Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Ben Yaptım Sen de Yap!!!!

'Elektronik Sigara Nedir? Nasıl Kullanılır?' forumunda Notta tarafından 21 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

Ben Yaptım Sen de Yap!!!! 4.3 5 4votes
4.3/5, 4 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (4)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Jeesoon

Jeesoon
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    130
    Ratings:
    +244 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    D.s.2k16-İda-Berserker
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    22.10.2018
    Ben yıllardan beri e-cig ve ateşli arasında mekik dokuyordum iradem zayıf başaramıyordum(üye olduğum tarihi kaldırabilirsem kaldırıcam bazen beni çok utandırıyor:) ) sonunda gerçekten ateşliyi bıraktırabilecek taktiği buldum bu şekilde uygulayan elbet vardır ama bilmeyenler için aynı e-cigde bahsedilen nikotin oranını düşür taktiği bunu ateşli ile uyguluyoruz.Taktiği kısaca önceki kısımlarda açıkladım bunu açmam gerekirse ilk önce hergün kullandığı ateşli markasına baksın kaç mg onu kesiyor yavaş yavaş başka markalara geçip düşürsün mesela ben m...tti marka ateşli kullanıyordum 10 mg nikotini vardı sonra nikotini çok az düşüğü olan bir markaya geçtim onuda söyliyim c...l d..p bl.e onunki ise 7 mg dı siz isterseniz daha başka markaya geçip dahada düşürebilirsiniz neyse ben 7 mg ateşli serüveninden (eziyet)sonra direk 12 mg la e-cige tekrar başladım güzel bir mtl hazır ato ve kalteli tütün likitiyle busefer gerçekten vücudun tekrar ateşliyi istemediğini hissediyorum o başa vurma olayını yaşamıyorum bırakamadığım zamanlardaki.E-cige geçişte zorlanan arkadaşlara umarım yardımı olur birde inşallah benim gibi zorlanıpta başarabilenlere müziğin çok etkisi var başarmanın verdiği hazla müzikten bence daha çok haz alıyorsunuz herzaman dinlediğiniz sevdiğiniz müziklerin ruhunuza daha çok işlediğinizi görebilirsiniz benim deneyimim bu yöndeydi.Uzun oldu kusuruma bakmayın keyifli buharlar:)

• Faydalı Faydalı x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Komik Komik x 1
  2. adigethamade

adigethamade
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    96
    Ratings:
    +306 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes Dani Box Mini
    12.10.2016
    Şahsi tecrübe: Ateşliyi bırakıp ecig e başlarken, ecig de kalamamaya sebep olan en önemli etken bence nikotin oranı. Düşük nikotinli likitle başlayıp beni kesmiyor diye tekrar ateşliye geçen arkadaşlarım oldu(ben dahilim bu gruba) Ateşliyi bırakıyorsan ve mtl içeceksen 9 mg altında nikotinle başlama, içtiğin ateşli 0,1 mg olsa bile. Sert gelirse düşürürsün, yumuşak gelip ateşliye dönmekten iyidir.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. L E Y L E K

L E Y L E K
    Expand Collapse
    Buhar Tiryakisi

Alınan Beğeniler:
    277
    Ratings:
    +637 / 16
    Kullandiginiz Cihaz:
    BERSERKER MİNİ
    30.03.2018
    Sigaradan esigaraya geçişte boğaz vurumu bence en önemli etken.
    12 mg bile kullanılsa vurum olmadığı için boş geliyor insana.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  4. Atoli

Atoli
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +149 / 2
    Hangi likitler hocam onu da alalım :)

5. Jeesoon

Jeesoon
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    130
    Ratings:
    +244 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    D.s.2k16-İda-Berserker
    22.10.2018
    Üstad ben Halo Tribeca 12 mg ile başardım ve şunu söyliyim sigaranın rahatlıkla içildiği bir yerde çalışıyorum nedense hiç cezbetmiyor artık sigara kokusu etkilemiyor kısacası.Allahım bu illetten kurtulmak isteyen herkeze nasib etsin.

