Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Elektronik Sigara Yeni Başlayanlar Soru ve Cevaplar

'Bir Bilene Sor' forumunda Salih tarafından 29 Mart 2013 tarihinde açılan konu

Elektronik Sigara Yeni Başlayanlar Soru ve Cevaplar 4.4 5 67votes
4.4/5, 67 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (67)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Salih

Salih
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    22
    Ratings:
    +37 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    EgoC, eVic, eRoll
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.10.2012
    Arkadaşlar böyle bir konu açma gereksinimi duydum... Genellikle iki tür kullanıcı oluyor, Sigarayı bırakmak isteyenler veya parasından ve sağlığından dolayı Elektronik Sigarayı tercih edenler...

Elektronik sigaraya eğer iyi bir likit ve iyi bir kit ile başlarsanız sorunsuz olarak yola devam edebilirsiniz, sigarayı hemen hemen hiç aramazsınız...

Daha önce sigarayı bırakmayı denediniz tüm çareler tükendi ise veya bıraktıktan bir süre sonra geri başladıysanız. Elektronik sigaraya başlamaya karar verdiyseniz... Bu yöntemler işinize yarar diye düşünüyorum.

Önce likitlerden bahsetmek istiyorum likitler aslında en önemlisi bence çok fazla likit denedim ben ve kendi likitimi buluna kadar çok zorluk çektim...

Dekang, Flovourart, Halo, Natura, Alien Visions, Ovale vs...

Bu likitler genelde talep görenler, kendi likitinizi belirleyin ve sürekli içebileceğiniz veya sigarayı bırakana kadar kullanabiliceğiniz ürünü belirleyin ve kullandığınız miktarı belirleyin 1 günde kaç ml içiyorsunuz...

Ve bunu 3 ayda sigarayı bırakmayı planlıyorsanız 3 aylık veya kaç ayda bırakmayı düşünüyorsanız o kadar alın ve stok yapın hatta fazladan bulunsun elinizde ilk başta hepsini alamasanızda zamanla alımınızı yapın likit en sıkıntılısı bence elektronik sigarada...

Sigarayı bırakmak isteyenler için önce kendi hedefinizi belirlemenizi tavsiye ederim, ne kadar sürede sigarayı bırakabilirim...

Eğer bu süre 1 - 3 aylık bir süre zarfında değişiyorsa almanız gereken ürün başlangıç mini kitleridir... Tabiki bu kitlerden bahsedeceğim...

Joyetech eroll veya Ovale e-mini vb.. bunlar çift bataryalı ve PCC olan ürünler... Bataryaları 90 mAh ve bataryalar 2 adet, PCC leri 1000 mAh ve yaklaşık olarak 10 kez şarj edilebilir...

Gerçek sigara boyutlarına en yakın olanlardır. Kullanım sıkıntıları olarak kartuş sistemi olduğu için, kartuşların likit kapasitesi çok düşük hemen bitiyor...

Sizi yaklaşık 2 ay götürür almanız gereken tek ürün ise atomizer olabilir ekstra olarak 2 tane alsanız sizi 2 ay götüreceğini tahmin ediyorum doğru kullanımlarda...

Sigarayı bırakma süresi 3 - 12 ay gibi bir süre hesaplıyorsanız ve sigara tüketiminiz fazla ise. Kullanmanız gereken ürünler değişir bunları kullanabilirsiniz tabiki ama daha çok duman ve biraz daha fazla likit tüketimi sizi bekliyordur eminim ki :)

Sigarayı bırakmak istiyorsunuz ve bunun için Joyetech Ego C modeli veya Ovale Ego C, Elips C vb... modellerine yönelmeniz iyidir... Bu başlangıç kitleri size uygundur...

Bataryaları 1000 mAh tır. Yani kullanım sıklığı fazla olanlar için 1 gün sıkıntısız götürür sizi. Ve içlerinde 2 adet batarya, 2 adet buharlaştırıcı koni, 5 adet atomizer, 5 adet kartuş, şarj aparatları ile birlikte gelmektedir...

Bunlarda kartuşlu sistemlerdir ve size yetersiz gelebilir bunların yanına ek olarak BCC türünde veya DCT türünde tank sistemlerini tercih edebilirsiniz... Likit konusu yukarıdaki şekilde gibi devam edebilirsiniz...

