Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Basında Esigara

'Konu Dışı' forumunda Nasreddin Hoca tarafından 12 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

 1. kedibedri

  kedibedri
  Expand Collapse
  twitch.tv/kedibedri
  ESF Hakem Heyeti ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  29 Aralık 2016
  Mesaj:
  596
  Alınan Beğeniler:
  4,788
  Şehir:
  İstanbul - Geyikli
  Ratings:
  +10,209 / 21
  Kullandiginiz Cihaz:
  Sonic Screwdriver
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  Yarın
  Ben buna gülerim aşdkhgalkdgjhaşd
   
  • Beğendim Beğendim x 1
  • Katılıyorum Katılıyorum x 1
 2. Jandordia

  Jandordia
  Expand Collapse
  E-sigara Meraklısı

  Katılım:
  22 Aralık 2017
  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeniler:
  3
  Şehir:
  Nevşehir
  Ratings:
  +8 / 0
  Sigaradan kat kat iyidir
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 1
 3. RamBo007

  RamBo007
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  21 Kasım 2016
  Mesaj:
  213
  Alınan Beğeniler:
  642
  Şehir:
  istanbul
  Ratings:
  +1,752 / 26
  Kullandiginiz Cihaz:
  pico+phenomenon lite+ka-6
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  20.06.2015
  18 yaş altını e-sigaradan uzak tutmak istiyorsanız satışına izin verir ve yasal zemine oturtursunuz. +18 yaş sınırı koyarsınız. bundan daha mantıklı gençleri koruma yöntemi olabilir mi?
   
  • Beğendim Beğendim x 2
 4. Pilci

  Pilci
  Expand Collapse
  E-Sigara Acemi

  Katılım:
  20 Mart 2017
  Mesaj:
  33
  Alınan Beğeniler:
  103
  Şehir:
  Mersin
  Ratings:
  +287 / 30
  Kullandiginiz Cihaz:
  Guardian Pipe III
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  01.10.2016
  Önce kendim için iyi ürünler tedarik etmeye sonra çevremde benim bilgime güvenen tanıdık eş dost için de tedarike , sonrasında resmen bu işin esnaflığına başladım .(Esnaflık dediysek işte bana kazandırdığı aslında likitimi bedavaya getirmekten öte birşey değil ). Biraz uluslararası bağlantı kurarak Türkiyedeki büyük tedarikçilere ulaştım , yüksek sermayem olmayınca da onlar daha küçük toptancılara yönlendirdiler . Kaliteli ve orjinal ürün satmaya çalıştıkça adamlar bana sahte- klon veya merdivenaltı ürünleri (siz buna evyap diyorsunuz) ısrarla satmaya çalıştılar . Kar marjlarından , talepten falan bahsettiler .. akıl almayacak sahtekarlıklara bizzat şahit oldum. Çok büyük paralar döndüğü halde , tavsiye edilen ürünleri almadım da satmadım da . Arada gerek bu forumda gerekse diğer mecralarda kullanıcılarla tartışmalarımdan gördüm ki , benim sattığım ürünlerin bu müşteri kitlesine hitap etme ihtimali sıfır . Adam merdivenaltı ürüne Über Düber Ultra Premium , 90 ülkeye ihraç edilen ürüne çamaşır suyu diyor ve aksini söylediğinizde etmediği hakaret kalmıyor . Ben bunlar gibi tipleri Çiftlik Bank konusunda uyardığımda da bisürü hakaret işitmiştim , Mega Holdings konusunda uyardığımda da çok hakaret etmişlerdi . Şimdi saldım çok şükür . Ufak bir müşteri portföyüm var , ben onlara kaliteli ürün tedarik ederim , onlar teşekkür eder , geçinir gideriz öyle . Doğal seçilim (Natural Selection - doğal seçilim) diye birşey vardır. Herkes de gelecekte sağlıklı olmayıversin diyorum artık. Kimileri de kazıklansın diyorum. İnanın dolandırıcılar yaptıkları şeyi , dolandırılanların savunduğu kadar ateşli savunamaz.
   