#125 Jeesoon, 26 Ekim 2018
    Son düzenleme: 26 Ekim 2018
    • Samimi Samimi x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
  6. calculous

calculous
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +33 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aspire Breeze 2
    15.09.2018
    Salt likitle basladim esigaraya 2 ay once, daha oncesinde gunde 1.5 paket atesli icerdim. Salt likit ve pod cihazlar tavsiyemdir. 2 ayda 5 sigara ictim o da keyif amacli ama odun icmisim gibi hissettim.

7. Ckubilay

Ckubilay
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    72
    Ratings:
    +135 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    ML class + Vapor Giant M5
    Ne yaparsan yap özenle yap, teli sararken baştan sağma, pamuklama yaparken özensiz davranma, elindeki cihaza iyi davran o da sana iyi hizmet etsin :) Önce oku, sonra uygula, bir bilene sor, o da mı olmadı deneme-yanılma :) Ammaaa en önemlisi birisi senden bilgi istediğinde egonu bir kenara bırak ve tüm bildiklerini ona anlat ki o da yanılmasın zaman kaybetmesin tekrar ateşliye dönmesin !!

• Beğendim Beğendim x 6
    • Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Galip Galip x 3
    • Samimi Samimi x 1
  8. bybirol

bybirol
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,157
    Ratings:
    +2,526 / 50
    17.10.2014
    Ben yaptım siz de yapın...:):):)

cdd.jpg

• Beğendim Beğendim x 7
    • Galip Galip x 1
  9. hpolat10

hpolat10
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    30
    Ratings:
    +36 / 1
    evinde 1 paket lateks eldiven bulundur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. matrock501

matrock501
    Expand Collapse
    .

Alınan Beğeniler:
    202
    Ratings:
    +340 / 1
    Boğaz enfeksiyonları ilk zamanlarda çok oluyor o yüzden kekiği,adaçayını eksik etme günde birer bardak tüket.. :)

• Beğendim Beğendim x 1
  11. Weldemort

Weldemort
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    35
    Ratings:
    +85 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico penodat
    01.12.2018
    Eğer e-cig sigarayı bırakmanıza yardımcı olmadıysa hemen pes etmeyin. Ben de iki yıldır elimde 220 wattlık cihaz varken sigarayı bırakamadım. Profil fotoğrafımda sağdaki kalem cihazı yeni aldım, mtlye geçtim ve bir aydır sigara içmiyorum en uzun bırakışım oldu ve sanırım bu sefer bıraktım. Eskiden canım sigara isterdi, eğer irade gösterir de e sigara içersem bu isteğim geçerdi. Çoğu zaman normal sigara içerdim. Mtl ye geçtim ve artık canım sigara istememeye başladı.

DL de kullanıyorum artık arada sırf keyfine. Bu zamana kadar kullandığım e sigaranın bana yetmeme sebebi saçma sapan yerlerden nbase alıp likit alıp içmeye çalışmammış. Forum tedarikçilerini denemeden pes etmeyin ben olayı forum tedarikçilerinde çözdüm. Reklam yapmak değil niyetim ama brand no 35 den çok memnun kaldım. Şikayet belirtebiliyoruz ama memnuniyet de belirtebiliyor muyuz bilmiyorum. Mtl likitleri beni fazlaca doyurdu, 3mg aldığım likit de bana dışarıdan 3 lira daha ucuza aldığım likitten çok daha fazla doyum sağladı.

• Samimi Samimi x 3
  12. Ahri

Ahri
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +34 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy 1x, Smok Infinix
    13.11.2014
    Söylediklerinize harfiyen katılıyorum. DL ile sigara bırakmak çok zor. MTL den şaşmamak lazım başlangıç için. Sonrasında keyif için içilir orası ayrı. Pod cihazlar yada stick cihazlar çok iyi. Nautilus mini, evod, evod 2, emow çok iyi. Ohm değeri bana göre 1.5 - 1.8 arası olmalı. Yüksek nikotin değeri (18 mg, podlar da 50 veya 36) değeri tercih edilmeli. Brand No 35 bende denedim Ancholy isimli likiti çok başarılı buldum. The One isimli likitte başarılı ancak uzun çekimlerde 2 sn ve üzeri yanık tadı geliyor bana.

