Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

ateşliyi bırakıp da kilo alanlar

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda TİESTO tarafından 5 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

ateşliyi bırakıp da kilo alanlar 5 5 5votes
5/5, 5 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (5)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Goriath

Goriath
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    56
    Ratings:
    +147 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico & Phenomenon
    Nikotini sıfırlamanıza sevindim.Bende aynı amaçla 0 mg farklı baseler sipariş ettim dün.Umarım bende sizin gibi alışırım 0 mg'a.

Ben 5-6 yıl kadar çeşitli kulüplerde yüzdüm.Bunun son 3 yılında 40+ yaş gruplarında çalıştım.Kilo,şeker,kolesterol, tansiyon gibi çeşitli sıkıntıları olan abilerimiz,ablalarımız oluyordu genellikle bu gruplarda.Egzersiz planlarının yanında elimden geldiğince beslenme alışkanlıkları konusunda yardımcı olmaya çalışıyorduk.Büyük çoğunluğunda da başarılı olduk.

Sizde isterseniz bu konuda fikir alışverişi yapalım abi.Belki bir faydam dokunursa,mutlu olurum bende :)

• Beğendim Beğendim x 1
  2. Ekremseyfi

Ekremseyfi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    190
    Ratings:
    +525 / 27
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico expromizer v3
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    08.20.2018
    20 kiloda ben aldım güç bela 10 kilo verdim lakin kalan 10 yapıştı sanki gitmiyor

3. kubilay1982

kubilay1982
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ratings:
    +44 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaperosso revenger
    son 4 yılda 12 kilo aldım, elektronik sigaradan mı yoksa oburluğumdan mı bilmiyorum

4. BladeHunter

BladeHunter
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    335
    Ratings:
    +653 / 9
    Salona gidin artı gece yürüyüşü yapın işe yarıyor :)

5. zmehmet09

zmehmet09
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +3 / 0
    Çok güzel bir açıklama olmuş teşekkürler

• Beğendim Beğendim x 1
  6. ksk35

ksk35
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    136
    Ratings:
    +265 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sx Mini ml class, provari
    Alışırsınız hocam hiç merak etmeyin.Emin olun nikotin bağımlılğı kalkınca esigaraya düşkünlükte azalıyor.Alttaki yorumda bahsettiği gibi arkadaşın oburluğa engel olunmadığı sürece kilo işi zor.Yemeyi kesmek sigarayı bırakmaktan zormuş onu anladım.Esas memleketim Ankara,haliyle iç anadolu kültürüyle büyüdük.Şebit(yufka ekmek) bazlama,gözleme (katmer)açma börek mantı derken tüm yemek alışkanlığımız ekmek ve hamur işleri üzerine kurulu.Her yöre kendinde ne yetişiyorsa mutfağının ağırlığıda ona göre olmuş.Doğu anadolu et ,ege sebze üzerine iken içanadolu buğday ve karbonhidrat ağırlıklı olmuş.Yetişme ve kültürle çocukluktan beri gelen bu etkiyi yıkmakta zorlanıyorum .Ekmeği ve hamur işlerini kesmeyi beceremedim.Hani derler ya bir tas çorbayla bir ekmek yiyen tayfa diye.aynı ben :) lokantayada gitsem illa ekmek sepeti,pidesi yedeklenir.Tabikkide görüşlerinizden faydalanmak isterim.Yardım isteğiniz için çok teşekkür ederim

• Beğendim Beğendim x 1
  7. Goriath

Goriath
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    56
    Ratings:
    +147 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico & Phenomenon
    Benim dünya görüşüm ''Çok yemek yoktur, az spor vardır'' abi :) O yüzden spor yapmak ana hedef, beslenme alışkanlıkları destekleyici bir etmen olarak görülmeli.Beslenme daha önemsiz demeye çalışmıyorum ama spor ile birlikte olmadıkça çok verimsiz kalıyor :)Şimdi yazacağım çoğu şeyi zaten biliyorsunuzdur da ben şöyle genel bir özet geçeyim yinede :)

