Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Dl atomizere mtl driptip takmak

'Bir Bilene Sor' forumunda bercenk tarafından 19 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. bercenk

bercenk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +11 / 0
    başlıktan anlayacağınız üzere elimdeki atomizerimi mtl için de kullanabilir miyim diye merak ediyorum forumda biraz araştırdım ama açıkçası sorularımın cevabını pek alamadım
    aklımda şöyle bir şey vardı: aceba dar ağızlı bir driptip alsam atomizerimin üst hava akışını tamamen kapatıp alt hava akışını sadece birazcık açsam mtl içim hissiyatı alabilir miyim? eğer alamazsam neden alamıyorum?

Modum geekvape blade, atomizerim geekvape top airflow griffin 25 rta

• Faydalı Faydalı x 1
  2. Skywalkertr

Skywalkertr
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,977
    Ratings:
    +5,325 / 68
    Kullandiginiz Cihaz:
    VA Primo + Gus Minimo 775
    Alamazsınız :) Çünkü mtl atomizerlerin mühendisliği DL olanlara göre çok farklı.
    Şehir içi yolda uçakla yerden gideyim diyorsunuz ama zor. Teorik olarak mümkün ama zor..

• Beğendim Beğendim x 3
    • Komik Komik x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  3. bercenk

bercenk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +11 / 0
    şu son cümle "Teorik olarak mümkün ama zor.." insana belki bi ümit dedirtiyor sonra yok yok çok doğru deyip vazgeçtiriyor
    cevapladığınız için teşekkürler :love.:
    peki sizin önerdiğiniz mtl atomizeri var mı? marlboro touch içerdim, sigarayı bırakalı 6 gün oldu mtl nin beni ateşliyi aratmayacağı kanısındayım

4. Skywalkertr

Skywalkertr
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,977
    Ratings:
    +5,325 / 68
    Kullandiginiz Cihaz:
    Valla şu an fiyat performans aroma buhar kolay kurulum akıtmama noktasında %100 expromizer v4 derim..
    Ancak yine de bolca araştırıp video izleyin..

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Faydalı Faydalı x 2
  5. bercenk

bercenk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +11 / 0
    değerli zamanınızı harcayıp yardım ettiğiniz için teşekkür ederim bakacağım

• Galip Galip x 1
  6. traeumt

traeumt
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    248
    Ratings:
    +422 / 41
    Kullandiginiz Cihaz:
    75c,mek.ler/KF prime,V4
    Merhaba alamazsiniz, @Skywalkertr arkadasimizin dedigi gibi hatta arttiriyorum rezalet bir deneyim olur aklinizda yer eder mtl den uzaklasirsiniz :) fakirs gruba bakabilirsiniz bestbuhar uzerinden satis yapiyorlar ve yabanci inceleme videolari dahi var.

• Faydalı Faydalı x 1
  7. bercenk

bercenk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +11 / 0
    birkaç gündür atomizerimin hava deliklerini ve gözlerimi kapatıp mtl içiş yapmaya çalışıyor ve hayal ediyorum ama yok böyle bir şey resmen boğazıma işkence ediyor gibiyim mtl umarım böyle değildir çünkü bu pek hoşuma gitmedi :ROFLMAO.:

• Beğendim Beğendim x 1
  8. Frontier07

Frontier07
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    733
    Ratings:
    +1,347 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ne Bulursam Onu :)
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.11.2015
    Griffin gibi muhendislik rezaleti bir dl ato ile niye dl den mtl yaparmıyım diye bir işe kalkıştınız analayamadım :) size acilen bir mtl ato lazım :)

• Komik Komik x 1
  9. StapLes

StapLes
    Expand Collapse
    ( ˘¤˘)▂▃▄▇█▓▒░

Alınan Beğeniler:
    1,519
    Ratings:
    +2,369 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    SdMini75/Troy1xv3/TroyaS
    22.05.2017
    Tam MTL olmasa da MTDL tadında bir içim sunabilmesi için hava kanallarını daraltmanız mümkün. Bunun için bazı atomizerlerde MTL kit satışı mevcut fakat siz Griffin 25 kullandığınızı iletmişsiniz. Bu atomizer için baktığımda MTL kit göremedim. Genelde çift hava kanalı olan aşırı havadar atomizerler içim MTL kit olmuyor zaten. Benim tavsiyem aşağıda bulunan videolardaki gibi hava kanallarını daraltabilirseniz ve iç çapı dar bir driptip kullanırsanız tam MTL olmasa da MTDL içime ulaşmanız mümkün.