  • Faydalı Faydalı x 1
  • Galip Galip x 1
  • Samimi Samimi x 1
 5. GERTAN72

  GERTAN72
  Expand Collapse
  E-Sigara Veteran
  ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  3 Şubat 2013
  Mesaj:
  4,303
  Alınan Beğeniler:
  6,143
  Şehir:
  Beyoğlu-İstanbul
  Ratings:
  +11,657 / 103
  Kullandiginiz Cihaz:
  Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  04.02.2013

  yeni dönemde böyle bir yazı mevcut,tabi ki ingilizce çok süper olmadığından sadece başlık olarak gençler açısından esigara olayının bir efsane olduğunu anlayabildim :)

  https://nypost.com/2018/05/02/the-teen-vaping-epidemic-is-a-myth/
   
  • Faydalı Faydalı x 1
  • Samimi Samimi x 1
 6. Nasreddin Hoca

  Nasreddin Hoca
  Expand Collapse
  E-Sigara Güru
  Platin Üye ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  7 Kasım 2016
  Mesaj:
  1,831
  Alınan Beğeniler:
  2,109
  Şehir:
  :)
  Ratings:
  +5,219 / 48
  Yeşilay Başkanı: Bundan sonraki mücadelemiz elektronik sigaralarla,
  http://www.karar.com/hayat-haberler...ki-mucadelemiz-elektronik-sigaralarla-1005428

  Yeşilay Genel Başkanı Öztürk, "Sigara, toplumumuzun en önemli sorunlarından biridir. Yapılan çalışmalar ve önlemlerle kullanımı bir müddet ciddi anlamda azaldı ancak son dönemdeki artışlardan dolayı sigarayı yeni kamu spotlarıyla tekrar çalışacağız" dedi. Öztürk ayrıca bundan sonraki mücadelenin elektronik sigaralarla olacağını kaydetti.
  Yeşilay Genel Başkanı Mücahit Öztürk, Yeşilayın bağımlılıkla mücadele eden yaklaşık 100 yıllık köklü bir kurum olduğunu söyledi.

  Tütün, alkol, kumar ve teknoloji başta olmak üzere birçok bağımlıkla mücadele ettiklerini dile getiren Öztürk, şöyle devam etti:

  "Bu mücadelede olmazsa olmazlarımızdan biri koruyuculuk, yani bilgilendirmedir. Özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi tüm bağımlılıklardan uzak tutma çabamız var. Açtığımız merkezler giderek yaygınlaşıyor. Buralarda, bağımlı gençlerin ve bireylerin tedavileri yapılıyor. Bu çabalar meyvelerini vermeye başladı. Özellikle insanlarımızın tıbbi tedavi sonrası rehabilitasyonu noktasında adımlar atıyoruz. Şu anda en büyük projelerimizden biri yataklı rehabilitasyon merkezleri açmak. Bunun altyapı çalışmalarını tamamladık. Fiziksel hazırlıklar dediğimiz binaları yakın zamanda yapılacak. Bunun başında da İstanbul var."

  Öztürk, her türlü bağımlılıkla mücadele kapsamında kamu spotlarıyla vatandaşları bilgilendirdiklerini anımsattı.

  'BUNDAN SONRAKİ MÜCADELE ELEKTRONİK SİGARALARLA'
  Kamu spotlarında Yeşilay olarak üzerinde durdukları en önemli konunun sigara olduğuna dikkati çeken Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Sigara, toplumumuzun en önemli sorunlarından biridir. Yapılan çalışmalar ve önlemlerle kullanımı bir müddet ciddi anlamda azaldı ancak son dönemdeki artışlardan dolayı sigarayı yeni kamu spotlarıyla tekrar çalışacağız. Son dönemde özellikle gençlerimizin ciddi problemleri var. Örneğin nargile toplumda masum gösterilmeye çalışılıyor. Bu anlamda yaptığımız kamu spotlarıyla nargilenin sigara kadar hatta sigaradan daha zararlı olduğunu anlatıyoruz ayrıca bundan sonraki mücadelemiz elektronik sigaralarla olacak. Bu da toplumun gündeminde ve masum gösterilmeye çalışılıyor ancak tütünün tüm zararları elektronik sigarada mevcut."

  KONYA/AA
   
  • Faydalı Faydalı x 1
 7. Nasreddin Hoca

  Nasreddin Hoca
  Expand Collapse
  E-Sigara Güru
  Platin Üye ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  7 Kasım 2016
  Mesaj:
  1,831
  Alınan Beğeniler:
  2,109
  Şehir:
  :)
  Ratings:
  +5,219 / 48
  Sigara bıraktırma reklamı veren tütün devine, 'şoke edici ikiyüzlülük' suçlaması

  Dünyanın en büyük tütün şirketlerinden biri olan ve Marlboro markasıyla özdeşleşen Philip Morris, her türlü sigara reklamının yasak olduğu ve sigaraların düz yeşil pakette satıldığı İngiltere'de önce e-sigara piyasasında atağa kalktı. Son olarak bir gazeteye dört sayfalık sigara bıraktırma reklamı verdi.

