Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Bu Salt likitler neden bu kadar pahalı?

'Bir Bilene Sor' forumunda DumanDegilBuharLan tarafından 29 Kasım 2020 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. DumanDegilBuharLan

DumanDegilBuharLan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +6 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien 220w
    Yahu işin içinden cikamiyorum , 30ml si 120 falan sigaradan bile pahaliya gelecek neredeyse herkes bu fiyatlarami aliyor yokmu bunun oluru üstadlar beni aydinlatsin lutfen novo 2nin 3 kartusu 150 ye yakin zaten 2 tane 30ml salt 250 cok pahali deilmi abi ben acemiyim diyemi bulamiyorum siz nerden ne kadara tedarik ediyosunuz merak ediyorum

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  2. ck34

ck34
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    773
    Ratings:
    +1,889 / 6
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    02.01.2013
    Likitleri kendiniz yaparak, cihazinizi da sarilabilir rba coil i olan bir cihazla yenileyerek maliyetinizi dusurebilirsiniz.
    Ornegin salt 50mg likit 30ml olarak size 50-60 TL civarinda mal olacaktir. Rba sarma maliyeti ise hesaplamasi zor ama aylik 15-20 ye mal olur gibi. Yani basit toplam 2 sise salt + coil (kartus) toplam aylik 140 Lira gibi bir maliyet cikaracaktir.

3. egeyusufbayram

egeyusufbayram
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,042
    Ratings:
    +3,829 / 17
    06.03.2017
    Selamlar
    60 ml 12mg likit 125 TL ise 30ml 35mg yada 50mg likitin fiyatı aynı olması normal sanırım. İki katından fazla nikotin oranı. Ve likitin içindeki en pahalı hammadde nikotin.

4. Düz Adam

Düz Adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    827
    Ratings:
    +2,468 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger pm80 puxos
    El mahkum olduğundan pahalı. Yasak olduğundan pahalı. Detayına girmek siyasi ban sebebi olduğu için diyeceklerim bu kadar.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  5. DumanDegilBuharLan

DumanDegilBuharLan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +6 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien 220w
    Hocam Saltnbase evyap olarak normal likit gibimi yapiliyor yani saltnbase ve aroma alip oraninda karistiripmi yapiliyor normal likit yapmaktan bi farki varmi

6. c4gr1

c4gr1
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +22 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Uwell caliburn
    Ustam bende yeni basladim sayılir. Cihazim uwell caliburn. Ilk basta bende salt likit ile başlamıştım ama işin icine girince salt likitin mantıksızlık olduğuna karar verdim. Kendi likitini kendin yapip daha az zararli olacak sekilde normal likit tüketmeni tavsiye ederim hemde maliyeti minimuma indirmiş olursun.
    Ilk basta ilke kimya yada bu iste isim yapmış güvenilir sitelerden nbase ve damak tadina göre aroma seçip kendi likitini yapmak senin için en mantiklisi bence.
    Örnek verecek olursan ben ilk basta 50/50 18mg nikotinli nbase alip kafama göre çeşitli aromalarla demledim. Inan bana salt likiti aratmadi doyuruculuğu. Gun geçtikçe nikotin seviyesini düşürmek hepimiz için daha sağlıklı takibide, bende sırasıyla 15 ve 12 mg ya kadar düştüm. Şuan benim icin 12 mg gayet yeterli oluyor. Damak tadina uygun aromayida bulduktan sonra deyme keyfine :)
    Cihazina gelirsek ben denemedim o cihazi ama tavsiye istersen eğer uwel caliburn yada koko almani tavsiye ederim 1.2ohm koko kartuşu ile mukemmel aroma yakaliyorsun kenardaki deliklere ufak birer bantla atesli sigara sıkılığınada yaklasip tatmin hat safhada oluyor.
    Yedek kartuslari 4lü olarak 120 ile 150 tl aradinda değişiyor. Sarım yapmasıda kolay forum tedarikcilerinden rbl kit alip kendin sarabilirsin youtubede videolari var elin alışınca cok basit oluyor. Ama sarmana gerek yok ilk başlarda çünkü bir kartuş ortalama 20-25 gün gidiyor. Buda 2bucuk 3 ayda bir 1 paket yedek kartus alman demek olur maliyetsiz sıkıntısız ateşli sigarayı bırakmanın en guzel ve lezzetli yoludur benim gözümde.
    Elimden geldiğince bildiklerimi aktarmaya çalıştım umarım sorularina cevao verebilmişimdir :)

• Beğendim Beğendim x 1
  7. efendy06

efendy06
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    701
    Ratings:
    +2,366 / 24
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Solo & Nautilus 2s
    13.08.2019
    • Komik Komik x 4
  8. ck34

ck34
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    773
    Ratings:
    +1,889 / 6
    02.01.2013
    Hicbir farki yok. Daha once freebase yaptiysaniz ayni yontemle saltnbase ile demleme yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus nikotin orani , bazi tedarikcilerimizde nikotin tuzu miktari verilir yaninda parantez icin nikotin orani verilir. Yapacaginiz zaman alisveris oncesi yardimci olmaya calisirim.

