Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

İnceleme Dome II Rta - Rda By RJMods

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda denklem2a tarafından 18 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. denklem2a

denklem2a
    Expand Collapse
    ESF Veteran Adayı!
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,168
    Ratings:
    +8,132 / 39
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    25.11.2016
    Merhaba arkadaslar, genelde sevdigim, begendigim atomizerlerin incelemesini yazarim ama bu sefer farkli :)
    Bugun size Guney Kore li RJMods yapimi Dome V2 den bahsedecegim, hemen soyleyeyim begendigim bir atomizer sayilmaz.

Bilmeyenler icin RJ Mods ozellikle el yapimi mekanik tup modlariyla harikalar yaratan bir zanaatci, Dome ve Dome V2 den sonra Reborn Rta adinda bir atomizer daha cikardi (Allah bilir o nasildir).

Paket iceriginden bahsedecek olursam;
    RDA olarak kullanabilmek icin bir topcap
    Tam set oring
    Orjinalligini belirten bir kart.
    Son olarak BF pin opsiyonel olarak kutu icerigine dahil ediliyor.

Karakteristik ozellikleri ise soyle;
    22mm capinda, Rda 26, Rta 37mm boyunda oyle kendi halinde himbil bir atomizer :)
    Malzeme olarak SS316 ve ultem kullanilmis, izolasyon icin ise kalin bir tabaka peek kullanilmis.
    1mm capinda 3 tane ayarlabalir hava deligi oldugunu ekleyeyim.

Uretici malzeme kalitesinden odun vermemis, ayni zamanda oldukca guzel bir iscilik cikardigini dusunuyorum.

Yaptigi modlardaki hassasiyeti buradaki metallere de yansittigi ortada, hic bir capak ya da bir birine vidalanmakta zorlanan parca yok, hepsi yag gibi, yukaridaki fotograflarda en sagda duran parcanin ters yone dogru vidalandigini bilmenizde fayda var zira beni epey ugrastirmisti.

Assagida gordugunuz ultem parcalari ilk elime aldigimda bana pek guven vermemis olsada kullandikca yeterince kalitali ve dayanikli olduklarini gordum. Uretici ultem uzerinde olagan ustu bir iclik yaparak cok ince detaylara imza atmis.

Kurulum ve pamauklamanin oldukca kolay oldugunu soylemeye gerek yok sanirim, deck oldukca guzel ve rahat calisilacak kadar genis ama assagida gordugunuz peek izolasyonun duz olan kismi pamuklama yaparken pamugu yatiracaginiz kisim, burasi biraz fazlaca genis, bu alani doldurabilmek icin fazla pamuga ihtiyac duyacaksiniz ama postlar arasindaki mesafe 2.5mm aksa sarilmis coilden bugunu sigdiramayacaginiz kadar dar. Ben fazla pamuk koyarak akitmamin onune gecmeye calistim ama bu sefer de coil icindeki pamuk cok oldugu icin beslemede sorun yasadim. Cozumu ise coile normal gelecek kadar pamuk koyarak besleme kanalina ek pamuk tikmamta buldum :)

Ornek olarak assagida gordugunuz fotografta, coilin icinde gecen pamugun altinda coilin icinden gecmemis ama pamuk yataginda duran pamuk parcalari var (biraz karisik mi oldu ne :))

Gelelim atomizerin en (belki de tek) iyi yanina; bu gune kadar cok atomizer kullanmis biri degilim ama "kullandiklarin arasinda en SIKI icimli mtl atomize hangisi" derseniz "bundan daha SIKI bir atomizer kullanmadim" derim. Yukarida da belirttigim gibi 3 tane 1mm capinda hava deligi olan AFC oldukca rahat ayarlaniyor ve tamamen kapaninca 0.5mm capinda tek delik ile emzik emer gibi icmenize olanak veriyor.
    Assagidaki fotograf biraz bonus oldu ama bunu anlatmanin baska yolunu bulamadim :)
    Fotografta gordugunuz evde bulabildigim en ince nakis ignesi :D

Buraya kadar okuduysanizi aromadan, buhar performansindan hic bahsetmedigimi gormussunuzdur, bu iki konu cok ilgin, uretici harika bir iscilik yapmis metal kisimlar sahane, ultem uzerinde yaptigi iscilik mukkemmel bunlara soylenecek baska soz yok ama aroma cok berbat;
    Ilk gunlerde "herhalde ben yanlis bisey yapiyorum" diye dusundum ama ne kadar ayri sarim, ayri pamuklama yaptiysam da bir turlu tatmin edici bir aroma alamadim. Belki Rda da daha iyi sonuc alirim diye umdum ama o da usranla sonuclandi. Son olarak yukarida ultem parcalarin oldugu fotograflarda, ultem chimney nin (soldan ikinci parca) icindeki "spitback" denen, sicratmayi engellemek icin konan parcayi cikardim, bu parcayi cikarmak bir az da olsa ise yaradi ama su durumda bile aroma tatminkarlikta cook uzak.

