Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

E Sigara içilen ortamda görülen kalıntılar

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda Savaş Hoca tarafından 21 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. sucukludondurma

sucukludondurma
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,243
    Ratings:
    +6,173 / 30
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tulpar | ipv8 | Cylon 218
    Aynen, ipa iş görüyor. Eski çoraplarınızın içine kedi kumu(kristal olandan) da koyarsanız azalır. Önümüz kış, cam buğulanmasına da faydası olur. Ayrıca elmayı ikiye bölüp cama sürün, kuru bezle tekrar silin ;)

Not: Araba ya da oda için kendinizce uyarlayabilirsiniz.

• Faydalı Faydalı x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  2. EmirhanY

EmirhanY
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    195
    Ratings:
    +495 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tulpar Mod, Kayra RDA
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    21.09.2017
    2018 kış ve ilk bahara doğru DL kullanımını bir ara arttırmıştım klavye kafayı yemişti rastgele şeyler falan yazıyordu. Mekanik olduğundan tuşları sökmek zor olmadı komple dağıtıp fön makinesiyle içeriyi kuruttum o gündür pek DL de tüketmiyorum zaten bir daha sorun olmadı. Camlar ve diğer yerler için de IPA kesin çözüm galiba. Arabada cam ve wax temizliği için 1 lt aldığım yetmeyince 5lik aldım daha evde pek kullanmıyorum ancak araba temizliği ile uğraşıyorsanız o eve o ipa girecek. :ROFLMAO.:

Edit: Bir gün arabanın bütün camlarını yaklaşık 50x50 bez ile sildim ve o ipalı bezi bagajda unuttum 2 gün sonra içerideki alkol kokusunu hayal edemezsiniz. IPA ile temizledikten sonra ortamı havalandırmayı ve bezleri yıkamayı unutmayın. :ThumbsUp.:

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  3. alkanhızal

alkanhızal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    79
    Ratings:
    +124 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ravenger X, Pico
    aman hocam bu aklıma gelmemişti hiç arabada 3 anfi bir işlemci var yanarım :)

4. 340070007

340070007
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    138
    Ratings:
    +335 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    !!!Kara Tren!!!
    05.02.2017
    Arkadaşlar korkulacak bir şey yok. Su buharı soğuk yüzeylerde yoğunlaşır, damlalar halinde birikir.

5. drog

drog
    Expand Collapse
    ☾✰ 2die4 ☾✰
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,318
    Ratings:
    +6,033 / 33
    Kullandiginiz Cihaz:
    Taifun GT + Zest V2UR
    10.09.2012
    Akciğerler için herhangi bir sıkıntı olmaz.
    Vücudumuz bunu tolere eder.
    Fakat gene de Kaliteli N-Base kullanmak elzemdir.
    Ayrıca özellikle MTL içim tavsiye ederim.
    Şahsi kanaatime göre DL hem gereksiz hem de Sağlıksız bir içim şekli.

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
    • Galip Galip x 1
  6. Yosta

Yosta
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +19 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yosta livepor 160
    27.5.2017
    araba da 5 ml içince
    birde yağmur yağarsa camlar ayna oluyor
    bak saçlarını tara cam yüzeylere yapışıyor
    sıvanıp kalıyor
    kışın arabada içilmiyor meret

7. Akbulutayberk

Akbulutayberk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +43 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Mx class + Spica pro
    Bazı evyaplarda bu durumla karşılaşırken premium likitlerde pek karşılaşmadım , kullandığınız likit de önemli bir etken bence

8. Yosta

Yosta
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +19 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yosta livepor 160
    27.5.2017
    günlük tüketim miktarı m 10 ml olsa düşünürüm premium likit kullanmayı fakat 20 bazen 25 ml beni bozar işin aslı maddiyat çok mühim çok

9. Savaş Hoca

Savaş Hoca
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    117
    Ratings:
    +266 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Mx,G Class-Penodat
    Kullandığım ürün Sigma merck ve merck. Sürekli ev yap yaparım. Gündüzleri mtl ara sıra akşamları DL yaparım. Aklıma takılan şey belli bir ısıda bu birikme olmuyor. Mesela direk monitöre üflememe rağmen monitör ekranında kalıntı yok. Acaba monitör sıcak olduğu için mi böyle oluyor. Isıdan dolayı kalıntı yok ise ciğerler de 37 derece civarında olduğunu düşünürsek belki orada da likit kalmıyordur. Düz mantık oldu :D

