Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Doğu expresi

'Gezi & Seyahat' forumunda KeaSH07 tarafından 3 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

Doğu expresi 5 5 1votes
5/5, 1 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (1)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. KeaSH07

KeaSH07
    Expand Collapse
    bir Provari kadar değerin yok bebeğimm
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,160
    Ratings:
    +9,686 / 36
    Kullandiginiz Cihaz:
    hangisini yazayım
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.09.2015
    Doğu expresine katılmayı düşünüyorum
    Yataklı şekilde
    Bileti nasıl alabilirim
    Duyduğuma göre tur şirketleri alıp komisyonda ekleyerek satıyorlarmış
    Mesela bir ilden gecerken gezmek için duruyor mu sistem nasıl işliyor
    Pek konu hakkında bilgim yok ama ilgimi cekiyor bu güzel kış günlerinde keyifli olacagını düşünüyorum
    Birde yataklı bilet alınca sevgilimle kalınca sıkıntı olur mu

• Samimi Samimi x 1
  2. Ozuma

Ozuma
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    404
    Ratings:
    +1,115 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    iKonn220 + Galaxies rta
    23.04.2018

En son böyle bir şey vardı ama ne kadar doğru bilmiyorum

https://www.trenhaber.com/tcdd-bile...-vagona-esinizle-binemezsiniz-cunku-h700.html

• Beğendim Beğendim x 1
  3. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    968
    Ratings:
    +2,659 / 65
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    THİS
    İZZZZZZ
    SIPARTAAAAAA!
    Pardon başka bişiydi o karıştırdım :ThumbsDown.:
    Burası Yepisyeni Türkiye Hocam :)

• Komik Komik x 2
  4. KeaSH07

KeaSH07
    Expand Collapse

Alınan Beğeniler:
    6,160
    Ratings:
    +9,686 / 36
    Kullandiginiz Cihaz:
    hangisini yazayım
    10.09.2015
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  5. Miryan

Miryan
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    232
    Ratings:
    +381 / 0
    Bir ara ben de bakmıştım. Normalde TCDD sitesinden alabilirsiniz Ankara-Kars olarak ancak şu sıralar bilet bulmak zor olabilir (sezon), sanırım karaborsa durumu da var. Dediğiniz gibi tur şirketleri ya da şahıslar önceden kapatıyorlar anladığım kadarıyla.
    Tur gibi değil sadece ulaşım aracı olarak düşünün Ankara Kars arası 24 saat civarı sürüyormuş, sadece yolcu indirme bindirme için duruyor, geçerken görüyorsunuz aradaki yerleri.
    Sevgili ile yataklı vagon sıkıntı olmuyorsa çok şaşırırım.

• Beğendim Beğendim x 1
  6. Etkaize

Etkaize
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    505
    Ratings:
    +822 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Rx300+Spica Pro/Penodat
    29.10.2018
    Yataklı vagon ve kuşetli vagon farklı oluyor. Yataklıda hiçbir sorun yaşamazsınız ama kuşetli için bilgim yok. Yataklı vagona kız arkadaşım ile bindim daha önce. Kuşetlide de bütün koltukları alıp keyfinize bakabilirsiniz ama yataklı çok daha miss.
    Tren biletleri de 30 gün kala satışa açılıyor ve genelde hemen bitiyor. Her gece denemek lazım internetten. Ben de tetikte bekliyorum. Rakibinin şu andan itibaren. :D

