Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

AWT 40A 2600mAh 18650 Bench Test Sonuçları

'Elektronik Sigara Piller' forumunda r3novat!o tarafından 17 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. r3novat!o

r3novat!o
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    450
    Ratings:
    +597 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    REBEL Vape DNA75C
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.05.2014
    10A-25A devamlı akımda test edilmiştir.

Yorumlar
    • 10A da 2350mAh üzerine çıkmıştır. 2600mAh olarak belirtilen bir pil için iyi bir performans değil. 2500mAh için ise averaj bir değer.
    • 15A'da maksimum ısı 66c dereceye ulaştı. Sürekli Boşaltım değerinde çalışan bir pil için oldukça düşük.
    • 20A'da maksimum ısı 79c dereceye çıkmıştır. Bu değer Sürekli Boşaltım değerinde çalışan bir pil için averaj bir değer. 20A da kapasitesi 3.2v bu hemen hemen Samsung 25R'ye eşit ve oldukça iyi.
    • 25A'da ısı güvenlik limitim 100c dereceye çok yakın 96c dereceye ulaştı.Bu pil açıkça 40A pil değil.
    • Güvenli ısı limitim 100c'yi aşacağından ve tahliye veya daha kötü sonuç doğurma ihtimalinden dolayı 30A, 35A ve 40A'da test yapılmamıştır.
    • Five additional cycles at 20A showed no signs of damage. Because of this and the maximum temperature of 79°C, I am setting a CDR of 20A for this cell.
    • 20A'da yapılan ek 5 cycle'da pilde herhangi bir zarar gözlemlenmemiştir. Bu nedenle ve 79c derece maksimum ısı değerine göre 20A bu pil için Sürekli Boşaltım Değeri olarak belirledim.
    • Bana göre bu pil 20A Sürekli Boşaltım Değeri olmakla beraber Samsung 25R gibi bir performans gösteriyor.20A üzerinde bir değerde kullanılmasını ısı yükselmesi nedeniyle tavsiye etmiyorum.

#1 r3novat!o, 17 Ekim 2015
    Son düzenleme: 18 Ekim 2015
    • Beğendim Beğendim x 2
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.