Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Basında Esigara

'Konu Dışı' forumunda Nasreddin Hoca tarafından 12 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. kedibedri

kedibedri
    Expand Collapse
    twitch.tv/rotembart
    ESF Hakem Heyeti ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,751
    Ratings:
    +10,096 / 20
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sonic Screwdriver
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    Yarın
    Ben buna gülerim aşdkhgalkdgjhaşd

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  2. Jandordia

Jandordia
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +8 / 0
    Sigaradan kat kat iyidir

3. RamBo007

RamBo007
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    560
    Ratings:
    +1,507 / 23
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico+phenomenon lite+ka-6
    20.06.2015
    18 yaş altını e-sigaradan uzak tutmak istiyorsanız satışına izin verir ve yasal zemine oturtursunuz. +18 yaş sınırı koyarsınız. bundan daha mantıklı gençleri koruma yöntemi olabilir mi?

• Beğendim Beğendim x 2
  4. Pilci

Pilci
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +263 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    Guardian Pipe III
    01.10.2016
    Önce kendim için iyi ürünler tedarik etmeye sonra çevremde benim bilgime güvenen tanıdık eş dost için de tedarike , sonrasında resmen bu işin esnaflığına başladım .(Esnaflık dediysek işte bana kazandırdığı aslında likitimi bedavaya getirmekten öte birşey değil ). Biraz uluslararası bağlantı kurarak Türkiyedeki büyük tedarikçilere ulaştım , yüksek sermayem olmayınca da onlar daha küçük toptancılara yönlendirdiler . Kaliteli ve orjinal ürün satmaya çalıştıkça adamlar bana sahte- klon veya merdivenaltı ürünleri (siz buna evyap diyorsunuz) ısrarla satmaya çalıştılar . Kar marjlarından , talepten falan bahsettiler .. akıl almayacak sahtekarlıklara bizzat şahit oldum. Çok büyük paralar döndüğü halde , tavsiye edilen ürünleri almadım da satmadım da . Arada gerek bu forumda gerekse diğer mecralarda kullanıcılarla tartışmalarımdan gördüm ki , benim sattığım ürünlerin bu müşteri kitlesine hitap etme ihtimali sıfır . Adam merdivenaltı ürüne Über Düber Ultra Premium , 90 ülkeye ihraç edilen ürüne çamaşır suyu diyor ve aksini söylediğinizde etmediği hakaret kalmıyor . Ben bunlar gibi tipleri Çiftlik Bank konusunda uyardığımda da bisürü hakaret işitmiştim , Mega Holdings konusunda uyardığımda da çok hakaret etmişlerdi . Şimdi saldım çok şükür . Ufak bir müşteri portföyüm var , ben onlara kaliteli ürün tedarik ederim , onlar teşekkür eder , geçinir gideriz öyle . Doğal seçilim (Natural Selection - doğal seçilim) diye birşey vardır. Herkes de gelecekte sağlıklı olmayıversin diyorum artık. Kimileri de kazıklansın diyorum. İnanın dolandırıcılar yaptıkları şeyi , dolandırılanların savunduğu kadar ateşli savunamaz.

• Faydalı Faydalı x 1
    • Galip Galip x 1
    • Samimi Samimi x 1
  5. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,676
    Ratings:
    +10,652 / 97
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013

yeni dönemde böyle bir yazı mevcut,tabi ki ingilizce çok süper olmadığından sadece başlık olarak gençler açısından esigara olayının bir efsane olduğunu anlayabildim :)

https://nypost.com/2018/05/02/the-teen-vaping-epidemic-is-a-myth/

• Faydalı Faydalı x 1
    • Samimi Samimi x 1
  6. Nasreddin Hoca

Nasreddin Hoca
    Expand Collapse
    E-Sigara Güru
    Platin Üye ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,929
    Ratings:
    +4,485 / 46
    Yeşilay Başkanı: Bundan sonraki mücadelemiz elektronik sigaralarla,
    http://www.karar.com/hayat-haberler...ki-mucadelemiz-elektronik-sigaralarla-1005428

Yeşilay Genel Başkanı Öztürk, "Sigara, toplumumuzun en önemli sorunlarından biridir. Yapılan çalışmalar ve önlemlerle kullanımı bir müddet ciddi anlamda azaldı ancak son dönemdeki artışlardan dolayı sigarayı yeni kamu spotlarıyla tekrar çalışacağız" dedi. Öztürk ayrıca bundan sonraki mücadelenin elektronik sigaralarla olacağını kaydetti.
    Yeşilay Genel Başkanı Mücahit Öztürk, Yeşilayın bağımlılıkla mücadele eden yaklaşık 100 yıllık köklü bir kurum olduğunu söyledi.