• Beğendim Beğendim x 1
    • Komik Komik x 1
  7. Uicc

Uicc
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    78
    Ratings:
    +243 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yosta livepor 160
    Ben öğrenimimin bir kısmını kayseride yaptım hocam sağlık sorunum yüzünden yolculuklarımı da hep ankaradan tren ile gidip geldim.Hem ucuz hemde konforluydu. Önceden (2013ten önce) çok kaliteli idi bu trenler restorantları vardı 10 tlye adana kebap yiyordunuz tost 2.5 tl idi mezesinden çorbasına herşeyi vardı lakin önce restorantları özelleşttirdiler ki büfe oldu sadece 8-10 tlye küçücük sandviçler vermeye başladılar içicekler şu bu en az 2 3 kat zamlandı. Şimdide yataklı ve örtülü kuşetli vagonları tur şirketlerine kiraladılar. Yanlış hatırlamıyorsam seferden 1-2 ay önce biletler online olarak satışa çıkıyor ve 5-10 dk içinde tükeniyor. Örtülü kuşetli ve yataklı vagonlar var sizin dediğiniz gibi örtülü kuşetlide 4 kişilik, yataklıda 2 kişilikti hatırladığım kadarı ile örtülü kuşetli 40-50 yataklı 70-80 liraydı kişi başı belki hala aynıdır. En son geçen sene baktım kız arkadaşımla gitmek için yer yok 1 ay kadar aradım ama özellikle haftasonlarına hiç yer bulamadım o 70 liralık biletler turlarda kişi başı en az 1000-1500 tl ye satılmakta. İlla gidicem diyorsanız yemek işini kendiniz getirmeniz size tavsiyem ki 3 tane yeseniz anca doyacağınız bir sandvice dünya kadar para vermezsiniz en azından birde sabırlıyım derseniz 2 ay sonra ki biletleri takip etmeniz hem uygun fiyate hem de kafanıza göre gezmiş olursunuz :)

• Beğendim Beğendim x 1
  8. KeaSH07

KeaSH07
    Expand Collapse

Alınan Beğeniler:
    6,160
    Ratings:
    +9,686 / 36
    Kullandiginiz Cihaz:
    hangisini yazayım
    10.09.2015
    Sizin gibi olsun rakiplerim :)
    Hocam güzel bilgilerdi içim rahatladı

• Galip Galip x 1
    • Samimi Samimi x 1
  9. Kmlmnkl

Kmlmnkl
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    110
    Ratings:
    +282 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok h-priv
    05.09.2017
    Öğrenciyken malatyadan kocaeline otobusculer beş TL indirim yapmadılar diye trenle yolculuk yapmıştım otobüs 75 tren 17.5 liraydi. Kusetli bir vagonda tek basıma seyehat etmiştim. O zamanlar treni serseriler, fakirler ve kısa mesafe seyahet edenler kullanıyordu. Ben tek basıma iken kompartımana uğursuz tipler bakıp dışarı çıkıyor bazen beş dk oturup kalkıp gidiyorlardı. Sivastan bir ağustos ayında üşüye üşüye geçmiştim. Battaniye vs akil edemediğimden valizden bornozumu çıkarıp giyinmiştim. Bornoz hafiften nuri alconun romblesambirina benzediğinden uğursuz tipler bakıp çıkmaya başlamıştı ben de hava ısınıp artik dayanamayacak duruma gelince cikarmistim. Sonra bir aile gelip yanıma oturdu sohbet ede ede gittik ama 36 saat sonunda ancak eskişehire varmıştık. Ben hemen arkadaşımı aradım gel beni al diye. eskişehirde indim. Bir aylık harçlığımi beş Tl yüzünden eskişehire gömüp öyle geçtim kocaeline o da borç parayla. Hey gidi günler. Güzel macera tavsiye ederim.

Üstünüzü sağlam giyinin. Valize biber gazi falan al, hatta bi haydar koy. Paranızı hesabınızda tutun az bir şey yanınızda kalsın. Tren maalesef gezi için değil seyehat amaçlı o yüzden yolcu indirip bindiriyor. TCDD hala su işin turizm potansiyelini değerlendiremedi.

• Samimi Samimi x 4
  10. Ozuma

Ozuma
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    404
    Ratings:
    +1,115 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    iKonn220 + Galaxies rta
    23.04.2018
    Tren demişken trene de binilmez artık

