Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Boğazımda Bir Şey Takılmış Hissi

'Bir Bilene Sor' forumunda ranegade95 tarafından 15 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. ranegade95

ranegade95
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    38
    Ratings:
    +54 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Şuan yok
    Merhabalar, kullandığım likit 80/20 9mg bir likit dl de 6 mg içiyordum mtl de denemek amaçlı düşük alayım diye 9 ile başladım fakat ilk iki gün hiçbir şey yoktu gece pamuk değiştirdim 3. Günü sabah içmeye başladığımdan itibaren bir kaç fırt sonrası boğazımda gıcık oluyor ( sol tarafında bir şey takılıyor gibi ) ama harhangi bir YANMA, TAHRİŞ, BOĞAZDA ACILIK yok. Onun için yapmış olmasamda iki gündür 15 defa falan pamuklama yaptım aroma yakalamak için ama her seferinde aynı şey oluyor. İlk defa başıma geldi sebebi nedendir. Likitten mi kaynaklı nikotinden mi ( ilk içtiğim gün 2 saat falan ağır geldi şimdi hatta vurum az bile geliyor) ağırda gelmiyor neyden kaynaklanıyor anlamadım.

Sorma sebebim likit alıcağım tekrar 12 mg a geçmek istiyorum nikotinden kaynaklı ise yükseltmicem boğaz vurumu tatminlik için kendime zarar vermek istemem tabi ki ( ilk defa böyle oluyor)

2. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,764
    Ratings:
    +5,629 / 32
    Teknik olarak boğaz vurumu dediğimiz şey boğazın tahriş olmasıdır aslına bakarsanız ve evet sırf ateşli sigaraya daha yakın bir şey olsun diye bunu özellikle arıyor çoğumuz.

MTL içime yeterince adapte olamamışken biraz fazla kaçırmak bu tahriş kaynaklı sorunları başlatabilir. Bu bir seçenek.

Gereğinden fazla susuz kalmış olabilirsiniz. MTL içimde de su içmek hayli önemlidir. Hatta miktar az olsa da boğaz bölümü yüksek oranda nikotine maruz kaldığından suyu ihmal edersem bende de tarif ettiğiniz bu hissiyat oluşur. Boğazımı mümkün mertebe ıslak tutacak şekilde az ama sık şekilde su içerek bunu aşarım kısa sürede.

Bir bunları deneyin. Kendinizi de biraz tanıyacaksınız tabi bu sayede. Ona göre sorunu saptamanız mümkün olacaktır.

Ayrıca, esigarada yükselen nikotin oranına adapte olmak çok kolayken düşen nikotin oranına adapte olmak zordur. 9 değil 19 mg nikotinli likit bile tüketiyor olsanız sabah saatlerindeki doyumu akşam saatlerinde bulmanız pek mümkün olmaz. O yüzden kesiyorsa nikotin oranınızı koruyun derim.

• Faydalı Faydalı x 3
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Galip Galip x 1
  3. murat54

murat54
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    65
    Ratings:
    +170 / 4
    öncelikle KBB uzmanına görünmenizi muhakkak tavsiye ederim. maalesef hepimizde alışkanlık oldu google dan kendi kendimize teşhis koymak. önce sağlık.
    sevgiler.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  4. #ff0000

#ff0000
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    919
    Ratings:
    +1,834 / 17
    @ranegade95 Bir ihtimal diye not düşeyim, kalitesiz ve/veya sahte pamuk kullanımının da benzer etkiyi gösterme şansı olabilir. Bu tür pamukların kullanımında, özellikle ‘likitlemeden sonraki 2-3ml’ aşamasında, yaşadığınız durumun daha da belirgin olma ihtimali de olabilir.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.