Ve son olarak parası veya sağlık yönünden elektronik sigarayı tercih ediyorsanız... Kullanım süresi uzun olacak, bırakmayacaksınız anlaşılan :D

Joyetech Evic, Ovale Evic, Provari, Zmax vb.. yanında, kartuş sistemi, tank sistemi, damlatma sistemi, Aga+T RBA, Vision gibi buharlaştırıcıları tercih edebilirsiniz :)

Tabi yanında ek olarak e-mini veya e-roll almanız gerekecek dışarda yukarıdaki ürünleri kullanmak zor olacaktır onun yerine bunları yanında ek olarak alabilirsiniz :)

Likit konusunda başta üsteki likitlere devam edebilirsiniz ama daha sonra kendi likitinizi yapmak zorunda kalacaksanız maliyeti azaltmak için bunuda zaten zamanla öğreneceksinizdir... :)

Bu markaları tercih etme sebebim Türkiye'de en çok kullanılan ve bulunan markalar... Çoğaltmak mümkündür ben fazla yönlendirme yapmak istemedim... Ve size önerim kesinlikle markalı bir ürünle başlamanız, markayla devam etmeniz...

Likit olarakta çoğaltabilir ama bunlarla başlamanız hem cebiniz için uygun hemde çok beğenilen likitler olduğu için tercih ettim :)

Bataryalar : Piller
    PCC : Pilleri içine takarak şarj edebilirsiniz 1000 mAh lık bir şarj aleti yanınızda taşıyabilirsiniz. akü gibi düşünebilirsiniz bunu. Bitince tekrar şarja takarak şarj edilebilir.

• Beğendim x 13
    • Beğenmedim x 2
    • Katılıyorum x 2
    • Faydalı x 2
    • Galip x 2
    • Samimi x 2
    • Samimi x 1
  2. blade17xxx

blade17xxx
    Expand Collapse
    Çanakkale Beylerbeyi
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +116 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy,Troyx,Kayfun
    cok oldu
    Aciklama icin tesekkurler mukemmel olmus elinize saglik..
    verdiginiz orneklerden kendime cikardigim sonuc;
    Ben birakmiycam anlasildi.bi evic alayim bari :rolleyes:

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Komik Komik x 1
  3. Salih

Salih
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör

Alınan Beğeniler:
    22
    Ratings:
    +37 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    EgoC, eVic, eRoll
    10.10.2012
    Evic olmasada profesyönel bir cihaza ihtiyacağınız olacaktır diye düşünüyorum :)

• Faydalı Faydalı x 1
  4. eleventen

eleventen
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Melo 3, Kayfun V3,V5
    22.03.2013
    aslında orijinal olan hiç bir alet başlangıçta pişman etmiyor. Fakat yeni başlarken okadar detaylı düşünmeden alınıyor bir cihaz. sonra tecrübe ettikçe doğru yol bulunuyor.

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Samimi Samimi x 1
    • Yaratıcı Yaratıcı x 1
    • Pıfffff:( Pıfffff:( x 1
  5. Esfvapor

Esfvapor
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

Alınan Beğeniler:
    952
    Ratings:
    +1,394 / 21
    konuyu sabit yaptım.. bilgiler için teşekkürler salih.

6. Salih

Salih
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör

Alınan Beğeniler:
    22
    Ratings:
    +37 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    EgoC, eVic, eRoll
    10.10.2012
    Benim karşılaştığım çoğu kişi doğru yolu sigaraya dönmekte buldu bu ce4 leri denediler boğazım yanıyor dedi biri, biri dedi yanık tadı geliyor biri kesmiyor beni :D onlara orjinalini alın dedikçe gittiler ucuz diye aldılar.

Ucuz etin yahnisi her zaman kötüdür bence :)

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  7. lnpnlpr

lnpnlpr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    hocam merak ediyorum dealextreme sitesinde falan ce5 atomizerler satılıyor oldukça uygun fiyata, bu modeller red kiwi (CE4+v3) ile uyumlu mudur acaba? ya da red kiwi (CE4+v3) için pil, atomizer, cleanizer(böyle bir şeydi sanırım) ya da daha değişik yedek parçaları neye göre nasıl alacam? uyup uymadığını nasıl anlarız? araştırdım ve bulamadım.

8. freestylee

freestylee
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +6 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + melo
    Halen Bırakamad
    Ce4 dedigin t510 kafasina uyum saglar baktiklarinda zaten onlara uygun olandir bu arada bilgin olsun dx bir tedarikci sitesidir ben siparis verdim gecen ay haala kargo beklemede..

9. sidatali

sidatali
    Expand Collapse
    Misafir

Ratings:
    +0 / 0
    açıklamaları okudum, ben yaklaşık günde bir buçuk paket sigara içiyorum, e-sigarayla ilk tanışmam dün oldu,arkadaşımda Joyetech eroll u gördüm denedim ve beğendim, bugün siparişini verdim, set halinde verdim siparişi ve yanında bi kaçtanede likit istedim, ilk deneyimim olduğu için yanında başka birşey almam gerekiyormu bilmiyorum, setin usb ile şar olması hoşuma gitti sürekli kullanımda ne kadar şarzı gider bilemiyorum, hangi likiti kullanmam gerektiğinide deneye deneye öğreniceğim anladığım kadarıyla, bana verebileceğiniz tavsiye varmıdır

