Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

CLRD Yellow 35A 2800mAh 18650 Bench Test Sonuçları

'Elektronik Sigara Piller' forumunda r3novat!o tarafından 18 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. r3novat!o

r3novat!o
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    450
    Ratings:
    +597 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    REBEL Vape DNA75C
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.05.2014
    10A-35A devamlı akımda ve 35A pulsed (dalgalı) akımda test edilmiştir.

Yorumlar

• 10A'da 2300mAh'a ulaştı, 2800mAh olarak belirtilen bir pil için çok kötü bir performans. Bu pil için 2500mAh'lık kapasite değeri uygun buluyorum.
    • 15A'da maksimum ısı 74c dereceye ulaştı. Bu değer Sabit Boşaltım değerinde çalışan bir pilin averaj ısı değernden 4c derece daha düşük.
    • 20A'da maksimum sıcaklık 82c dereceye ulaştı. 20A Sabit Boşaltım değerinde çalışan bir pilin averaj ısısından 4c derece kadar yüksek fakat bazı LG piller ile aynı değerde.
    • 25A'da sıcaklık 98c dereceye ulaştı. 25A'da sabit boşaltım değeri belirlemek için çok yüksek sıcaklık.
    • 30A'da sıcaklık 100c derece güvenli limiti aşacağından test yapılmadı.
    • 35A rating nedeniyle 35A'da boşaltma işlemi yapıldı. Direkt voltaj 3.5v'a indi, kısa süredede değerler hızla aşağıya indi.
    • 20A'da yapılan ek 5 cycle'da, Sabit boşaltma değerinde çalışan bir pilde gözlemlendiği kadar hasar gözlemlendi.
    • Bu pil için Sabit boşaltma değeri olarak 20A belirliyorum. 15A'da ısı daha düşük olmakla beraber 20A'da bir LG pil sıcaklığında çalışıyor. Kesinlikle 35A bir pil değil
    • 35A'da (4sn açık/30sn kapalı olacak şekilde) dalgalı akım testinde ilk dalgada voltaj 3.35v'a düştü, sıcaklık 59c derece ulaştı ve takiben voltaj 2.5v'a indi.

Devamlı akım grafik:

Dalgalı Akım grafik

#1 r3novat!o, 18 Ekim 2015
    Son düzenleme: 18 Ekim 2015
    • Beğendim Beğendim x 3
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.