  Daily Mirror gazetesine dosya kapak şeklinde 4 sayfalık sigara bırakma kampanyası reklamı veren Philip Morris, en nihayetinde sigara satmayı durdurmayı amaçladığını savundu.  Philip Morris, 2 milyon sterlin harcayacağı kampanyayla bu yolda önemli bir adım attığını iddia etti.

  AYNI ZAMANDA ELEKTRONİK SİGARA DEVİ OLDU

  'Birleşik Krallık Kanser Araştırma' (Cancer Research UK) isimli hayır kurumu ise tütün devinin, kendi sigaraya alternatif ürünlerinin kullanımını teşvikten başka amacı olmadığını söyledi.

  https://www.fool.com/investing/2018...0000001&utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

  Philip Morris'in IQOS ısınan-yanmayan sigara olarak tanımladığı cihazı ürettiğini, Nicocig, Vivid, Mesh gibi e-sigara markalarının da sahibi olduğunu hatırlatan kurum, İngiltere dışında ise sigara içilmesini hala reklamlarla teşvik ettiğine dikkat çekerek "Bu insanı afallatan bir ikiyüzlülük" tepkisini gösterdi.

  Birleşik Krallık Kanser Araştırma'nın tütün politikası sorumlusu George Butterworth, "Philip Morris'in insanlara sigarayı bırakmaları için yardım etmesinin en iyi yolu, sigara üretmeyi durdurmasıdır" dedi.

  Sigara içmenin kanserin önlenebilir nedenlerinin başında geldiğinin altını çizdi.

  Kampanyanın vidosunda, 'Görevimiz Tehlike tarzı bir odadaki genç kadın, sigarayı bırakmasını destekleyen dostlarına çakmağını teslim edip etmemek konusunda pazarlık yaparken görülüyor.  'Sigara İçme ve Sağlığa Dair Eylem' (Ash) isimli hayır kurumu da tütün devinin "Çakmağımı tut" başlıklı kampanyayla İngiltere'nin sigara reklamına yönelik yasaklarını atlatmaya çalıştığını belirtti.

  Ash Genel Müdürü Deborah Arnott, Philip Morris'in yasal olan her yerde Marlboro markasının küresel çapta reklamını yapmaya devam ettiğini vurgulayarak şöyle devam etti:

  "Ama artık bunu İngiltere'de yapmaya devam edemediğinden, kopmaz şekilde Marlboro ile bağlantılı şirket adının reklamını böyle yapıyor."

  https://tr.sputniknews.com/avrupa/2...utun-devine-soke-edici-ikiyuzluluk-suclamasi/
   
  • Faydalı Faydalı x 1
 8. Nasreddin Hoca

  Nasreddin Hoca
  Expand Collapse
  E-Sigara Güru
  Platin Üye ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  7 Kasım 2016
  Mesaj:
  1,831
  Alınan Beğeniler:
  2,109
  Şehir:
  :)
  Ratings:
  +5,219 / 48
  Nedir Bu Vitaminli E-Sigara Çılgınlığı

  Halen sağlıklı olup olmadığı tartışmaları devam ederken elektronik sigara konusunda yeni bir trend Dünya' ya yayılmak üzere! Butik mağazalarda satışına başlanılan vitaminli e-sigaralar, Abd' de epey popüler.İçerisinde A, B6, B12, C, D ve E vitaminlerini içerdiği iddia edilen Vitaminli E-Sigara buharın Q10 enzimi ve ginseng ile enerji verdiği ve vücuda sağlık kattığı iddia ediliyor.

  Portland State Üniversitesinden Açıklama
  Konu hakkında bir açıklamada bulunan profesörü ve ACS üyesi James Pankow;Vitaminli e-sigara içerisinde vitaminin ne kadarının kaybolduğunun test etmediğini söylüyor ve vitaminler ısıtıldıklarında kimyasal kompozisyonlarını değiştirebilir, bu da onların gücünü kaybetmelerine veya zararlı bir şeye dönüşmesine neden olabilir, diyor .