Evyap için önerim ise aroma miktarını minimum da tutmaya çalışın. Sebebi ise tat körlüğü yaşamamanız. Saf nbase herkes kullanamaz belki ama aromayı de minimum da tutmaya özen gösterin. Evod tarzı cihazlar için 60 vg 40 pg en iyi tercih. Hem boğaz vurumu artar, hem coil ömrü uzar. Yine elektronik sigaraya geçişin ilk etaplarında tütün aromalı likitleri kullanmak en iyi tercih olur.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. celalibo

celalibo
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    102
    Ratings:
    +189 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    evic vtc mini + troy 1x
    05.02.2016
    edit: yayınlaya bastıktan sonra farkettim baya uzun yazmışım. kusura bakmayın artık :) sadece yazmak istedim

zamanında ben de iki pakete yakın içen biriydim. esigaraya başlamadan önce nerdeyse 4 ay bu forumu hatim etmiştim. çok iyi hatırlıyorum o günleri. etrafta doru düzgün kullanan da olmadığından her kelime çok uçuk geliyordu bana. yok mod yok atomizer yok coil yok mtl yok dl yok kendin sar öbürü der sarmakla uraşılmaz, o tel bu tel şu tel, falan pamuk iyi değilmiş, silika daha iyiymiş (ben başladığım zamanlar silikala kullananlar da baya vardı), mesh daha iyi ... 2-3 ay boyunca kafam o kadar allak bullak olmuştu ki anlatamam.şuanki başlıyacak kişiler benim o zamanki durumuma göre 3-0 önce girişiyor bu işe. değerini bilin yani :D ama unutma. bence bu esigaradaki devamlılığın en büyük faktörü doğru likit seçimi.
    gözü karartıp almaya karar verdim artık. yeni başlıyacağım ne alayım diye ona sor buna sor. biri dedi yeni başlıcan ego one al biraz tecrübe et sonra mod alırsın. öbürü dedi starter kit al diğeri dedi sigara içimi yapıcaksan kit alma mod ato al. en mantıklısı bu son söylenen olmuştu benim için. ego alıcaksın bi süre sonra yetmicek starter kit alıcaksın ato senin işini görmicek denmişti. ben de elli kere alet değiştiren biri olmadığım için böyle yapmaya karar verdim. hatta sorduğum kişiler başlangıç için gerek yok acemisin pes edip bırakırsın deseler de kararımı bu yönde verdim. o zamanlar evic vtc mini mod biraz modaydı. kangertech ile onun arasında kalmıştım. nasıl karar verdiysem vtc ye karar verdim. (yi ki de bunda karar kılmışım. 3 yılı geçti 4 yıl olcak nerdeyse,yanları soyuldu moyuldu ama hâlâ taş gibi cihaz.) mod da karar kıldık sonra en büyük dertlerden biri atomizer kaldı. diyorum ulen hepsi aynı değil mi? yok o marka yok bu marka. herkes forumda troyu övüyordu o zamanlar. yok aromayı şöyle güzel veriyor yok hava deliği çok iyi ayarlanıyor. hem sigara hem ciğer çekimi yapılabiliyor vb. şeyler deniliyordu. ilk zamanlarıydı o atomizerin. ama kime sorsam aa yok başlangıç seviye için ideal değil. sarmakla uraşıcaksın. bilmeyen için iyi olmaz yapamazsın. önce hazır coilli al sonra troy alırsın dendi. tam hevesim kırılacakken oturdum düşündüm. bunu sarmak atla deve olamaz herhalde. ben niye saramıyayım benim neyim eksik dedim. açtım youtube