Tütün, alkol, kumar ve teknoloji başta olmak üzere birçok bağımlıkla mücadele ettiklerini dile getiren Öztürk, şöyle devam etti:

"Bu mücadelede olmazsa olmazlarımızdan biri koruyuculuk, yani bilgilendirmedir. Özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi tüm bağımlılıklardan uzak tutma çabamız var. Açtığımız merkezler giderek yaygınlaşıyor. Buralarda, bağımlı gençlerin ve bireylerin tedavileri yapılıyor. Bu çabalar meyvelerini vermeye başladı. Özellikle insanlarımızın tıbbi tedavi sonrası rehabilitasyonu noktasında adımlar atıyoruz. Şu anda en büyük projelerimizden biri yataklı rehabilitasyon merkezleri açmak. Bunun altyapı çalışmalarını tamamladık. Fiziksel hazırlıklar dediğimiz binaları yakın zamanda yapılacak. Bunun başında da İstanbul var."

Öztürk, her türlü bağımlılıkla mücadele kapsamında kamu spotlarıyla vatandaşları bilgilendirdiklerini anımsattı.

'BUNDAN SONRAKİ MÜCADELE ELEKTRONİK SİGARALARLA'
    Kamu spotlarında Yeşilay olarak üzerinde durdukları en önemli konunun sigara olduğuna dikkati çeken Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sigara, toplumumuzun en önemli sorunlarından biridir. Yapılan çalışmalar ve önlemlerle kullanımı bir müddet ciddi anlamda azaldı ancak son dönemdeki artışlardan dolayı sigarayı yeni kamu spotlarıyla tekrar çalışacağız. Son dönemde özellikle gençlerimizin ciddi problemleri var. Örneğin nargile toplumda masum gösterilmeye çalışılıyor. Bu anlamda yaptığımız kamu spotlarıyla nargilenin sigara kadar hatta sigaradan daha zararlı olduğunu anlatıyoruz ayrıca bundan sonraki mücadelemiz elektronik sigaralarla olacak. Bu da toplumun gündeminde ve masum gösterilmeye çalışılıyor ancak tütünün tüm zararları elektronik sigarada mevcut."

KONYA/AA

• Faydalı Faydalı x 1
  7. Nasreddin Hoca

Nasreddin Hoca
    Expand Collapse
    E-Sigara Güru

Alınan Beğeniler:
    1,929
    Ratings:
    +4,485 / 46
    Sigara bıraktırma reklamı veren tütün devine, 'şoke edici ikiyüzlülük' suçlaması

Dünyanın en büyük tütün şirketlerinden biri olan ve Marlboro markasıyla özdeşleşen Philip Morris, her türlü sigara reklamının yasak olduğu ve sigaraların düz yeşil pakette satıldığı İngiltere'de önce e-sigara piyasasında atağa kalktı. Son olarak bir gazeteye dört sayfalık sigara bıraktırma reklamı verdi.

Daily Mirror gazetesine dosya kapak şeklinde 4 sayfalık sigara bırakma kampanyası reklamı veren Philip Morris, en nihayetinde sigara satmayı durdurmayı amaçladığını savundu.

Philip Morris, 2 milyon sterlin harcayacağı kampanyayla bu yolda önemli bir adım attığını iddia etti.

AYNI ZAMANDA ELEKTRONİK SİGARA DEVİ OLDU

'Birleşik Krallık Kanser Araştırma' (Cancer Research UK) isimli hayır kurumu ise tütün devinin, kendi sigaraya alternatif ürünlerinin kullanımını teşvikten başka amacı olmadığını söyledi.

https://www.fool.com/investing/2018...0000001&utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Philip Morris'in IQOS ısınan-yanmayan sigara olarak tanımladığı cihazı ürettiğini, Nicocig, Vivid, Mesh gibi e-sigara markalarının da sahibi olduğunu hatırlatan kurum, İngiltere dışında ise sigara içilmesini hala reklamlarla teşvik ettiğine dikkat çekerek "Bu insanı afallatan bir ikiyüzlülük" tepkisini gösterdi.

Birleşik Krallık Kanser Araştırma'nın tütün politikası sorumlusu George Butterworth, "Philip Morris'in insanlara sigarayı bırakmaları için yardım etmesinin en iyi yolu, sigara üretmeyi durdurmasıdır" dedi.

Sigara içmenin kanserin önlenebilir nedenlerinin başında geldiğinin altını çizdi.

Kampanyanın vidosunda, 'Görevimiz Tehlike tarzı bir odadaki genç kadın, sigarayı bırakmasını destekleyen dostlarına çakmağını teslim edip etmemek konusunda pazarlık yaparken görülüyor.

'Sigara İçme ve Sağlığa Dair Eylem' (Ash) isimli hayır kurumu da tütün devinin "Çakmağımı tut" başlıklı kampanyayla İngiltere'nin sigara reklamına yönelik yasaklarını atlatmaya çalıştığını belirtti.

