Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

E-Sigara zararları üzerine bir araştırma ve sonucu ...

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda Gurcan tarafından 28 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. dumaneduman

dumaneduman
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +28 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    penodat+nautilus 2
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    22.09.2017
    da onlar ne kadar ithal ?
    --- Mesaj Birlestirildi, 29 Mayıs 2019, Orjinal Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2019 ---
    peki üstadlar bir dal sigara kaç ml likite tekabül eder ?

• Beğendim Beğendim x 1
  2. Nagoddogan

Nagoddogan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    69
    Ratings:
    +148 / 30
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vladdin
    1ml kaç dal sigaraya tekabül eder sorusu daha kolay olur aslında :)

3mg nikotin içeren 1ml likit 3 dala
    6mg nikotin içeren 1ml likit 6 dala
    9mg nikotin içeren 1ml likit 9 dala
    12mg nikotin içeren 1ml likit 12 dala
    tekabül eder aşşağı yukarı (ortalama bir dal sigaranın 1mg nikotin içereiğini varsayarsak)

1 dal sigara 3mg nikotin içeren 0,33 ml likite
    1 dal sigara 6mg nikotin içeren 0,16ml likite
    1 dal sigara 9mg nikotin içeren 0,11ml likite
    1 dal sigara 12mg nikotin içeren 0,08ml likite denk gelir.

• Faydalı Faydalı x 4
    • Beğendim Beğendim x 1
  3. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,728
    Ratings:
    +5,412 / 32
    Merhaba hocam, estağfurullah evvela.

Benim vereceği tavsiyeler yerine, temin edilebilen markaların kullanıcı yorumlarını araştırarak kendi zevkinize uygun bir şeyler bulmanız en doğrusu olur. Benim kendi adıma tatlandırıcı yahut coil kararması yaratan likit gibi hassasiyetlerim bulunmadığı için sizi yanlış yönlendirme ihtimalim var. :ThumbsUp.:

• Beğendim Beğendim x 1
  4. Mrgnc

Mrgnc
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    134
    Ratings:
    +370 / 301
    Aga naptın sen ya?
    Bu hesaba göre ben günde en az 36 dal sigara içiyorum. Elektroniğe başlamadan önce içtiğim sigara günlük 10 daldı. Şu an bunalıma girdim, sigarasız geçen üç yılıma yanıyorum; derhal ateşli sigaraya geçmem gerekiyor sanırım

5. Nagoddogan

Nagoddogan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    69
    Ratings:
    +148 / 30
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vladdin
    Kaç mg kaç ml içiyorsun likit? 12mgx3ml?
    Yanlız sigaradaki en az zararı olan madde nikotin. Patlıcanda bile nikotin var. Tabiki fazlası zarar, dikkat etmelisin.. Ayrıca günde 10 dal sigara içen biri için bu fazla. Senin ihtiyacın olan nikotin değil boğaz vurumu. Boğaz vurumu olan bir podmoda yada atoya geç bence. Ben sirenv2 12 mg 4ml tüketiyordum. Novoya geçtim 6mg 4ml tüketiyorum. Bence podmodlar daha iyi çünkü koklayarak yakıyor likiti ve dolayısı ile sana az içiriyor

6. Mrgnc

Mrgnc
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    134
    Ratings:
    +370 / 301
    6mgx5ml

Ben keyif için içiyorum, aroma önemli benim için ama ne bileyim bu hesapla normal sigara daha mantıklı sanki.

7. dik4gen

dik4gen
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ratings:
    +12 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Polar
    31.01.2019
    Bu hesap doğruysa çok kötü ya. Ben günde 1 veya 2 tank 2.6 ml x 6 mg mtl, akşamları da 1 tank 6ml x 3mg içiyorum. Elimde sürekli emzik gibi. Şu var normal sigarayı bu kadar içmiyordum yalnız.

8. flexnacht

flexnacht
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    59
    Ratings:
    +100 / 1
    Bu konuyla alakalı olarak bir arkadaşımız yazı yazmıştı Drog hocam olabilir emin değilim. Normal ataşli ile alınan nikotinin daha efektif şekilde kana karıştığını emiliminin daha fazla olduğunu bu yüzden bir dal sigara ile ihtiyacın giderilebildiğini ancak e sigara ile tüketimde verilen mg değerlerin "mg nikotin içeren 1ml likit 3 dala" eşittir denemeyeceğini iletmişti. Aklımda bu şekilde kalmış. Ki bende bu kanıdayım yoksa nik fena çarpardı.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  9. Jti Killer

Jti Killer
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    ZQ Vi pod
    21.05.2019
    elimdeki 6 mglık nasty juice likitin üzerinde 1 puff 40 µg(mikrogram) yazıyor . yani her pufta 0,04 mg likit çekiyoruz bunun tamamı nikotinmi değilmi bilemiyorum lakin çektiğimiz bu dumanın tamamı nikotin olarak kana karışmıyor bir kısmıda üflerken gidiyor . ortalama bir pufta 0.02 nikotin çektiğimizi var sayalım . her 100 puflamada 2-3 mg civarı nikotin almış oluyoruz sanırım . tabi bu oranlar tahmini şişenin üzerinde bu yazıyor diye içindekide yüzde yüz doğru olacak diye birşey yok .