• Komik Komik x 1
  11. tt.us

tt.us
    Expand Collapse
    E-Sigara Güru
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    217
    Ratings:
    +270 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    kbox mini + kayfun lite
    24.12.2012
    Eğer izin işini halledebilseydim şuanda Ankara'dan Kars'a giden trende olacaktım ama maalesef izin sıkıntı oldu. Çok bilet baktım bir ay önceden fln hikaye yataklilar tamamen dolu satışa çıkıyor neden bilemedim. Örtülü kusetli de şanslı iseniz denk gelebiliyor. Ben pulman da gidecektim (2007-2011 arası Kars'a hep otobüsle gidince benim için sorun olmayackti oturarak uyumaya alışkınım) ama bilet takip ettiğim dönemde bir kacgün öncesinde fln örtülü kusetli de yer bulunabiliyor olduğunu gördüm yani 6 ocakta gideceksiniz bugünden itibaren her dk TCDD bilet alma sayfasında tetikte olun. 4 kişilik örtülü kusetli de bir kişi bileti iptal ediyor eğer şanslıysanız onu alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken örtülü de 3 erkek varsa sende erkeksen bileti sana satıyor ama 3 kız yanına erkeğe bilet vermiyor. Bazen 2kiz 2erkek örtülü kusetli bilet alanları gördüm onlar nasıl becerdi bilmiyorum ama yorumlarda okuduğum kadarı ile gece görevli gelip örtülü kusetlileri haremlik ve selamlık olarak ayiriyormus yani 2 çift bir kompartıman da kalirizdiye bişey yokmuş (sadece okuduğum) bu arada face den Karsrail grubuna da bakın bilet için orada alıp da bazı sebeplerden gidemeyip biletlerini satışa çıkaranlar var (karsız TCDD den alınan fiyata)

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  12. vosvos35

vosvos35
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    590
    Ratings:
    +1,318 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    eleaf pico
    Doğu ekspresine aylar öncesinden bile bilet bulmak çok zor.van gölü ekspresi ek tercih olarak değerlendirilebilir

• Samimi Samimi x 1
  13. KeaSH07

KeaSH07
    Expand Collapse

Alınan Beğeniler:
    6,160
    Ratings:
    +9,686 / 36
    Kullandiginiz Cihaz:
    hangisini yazayım
    10.09.2015
    Her mevsimin kendine has güzellikleri var. Kış mevsiminin güzelliği de ağaç dallarını birer sanat eserine çeviren, toprağı bembeyaz örten, gökyüzünden yere yavaş yavaş, tane tane dökülen kar manzaralarıdır. Bu güzel kış manzaralarına sadece telefon ekranından bakmayın… Kış mevsiminin güzelliğine tanık olabilmek için siz de güzel bir seyahate çıkın! Üstelik bunun için bir keşif yapmanıza bile gerek yok. Kış mevsimlerinin en gözde etkinliği zaten belli: Doğu Ekspresi ile Kars’a yolculuk...

“Doğu Ekspresi güzel ama soğuk havayı ne yapacağız?” diye düşünüyorsanız hiç endişeniz olmasın. Ekipmanınızı sağlam tuttuğunuz sürece soğuk hava da, zorlu kış koşulları da sizi üzemez. Sırt çantanızı takıp yola çıkın ve muazzam kar manzalarına yakından tanık olun…

Birkaç günlüğüne zamanı unutuverin

İnsanlar zaten her zaman her yere yetişmeye çalışıyor. Bu maceranızda birkaç günlüğüne zamanı unutuverin. Diğerlerine kıyasla yavaş bir ulaşım aracıdır tren. Bu da demek oluyor ki, Doğu Ekspresi’nde her bir anından keyif alacağınız koskoca 24 saatiniz olacak. Hem yatak, yemek, tuvalet gibi imkanları sayesinde rahat, hem de Anadolu’dan eşsiz kış manzaraları ve verdiği nostaljik bir hisle masalsı bir tren yolculuğudur Doğu Ekspresi.

Tren yolculuğunuzun sonunda kendinizi Kars’ta bulacaksınız. O kadar yol gitmişken farklı bir şehri keşfetmeden geri dönmek olmaz. Sırt çantanız sırtınızda, sıcacık montunuz üzerinizde ve kar botlarınız ayağınızda iken Kars’ı bir güzel turlayın. Keşif dolu bir spor türü olan backpacking’in keyfini bir de kışın yaşayın…

Doğu Ekspresi seyahatinde yanınıza almanız gerekenler
    Önleminizi aldıktan sonra kış mevsiminin korkulacak hiçbir yanı yok. İşlevsel ve su geçirmez bir sırt çantası, sağlam bir kışlık mont, kışlık polar, termal içlik ve kar suyu geçirmez botlar ile bu seyahate hazır olabilirsiniz. Böyle bir maceraya çıkarken geniş hacimli, çok gözlü, su geçirmez ve taşıması kolay bir sırt çantası işinizi oldukça kolaylaştırır. Kolaylıkla ulaşmanız gerekebilecek günlük malzemelerinizi küçük gözlere, daha ağır malzemelerinizi çantanın geniş iç haznesine yerleştirebilirsiniz. Böylelikle tek bir backpacking çantası ile bu seyahatinizde kullanabileceğiniz her şeyi rahatça taşıyabilirsiniz. Çantanızın su geçirmez olması da olası yağışlara karşı size büyük bir kolaylık sağlar.