Fiyati azimsanmayacak kadar yuksek bir atomizerin boyle aroma koru, sagiri, dilsizi olmasi cok ilginc, bu atomizer, aromanin, kullanilan parcalarin kalitesi ile ilgili olmadiginin canli kanitidir.

Soyle bir durup kendi kendime "cok mu gomdum" diye dusundum ama hadi aromayi anladi yok, N-base icelim ama zincir cekimlerde 3 - 4 uncu cekimden sonra gelen ultem tadini ne yapalim.

Uzun lafin kisasi masamin uzerinde duran, verdigim paraya cidden acidigim tek atomizer budur. Tamam cok ama cok SIKI bir icimi var ama sadece dar icimi icim bu kadar para verilir mi?

Neyse arkadaslar yaklasik 3 - 4 ay once aldigim bu atomizeri iyi gomdugumun farkindayim, aslinda hakkinda bir konu acmaya, bu kadar yazi yazmya degecek bir parca degil ama ilk basta da yazdigim gibi hep begendigim parcalar icin inceleme yazisi yazmak yerine begenmedigim icin de yazarak en azindan almayi dusunenler, merek edenler icin bir kaynak olusturmak istedim :)

Sormak istediginiz birsey olursa ne yapacaginizi biliyorsunuz, iyi forumlar :)

• Beğendim x 25
    • Faydalı x 8
    • Samimi x 5
    • Galip x 3
    • Samimi x 2
  2. Eastwood

Eastwood
    Expand Collapse
    Eski nick: Supose
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    524
    Ratings:
    +1,077 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    DaniBox&Tilemahos
    Heh böyle incelemelerle gel işte @denklem2a hocam, bak hiç masraf çıkaracak durum oluşmadı :D:D

• Komik Komik x 7
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. denklem2a

denklem2a
    Expand Collapse
    ESF Veteran Adayı!

Alınan Beğeniler:
    5,168
    Ratings:
    +8,132 / 39
    25.11.2016
    Butce ayirdiysanda iptal et zaten :D ama "masraf edilecek kadar iyi parcalar olunca da yazma" diyorsan o olmayabilir, yazmadan duramam herhalde :D

• Beğendim Beğendim x 3
    • Faydalı Faydalı x 1
  4. Eastwood

Eastwood
    Expand Collapse
    Eski nick: Supose
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    524
    Ratings:
    +1,077 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    DaniBox&Tilemahos
    İşte elektronik sigara böyle illet hocam gönül ister 2 atoyla mutlu mesut yaşyalım ama insan heran merak ediyor acaba bu nasıl diye:D

dipnot:(yeni inceleme ne zaman gelir? Tilemahos sattıracak yeni ato var mı :whistle.:)

• Beğendim Beğendim x 1
  5. starmaster

starmaster
    Expand Collapse
    DEATHPOOL

Alınan Beğeniler:
    5,403
    Ratings:
    +8,684 / 82
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaptio n1 pro,zeus
    Beğenmediklerinide yaz hocam senin beğenmediğini başkası beğenebilir. :)

6. loadonroad

loadonroad
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +59 / 13
    Kullandiginiz Cihaz:
    vw athena&mec elgigante
    12/02/2014
    arkadaş adamlar nasıl bir cesaret buları adamakıllı denemeden piyasaya sürmeye cesaret ediyorlar
    anlayamıyorum ya da anlamayamıyorum.
    bu ş...szler bu atomizeri yapmiş denemeden verm,şler piyasaya
    neyse uyarılar bu maddeye heves edenler için kulağa küpeden de daha sert ve etkili açıklamalar içeriyor
    herkez hakettiğini bulsun iyiye iyi kötüye kötü ookaaddaar.

• Beğendim Beğendim x 2
  7. Tyfun0733

Tyfun0733
    Expand Collapse
    Mr. Nbase
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,485
    Ratings:
    +2,513 / 65
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ipv8 Phenomenon
    10.01.2017
    2mm yada 1.5mm de sarım denedin mi abim?

8. denklem2a

denklem2a
    Expand Collapse
    ESF Veteran Adayı!

