Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Geekvape Blitzen Rta Atomizer

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda CaFFeine tarafından 20 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

Blitzen Rta Atomizer 4.8 5 5votes
4.8/5, 5 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (5)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. tezene

tezene
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    250
    Ratings:
    +365 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Var bi tomar...
    Kanthal a1 26 ga paralel sarım

2. hoxanxus

hoxanxus
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    135
    Ratings:
    +294 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    livepor 160 & blitzen
    Merhaba,

bendeki o-ring kırıldı, bubble olan. Nereden temin edebilirim acaba? Var mıdır başına gelen? :)

3. maca_as

maca_as
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +35 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok 220w
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    19.07.2017
    Benim de bir sorum olacak, yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim. Dün satın aldığım blitzeni akşam sardığımda ilk çekimden itibaren bariz bir plastik yanığı kokusu geldi, ne kadar yıkasam, ne kadar tel, pamuk, likit değiştirsem aynı tad devam ediyor. 6 defa sıfırladım, temizledim, tüm oringleri değiştirdim yine aynı. Farklı tel, farklı pamuk, farklı likit hepsini denedim. İşin komik tarafı aynı atoya sahip iş arkadaşım var, onun tüm sarım işlemlerini ben yapıyorum ve o atoda sorun olmuyor. Buhar, tad her seferinde on numara. Sizce benim bu plastik yanığı sorunum neden olabilir? Ya da kullandıkça koku azalır, tad düzelir mi dersiniz?

4. Birant

Birant
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Voopoo Drag- Spica Pro
    Doğru bir şekilde aromayı alana kadar beni bi hayli uğraştıran bir ato ama sonunda doğru sarım şeklini buldum.

3mm nin altında sarılmış telleri pek tavsiye etmiyorum ve mümkün olduğunca clapton kullanmaya çalışın.(Çin claptonları hariç)
    Hava kanalları decke göre biraz üstte kaldığı için bacakları mümkünse biraz uzun bırakın.
    Sert ve yoğun bir aroma istiyorsanız telleri deckin dışına doğru yani hava kanallarına doğru yaklaştırın
    Daha soft bir aroma istiyorsanız tam tersi içeri doğru ittirin.
    Besleme problemi yaşayan arkadaşlar ise, pamuğu tiftikledikten sonra uçları yan lardan çarpraz bir şekilde kesip uçları biraz sivrileştirip(biraz ama çok değil) öyle geçirin. Diğer türlü tıkadığı için düzgün bir beseleme yapamıyor hatta bazen akıtabilir bile.

5. Hamza aksoy

Hamza aksoy
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger x
    Selamın aleykum hocalar bende atoyu yeni aldım bazı arkadaşlar 0.2 ohm da 70 wat kullanırken hiç birşey olmuyor diyor ben 0.18 ohm da 40 watti geçemiyorum tel denmi bi yardımcı olun size zahmet hangi teli kullanayim soğumak uzereyim su an teli veren abi almanyadan geldi iyi tel diyor not acemiyim daha

6. maca_as

maca_as
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +35 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok 220w
    19.07.2017
    Merhabalar arkadaşlar, Şu anda kendi sorunumu çözdüm gibi duruyor. bir arkadaş tavsiyesi üzerine oringler dahil atomizeri komple sökerek saf alkole yatırdım, 1 saatlik beklemeden sonra plastik fırça yardımı ile komple temiziliğini yaparak uzun uzun duruladım ve 30dk suda beklettim. Su altında tekrar fırçalama, kurulama yaptım. yeniden birleştirdim ve şu anda plastik tadı eser miktarda kaldı (o da benim tad almamdan kaynaklanıyor olabilir). sanırım plastik kokusu sorununu bu şekilde aşmış durumdayım. Çok öenmli bir uyarı yapmam gerekirse; Özellikle dikkat edilmesi gereken konu alkol üzerine çalışıyorsanız kesinlikle ve kesinlikle sağlam şekilde durulamak gerekli. alkol solumak için çok tehlikeli bir bileşen, körlüğe kadar yolu var (kaçak içki haberlerini biliyorsunuz) sağlığınızı riske atmayın.