dan sarım videoları izledim. yaparım ben bunu ya diyip karar verdim aldım. sıra geldi tel ve pamuğa. tel için de o kadar çok yorum okudum ki en son kanthal a1 0,32 mm de karar kıldım. troycular bu tel ile 1 ohm civarı yaptıklarını görmüştüm ondan. pamuğu da hepsinden azar azar aldım. silika muji fiber freaks. deneyerek bulurum artık dedim. haydaa o da ne. tam ben herşey bitti derken asıl en büyük dert yeni başlıyomuş. bi dünya likit var. maddi durum da yok hepsinden denemek için. sigara içimi yapanları takip ettim çaktırmadan. hangi likitler dönüyor diye. efkrda karar kıldım. tam alıyodumki o da ne. 10 tane çeşidi var ve bi o kadar da nikotin mg oranı var. forumda bi hesaplama vardı o zaman. günde şu kadar sigara içiyosanız şu mg nikotin likit alın diye. 12mg da karar kılıp bütün efkrlardan aldım 10ml lik olanlarından. tabi bunları yaparken bi yandan da hangi pişi alayım diye uğraşıyodum. almışken iyisi olsn dedim. gene forumda baya yazılar vardı. vtc5 yeniydi ama bi usta detaylı grafikli bi açıklama yapmıştı. ordan yararlanıp lg hb2 de karar kıldım. aletler geldi eve. büyük bi heycanla oturdum masaya. başladım neyin ne olduğunu keşfetmeye. yanında da yaktım bi camel. nasıl hevesliyim ama. hep okuduğum yorumlar geliyor aklıma. troyda şu likitteki şu aromayı rahat alıyorum şunun tadı geliyor boğazı iyi vuruyor çekimi güzel alttan falanca tadı alıyorum üflerken filanca aroma geliyor (açıkçası hâlâ daha bu kadar detaylı tatlar alamıyorum desem yeridir :D ). aldım teli silikanın etrafına videolardakinin aynısı gibi sardım. bu arada ard arda 4 tane camel yakıp bitirdim ama :D
    sonra atoyu kapatıp bi fırt bi çektim. tüm hayaller hüsran. ulen dedim bu muymuş milletin öve öve bitiremediği şeyler. plastik yanığı gibi bi tat geldi. ağlıcak kadar üzüldüm hatta :D wattını düşür şunu yap bunu yap yok. bu arada camel paketinin yarısı bitti. akşama yetmez diye gidip bi pakat daha aldım. yolda aklıma belki pamuk olayındandır diye düşünce geldi. eve gelince oturdum masaya yaktım bi camel daha. mujı pamuk gözüme daha korkunç geldiği için fiber freaks'i seçtim bu sefer. makasla kesilip yapıldığı için pratikmiş gibi hissettim. başladım tekrar tel sarmaya. atomizeri bi güzel temizledim (hevesliyim tabi o zamanlar :D ). teli sarıp pamuğu geçirene kadar gene 3 dal sigara bitti. diyorm kendi kendime bu esigara beni daha çok ateşli içircek galiba. hallettim herşeyi. damlattım 216 likitini kapattım. çektim bi fırt. çok boş bi hava gibi geldi. hafif tatlı ama sigara ile uzaktan yakından alakası yok. neyse dedim en azından oyalar beni. demekki esigara denen şey bu. yarım saat boyunca fosur fosur içtikten sonra gene yaktım bi ateşli. foruma girip nasreddin hocaya mesaj attım. likit böle böle. bi işe yaramadı senin likit nolcak bunlar dedim. 