10. Junkie1978

Junkie1978
    Expand Collapse
    Misafir

Ratings:
    +0 / 0
    Arkadaslar Merhaba bende az once araniza katildim yaklasik 2 hafta oldu sigarayi birakip e sigara ile tanisali. once egoc2aldim sivi akti diye bi arkadasa verdim sonra evic aldim 1 gun kullandim atomizer yok dedi geri yolladim ( sonradan ogrendimki atomizer yanmis cihaz saglammis meger) simdi ego t aldim o da kesmiyor yanik tadi veriyor belli bir sure sonra (tank olarak vivi nova 2ml ve dct kullandim hepsini yaktim sanirim 4 kutu bitirdim) velhasil kelam simdi sizden okudugum bilgiler dogrultusunda bir tane Provari mini v2.5 siparis verdim sanirim yarin sabaha yada sali gunu ulasir elime. Isin ilginc yani bu konuda bir bilgim yok ne tur tank cartomizer vs kullansam bilmiyorum sarj nekadar gider bilmiyorum 2 tane pil aldim 700mah. 18350. Bu site gercekten cok harika Hatta bir arkadas var bu sitede youtube dan bolca videosu var hepsi birbirinden guzel . O cok buyuk yardimci oldu bu konularda saolsun .. Sevgi ve sayilarimla ..

11. husinidis

husinidis
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Bilgilendirme için teşekkürler, haftalardır arayış içindeyim. Tercihimi Joyetech eRoll'den yana kullancam sanırım.

12. tio75

tio75
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    37
    Ratings:
    +54 / 1
    20-4-2013
    size tavsiyem ilk önce ucuz bir ürün alın. daha sonra kendi beğeninize göre bir sistem oluşturmanız. ben de ilk önce eroll aldım ancak zamanla beni kesmemeye başladı. şimdi z-max + hh357+ amp tank kombinasyonunu düşünüyorum. bu kombinasyon sizce nasıldır?

• Beğenmedim Beğenmedim x 1
  13. shawshang

shawshang
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    57
    Ratings:
    +77 / 1
    bilgiler için teşekkürler

15 günlük red kiwi ce4+v3 kullanıcısıyım ilerleyen günlerde daha kaliteli ve sağlam kitlere geçiş beni bekliyor :D

14. Murat1985

Murat1985
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +8 / 0
    Buhar makinemi nasıl temizlemem lazım ipe bağlı olan alet atomizer oluyor galiba parça parça olarakta ayrılıyor siz nasıl yapıyorsunuz suya koysam bozulmaz dimi

15. oğuzhan

oğuzhan
    Expand Collapse
    AŞK-I İSTANBUL PREMIUM LİKİT

Alınan Beğeniler:
    27
    Ratings:
    +35 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Fakirs tüm ürünler
    10.01.2013
    Bozulmaz.Eğer fazla örselemeden çıkartırsanız.Ama bu konuda acemiyseniz.Forumda atomizer nasıl temizlenir,değiştirilir tüm bilgiler var.
    Elektronik sigara atölye bölümünün ilk konuısu bu durum ile ilgili

16. derbentcioglu

derbentcioglu
    Expand Collapse
    دربندجی اوغلی
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    75
    Ratings:
    +99 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    FX22+FX30+Troy1X+Pina
    09.04.2013
    Çok Sıcak suya koymayın plastik contalar zarar görür. Bu konularda videolar var izlemenizi tavsiye ederim. Hatta yaşadığınız şehirde forumdan tecrübeli arkadaşlar varsa onlarla görüşün buluşun size tüm detayları anlatacaklar ve göstereceklerdir.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

17. shawshang

shawshang
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    57
    Ratings:
    +77 / 1
    yaklaşık 2 hafta içinde 2 tane wick yaktım :( ayarı bir türlü tutturamıyorum. Arka arkaya nefes çekmemeye özen göstermeme rağmen oldu bu iş. Sinir katsayım yükseliyor :s20:

18. evren55

evren55
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +20 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Cherry bomber mod.
    15.02.2013
    wick in üzerine yani ipe likit damlatmassan yada islanmasını beklemessen olacagı odur.önce wick i likitle ıslat ok

19. shawshang

shawshang
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    57
    Ratings:
    +77 / 1
    üstden dolum yaparken wicke gelmesin diye boşluktan dolum yapıp fitillerin ıslanması için biraz bekliyorum sonrasında kullanıma geçiyorum. Nefes çekme aralıklarım fazla olunca bu ipin yanması doğal sanırım

20. türabi

türabi
    Expand Collapse
    Esigarahoca

Alınan Beğeniler:
    46
    Ratings:
    +63 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    ipvd2-subtankmini(mdfy)
    19.02.2013
    kaç ohm kaç volt? ego mu kullanıyorsun bataryayı? veya kaç tur kaçlık tel sarımı yapıyorsun? ohm değerini ölçebiliyor musun?

• Pıfffff:( Pıfffff:( x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.