• Faydalı Faydalı x 1
  7. lion

lion
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    48
    Ratings:
    +88 / 2
    sadece etil alkolde bekletseniz durulamasanız bile olurdu etil alkol bütün kokuyu alır gider öldüren metil alkol çok tehlikelidir etil alkol kullanıyorsanız durulama yapmayın su mikrop taşır tankınıza alkol banyosundan sonra beş dakika bekleyin hepsi buharlaşır gider.

metil alkol asla kullanmayın...

8. sinanyalcn

sinanyalcn
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    30
    Ratings:
    +75 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico+kayfun prime
    Blitzene 24 ga single coil için sarım önerisi verebilirmisiniz arkadaşlar

9. mrgoxel

mrgoxel
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    revenger
    10.08.2017
    Single coil benim deneme fırsatım olmadı ama önceki sayfalarda deneyenler olmuştu ama 24ga single hiç görmedim

Nacizane önerimdir
    -24GA teli, 3.5mm klavuzda, 5 tur, paralel sarım(yan yana iki tel), single coil=>0.27ohm

#409 mrgoxel, 25 Temmuz 2018
    Son düzenleme: 25 Temmuz 2018
  10. osman07

osman07
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +4 / 1
    mantacı arkadaşlar varsa mantayla blitzen arasındaki aroma performansı hakkında ne gibi farklılıklar var bilgi verebilecek arkadaşlar var mıdır

11. mrgoxel

mrgoxel
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    revenger
    10.08.2017
    Uzun süre olmamakla birlikte mantayı deneme fırsatım oldu.
    Öncelikle söyleyim akıtma problemi var mantada klasik olarak ama bazıları deckin altında bulunan oringin değiştirilince çözüldüğünü iddia ediyor.
    Aroma konusunda birbirine çok yakınlar yani hangisinin bir tık iyi olduğu görecelidir. Ama şöyle bir durum var ki çok önemli. Manta da hava alttan geldiği için aromada coil yer şekil değişikliği ile çok etkilenmiyor ama blitzende coili hava deliklerine yakın ve az yüksekte yapılarak aromayı artırma uzak ve aşağıda yapılarak aromayı azaltma gibi seçenekler var.
    Birde blitzende akıtmaya çok zor diyorlar ama ben ilk aldığımda akıtmayı başardım pamuklama hatamdan dolayı :D

Ben çok araştırdım ilk rta'm olacağından dolayı ve blitzeni seçtim. iki cihazda çok iyidir. konularını sonuna kadar okuyup size uygunluğunu seçebilirsiniz ben gibi ;)

12. osman07

osman07
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +4 / 1
    hocam ben bi kaç çeşit atomizer denedim ama yaklaşık 3 4 aydır manta kullanıyorum akıtma sorununu çözdüm ama mantanın aroması ve çekimi çok hoşuma gitti diceksin ki çok memnun olduğun atodan neden vazgeçiyosun orasını bende bilmiyorum her gün kuru fasülye yemekten sıkıldım herhalde insan değişiklik arıyo zeus dual blitzen gibi atoları kafaya taktım onun için mantayı severek kullanıp bu atoyu alan arkadaşların fikrini merak ettiğim için yazdım

• Samimi Samimi x 1
  13. mrgoxel

mrgoxel
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    revenger
    10.08.2017
    Hocam arkadaşım ikisini birlikte uzun süre kullandı. İkisinide severek kullandı Şimdi ne mi yapıyor? İkisini de satıp Aromamizer Plus aldı :)
    Zevkler ve renkler işte :D

14. deathskin

deathskin
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    178
    Ratings:
    +316 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    tesla nano
    Beyler merhaba , urun yeni geldi elime kurulum yapiyordum , 510 pinin oldugu deck dönüyor kendi içinde , coilleri oturttum ayarini yaptim , telleri isitmak icin ateşledim no atomizer uyarisi aldim , 3 farklı modumda denedim ayni hatayi verdi.