• Faydalı Faydalı x 1
  10. Skywalkertr

Skywalkertr
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,977
    Ratings:
    +5,325 / 68
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aynen bence DL de lazım. Griffin mi kaldı yav..

11. AlienTR

AlienTR
    Expand Collapse
    Search assistant ©

Alınan Beğeniler:
    754
    Ratings:
    +1,247 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Doggy+Fev 4,5+Drop
    14.08.2016
    Drop'a da mtl driptip yakılmaz ki şimdi :LOL.:

Aklıma şu geldi, kanthal sarsa 1 ohm civarı,

Griffin'e 1 ohm civarı kanthal sarsa ,mtl driptip alsa, hava kanallarını tam kapalıya yakın yapıp denese,

9/12 mg nic ile tütünlü likit alsa, böyle bir denese, beğenirse devam eder , baktı olmuyor hazır tel var ,likit var bir de mtl ato siparişi verdi mi iş tamamdır :LOL.:

• Beğendim Beğendim x 1
  12. serkan.

serkan.
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ratings:
    +44 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kayfun-pico
    26.01.2018
    mazotlu araca egzoz takmak gibi olur :)

• Komik Komik x 2
  13. hoxanxus

hoxanxus
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    251
    Ratings:
    +549 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    duble minifit
    Drip takılır. Hatta ben öyle kullanıyordum. Geniş ağızlık sevmediğimden. Ama mtl içimi tamamen saçmalık. Bir pod alıp yanına dlle keyif yapabilirsin.

• Beğendim Beğendim x 1
  14. Skywalkertr

Skywalkertr
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,977
    Ratings:
    +5,325 / 68
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tank egzozuna pipet desek daha doğru :)

• Komik Komik x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  15. bercenk

bercenk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +11 / 0
    tecrübenize güvenerek 1 günü aşkındır mtl atomizerleri araştırıyorum, dediğiniz gibi expromizer v4 atomizerini inceledim fakat forum kullanıcılarının bazısı o atoya lanet olsun diyor bazıları onu alma siren al veya penodat al diyor gerçekten çok arada kaldım penodatı çok uzun olduğu için almayı düşünmüyorum fakat şuan sirenv2 ve expro arasında sallanıyorum tecrübenize muhtacım üstadım kurtarın beni bu çalkantılı düşüncelerimden :D

16. Skywalkertr

Skywalkertr
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,977
    Ratings:
    +5,325 / 68
    Kullandiginiz Cihaz:

Genelde bu tip yorumlar yapmayı sevmem, kocaman insanlarız, ürünleri inceleyip kendimiz için uygun olanı alırız diye düşünüyorum. Konu herkesin bireysel fikri ve sahip olduğu ürünü güzellemesine gidiyor hep.

Sorum şu Siren tavsiye edenler Expro kullanmış mı? Bu camiada bir grup kullanıcının pohpohlaması ile tedarikçilerin yüklenmesi sonucu takıntı halinde idol olmuş ürünler var. Alien kit, revenger mod, sirenv2, berserker, minifit pod, ammit, blitzen, zeus gibi.Piyasa bir şekilde bu takıntı olmuş ürünlerle doldu taştı.

Çok fazla sayıda bu ürüne sahip ve elden çıkaramayan kullanıcı olunca da bir tavsiye istendiğinde bu ürünler öne çıkıyor. Doğaldır, herkes kendi sahip olduğu ürünü pohpohlamayı sever, ona göre en iyisi odur çünkü. Oysa buhar geçmişine baksanız toplasanız 3 atomizer ancak denemiştir. Bu yüzden tavsiye ve karşılaştırma işleri beni bozuyor. Adam diyor ki sirenv2 ile ex4'ü karşılaştır. İkisi farklı zamanlarda çok farklı mühendislikle üretilmiş, yapısal olarak farklı ürünler. Neyi nasıl karşılaştıracaksınız?

