tedarikçilerimiz var. Ama hem maliyet hem %100 hijyen açısından evde kendin yapmayı öğren.

Sonraki işin sarılabilir bir atomizer almak olsun; Bırak onu bunu bilmem neyi mutlaka aldığın ilk atomizer Serpent Mini olsun. DL olarak kullan (DL dediğimiz şey ciğer çekimi yani nargile gibi içtiriyor sana) MTL içinse; (MTL sigara içimi yapılan atomizer) al bir adet Dvarw 22mm veya Sirenv2 devam et bak gör ne kadar basit gelecek her şey.

Not: İlanlar kısmına dikkat et iki dakikada bir bir şey alasın gelebilir :D

17. oceanx

oceanx
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    35
    Ratings:
    +109 / 0
    forum tedarikçileri sayfasına girip bütçenize göre olan modları not alın sonra tek tek araştırın :)o bütçeye mod seçeneği çok fazla birçokta tavsiye gelir. kronik sorunu olmayanlarında çoğu işinizi görür,yani mod kısmı problem değil.asıl önemli olan atomizer seçimi.başlarda sarımlılar karışık gelir ama günlük 30 sigaralık kullanım için mutlaka rta alırsınız ileride.önce dl mi mtl mi ona karar verip ,atomizer için tavsiye isteyin.sonra ister forum tedarikçilerinden ister 2.elden temin edersiniz ama forum dışından özellikle acemiler için alışveriş tehlikeli çünkü çok fazla dolandırıcı var.buna dikkat edip satıcıyı iyice araştırmadan almayın.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.