Soğuk mevsimde sıcak kalmanın yolları

Kars’a vardığınızda soğuğunun farkını hemen hissedeceksiniz. İşte o anda sıcacık tutan kışlık montunuz imdadınıza yetişecek. Backpacking yaparken zamanınızın büyük bir kısmının dışarıda geçmesi doğal. O yüzden yağmur suyu, kar suyu ve rüzgar geçirmeyen, aynı zamanda sıcak tutan bir kışlık mont, Kars macerası için olmazsa olmaz bir yoldaş olacaktır.

Backpacking yapanlar için hafiflik önemlidir. Çantada taşınan şeylerin hem verimli, hem de hafif olması gerekir. Bu yüzden hem sıcak tutan hem rahat hareket imkanı sağlayan hem de çok hafif olan polarlar, Doğu Ekspresi seyahatiniz için işinize yarayacaktır. Havayı hapsedip vücut sıcaklığınızı korumaya yarayan termal içliklerDoğu Ekspresi seyahatiniz için gerekli olabilecek bir diğer malzemedir. İçliğinizi seçerken teri dışarı atabilen ve size hareket serbestliği sağlayan bir tercih yapmanız, backpacking sporu için çok yerinde bir seçim olur.

Karda yürümek çok da zor değil

Şehri keşfetmeye çıkmışken ziyaret edeceğiniz yerlerde karlı zeminler olabilir. Bu ihtimali düşünerek yanınıza kar suyu geçirmez botlarınızı almanız gerekiyor. Düşük sıcaklıklarda dahi ısı yalıtımı sağlayan, kar suyu geçirmeyen, zorlu zeminlerde kaymazlık sağlayan bir kışlık bot ile kardan korkmanıza gerek kalmaz. Uzun saatler yürüyüş yapmanız gerekirse, su geçirmeyen ve nefes alabilen teknolojiye sahip bir bot, ayağınızı kuru tutmayı sağlar. Ayrıca ısı yalıtımı sağlayan yün çoraplar tercih etmeniz, ayağınızı sıcak tutan bir başka unsur olacaktır.

Gezginlerin rüyalarını süsleyen, yaz aşıklarının dahi kışla arasını düzelten bir deneyim Doğu Ekspresi seyahati.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Galip Galip x 1
  14. Etkaize

Etkaize
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    505
    Ratings:
    +822 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Rx300+Spica Pro/Penodat
    29.10.2018
    Üstadım alıntı mı bu yoksa bilet bulup tecrübelerini mi paylaştın ?

15. Mir

Mir
    Expand Collapse
    ESF Hakem Heyeti ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    563
    Ratings:
    +940 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Multi Machines. . .
    05.01.2068
    Modası geçince teşrif ederiz.

16. celalibo

celalibo
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    90
    Ratings:
    +159 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    evic vtc mini + troy 1x
    05.02.2016
    gidiş dönüş mü oluyor bunlarda biletler?

17. Etkaize

Etkaize
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    505
    Ratings:
    +822 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Rx300+Spica Pro/Penodat
    29.10.2018
    Tek yön. Ama isterseniz gidiş dönüş satın alabilirsiniz. (Yer bulabilirseniz.)

18. Skayn

Skayn
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    25
    Ratings:
    +131 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaperesso Revenger X
    Son soruna cevap verebilirim. Sevgili ile yataklı sorun olmuyor. Henüz bu konuya el atılmadı. :)

19. navajas

navajas
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    557
    Ratings:
    +881 / 2
    Geçen sene eşimle deneyimledim. Gerçekten güzel bir tecrube oluyor. Tur şirketleri yüzünden bilet bulmak inanılmaz zor. Ankara-Kars yönünde bulamayanlar Kars-Ankara yönüne baksınlar. Ben öyle bulmuştum. İstanbul'dan uçakla Kars'a gidip ordan trenle dönmüştük. Dönüşte bazen bilet bulunabiliyor trene.

• Faydalı Faydalı x 1
  20. Etkaize

Etkaize
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    505
    Ratings:
    +822 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Rx300+Spica Pro/Penodat
    29.10.2018
    İki yöne de bakıyorum zaman zaman ama bulamadım. :D

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.