510 pini gevsemistir diye sıkmayı demedim oda çözmedi olayı , telleri tutan göbek dönüyor içinde , dedim acaba aromamizer gibi cikiyoda ondan mi dönüyo ama zorladim cikmadi.

Var mi boyle bi sorun yasayan aranizda acaba

15. Fcskaan

Fcskaan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +16 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Joyetech egrip2
    Deck dönüyor onda sorun yok. Hocam büyük ihtimal coil bacaklarını yanlıs baglıyosun ikisinide + ikisinide - yapıyodursun

• Samimi Samimi x 1
  16. deepveed

deepveed
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    95
    Ratings:
    +267 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    peerless rdta, berserker
    28.03.2018
    Ha ha ! ben de akıtmıştım hem de ne akıtma. Üstten döküp likitin yandan akıp gidişini seyretmiştim neden olduğunu anlayana kadar. :ROFLMAO.:
    Telleri tabana çok yakın kes, pamuğu az gevşek yap bak nasıl çeşme gibi akıyor.

• Samimi Samimi x 1
  17. Fcskaan

Fcskaan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +16 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Joyetech egrip2
    Rica ederim Estafurullah hocam ne sayması yapmayın:) blitzen alanlar bunu yasıyor sanırım , daha 2 gün önce kardesimde aynı seyi yapmıs mod bozuldu heralde diye dolanıyordu

18. crushhh

crushhh
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ratings:
    +11 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso revenger
    Valla blitzen guzel bir atomizer. Ozellikle zincir cekimde besleme sorunu yasatmayan, akitma sizdirma sorunu bulunmayan sokup takmasi temizlemesi gayet kolay bir atomizer yapmislar. Ben aroma ve buhar performansini begeniyorum. Tank kucuk olmasina ragmen bayada idare ediyor. Yanliz kafama takilan bir durum var. Suana kadarda sorun teskil etmedi ama atomizeri birlestirip moda taktigimizda hava kanalini kisip acarken hafif bir oynama bosluk var atomizerde. Moda sokup takarkende sorun yaratmiyor ama insan hali ile merak ediyor :) hani bir yerde gevseme falanmi soz konusu diyede baktim ama bir sikinti bulamadim. Var mi bir fikri olan?

• Samimi Samimi x 1
  19. mrgoxel

mrgoxel
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    revenger
    10.08.2017
    ben telleri yakın kesmedim ama nasıl yapılması gerektiğini bildiğim halde ne mantıksa pamuk likiti iyi çeksin diye az pamuklama yaptım ve pamuğu çok kısa tutmuştum süper akıttı :D fantazi yaptım ben ama akıtmıyor diyenler denesin valla akıtıyor:p

hocam o boşluk herkeste aynı. ben tüm sayfaları ve yorumları iki kez okudum :ThumbsUp.:

• Beğendim Beğendim x 1
  20. Iceberg06

Iceberg06
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    710
    Ratings:
    +1,492 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    MxClass,VT75Nano,Flux
    27.12.2017
    3 gün oldu alalı ve harika bir atomizer oldugunu kullanan herkes biliyor sanırım:) aroması boğaz, vurumu, akıtmama durumu, kutu iceriginin zenginliği.. Tek kelimeyle muhteşem. Düz ve twisted tellerden tat alamadım ama @Aspirin_ den aldığım hazır sarım TEMCo fused clapton 3mm 5 tur 2×26+32 tellerle dual sarım 0.19 ohm la harika bir icim yakaladim. Hic bir ohm oynamasi ya da fokurdama sorunu yok. Merlinde cok basima gelen besleme sorununu hic yasamadim blitzende ve hava kanallarinin yeri sayesinde hic asiri isinma yasamadim. 5Ml tuoe geciste eklenen baca parcasi icimi daralttigi icin kesinlikle aromaya olumlu etkisi oldu. 510 driptiple birlikte tum bunlar mubtesem bir icim sagladi (hava deliklerini yaridan bir delik mesafesi fazla acik kullaniyorum) almayi dusenenler daha fazla dusunmeden alsin derim.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.