10. hk17

hk17
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    28
    Ratings:
    +56 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Siren 2 + Peerless RDA
    11.08.2017
    Masaüstü bilgisayar kullanıcıları fan kurulumlarına dikkat ederek bilgisayar kullanımı sürecinde buharlarken sistemlerine zarar verme olasılıklarını düşürebilirler. Fanlar static pressure ve airflow olmak üzere ikiye ayrılır, airflow fanlar kasa içindeki hava akışına yön verirken static pressure fanlar ise işlemci/ekran kartı vb. donanımlara bağlı radyatör yada soğutucu bloklara basınçlı hava uygulayarak sadece bağlı oldukları donanımı soğuk tutmaya çalışırlar. Benim araştırdığım ve gözlemlediğim kadarıyla kasanız uygulamaya müsait ise işlemci/ekran kartı fanları haricinde 4 tane airflow fan işinizi görecektir bu fanların ikisini exhaust yani kasa içerisindeki sıcak havayı dışarı verecek şekilde üst ve kasanın arka kısmına diğer ikisini kasanın ön paneline intake olarak yani dışardaki temiz havayı içeri alacak şekilde monte ederseniz kasanızın içine giren buhar hızlı bir şekilde dışarıya tahliye olacaktır ayrıca benim yaptığım gibi kasanızı monitörünüze paralel şekilde oturduğunuz yerin sağına ve exhaust diye tabir ettiğim fanlar size yakın olacak şekilde konumlandırırsanız kasanızın içine minimum buharı girmesi sağlanacaktır. Yaptığım denemelerde 0,15 ohm ve 100W değerler ile yakın mesafeden direk kasaya üflediğimde bile kasanın içine nerdeyse hiç buhar girmediğini söyleyebilirim. Aynı zamanda bu kurulum sisteminizin daha serin ve daha sağlıklı çalışmasına sebep olacaktır. Ben piyasada görsel olarak sevilmeyen ama ne corsair ne cooler master gibi markaların performans/ses olarak yanına yaklaşamadığı noctua ürünlerini kullanıyorum çoğu kişi pahalı bulacaktır ama aradaki performans ve ses farkını düşününce bütçesi olanların kesinlikle değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum.

Örnek hava akışı:
    Örnek Konumlandırma:

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  11. celalibo

celalibo
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    82
    Ratings:
    +134 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    evic vtc mini + troy 1x
    05.02.2016
    Böyle yazıları görünce hep aklıma şey gelir. Madem öyle bu hamamdaki tellakların ciğerleri nasıldır acaba diye. Onlar bizden daha fazla buharı soluyorlar

• Komik Komik x 1
  12. Savaş Hoca

Savaş Hoca
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    117
    Ratings:
    +266 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Mx,G Class-Penodat
    Üstad o su buharı sorun olmaz ama bizimki kimyasal

13. Jeesoon

Jeesoon
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    112
    Ratings:
    +209 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Doggystyle2k16-Provari P3
    22.10.2018
    Mtl içelim güzelleşelim :D

14. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,362
    Ratings:
    +3,665 / 27
    Aerosol'ün sıcak soğuk farkının oluştuğu yüzeylerde yoğuşarak kalması hadisesidir olan. O yüzden sözgelimi tamamı evin içinde olan mobilyalarınızda pek bir şey bulunmazken bir yüzü dışarıya dönük ve oda sıcaklığından farklı bir sıcaklığa sahip camlarınızda bu kalıntılar olur.

IPA elektronik sigara deneyiminün neredeyse tümünde çok etkili bir çözücü/dezenfektan olduğu gibi bu durumlar için de çok idealdir.

İki not düşmek istiyorum ek olarak:

* Neyi nasıl tüketirseniz tüketin, bulunduğunuz kapalı ortamları yaz kış demeden sürekli havalandırın. Temiz hava candır, hayattır.