18mg alıp denememi söyledi kendisi. bi kaçtane 18mg olanından verdim hemen sipariş. ertesi gün yanıma almadım hiç aleti. eve gelince belki atomizer denen şeydendir diyip daldım gene foruma. orayı oku burayı oku derken ateşlinin paketi gene bitti. ikinci paketi açtım. bi yandan da cereyanlıyı çekiyorum. buharı baya hoşuma gidiyodu ve gelen o tatlılık hoşuma gitmişti. ama bi türlü sigara gibi kesmiyodu beni. ne o acılık ne o kadar zehir tadı yoktu. tekrar sardım teli. sararken gene bi kaç tane ateşli bitti tabi stresten :D başka likit koydum içine. ikinciydi adı. gene aynı. tatlı bir tad geliyo sadece ama güzel bir tad. ertesi sabah uyanınca bi sigara yakıp uzun uzun baktım esigaraya. gene almadım yanıma öle çıktım evden. eve gelirken yeni likitleri kargodan alıp geldim. oturdum gene masaya. başladım teli tekrar sarmaya. bi yandan da gene forumu didikliyorum. acaba tel mi yanlış diye. sardım gene geli. ff yi geçirip içine kısrak damlattım. büyük bi hevesle çektim içine. of dedim bunun tadı ne kadar güzel. hafiften de bi boğazımı yaktı gibi oldu. ama gene yok. sigara gibi yapmıyodu bi türlü. tadı da bi okadar güzel gelmişti. o kadar çok buharlamışımki o akşam başım çok fena ağrıdı. ertesi sabah uyandığımda bu sefer sigara yakmak yerine ilk esigaradan fırt alayım dedim. aman allahım o da ne. boğazımı yırttı resmen. çekemedim doru düzgün. aha dedim sonunda oldu galiba. üç çek beş çek derken bu da aynı oldu. sadece tatlı bi tat gelmeye başladı :D gene yaktım bi sigara. aleti yanıma alıp çıktım evden. yolda gene çektim gene sadece tatlı güzel aromalı bi tad geldi. gün içinde de öyle oluyodu. öğle yemeğinden sonra tam sigara yakıcakken aletten çekeyim bi fırt dedim. baktım gene aynı sabahki gibi oldu. tam sigara gibi acı olmasa da var bu işte bişey dedirten bir histi. üç beş çekimden sonra gene gitti tadı. neyse diyip sigara yakmadım. bi süre sonra sigara yakma isteği duyduğumda ilk fırtı gene aletten aldım gene aynı sabahki gibi his oldu. ama bi türlü sigara isteğinin yerini kesmiyodu. 5-10 fırttan sonra gene sigara yaktım. o zaman anladım sigaradan önce içilcek demekki bu merek. eve gelince gene büyük bi hevesle 1 saate yakın sigara içmeden tuttum kendimi. buharladım aletten bi fırt. ohh diye bi ses çıktı ağzımdan iyi hatırlıyorum :D ama hâlâ daha ağız o sigaranın acı kuru iğrenç tadını arıyor alışkanlıktan. dayanamayıp gene yaktım sigara. yarısına gelince söndürdüm. teli değiştirmeye karar verince tabi gene bi kaç tane ard arda yaktım sigara. yok kaç tur oldu yok yamuk mu oldu yok birbirine bitişik mi oldu çıkar bi daha sar diye uğraşmaktan stres yaptım. bu sefer hemen fırt almadım. bilgisayarın başına geçtim. makale çevirisi yapıyodum dalmışım ona tam alışkanlıktan dolayı elim pakete gitti. yakıcakken vazgeçip cereyanlıdan aldım bi fırt sonra devam işe bi süre sonra gene aynı gene aynı derken gece bitti. bi baktım küllüğe sadece 4 tane izmarit var. gözüm açıldı resmen. normalde en az 10 tane oldurdu akşamları. mutlu bi şekilde yattım. sabah uyandığımda elim gene alışkanlıktan hemen sigara gitti. tam yakcaktım bi baktım ağzımda o acı bi tat yok gibi. baya