Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Diş hassasiyeti

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda Mrgnc tarafından 19 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. HeisenBT

HeisenBT
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    414
    Ratings:
    +888 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    eXpro v3 + Troy 1x v3 RDA
    Biraz konu hortlatmak gibi olacak ama kalıcı bir çözüm mevcut mu,hassasiyet oluştuktan sonra sadece hissi spreyle ya da diş macunuyla falan geçici vakit mi önleniyor?

2. Xeaza

Xeaza
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    89
    Ratings:
    +140 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico 75w + Serpent Mini
    Mtl de sıcak-ılık arası denen sıcaklık diş eti çekilmesine veya diş etlerinde tahribata sebep olur mu?

• Beğendim Beğendim x 1
  3. Mikitv

Mikitv
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    183
    Ratings:
    +245 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Radius ExpV3
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    05.07.2016
    ilk başlarda diş eti problemi yaşamıştım,zaman içinde bünye esigaraya alışıyor,gerçi ben ciğer çekiminde fazla durmadan mtl a geçtim.
    Dişlerinizi 'yumuşak' ve kaliteli diş fırçası ile günde iki kez fırçalayıp ,1 kez de listerine ile çalkalayın(mümkünse mumlu diş ipi de kullanabilisiniz ,benim diş hekiminin kesin tavsiyesidir).Diş etlerine ,orta ve sert kıllı diş fırçaları zarar veriyor.

4. wpunfollow

wpunfollow
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +13 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    ego
    2 yıldır e sigara içerim son 1 aydır ne diş eti kaldı apse yapmayan ne dilim kaldi

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  5. Sthenelos

Sthenelos
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    121
    Ratings:
    +214 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes Dani Mini
    Geçmiş olsun öncelikle. Sigarayı bırakıp esigaraya geçilen ilk dönemlerde ağız florası değiştiği için enfeksiyona yatkınlık olması doğal fakat 2 yıldır esigara kullandığınızı dikkate alırsak sanırım problemi başka bir nedende aramak gerek

6. Altaylardan

Altaylardan
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    24
    Ratings:
    +25 / 0
    Arkadaslar, dis eti kanamasi, sislik ve hassasiyeti uzun süredir devam ediyorsa mutlaka kan sekerinizi ölctürün. Eger kan sekeri degerleriniz normal ise dis doktoruna görünün ve varsa dis taslarinizi temizlettirin. Eger sekeriniz yüksekse ne yaparsaniz yapin dis eti problemlerinize care bulamazsiniz. Ben bes sene diseti problemlerimle bogustum, yapmadigim sey, kullanmadigim gargara ve dismacunu kalmadi. Bir ayagim sürekli dis doktorundaydi. Sonra bir yerde yüksek sekerin diseti üzerindeki olumsuz etkilerini okudugum aklima geldi ve elektronik sigaradan oldugunu sandigim agiz kurulugu ve cok su icme istegimin sekerle de alaksi olabilir diye 1 ay kadar elektronik sigaraya ara verip agiz kurulugum devam edecek mi diye deneme süresine girdim. Tabii bunlar devam etti ve sekerimi ölctürdüm. Seker ucmus 507 lerde .HbA1c 13,5 olmus. Tabi hemen insüline baslatti doktor. Sekerim normal degerlere düsünce disetlerimdeki sislikler ve kanamalar yavas yavas azalmaya basladi. Gece yatmadan evvel limonlu su ile de gargara yapip dislerimi fircaliyorum ve artik hic bir problem yasamiyorum. Önceden kalan cekilmis disetleri ve sallanan 2 dis de hatira kaldi. 5 sene mtl ictim yaklasik 5-6 aydir dl'ye gectim. Günde 12 ml 3mg likit tüketiyorum simdilik hic bir sikinti yok.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.