Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Efest Purple 30A 2100mAh 18650 Bench Test Sonuçları

'Elektronik Sigara Piller' forumunda r3novat!o tarafından 18 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. r3novat!o

r3novat!o
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    450
    Ratings:
    +597 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    REBEL Vape DNA75C
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.05.2014
    10A-30A devamlı akımda test edilmiştir.

Yorumlar

• 10A'da 1900mAh'a ulaştı. Bu değer 2100mAh olarak belirtilen bir pil için averaj bir performans.
    • 15A'da maksimum sıcaklık 65°C dereceye ulaştı. Bu değer Sabit boşaltma değerinde çalışan bir pil için oldukça düşük bir değer.
    • 20A'da maksimum sıcaklık 76°C dereceye ulaştı. 20A Sabit boşaltma değerinde ortalama olarak kabul edilen 78°C derece'nin hemen altında.
    • 25A'da ısı 85°C dereceye yükseldi. Bu değer Sabit boşaltma değerinde çalışan bir pil için fazla yüksek.
    • 30A'da ısı 94-97°C'ye ulaştı. Bu ısı eğeri 30A Sabit boşaltma değeri olarak belirlemek için çok yüksek.
    • 30A'da yapılan 5 ek cycle'da belirli hasar gözlemlenmedi fakat voltaj sarkması oluştu. 30A'da Sabit boşaltma değeri belirlemek için ısı çok yüksek, bu pil kesinlikle 30A pil değil.
    • 20A'da ısı Sabit Boşaltma değerinde çalışan bir pil'e yakın olduğundan 20A Sabit Boşaltma değeri belirliyorum.
    • 30A rating'i göz önünde bulundurulduğunda 20A'da çalışan ortalama kapasiteli bir pil. 25A üzeri kullanımı ısı yükselmesi nedeniye tavsiye etmiyorum.

#1 r3novat!o, 18 Ekim 2015
    Son düzenleme: 18 Ekim 2015
    • Beğendim Beğendim x 4
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.