azalmış. aldım hemen cereyanlıyı buharladım. boğazım yırtılcak sandım resmen :D evden çıkarken paketi de aldm yanıma aleti de öle çıktım. gün içinde kendimi tuttum resmen. sigara yakmıcam diye. zaten böle olunca farkettim çoğu kez sırf alışkanlıktan dolayı yakıyormuşum ben. cereyanlıyı kapalı mekanda da çaktırmadan içtiğimden o soğukta hiç dışarı da çıkmadım. ama baya zorlandım o gün sigara yakmamak için. her buharladığımda ağız hep o acı iğrenç tat gelsin istiyodu. en son eve gelirken artık dayanamayıp yaktım bi camel daha. ama nasıl güzel geldi tadı anlatamam :D dünya varmış ya dedim resmen. bi paket daha sigara alıp geçtim. eve gelince yemekten sonra yakıcaktım cameli ama inat ettim yakmadım. bi türlü yemekten sonraki o tadı vermiyor bu namussuz cereyanlı (3 yılı geçti hâlâ daha aynı düşüncedeyim şahsen. bi de biranın yanında ateşli gibi zevk vermiyor). ama yakmadım tuttum kendimi. 1,5 paket sigara masanın üstüne bana bakarken yakmadım. gene bilgisayarda işe dalınca hiç yakmadım o akşam da. yatmadan önce çok fena yakma isteği geldi ama tuttum kendimi yakmadım. sabah uyanınca ağzımdaki o acı tat iyice azalmıştı. gene yakmadım tuttum kendimi ama baya zor oldu. aldım açılmamış sigara paketini cebime çıktım evden. gün içinde kendimi tutup gene yakmadım hiç. cereyanlıyla idare ettim. eve gelirken gene dayanamayıp tam yakıyodum dolmuş geldi yakamadım. inince de telefonla konuşmaya dalıp unuttum. eve geldiğimde de yakmadım gene. ama çok zorlandım yakmamak için. eve gelince pamuğa bi baktım kap kara olmuş değiştireyim teli pamuğu dedim. teli sararken gene dayanamayıp yaktım sigara :D ama bu sefer 1 tane bitene kadar tel-pamuk işi bitti. sigara bitmeden söndürdüm. damlattım rahvanı. yarım saat sonra fırtladım. oha bu da çok iyiymiş dedim. akşam boyunca hiç yakmadım. ertesi gün tel de sarmadığımdan hiç sigara yakmadım. dolu paket cebimde gidip geldi. baya zorlandım ama yakmadım yani. o günün sabahında ağzımdaki acı tat iyice azalınca baya bi mutlu olmaya başladım. yakmadım gene sabah. taa ki tekrar tel sarana kadar. 3. gün tel değiştireyim dedim. tel sararken gene dayanamayıp yaktım ama bu sefer çok iğrenç geldi tadı. iki fırttan başka içemedim söndürdüm. o 1buçuk paket sigara evde aylarca çekmecede durdu. şuan 4 yıla az kaldı buna başlıyalı. ateşliyi tek aradığım yer bira içerkenki zamanlar oldu. onun yanında da içmiyorum gerçi. tadı iğrenç geliyor artık. 4 yıldır içtiğim sigara sayısı 15 ya vardır ya yoktur yoktur. yakınımda yakan olunca bile kokusu baya baya kötü geliyor artık. ve bu kadar süredir hâlâ aynı mod atomizeri kullanıyorum. bunlara o kadar para harcamayı seven isteyen biri değilim o yüzden. tek para harcadığım şey farklı likitleri tatmak ya da ff olmadığı için pamuk denemek oluyor. zamanla likitin nikotinini 12mg'a düşürdüm. aynı devam ediyorum. arada bi keyif için mangolu falan alıp 3mg dl içimi yapıyorum. bakalım bunu bırakabilcez mi? yakın gelecekde böyle bir düşüncem yok açıkçası.