  Ayrıca Mount Sinai Hastanesi Solunum Enstitüsü'nün klinik direktörü Dr. Louis DePalo;

  Akciğerlerden vitamin alımının mümkün olduğunu söylüyor. Ancak söz konusu buhar olunca işler değişiyor. Çeşitli metaller, gliserin ve glikol gibi katkı maddeleri kullanan elektronik sigaralarda vitaminler yüksek ısıyla buharlaştığında etkilerini yitirmeleri çok olası. Yüksek ısıyla vitamininin etkisinin yok olması demektir.

  Üretici firma tarafından yapılana açıklamada şu şekilde;

  “Bu şekilde vitaminleri tüketmenin daha sağlıklı olduğunu iddia etmiyoruz” "Sadece bir e-likite eklenmiş bir vitamin maddesi var, e-likit içerisinde onlardan binlerce madde var." ( Dünya Sağlık Örgütü'ne göre yaklaşık 8,000 ). "Ancak pek çoğu vitamin kullanmıyor" diye ekliyor. Vitamin takviyesi için alternatif bir yöntem olduğunu iddia ediyor. Vitamin hapları dışında vitamin almak isteyenlerin tercihi olabileceğini belirtiyorlar.
  https://pchocasi.com.tr/nedir-bu-vitaminli-e-sigara-cilginligi/

  Reklam: Çok yakında sildenafil sitratlı likit sizlerle.
   
  • Faydalı Faydalı x 2
  • Komik Komik x 1
 9. L E Y L E K

  L E Y L E K
  Expand Collapse
  Buhar Tiryakisi

  Katılım:
  30 Mart 2018
  Mesaj:
  74
  Alınan Beğeniler:
  277
  Şehir:
  Konya
  Ratings:
  +637 / 16
  Kullandiginiz Cihaz:
  BERSERKER MİNİ
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  30.03.2018
  Samimi x 1
  Galip x 1
  Beğendim x 1
   
  • Samimi Samimi x 1
 10. GüvenD

  GüvenD
  Expand Collapse
  E-sigara Meraklısı

  Katılım:
  11 Ekim 2018
  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeniler:
  1
  Şehir:
  İstanbul
  Ratings:
  +6 / 0
  Kullandiginiz Cihaz:
  Aspire Zelos
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  20.09.2018
  DAHA GÜZEL BİR TESPİT OLMAZDI HERALDE
   
 11. ubtatto

  ubtatto
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  18 Ağustos 2017
  Mesaj:
  123
  Alınan Beğeniler:
  179
  Şehir:
  istanbul
  Ratings:
  +471 / 20
  tamam hem keyif hem vitamin almak tam benlik..
   
  • Komik Komik x 1
 12. n4steelheart

  n4steelheart
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  13 Ocak 2017
  Mesaj:
  84
  Alınan Beğeniler:
  195
  Şehir:
  Denizli
  Ratings:
  +418 / 7
  Kullandiginiz Cihaz:
  Jac Vapour / Spica Pro
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  11.01.2017
  tadalafil li olsun hocam o daha şen şakrak :D:D
   
  • Beğendim Beğendim x 2
  • Katılıyorum Katılıyorum x 1
 13. Axuss

  Axuss
  Expand Collapse
  E-sigara Meraklısı

  Katılım:
  11 Kasım 2018
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +1 / 0
  Kullandiginiz Cihaz:
  Smok AL85
  Wallahi benim aklıma gelmişt :))))
  Vizontele aklıma geldi, ah deli emin ah
   
  • Komik Komik x 1
  • Samimi Samimi x 1
 14. livorno87

  livorno87
  Expand Collapse
  E-Sigara Acemi

  Katılım:
  2 Haziran 2014
  Mesaj:
  30
  Alınan Beğeniler:
  45
  Şehir:
  Sakarya
  Ratings:
  +78 / 3
  Kullandiginiz Cihaz:
  Tesla Warrior+Kyfn Prime
  • Samimi Samimi x 1
 15. KeaSH07

  KeaSH07
  Expand Collapse
  bir Provari kadar değerin yok bebeğim
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  15 Kasım 2015
  Mesaj:
  525
  Alınan Beğeniler:
  6,777
  Şehir:
  Antalya
  Ratings:
  +10,974 / 40
  Kullandiginiz Cihaz:
  hangisini yazayım
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  10.09.2015
  • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  • Samimi Samimi x 1
 16. Nasreddin Hoca