10. Nagoddogan

Nagoddogan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    69
    Ratings:
    +148 / 30
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vladdin
    Bu nikotin hesabından çok emin değilim, düz mantık ile söyledim. Fakat 10 dal sigara içen biri için 30mg nikotin fazla bana kalırsa. Ayrıca madem aromaya önem veriyorsun neden ateşliye dönesin

• Beğendim Beğendim x 1
  11. Nagoddogan

Nagoddogan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    69
    Ratings:
    +148 / 30
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vladdin
    Evet elektronik sıgaranın sıkıntısı o. Düşül nikotinle içince emzik gibi çekip dıruyprsun elinden bırakamıyorsun. O yüzden ben 12mg kullanıyorum podmodda. İki nefes üst üste çekince sağlam vurum alıyorum 15 dk kesiyor beni. 3mg da şarz dayanmıyor, cihaz ısınıyordu cekip durmaktan

12. korayony

korayony
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    smok
    Yaklaşık 4 yıl oldu e sigaraya başlayalı; son 2 yıldır hiç ateşli içmiyorum ve yine 2 yıldır sadece akşamları %100 nbase 3 mg nikotinli yaklaşık 1.5 mtl. tüketiyorum. Hiç bir şikayetim yok çok şükür sadece az su tüketince idararda bir sararma oluyor ama ağrı falan yapmıyor böbreklerde yakın zamanda komple bırakmaya niyetliyim...

13. Mr. Ocean

Mr. Ocean
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,417
    Ratings:
    +8,476 / 18
    Hesap yanlış.

Ateşliden uzak, buhara yakın durun. Mümkünse tamamen bırakın.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  14. mersinli_99

mersinli_99
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis LEGEND - ZEUS RTA
    E siagara zararlımıdır ? evet / hayır demek için kişiyi baz almamız gerekir. Avrupada yapılan testlerle ilgili büyük bir sorun var. Bu bakış açımı sporcular protein tozu aldıkları zamanda aynı şekilde oluyor. Amerikada bilmem ne üniversitesinde yapılan testte 1kg protein tozu kullanılmış da faydası şuymuş da.. geçiniz... Eski bir yarışmacı olarak söylüyorum % 50 si plasebo...

şimdi adamların avrupa'da veya amerika'da kime test yaptıklarını bilmiyoruz. teste giren insanların sağlık durumlarını bilmiyoruz. Benim gibi avrupa - rusya dahil - gidenler iyi bilir, oralarda su farklı yemek farklı çoğu şeyin tadı farklı. taze sebze - meyve anlayışları ve yedikleri ürünlerde farklı. Bir insanın sağlığı üstünden test yapıp sonuç çıkaracağınız zaman bunların hepsi devreye girer. Yukarıda protein tozu örneğini bu yüzden verdim. Adam amerikada 3-5 dolara vücut ağırlığının 3 katı protein alırken, büyük ihtimalle de siyahi ırktan birine protein tozunu veriyor. Zaten koklatsa bile o adamda - gain / gelişme - olur. Buna bakarak sende burada milyarlarca parayı, o marka protein tozuna gömersen sende plasebo olur. Hayat bu..

sağlık ile ilgil testleri ciddiye almak önemli ama çok da değil. Kendinizi baz alın. Bu ürünleri kullamadan önce 5.000 adımda nefesin kesilmiyorken şimdi kesiliyor mu ? Sabah yataktan kalkamaz hale geldiysen, ağzının içi kupkuru, idrar rengin kopkoyu ise o zaman senin makale okumana gerek kalmaz. Kendini referans alman ve buna göre hareket etmen en doğru olanıdır.

Ateşli - klasik sigara ile ilgil gerek ülkemizde gerekse de avrupada aynı sonuca ulaşılıyor. kullananlar zaten kendileri sorunların farkında. Onunla ilgli bir şey diyemem kendim kullanıcı değilim.

kısacası, muffin man güzel aroma tarçınlı & elmalı :)

15. Marlboro Man

Marlboro Man
    Expand Collapse
    E-Sigara Güru
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    906
    Ratings:
    +1,453 / 20
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sonsuza Dek RDA
    15.03.2013
    İnsanlık tarihinin başından beri birileri çıkıp yönlendiriyor , şu zararlı bu iyi bu kötü.. Dünya tarihinin en büyük yalanları bunlar. İlaç,gıda.. aklınıza hangi sektör gelirse... Neyi satmak isterseler onu satıyorlar. Sigara içsek daha hızlı ölmeyecekmiyiz ? 1 gr takmıyorum bu haberleri.
    Lakin ne içtiğini biliceksin,oraları ayrı muhabbet..
    10 ylı geçti düzenli içiyorum kuduz gibi içiyorum hemde. 3 kat merdiven çıkamıyordum , şimdi uzun aradan sonra görenler , akranlarım filan ''ulan sen gençleşmişin diyorlar,bedenen ve ruhen çok iyi hissediyorum,yıllardır ciddi bir hastalık bile hatırlamıyorum, ağır grip nezle yada başka bir şey ..
    Vücudumu dinlerim,gerisi hikaye benim için.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  16. Zırlaç

Zırlaç
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    68
    Ratings:
    +119 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Target pro
    Hocam, ağzınıza sağlık. Olumlu etkilerini belirgin bir şekilde ben de görüyorum. Hatta, "10 yıldır kuduz gibi içiyorum" cümlesi beni daha da rahatlattı.:D
    Artık likit tüketimimi iki katına çıkaracağım.:whistle.:

17. vespera

vespera
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +19 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    İstanbul
    ben de tam tersi oldu, sigarayı bırakıp e-sigaraya geçince sedefler de kayboldu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.