Alınan Beğeniler:
    5,168
    Ratings:
    +8,132 / 39
    25.11.2016
    Kesinlikle katiliyorum hocam ama bu sadece e-sigarada degil her konuda boyle, insanin basina ne gelirse meraktan gelirmis :D

Sabirsizlikla takip ettgim onumuzdeki ay cikacak bir atomizer var, muhtemelen Tilemahos sattiracak kadar iyi olmaz ama yanina yoldas olacak diye dusunuyorum :)
    SQuape E[motion] Isvicre mali R ve X i halihazirda kullaniyorum fena degiller ama adamlar iki atomizerin en iyi yanlarini E serisinde bir araya getirmisler gibi, en ilgi cekici yani ise 1.3mmlik mtl kiti :eek: Emcikleyerek buharlayacagiz :LOL.::LOL.:

Denemedigim birsey kalmadi, coil capi, coil pozisyonu ne varsa denedim ama nafile.
    Coil yukarida olunca aldigim tek aroma ultem aromasi oluyor ki kimseye tavsiye etmem, berbat bir aromasi var.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Samimi Samimi x 1
  9. Tyfun0733

Tyfun0733
    Expand Collapse
    Mr. Nbase

Alınan Beğeniler:
    1,485
    Ratings:
    +2,513 / 65
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ipv8 Phenomenon
    10.01.2017
    Valla bundan sonra zaten aroma muazzam diyen videolarda önerilen atomizerleri almamak gerekiyor onu anladım. :D

• Beğendim Beğendim x 1
  10. Zopatudekfuy v2

Zopatudekfuy v2
    Expand Collapse
    A.k.a Zopatüdekfuy & Çöpçü

Alınan Beğeniler:
    2,468
    Ratings:
    +6,449 / 149
    Çok nadide bir parça. Methini duyduk ama elimize almak nasip olmadı tabii. Kuru buharıyla çok övülen bir atomizerdir, ki kuru buharı atomizere sağlayan nedir onu bile bilmem. Kuru buhar veren atomizer arıyorum ama denk gelemedim. Aroma konusundaki sözleriniz beni şaşırttı açıkcası, denemediyseniz bir de 0.8 ohm denerseniz çok sevinirim. Bence uğraşmayı bırakmayın, çılgınlar gibi övülüyor bu parça çünkü. (Tipsiz bence ve plastiğimsi malzemelere sıcak değilimdir aslında.)

• Beğendim Beğendim x 1
  11. denklem2a

denklem2a
    Expand Collapse
    ESF Veteran Adayı!

Alınan Beğeniler:
    5,168
    Ratings:
    +8,132 / 39
    25.11.2016
    Evet bu konuda sana katiliyorum :D var oyle bir kac talihsiz olay :D

Hocam bende satilik malzeme yok, ancak hediye, cekilis felan ama satmak benlik birsey degil :)

Buhar kuru mu ondan da emin degilim (kuru buhar nedir ya, buhar hic kuru olur mu :D) ama sundan eminim; denemedigim ohmj, tel, pamuklama kalmadi, bu atomizerin aromasi beni, kisisel beklentimi karsilamadi.

2 aydir yatiyordu yaziyi yazayim diye iki gundur kullaniyorum ama zorla kullaniyorum, sade N-base icilir sorun yok ama aroma beklemeyin. Umarim bir gun firsat bulur denersiniz.

• Beğenmedim Beğenmedim x 1
    • Galip Galip x 1
    • Samimi Samimi x 1
  12. Zopatudekfuy v2

Zopatudekfuy v2
    Expand Collapse
    A.k.a Zopatüdekfuy & Çöpçü

Alınan Beğeniler:
    2,468
    Ratings:
    +6,449 / 149
    İnsan çok büyük beklentilerle alıyor sonu hüsran :/

13. denklem2a

denklem2a
    Expand Collapse
    ESF Veteran Adayı!

Alınan Beğeniler:
    5,168
    Ratings:
    +8,132 / 39
    25.11.2016
    Bugune kadar oyle cok atomizer almis degilim, aldiklarimin arasinda da uzuldugum cok olmadi ama bu yazdigin mesaj Dome a cuk diye oturdu.

• Samimi Samimi x 1
  14. MicroEx

MicroEx
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    187
    Ratings:
    +401 / 13
    Kullandiginiz Cihaz:
    DUKE SX 18650
    Bir dk bi dk ben bunu 2 aydır gece gunduz bı amerika bi canadadaki arkadasa gorduklerı her vape shopa soktum kredı cektım bulurlarsa alsınlar dıye agzımım suyu aktı borca gi dim tefeciler evi bastı ve siz aroma yok dıyorsunuz öyle mi ?!?