  Nasreddin Hoca
  Expand Collapse
  E-Sigara Güru
  Platin Üye ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  7 Kasım 2016
  Mesaj:
  1,831
  Alınan Beğeniler:
  2,109
  Şehir:
  :)
  Ratings:
  +5,219 / 48
  https://www.cnnturk.com/dunya/2025-yilinda-isvecte-sigara-kullanimi-tamamen-yasaklanacak

  2025 yılında İsveç’te sigara kullanımı tamamen yasaklanacak

  İsveç Parlamentosu önümüzdeki yıl Temmuz ayından itibaren sigara içimini yasaklarken, 2025 yılı sonunda ise tütün ürünlerinin satımını tamamen ortadan kaldırmayı hedeflediğini duyurdu.

  İskandinav ülkesinde halen nüfusun yüzde11’nin tiryaki olduğu, yüzde10’unun ise belirli zamanlarda sigara içtiği istatistiklere yansıyor.

  İtalyan 'La Repubblica' gazetesinin Stockholm kaynaklı haberine göre 2005 yılında kapalı alanda sigara içimini yasaklayan İsveç gelecek yıl Temmuz ayından itibaren açık havada özellikle parklarda, tren istasyonlarında, stat, spor salonları, ev, apartman, restoran, kafe önlerinde ayakta veya oturarak sigara içilmesini yasaklayacak.

  Videoyu Oynat
  Halen iş yerlerinde ve kamu sektöründe çalışanlar için sigara içme bölümleri bulunmakta.

  İsveç Parlamentosu 2025 yılından itibaren ülkede tütün ürünlerinin piyasaya sürülmeyeceğini ve böylece başta sigara olmak üzere puro, pipo tütünü, elektronik sigaranın satışının men edileceğini de 6 yıl öncesinden kullananlara duyurmuş oldu.
   
 17. BodurTavuk

  BodurTavuk
  Expand Collapse
  Her daim piliçtir..

  Katılım:
  15 Aralık 2016
  Mesaj:
  24
  Alınan Beğeniler:
  108
  Şehir:
  Antalya
  Ratings:
  +181 / 1
  Kullandiginiz Cihaz:
  Mini Volt - Nautilus Mini
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  07.01.2017
  Nedense gelişmiş ülkelerden beklentim genelde yasaklardan ziyade eğitim ve çeşitli caydırıcı politikalar oluyor, İsveç gibi bir ülkede böyle bir yasak enteresan..
   
  • Faydalı Faydalı x 1
 18. Nasreddin Hoca

  Nasreddin Hoca
  Expand Collapse
  E-Sigara Güru
  Platin Üye ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  7 Kasım 2016
  Mesaj:
  1,831
  Alınan Beğeniler:
  2,109
  Şehir:
  :)
  Ratings:
  +5,219 / 48
  İsviçrede bir ara nikotinli likitte yasaktı. 2014 sonrasında serbest kaldı zannediyorum.
   
 19. Nasreddin Hoca

  Nasreddin Hoca
  Expand Collapse
  E-Sigara Güru
  Platin Üye ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  7 Kasım 2016
  Mesaj:
  1,831
  Alınan Beğeniler:
  2,109
  Şehir:
  :)
  Ratings:
  +5,219 / 48
  https://www.sabah.com.tr/avrupa/2018/12/25/elektronik-sigara-agzini-parcaladi

  KÖLN'de 22 yaşındaki bir genç, şarjını yenilettiği elektronik sigarayı denemek isterken ağır yaralandı. Bataryası patlayan alet, gencin ağzını parçaladı. Patlama esnasında üç dişini kaybeden ve dudakları yarılan genç üretici firmayı mahkemeye verdi. 30 bin euro tazminat isteyen genç aynı zamanda tedavi masrafları için bilirkişiye başvurdu. İbrahim TAŞ / KÖLN
   
 20. Ozuma

  Ozuma
  Expand Collapse
  E-Sigara Acemi

  Katılım:
  10 Mayıs 2018
  Mesaj:
  65
  Alınan Beğeniler:
  587
  Şehir:
  İzmir
  Ratings:
  +1,599 / 31
  Kullandiginiz Cihaz:
  Ijoy Saber + Galaxies rta
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  23.04.2018
  Alman haber ajanslarında yok. Sabah gazetesi uydurma habercilikte çığır açmaya devam ediyor. Altında ismi geçen kişinin de gerçekten olduğuna dair bir inancım da yok.
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 3
  • Samimi Samimi x 1

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.