Beslenme alışkanlıklarını değiştirmek çok zor biliyorum ama en azından şunu yapabilirsiniz.O gün evinizde yemek olarak ne yapıldıysa tabakta yemeyin abi.Bizim millet olarak porsiyon anlayışımız çok yanlış.Çorba veya cacık yediğimiz küçük kaseler porsiyon ölçmek için çok uygun.1 hafta sonra alışırsınız.Örneğin akşam iki çeşit yemek yaptı eşiniz.Her birinden birer kase:) Yanında da artık yoğurt ya da salata ne varsa.

Sadece 5 beyazdan mümkün olduğunca uzak duralım: Şeker,Tuz,Un,Tavuk,Yumurta.

(Gerçi siz hamur işi ve ekmeği çok seviyorum demişsiniz.Biz ekmeği evde yapıyoruz.Oldukça hafif malzemeleri, diyet ekmek gibi.Tarifini anneme sorayım.)

Spor ve egzersiz olarak, imkanınız varsa, kesinlikle bir yüzme havuzundan üyelik alın.Haftada 2 gün yapacağınız yüzme, tüm alternatifler arasında açık ara öndedir.Yaşınız ve kilonuz için bence elzem yüzme sizin için.Vücudunuz yatay pozisyonda çalıştığı için, kalbinize inen yükü hafifletmiş oluyorsunuz.Aynı anda tüm kas gruplarınız çalıştığı içinde son derece verimli bir aktivitedir yüzme.O yüzden hep diyorum haftanın 5 günü spor salonuna gitmektense, haftada 2 gün yüzmeye gidilmeli.(bu duruma özel konuşuyorum)

Sağlıklı bir birey olmanız için güç,dayanıklılık ve esneklik bir arada olmalı.Yüzme bunun en kestirme yolu.

Hem yüzmenin şöyle bir ayrıntısı daha var.Çoğu yüzme havuzunda su sıcaklığı 20-26 derecedir.Yani vücut sıcaklığınızın çok altında.Bu yüzden suyu içinde sabit dururken bile,metabolizma hızı süratle yükselir ısısını korumak için :D

Siz isterseniz ben size uygun sizi bıktırmayacak birkaç program yazarım :)

• Galip Galip x 1
  8. Devilg

Devilg
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +30 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis solo+Berserker
    01.09.2019
    Hocam tavuk ve yumurtadan neden uzak duruyoruz ? :D

9. Goriath

Goriath
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    56
    Ratings:
    +147 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico & Phenomenon
    Genelde arkadaşlarım bu konu için bana ''yediğimiz herşeyde hormon var onlarıda yeme o zaman'' diye atak yapıyor ama ben tavuk ve yumurtanın tüm gıdalar arasında en tehlikeli ikili olduğunu düşünüyorum.:) Biz ev ahalisi olarak 5 senedir hiç almadık/tüketmedik.

Ama tabi bu benim şahsi fikrim :)

• Samimi Samimi x 1
  10. Devilg

Devilg
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +30 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis solo+Berserker
    01.09.2019
    Aslında hocam ben diyet yaptığım dönemlerde (14 kilo vermiştim) her sabah 2 yumurta , iki güne bir tavuk yerdim. Spor da yapardım. Ama tabi sizin düşünceniz saygı duyarım. :)

• Samimi Samimi x 1
  11. raca

raca
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    64
    Ratings:
    +200 / 0
    Yumurtasız hayat düşünemiyorum ama almadan önce mutlaka seri no. kontrol ederim (başında yer alır)
    0 Organik tavuk yumurtası
    1 Top koşturan tavuk yumurtası
    2 Dar alanda kısa paslaşan tavuk yumurtası
    3 Duran tavuk yumurtası