Ben bu işten iyice sıkılmaya basladım !
    Tilemahos var momentus var gt3 var ve ben hala troyun bana verdıgı keyfı alamıyorum.

Belkide sizinde bahsettiginiz gibi buyuk umutlarla dome alıp gene husrana ugramam buyuk olasılıktı.
    Biz bu işi nabıcaz vallaha cozemedim.
    Acep squape "E" serisi arayıslarımıza cozum olabılır mi ki ?

• Komik Komik x 1
  15. llllllllllllllllllll

llllllllllllllllllll
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    932
    Ratings:
    +2,041 / 108
    Kullandiginiz Cihaz:
    IYI
    1881
    Bence bir youtube kanali acin.bilen bilmeyen herkes youtuber olmus yanlis incelemelerle insani yaniltiyorlar..
    Elinize saglik

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  16. Tyfun0733

Tyfun0733
    Expand Collapse
    Mr. Nbase

Alınan Beğeniler:
    1,485
    Ratings:
    +2,513 / 65
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ipv8 Phenomenon
    10.01.2017
    Aynen bir video çeksen abi efsane olur millet 1 2 ato için ürünleri öve öve bir ediyorlar. Hakkını verirsin bu işin. +1 drvape

17. Stradivarius

Stradivarius
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,417
    Ratings:
    +2,276 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Limelight + Strike
    07.01.2014
    Onca atomizer deneyip bilgi birikim sahibi bu kadar meraklı birinin yanılmış olması pek mümkün değil. Sonuçda her bedeli yüksek olan başarılı olacak diye birşey yok. Demek ki bi eksik var, ve koreli arkadaşlar yeni maçlara bakacak artık. Bana ilginç gelen ultem malzemenin aroma veriyor olması. Bilgim yok, belki de ultem de kalite kalite değişiyordur, belli bir ısıdan sonra hassas tepki veriyordur falan ama bunu yapmayan da var. le zephyr rda denedikten sonra ultem cap, driptip, ya da yedeği ultem malzeme olan ato arar olmuştu gözüm. Sessiz içim nasıl olur, görmek isteyen alsın denesin derim. Ben kullanamadım, ilk kurulum hadi neyse de o kurulumu korumak, coil döndü kaydı decke dokundu falan filan derken iş uzadı, ve likit seviye kontrolü olmaması beni huzursuz edince es geçtim. Aslında adı rda olsa da 2ml likit alan rta kendisi..
    Neyse, @denklem2a başka bi ultem tank bulur, ona yoğunlaşırız kim bilir...
    le-zephyr.jpg spare-ultem-chamber.jpg

18. denklem2a

denklem2a
    Expand Collapse
    ESF Veteran Adayı!

Alınan Beğeniler:
    5,168
    Ratings:
    +8,132 / 39
    25.11.2016
    Eger deneme sansiniz varsa deneyin ama sahip olmak icin para vermeyin!
    Elinizde Tilemahos varsa (clon olani denemedim) Dome aroma konusunda sizi kesinlikle tatmin etmez, incelemede bogaz vurumunun adi bile gecmiyor.

Arkadaslar boyle iyiyim ben kanala felan bulastirmayin beni, sonra "yok o sponsor, bu destekci" felan derken cizgi elden gidi veriyor :D

Mesajin tamamina katiliyorum ama bu kisma iki kere katilasim geldi :D
    Ultem tadini DDP One da da almistim onda da ultem coile cok yakin duruyor ve zincir cekimlerde tadi aroma ile karisik geliyor ama bunun kadar rahatsiz edici degil.
    Le Zéphyr i halen ariyorum bulursam denemeyi istediklerimden, belki ikinci el bulurum diye dusunuyorum :)

Bu arada Dome u o kadar gomdum ama drip tipi bir harika severek kullaniyorum :D 180 euro civarinda drip tip :mad: Allah o Koreli arkadasin yardimcisi olsun iyi cinlatmistim kulaklarimi :)

19. StrykeR

StrykeR
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    603
    Ratings:
    +1,042 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + İda
    09.08.2016
    Hocam konuyla alakası yok ama eski nickine o kadar alışmıştım ki ÇÖPÇÜ görünce içim burkuldu. Lütfen Zopatüdekfuy nickine geri dön.

• Komik Komik x 1
  20. MicroEx

MicroEx
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    187
    Ratings:
    +401 / 13
    Kullandiginiz Cihaz:
    DUKE SX 18650

Before

After

Sımdı adalet mı bu ? :(
    --- Mesaj Birlestirildi, 18 Haziran 2017 ---
    Edit tilemahoslar orjınal

• Komik Komik x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.