* Aerosol'ün sağlık açısından durumu sizi düşündürüyor ve "sigara içerken hiç böyle olmuyordu" mu diyorsunuz? Sigara içilen bir ortamdaki örneğin herhangi bir mobilyayı muhtelif süpermarketlerde bulabileceğiniz "Yağ Çöz"ler vasıtasıyla bir silin, bakalım bezde ne çıkacak? :) Bu sizi biraz daha rahatlatır herhalde.

• Faydalı Faydalı x 2
  15. fthksknr

fthksknr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +20 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso nebula
    Yağ bazlı aromalarda bu bugulanma ve damlalarin olduğunu duymustum sanki..

16. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +29 / 2
    mtl sek nbase kullanıyorum 2 yıldır.
    Laptopu 6 ayda bir tamamen söküp temizliyorum. Eski bir alet. Özellikle klavyenin soketinin bulunduğu yüzeyde yağ gibi bir katman belirgin bir şekilde duruyor. Servise gitse sıvı teması derler net. Odamın camları da hep nemli, yağlı bir görüntüde. Bu durum beni de korkutmakta.

• Samimi Samimi x 1
  17. ke58

ke58
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +27 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf Tessera
    Bende önceden dl içerdim ama bunun sigarayı bırakmama bir yardımı dokunmamıştı ne zamanki mtle geçtim yavaş yavaş sigara içme ihtiyacımın azaldığını farkettim sanki zorla içiyormuşum gibi ve aniden bıraktım sigarayı valla pod dur dl dir şuan bana çok mantıksız geliyor dl içip bırakbilen varsa helal olsun bende işe yaramadı yıllardır dl de mtlde laptopa doğru üfledim bir sıkıntı yağlanma falan olmadı ama başına gelmiş insanlar olduğuna göre böyle bir durum var ama sigaranın arkasında bıraktıklarına kıyasla bunun hiçbirşey olduğunu düşünüyorum elbette esigarada zararlı hepimize sigarayıda esigarayıda bırakma azmi ve iradesi verir allah inşallah

• Samimi Samimi x 1
  18. elrondisilra

elrondisilra
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    24
    Ratings:
    +65 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Wismec Reuleaux+Zeus Dual
    http://www.esigara.eu/konu/elektronik-sigara-buhari-elektronik-aletlere-zarar-veriyor.42157/

Bu konuda daha önce konuşulmuştu. Orada da belirttiğim üzere oldukça pahalı bir kulaklık ve mekanik klavye heba ettim ben elektronik sigara yüzünden. O zamanlar Buharistan üzerinden aldığım 100% vg base ve aromayı kullanıyordum. Birkaç ay temizlenmemiş bilgisayarın içini açtığımda ekran kartının ve anakartın üzerinde tozla birleşip simsiyah hale gelmiş makine yağımsı bir tabaka vardı vıcık vıcık. Bilgisayarda bir sıkıntı yaratmadı ama dediğim gibi klavyede ve kulaklıkta faturası bir hayli ağır oldu.

Bir süredir ise aromasız sigma-merck 100% vg ile hava temizleme cihazı kullanıyorum odada ve olabildiğince elektronik aletlerden uzağa üflüyorum. Sık sık da havalandırmaya çalışıyorum havalar izin verdiğince. Bilgisayarda yağ tabakası oluşmuyor artık ama yine de bir şekilde bu buharı sönümlendirip kaybetmenin yolunu aramaktayım. Youtube üzerinde lehim dumanı emicilerin çok daha güçlüsünün yapımını anlatan birkaç video var. Bir ara üşenmezsem eğer öyle bir şey yapıp konuyu kendi açımdan tamamiyle çözmeyi planlamaktayım.

İçim yöntemi ve tüketim miktarıma gelecek olursak doğrudan ciğere çekim ile kullanıyorum başladığımdan bu yana. Tüketim miktarımı hiçbir zaman doğru düzgün ölçemedim tankta likit azaldıkça ekleme hastalığım olduğundan ötürü lakin sanıyorum kullandığım Zeus Dual tankı gün içinde 3 ya da 4 kez tamamiyle doldurmuş oluyorumdur.

• Faydalı Faydalı x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.