Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Eizfan 40A 3000mAh 18650 Bench Test Sonuçları

'Elektronik Sigara Piller' forumunda r3novat!o tarafından 20 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. r3novat!o

r3novat!o
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    450
    Ratings:
    +597 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    REBEL Vape DNA75C
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.05.2014
    10A-40A devamlı akımda ve 60A dalgalı akımda test edilmiştir.

Yorumlar

• 10A'da 2750mAh civarına ulaştı. 3000mAh olarak belirtilen bir pil için averaj bir performans.
    • 15A'da maksimum ısı 69°C'ye ulaştı. Bu değer Sabit boşaltma değerinde çalışan bir pil için oldukça düşük.
    • 20A'da maksimum ısı 81°C'ye ulaştı. Bu değer ortalamanın biraz üzerinde fakat HG2 ve 30Q ile aynı.
    • 25A'da ısı 95°C'ye ulaştı. Bu değer sürekli boşaltım değeri olarak belirlemek için çok yüksek.
    • 30A ve 35A'da boşaltma testleri güvenli sınırı aşacağından yapılmadı.
    • Pil rating'i 40A olduğundan bir test yapıldı voltaj hızla 3.3v'a düştü ve ısı güvenli limiti aştığından test yarıda kesildi. Bu pil açıkça 40A bir pil değil.
    • 20A'da yapılan ek 5 cycle'da normal derecede diğer Sabit boşaltma değerinde çalışan piller kadar hasar gözlendi. Bu nedenle bu pil için 20A Sürekli boşaltma değeri belirliyorum.
    • Eizfan'ın belirlediği dalgalı akım değeri 60A'de yapılan tek bir (4sn açık/30sn kapalı) dalgalı akım testinde ilk dalgada voltaj 2.8v'a düştü ve ısı 90°C'ye ulaştı ve voltaj 2.5v'a geriledi. Çok sık aralıklarla çekme yapılırsa bu pil çok kolay 100°C'lik ısı'yı geçecektir.

• Beğendim Beğendim x 5
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.