Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

CNC torna makine

'Konu Dışı' forumunda kinyass tarafından 8 Kasım 2018 17:59 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. kinyass

kinyass
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +59 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtwo mini
    merhaba arkadaşlar konu dışı bölümüne konu açamadığım için buraya yazıyorum makine meslek yüksek okul mezunuyum yani önlisans mezun olduktan sonra yaklaşık 10 yıldan beri hiç bir cnc işinde çalışmadım ondan önce kısa süreli 2-3 ay yaz tatillerinde çalışmıştım onun dışında deneyimim yok farklı işlerde çalıştım hep artık cnc torna üzerine çalışmayı düşünüyorum yaşım 28 bu arada tavsiye görüş önerileriniz nelerdir işsizlikten bıktım artık

2. DestroHsYn

DestroHsYn
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    157
    Ratings:
    +300 / 21
    Benim tavsiyem ilk olarak tersanelere bakmanız olur eğer bi tersanede bu işi yaparsanız iyi bi gelir kazanır vede konum sahibi olabilirsiniz

• Beğendim Beğendim x 1
  3. kinyass

kinyass
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +59 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtwo mini
    hocam ankarada yaşadığım için tershane imkansız tavsiyeniz için teşekkürler yani uzun süredir yapmadım o yüzden hatırlamam lazım şuana kadar yaptığım işleri herkes yapıyor yaşlanınca yapılmayacak işler o yüzden cnc işine geri dönmeyi düşünüyorum bakalım nasipse

• Samimi Samimi x 2
  4. Ekremseyfi

Ekremseyfi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +25 / 1
    Çok güzel bi mesleğin var metal cnc mi yoksa ahşap cnc mi biz metal cncin takımlarını satıyoruz az buçuk anlıyorum ama kalıp işi bence bi sanattır bence peşinden git hocam maaşı filan şartları iyi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğendim Beğendim x 1
  5. toranaga

toranaga
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    549
    Ratings:
    +1,413 / 36
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sbody Macro+TROY1xV2-ION
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    02.08.2016
    İnşaat Mühendisiyim. Kamuda çalışıyorum. Bu günkü aklım olsa ya oto ustası ya da cnc operatörü olurdum. Hem severek yapar, hem de paraya para demezdim. Bahsettiğiniz işte kendinizi geliştirirseniz para düşüneceğiniz şeyler arasında sonlarda gelir. İyi bir cnc ustası deli paralar kazanır.Çalıştığım kurumun araçlarının bakım ve onarımında ara sıra torna işi parçalara gerek duyulur. Ufacık bir parçanın bile, tornada çekilmesine çok uçuk fiyatlar istendiğini bilirim. Hedefinizden sapmayın derim. Hiç olmadı ilk başta işi gücü yerinde iyi bir torna atölyesinde düşük maaşla çalışmaya razı gelerek işe başlayın. Hevesiniz varsa zaten kısa zamanda kendinizi geliştirirsiniz.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  6. erlmct

erlmct
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    60
    Ratings:
    +191 / 0
    08.09.2018
    bir insanın yaşayacağı en zor şey işsiz kalmak, çok iyi bilirim, Allah kolaylık versin hocam.

• Samimi Samimi x 1
  7. kinyass

kinyass
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +59 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtwo mini
    makine hocam metal cnc gel gelelim mesleği sevmediğim için zamanında yapmadım hep satış danışmanlığı yaptım şimdide istediğim işi bulamıyorum canım sıkıldı mesleğe dönsem mi ? kararsız kaldım dönsem bildiklerimi de unutdum dönmesem iş yok

8. kinyass

kinyass
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +59 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtwo mini
    ALLAH razı olsun çok sıkıntılı bir dönemdeyim kararsız kaldım bilmiyorum allah bir kapı açar elbet

• Samimi Samimi x 1
  9. erlmct

erlmct
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    60
    Ratings:
    +191 / 0
    08.09.2018
    amin inş. gönlünüzü ferah tutun Allah büyük

• Beğendim Beğendim x 1
  10. uralavci

uralavci
    Expand Collapse
    E-sigara Nöbetçi
    ESF Hakem Heyeti

Alınan Beğeniler:
    2,986
    Ratings:
    +6,064 / 78
    Kullandiginiz Cihaz:
    Picolata
    Geçenlerde
    Haluk TATAR diye bir abimiz var. Kendisinin eğitim dvdleri satılır. Onlardan bir tane edinerek Solidworks programını öğrenmelisin. Sonrasında Mastercam ya da Solidcam programını da yine internetten araştırarak bulabileceğin bir eğitim dvdsi ile öğrenebilirsin. Çalışmayı düşündüğün yer, eğer ki bu programlardan birini ya da ikisini kullanmıyorsa, mantığını çözdüğün için hali hazırda kullanılan programı kavraman zor olmayacaktır. Tüm programlar dik işlem CNC kullanacakmışsın gibi gösterilir genelde. Torna için ayrıca uğraşman gerekebilir. Sonrasında C eksen, 5 eksen gibi farklı makine tiplerini de repertuarına katabilirsen çok iyi olur. Bir kalıpçı atölyesinde rahatlıkla işe başlayabilirsin. Kalıpçılık, talaşlı imalatta zirvedir bunu unutma. Bir kalıpçının yapamayacağı hiçbir şey yoktur.
    İşin özü her ne kadar "Program öğren, iş tamam." gibi dursa da, aslında çok daha derinlerde 3 boyutlu düşünme becerisi arar. Bu beceriyi geliştirmek, ilerlemiş yaşlarda problemdir ancak imkansız değildir. Bu yönünü de hızla ve kesinlikle geliştirmelisin. Neticede programların tamamı, zihnindekini ekrana yansıtabileceğin araçlardır. Zihninde bir şey canlanmıyorsa, hepsini bilmenin bir faydası maalesef yok.
    Piyasada nitelikli eleman bulmak her geçen gün zorlaşıyor. Programları biliyor olman büyük avantaj sağlar. Küçük ölçekli herhangi bir işletmede iyi maaşa iş bulabilir, kendini rahatlıkla geliştirebilirsin. Tecrübe, bu sektörde her şeydir. Sahne sanatlarıyla uğraşanların toz yutması gibi, bu sektörde de o talaşın eline batıp kanatması şarttır. :)
    Umarım her şey istediğin gibi olur.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Galip Galip x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
  11. cs875