Ben içim şekli olarak mtl'de boğaz vurumunu önemsemeyen ama sıkılık konusunda seçici biriyim.

Siren dediğiniz bundan 1,5-2 yıl öncesinin gta tipi üretilmiş bir ürün, sıkılığı deseniz ayarı zor, aroma yorumu berbat. Traşlanmış manasız bir aroma performansı var. Ben çıktığında aldım ertesi gün sattım.

Expro ise daha bir kaç ay önce çıkmış kendine göre inovasyonu olan daha yeni bir mühendisliğe sahip çıktığı zaman alıp, geniş bir atomizer rotasyonum olmasına rağmen ikincisini aldığım bir ürün.

Üstten hava almasına rağmen çok iyi bir aroma yorumuna sahip, akıtma riski olmayan, kurulumu kolay, zahmetsiz günlük olarak rahatça kullanabileceğiniz, DL'den MTL'e geçiş için ideal bir ürün. Yoksa tavsiye edilecek başta orijinal gus ürünleri olmak üzere başka atomizerler de var ama size gelmez fiyat ve zahmet olarak.

Atoya lanet edenlerin bir kısmı düzgün pamuklama yapmayı beceremeyenler olduğu kanısındayım, bir grup da bizde satılan bir seri ex4'ün oringleri hatalı takılmış o neden fokurdama ağıza gelen likit gibi sorunlar yaşayanlar. Top cap ile chimney oringlerinin yerlerini değiştirince soun çözülüyor oysa..

Genelde ürün tavsiyesinde bulunmam ancak erişilebilir hemen her mtl atomizeri deneyimlemiş biri olarak son yıllarda denediğim en aklı başında orijinal mtl atomizer bu oldu. Siz yine incelemeleri izleyip, okuyup kendi kararınızı verin bence.

• Faydalı Faydalı x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  17. bercenk

bercenk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +11 / 0
    Sizi yorduğum için özür dilerim sizin fikrinizi özel olarak almamın sebebi forumlarda bu tür tartışmalarda sizi de görmemdi. Açıkçası orda mantıklı konuşan olarak sadece sizi gördüm diğerleri fanatiklik yapıyordu. Yorumunuz ve tavsiyeniz benim için gerçekten çok değerli, teşekkürler.

• Samimi Samimi x 1
  18. Belgin

Belgin
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    420
    Ratings:
    +743 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Justfog C601,Pico,Troy
    olmaz denmiş ama benim gibi mdtl seviyorsanız ben melo 3 atoyu troy dirptiple ve 0.5 ohm coille, düşük hava ayarında kullanıyorum, düşük wattla gayet güzel oluyor çok sıkı çekim istemiyorsanız

• Beğendim Beğendim x 1
  19. Skywalkertr

Skywalkertr
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,977
    Ratings:
    +5,325 / 68
    Kullandiginiz Cihaz:
    Estağfirullah katkım oldu ise memnun olurum ne demek..

• Samimi Samimi x 1
  20. Burakcet

Burakcet
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yeni başlayacagım
    3-4 aydır kullanıcıyım, ilk atomizerim penodat oldu.
    E sigara ile ilgili hiç bi bilgim yoktu, başka atomizer de kullanmadım. Tel sarmasını, pamuklamasını bilmiyordum. Okudum araştırdım, en az şikayet penodatta vardı, en kolay penodat deniyordu. Hala pamuklamada, tel sarmada çok iyi oldugumu düşünmüyorum ama ne akıtma ne de başka bi problemle karşılaşmadım.
    Günde 2-3 dal ateşli arıyorum, içiyorumda(minimum 3 paket içerdim). Onunda benim iradesizliğimden olduğuna inanıyorum.

Dolayısıyla penodatın yerli ve kaliteli bir ürün oldugunu düşünüyorum ve önermekte sakınca görmüyorum.

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.