Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Efest 35A 2900mAh 18650 Bench Test Sonuçları

'Elektronik Sigara Piller' forumunda r3novat!o tarafından 18 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. r3novat!o

r3novat!o
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    450
    Ratings:
    +597 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    REBEL Vape DNA75C
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.05.2014
    10A-35A devamlı akımda ve 35A pulsed (dalgalı) test edilmiştir.

Yorumlar

• 10A'da 2750mAh civarina ulaştı. Bu 2900mAh olarak belirtilen pil için iyi bir performans. Bu pile kapasite rating olarak 2900mAh veriyorum.
    • 15A'da ısı 73°C'ye ulaştı. Bu değer Sabit Boşaltma değerinde çalışan bir pil için kabul edilen ortlama değerin 4°C altında.
    • 20A'da maksimum ısı 86°C'ye ulaştı. Bu değer Sabit Boşaltma değerinde çalışan bir pil için kabul edilen ortlama değerin 8°C üzerinde.
    • 25A'da ısı, güvenli çalışma limitim 100°C'yi aşarak 102°C'ye yükseldi
    • 30A'da güvenli ısı limitini aşacağından test yapılmadı.
    • 35A olarak belirtildiği için 35A'da test yapıldı. Voltaj hızla 3.4v'a düştü ve sonrasında da hızla düştü. Boşaltma işlemi güvenli limiti aştığı için erken bitirildi.
    • 20A'da yapılan ek 5 cycle'da Sabit boşaltma değerinde çalışan bir pil kadar zarar gözlendi, fakat 20A da çok ısınma oluşuyor.
    • 20A da sıcak 15A'da daha serin çalıştığından bu pile 15A+ olarak değer belirliyorum.Kesinlikle 35A bir pil değil.
    • Pil rating'i olduğundan 35A'da pulsed (dalgalı akım) testi (4sn. açık/30sn kapalı) yapıldı. İlk dalgada voltaj 3.3v civarına geriledi. Voltaj 2.5v'a inmeden ısı 60°C'ye ulaştı.

Devamlı Akım grafik

Pulsed Akım grafik

#1 r3novat!o, 18 Ekim 2015
    Son düzenleme: 18 Ekim 2015
    • Beğendim Beğendim x 2
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.