cs875
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,066
    Ratings:
    +3,235 / 10
    Cnc torna değince alan çok geniştir birçok çeşidi var dik torna , borwerk, yüzey işleme merkezi eksenler vs vs .. çizim işinde geliştirirseniz kendinizi çok daha kolay iş bulursunuz asıl iş çizip referansları doğru şekilde makinaya girmek

• Beğendim Beğendim x 1
  12. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,066
    Ratings:
    +2,896 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dvarw, Berserker Mini
    @uralavci,
    Olur da işten kovulursam bulurum seni, yol yemek sigorta ve sigara var di mi ? Şöyle bir iş bulamadık ki :

• Komik Komik x 2
  13. kinyass

kinyass
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +59 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtwo mini
    solidworks mastercam autocat gibi programları okulda öğrenik bunları bir kaç tekrarla çözerim onlar hiç sorun teşkil edebilecek boyutda değil haluk tatar hocanın kanalını biliyorum severek izliyorum plastik kalıpçılığı düşünmüyorum o maçalar felan çok hassasiyet gerektirdiği için ince işçiliğe giriyor 3 boyutlu düşünce yetisi konusuna gelirsek bir kaç seneye bir önemi kalmıyacağını düşünüyorum 3 boyutlu yazıcılar yapay zekalar bu işi elimizden alabilir dediğim gibi küçük firmalarda çalışdım

14. kinyass

kinyass
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +59 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtwo mini

15. SERVET 33

SERVET 33
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    508
    Ratings:
    +1,045 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    FeV4+Penodat+İon+Spica Pr
    18.04.2017
    Zannedersem @uralavci arkadaşımız ''3 boyutlu düşünce yetisi'' derken, işi bilen kişinin HAYAL GÜCÜnden bahsediyor, 3 byutlu yazıcının yaptığı işten değil. Sen hayal edemediğin şeyi yazıcıya nasıl aktaracaksın ki.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  16. uralavci

uralavci
    Expand Collapse
    E-sigara Nöbetçi
    ESF Hakem Heyeti

Alınan Beğeniler:
    2,986
    Ratings:
    +6,064 / 78
    Kullandiginiz Cihaz:
    Picolata
    Geçenlerde
    Valla hocam 5 yıldır aynı yerde çalışıyorum. Buraya girerken Solidworks'ü biliyorum diye girdim. 5 sene önceki halimi yanıma koysan "Bir naneden anlamıyor bu alın bunu buradan." der kapı dışarı ederim.
    Hangi butonun ne işe yaradığını öğrenmek basittir ama o butonla kaç farklı şeyi kaç dakikada yapabildiğin farkını ortaya koyar. :) Al eline kumpası ne görüyorsan aynısını çizmeye çalış. Piyasada hem program bilen, hem de eli anahtar tutan çok az insan var. Değerlendir bu boşluğu. :)

• Galip Galip x 1
  17. kinyass

kinyass
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +59 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtwo mini
    solidworksdada aynı durum geçerli onunda kısayolları var 1 saatde çizilen resmi 10 dakikada farklı yoldan farklı skeç ile yapanlar var tavsiyeleriniz için sağolun deneyeceğim lanet olsun esnaflığınada satış danışmanlığına da geri dönüyorum cnc operatörlüğüne

18. Ekremseyfi

Ekremseyfi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +25 / 1
    Ne iş yaparsan yap en iyisini yapmaya çalış başarı kendiliğinden gelir zaten

Mesleğini severek yaparsan çok güzel meslek ve üretim oldukça ölmeyecek bi meslek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Samimi Samimi x 1
  19. Salihcr

Salihcr
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +25 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Asmodus Minikin V2+Siren2
    mesleğe 13 yıl önce kalıpçılıkla başladım 10 sene kalıpçılık yaptım şuan özel makine parçaları, fikstür, seri imalat yapan bir firmada usta başıyım cnc dik işlemeye cam hazırlıyorum yeri geldiğinde operatörlük yapıyorum , uralavcı üstadın dediği gibi kalifiye eleman bulma sıkıntısı hat safhada . şuan ki piyasaya göre mesleğe,sanata,işe atılmanız önümüzdeki yıllarda sizi aranır bi usta yapar ki dediğiniz o üç boyutlu yazıcılar, otomasyon makineler vs hiçbir zaman bir insanın bir ustanın yerini tutamaz çünkü onlarda inisiyatif alma gibi bir durum yok . sözün özü bu sanat bitmez işi öğrendikten sonra da işsiz kalmazsın.

selametle..

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Galip Galip x 1
  20. kinyass

kinyass
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +59 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtwo mini
    hepinize teşekkür ederim ilginiz için bir sorum olacak solidworksun cam versiyonu çıkmış benm zamanımda mastercam vardı bunu kullanıyormusunuz öğrenmekte getirisi varmı onun için soruyorum @uralavci @Salihcr hocam

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.