• Samimi x 6
    • Beğendim x 3
    • Galip x 2
    • Katılıyorum x 1
    • Komik x 1
  14. NYMX

NYMX
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    239
    Ratings:
    +482 / 24
    Bir pico 75w birde siren v2 aldım 1 seneden uzun suredir sadece bunları kullanıyorum ve tek masrafım farklı lilitler aromalar denemek oluyor sigara içmek aklıma gelemiyor bile bidahaki ay ne aroma veya likit alsam.diye düşünüyorum sadece

15. Weldemort

Weldemort
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    35
    Ratings:
    +85 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico penodat
    01.12.2018
    Ben de berserker aldım ama sanırım son bir hamle yaparak penodat alacağım tabi onu alınca pico mod da gerekecek uzun çünkü baya. çok kurcalıyor aklımı likit dışında son masrafım bu olabilir

• Beğendim Beğendim x 1
  16. Rookie|TR

Rookie|TR
    Expand Collapse

Alınan Beğeniler:
    622
    Ratings:
    +1,548 / 29
    Aylar sonra ilk defa krize girdim. Stres kaynaklı. Beynim durdu. Tam da vizeye girmeme 1 saat vardı. Zorlamadım kendimi yaktım ateşli. Zaten iki nefes aldım tiksindim direk. Kaç gün oldu hala aklıma gelmiyor ateşli falan.

Yani arada olabiliyor böyle zorlamayın kendinizi. Tamamen psikolojik.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  17. bektafig

bektafig
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +16 / 0
    Merhabalar. 3-4 aydır aralıklarla çakma i stick pico melo 3 kullanıyorum . Likite para yetiştiremedim ilkekimya dan alıp kendim yapayım diyorum.

Herhangi nik0tin ihtiyacım y0k bagımlı değilim maksat ağızda halka yapmak yoğun duman v.s :D

10 ml alıp

nbase gold
    90 Vg : IOI
    10 Pg : Merck

alıp karıstırayım diyorum bu noktada 2 sorum var

1-) Kullanım Oranı : %8-%12 yazmış.

Şimdi 88ml nbase 12 ml aroma atmam lazım bu durumda ama aroma 10 ml nasıl olacak . 85ml nbase 10ml aroma mı yapmam lazım yogun aroma tadı alabilmem için?

%12 olayını mesela 12 ml aromam olmadıgı için yarıya dusursem 44 ml nbase 6 ml aroma koysam olur mu ?

2-) ilk başta güzel cırpıcı ile calkaladık ve cam kavanoza ( Melemen fln yapılan :D ) koyduk diyelim. Sanırım 3 hafta ağzı hava almaması gerekiyormus. Ama günlük çalkalamak gerekiyormus. o zaman günlük elle çalkalayacagım bu durumda değil mi. ( yada kapağa motor fln bağlayıp silikonlayıp o sekilde yapıcam. yada elle de calkalasam olurmu 2-3 dk günde

bu 2 soruma cevap alabilirsem cok sevinirim. bi netleştiremedim şu konuyu

18. gunesec

gunesec
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    499
    Ratings:
    +1,233 / 9
    100 ml tamamlayacak şekilde aroma ve nbase ekleyin. Fazla büyük kap olmasın, çok hava boşluğu olmasın. Elle çalkala ak yeterli. Aromanın özelliğinde yazan süre kadar bekleyin. Her gün çalkalamıyorum ben. İki üç güne bir aklıma geldikçe salladım. O kadar. Demlenme sürecinde ağzını hiç açmadım.

• Faydalı Faydalı x 1
  19. LessIsMore

LessIsMore
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +30 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso swag
    19.12.2018
    demlenme sürecinde ağzını hiç açmadınız ya içtiğinizde kimyasal bi tat geldi mi ? Bide hangi aromaları kullandınız mesela ?

20. gunesec

gunesec
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    499
    Ratings:
    +1,233 / 9
    Kimyasal tat almadım. Bu tat konusu da göreceli aslında. (O ayrı konu.) beğenerek kullanıyorum. Demlenme sürecinde mesela en son tütünlü demlemiştim. İlk kurduğum gün elle 5 dakika çalkaladım. Sonra 3 hafta boyunca hiç açmadım. Güneş görmeyen, oda ısısında bir çekmeceye koydum. Bu süreçte toplam ya iki ya üç kere çalkaladım.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.