• Komik Komik x 1
  12. Vapour of İzmir

Vapour of İzmir
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    260
    Ratings:
    +714 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Elektrikli buharlaştırıcı
    31,12,2019
    Hocam ben de buhara başlamadan önce 86 kiloyum şimdi hala 86 kiloyum ama kilo veremiyorum bir türlü ama alamıyorum da hayvan gibi yememe rağmen günde ortalama 5 öğün yemek yerim ama ekmek günde 2 dilim anca yiyebiliyorum sevmiyorum zaten ama nasıl kilo vereceğim onu bulamıyorum bir türlü :(

13. raca

raca
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    64
    Ratings:
    +200 / 0
    Fazla kilo'dan şikayeti olanlar mutlaka "Intermittent Fasting" diye araştırsın.
    Amacı; günün 24 saati içinde 16 saat aç kalmaktan geçiyor. Geriye kalan 8 saat içinde yiyecek tüketebiliyosunuz.
    Kısaca oruç tutuyorsunuz ama bu 16 saat içinde "su, şekersiz çay, şekersiz sade kahve" tüketebilirsiniz.

Örn: Öğlen 12'den akşam 8'e kadar yemek serbest. Geriye kalan saatlerde "Intermittent Fasting" (IF).
    Verdiğim örnekteki gibi net bir saat kavramı yok, yaşam standartlarınıza göre düzenliyorsunuz.

Şunu ye bunu yeme diye kısıtlama yok. Tabi abartmanın da lüzumu yok :) (amaç kilo vermek)

İlk 2 gün biraz zor geçse de sonraki günler alışıyorsunuz ve kendinizi daha zinde hissediyorsunuz. (2 senedir ay'ın 1 haftası uyguluyorum)
    Sadece yağ yakımı değil metabolizmanızı da düzene sokacak bir program. "Düzenli ilaç kullananlara ve sağlık sorunları olanlara uymaz", doktorunuza danışın.

Ekşisözlük başlangıç için uygun bir link, uygulayanlar da mevcut birşeyler karalamışlar.
    https://eksisozluk.com/intermittent-fasting--3459359?p=1

#453 raca, 8 Ekim 2019
    Son düzenleme: 8 Ekim 2019
    • Beğendim Beğendim x 1
  14. Lamazzi08

Lamazzi08
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    64
    Ratings:
    +129 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica pro
    13.07.2017
    Nefsinize hâkim olun eccük yeyin gardaşlar.

15. kubilay1982

kubilay1982
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ratings:
    +44 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaperosso revenger
    canan karatayın biricik hormonu olan leptin hormonunu çalıştırıp kilo verdirebilir ama bilmiyorum, aç karna kahve içmek beni bozar yani midemi, y,ne de bakacagım linke, tesekkürler

16. luki

luki
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    36
    Ratings:
    +85 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Desire rage/ Mjollnir RDA
    Hocam tamamiyle yanlış olmasada söylediklerinizn bi kısmı tamamen yanlış ben yıllardır beslenmeyi derinlemesine üniversitelerin study lerini okuyarak öğrendim. belki biraz klasik olacak ama beslenme %90 spor %10 beslenmeniz nizami olduktan sonra spor arka planda kalabilir. İsterseniz 12 saat boyunca spor yapın kötü bir peslenme planıyla açığı kapatamazsınız

• Samimi Samimi x 1
  17. raca

raca
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    64
    Ratings:
    +200 / 0
    Rica ederim hocam. Bu arada yanlış anlaşılma olmasın, kahve içmek zorunda değilsiniz. Su, şekersiz olmak kaydıyla çay ve kahve tüketebilirsiniz. Tercih size kalmış. Ben sadece bilgi amaçlı, ilgili kişilerde merak uyandırması adına bir paylaşımda bulundum. Lütfen önce iyice araştırın. Zayıflamayı amaç edinmişsiniz, kolay değil, başarılar dilerim...

#457 raca, 8 Ekim 2019
    Son düzenleme: 8 Ekim 2019
    • Beğendim Beğendim x 1
  18. bahadir23

bahadir23
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +2 / 0

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.