9. yLmZz

yLmZz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    352
    Ratings:
    +949 / 40
    çünkü ithal ve dolar 2lira değil
    e bir piyasası da oluştu, 2013te sıfır 30-40a alınan araç 100.000altında yok, olan da pert ağır hasarlı felan yani piyasa fiyatı diye birşey var bunun da etkisi var diye düşünüyorum
    piyasa fiyatı olması normal 80e aldığını 120ye satacak zira yakalandı mı ciddi paralar kaybedecek en azından başa baş noktasında olması gerekiyor, yasak olmasa makul bi vergisi olsa daha ucuza içerdik belki bilemedim
    salt içsem günde 2ml içerim 9-12-15-18mg freebase yani normal nikotinli içsem de 4-5ml içiyorum evyap içmek salt içmekten hele hele cdd fe gibi aromalarla içiyorsan çook ucuz aylık 100lira masrafım olur olmaz
    kısaca ucuzluğun yolu evyaptır
    ben salt da içerim, premium da alırım şuan ateşli içsem günde 2paketten aylık 1080lira yapar
    2kartuş alsam hadi smok alsam 100lira, 2salt alıp içsem 240lira hadi pahalısını alayım 360lira
    en iyi 740lira en kötü 620lira kardayım yine

• Galip Galip x 1
  10. RamBo007

RamBo007
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    812
    Ratings:
    +2,371 / 75
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico+phenomenon lite+ka-6
    20.06.2015
    aslında pahalı değil, biz fakiriz.

• Katılıyorum Katılıyorum x 6
    • Galip Galip x 2
    • Komik Komik x 1
  11. efecan09

efecan09
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 1
    İlke kimyadan 100 ml Salt alıyorum Nirvana tipi 36 mg günde 3 ml tüketim çok mu sizce

12. DumanDegilBuharLan

DumanDegilBuharLan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +6 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien 220w
    Anladim hocam ben vampire aromalarini kullaniyodum free de yine ayni aromalari saltnbasede kullaniyoruz dimi yoksa farkli bi aromasi falan varmi

13. aLbioN

aLbioN
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    545
    Ratings:
    +855 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Voopoo Argus Air
    14.12.2016
    Aroma aynı aroma hocam. hiç farkı yok. devam.

• Beğendim Beğendim x 1
  14. DumanDegilBuharLan

DumanDegilBuharLan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +6 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien 220w
    Bi sorum daha var smok novo2 ye vg pg kac olmali

15. ck34

ck34
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    773
    Ratings:
    +1,889 / 6
    02.01.2013
    Yok hayir aromadan bagimsiz ayni likiti salt ya da free base ile demleyerek yapmanizda fark yok. Hatta salt in yuksek nikotinde aroma tadina zarar vermeme avantaji var, ornegin freenbase i yuksek nikotinli demlediginizde tad bozulur salt ile oyle olmuyor.
    Hali hazirda salt likit tukettiginiz icin yuksek nikotini nasil tuketeceginizi biliyorsunuz o sebeple alakasiz bir uyari yapmayacagim.
    Yine de 50mg salt kullanirsaniz gunde 2ml i gecmemeye calisin nikotin bagimliliginiz artmasin.

#15 ck34, 29 Kasım 2020
    Son düzenleme: 29 Kasım 2020
  16. ck34

ck34
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    773
    Ratings:
    +1,889 / 6
    02.01.2013
    Bunu yeni gordum likit vg/pg 50/50 de kalmaya calisin , 60/40 da olur ama DC kartus kullaniyorsaniz erken yanik tadi alma ihtimaliniz olur.

17. hammersmith

hammersmith
    Expand Collapse
    + - × ÷
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,820
    Ratings:
    +7,531 / 16
    Tamam salt daha pahalı, nikotin seviyesi daha fazla ve daha çabuk doyum olması bekleniyor. Peki gerçekten 35mg Nikotin likit kullananlar mesela 12mg freebase likide oranla neredeyse yarı yarıya tüketiyorlar mı? Bundan çok emin olamıyorum, sırf daha prtaik diye pod kullananların sayısı hiç az değildir gibi geliyor bana.

18. ck34

ck34
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    773
    Ratings:
    +1,889 / 6
    02.01.2013
    Gercekten gunde 1.5 ml yetiyor 50lik bir salt ile. 75mg nikotin aliyoruz hic de az degil ama sonucta 12mg freebase icip 6ml tuketsem ki oyle oluyor yaklasik ayni miktar nikotin ve 4 kati aroma alacagim bunyeye , bana su an salt daha mantikli geliyor ama kendi kullanimima gore kimseyi hatali yonlendirmek istemem.

19. hammersmith

hammersmith
    Expand Collapse
    + - × ÷
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,820
    Ratings:
    +7,531 / 16
    Ben kullanmıyorum ama babama başlattığımda ilk başta modaya uyup salt likit kullandı 35mg pod cihazında. Bir süre sonra çok tükettiğini fark ettim ve freebase 9mg'a döndürdüm. Tüketimi hiç değişmedi, dolayısıyla böyle bir tehlike var sanki kullanıcı açısından tabi fazla nikotin almak bir "tehlike" olarak görülüyorsa herkes tarafından.

20. aLbioN

aLbioN
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    545
    Ratings:
    +855 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Voopoo Argus Air
    14.12.2016
    Hocam ben 12mg freebase tüketen biriyim. Günde ortalama 3ml gitmiyor sanırım. 0.8ohm MTL. Gidip salt alırsam 35mglık benim 1ml falan tüketmem lazım normal şartlarda. Haksız mıyım? Ama sanmıyorum ki 1ml de durayım :D

• Faydalı Faydalı x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.