Ash Genel Müdürü Deborah Arnott, Philip Morris'in yasal olan her yerde Marlboro markasının küresel çapta reklamını yapmaya devam ettiğini vurgulayarak şöyle devam etti:

"Ama artık bunu İngiltere'de yapmaya devam edemediğinden, kopmaz şekilde Marlboro ile bağlantılı şirket adının reklamını böyle yapıyor."

https://tr.sputniknews.com/avrupa/2...utun-devine-soke-edici-ikiyuzluluk-suclamasi/

• Faydalı Faydalı x 1
  8. Nasreddin Hoca

Nasreddin Hoca
    Expand Collapse
    E-Sigara Güru

Alınan Beğeniler:
    1,929
    Ratings:
    +4,485 / 46
    Nedir Bu Vitaminli E-Sigara Çılgınlığı

Halen sağlıklı olup olmadığı tartışmaları devam ederken elektronik sigara konusunda yeni bir trend Dünya' ya yayılmak üzere! Butik mağazalarda satışına başlanılan vitaminli e-sigaralar, Abd' de epey popüler.İçerisinde A, B6, B12, C, D ve E vitaminlerini içerdiği iddia edilen Vitaminli E-Sigara buharın Q10 enzimi ve ginseng ile enerji verdiği ve vücuda sağlık kattığı iddia ediliyor.

Portland State Üniversitesinden Açıklama
    Konu hakkında bir açıklamada bulunan profesörü ve ACS üyesi James Pankow;Vitaminli e-sigara içerisinde vitaminin ne kadarının kaybolduğunun test etmediğini söylüyor ve vitaminler ısıtıldıklarında kimyasal kompozisyonlarını değiştirebilir, bu da onların gücünü kaybetmelerine veya zararlı bir şeye dönüşmesine neden olabilir, diyor .

Ayrıca Mount Sinai Hastanesi Solunum Enstitüsü'nün klinik direktörü Dr. Louis DePalo;

Akciğerlerden vitamin alımının mümkün olduğunu söylüyor. Ancak söz konusu buhar olunca işler değişiyor. Çeşitli metaller, gliserin ve glikol gibi katkı maddeleri kullanan elektronik sigaralarda vitaminler yüksek ısıyla buharlaştığında etkilerini yitirmeleri çok olası. Yüksek ısıyla vitamininin etkisinin yok olması demektir.

Üretici firma tarafından yapılana açıklamada şu şekilde;

“Bu şekilde vitaminleri tüketmenin daha sağlıklı olduğunu iddia etmiyoruz” "Sadece bir e-likite eklenmiş bir vitamin maddesi var, e-likit içerisinde onlardan binlerce madde var." ( Dünya Sağlık Örgütü'ne göre yaklaşık 8,000 ). "Ancak pek çoğu vitamin kullanmıyor" diye ekliyor. Vitamin takviyesi için alternatif bir yöntem olduğunu iddia ediyor. Vitamin hapları dışında vitamin almak isteyenlerin tercihi olabileceğini belirtiyorlar.
    https://pchocasi.com.tr/nedir-bu-vitaminli-e-sigara-cilginligi/

Reklam: Çok yakında sildenafil sitratlı likit sizlerle.

• Faydalı Faydalı x 2
    • Komik Komik x 1
  9. LeylekSama

LeylekSama
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    143
    Ratings:
    +309 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    PENODAT + IDA RDA
    30.03.2018
    Samimi x 1
    Galip x 1
    Beğendim x 1

• Samimi Samimi x 1
  10. GüvenD

GüvenD
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aspire Zelos
    20.09.2018
    DAHA GÜZEL BİR TESPİT OLMAZDI HERALDE

11. ubtatto

ubtatto
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    171
    Ratings:
    +454 / 20
    tamam hem keyif hem vitamin almak tam benlik..

• Komik Komik x 1
  12. n4steelheart

n4steelheart
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    179
    Ratings:
    +375 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Jac Vapour / Spica Pro
    11.01.2017
    tadalafil li olsun hocam o daha şen şakrak :D:D

• Beğendim Beğendim x 1
  13. Axuss

Axuss
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok AL85
    Wallahi benim aklıma gelmişt :))))
    Vizontele aklıma geldi, ah deli emin ah

• Komik Komik x 1
    • Samimi Samimi x 1
  14. livorno87

livorno87
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    44
    Ratings:
    +75 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tesla Warrior+Kyfn Prime
    • Samimi Samimi x 1
  15. KeaSH07

KeaSH07
    Expand Collapse
    bir Provari kadar değerin yok bebeğimm
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,628
    Ratings:
    +8,830 / 35
    Kullandiginiz Cihaz:
    hangisini yazayım
    10.09.2015
    • Samimi Samimi x 1

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.