Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Ateşli sigara kullananlar bakabilir mi?

'Bir Bilene Sor' forumunda Darkprince tarafından 22 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Darkprince

Darkprince
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    28
    Ratings:
    +101 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ceo
    Merhaba arkadaşlar.

E sigaradan önce çok fazla ateşli sigara tüketen birisiydim, sevdiğim için bırakacağıma ihtimal vermezdim. Bırakırsam yaşama amacımı kaybedeceğimi düşünecek kadar esiri olmuştum sigaranın, İnanın bırakma ihtimalim sıfırdı, rakamla "0"

Taa ki amcam kalp krizi geçirene kadar, o da aynı benim gibi ateşliyi çok kullanırdı. Aynı zamanda sporcuydu amcam, yaşına göre gerçekten dikkat çekici bir fiziği, kondisyonu vardı. O zamanlar elektronik sigara hakkında konuşmuştuk, "onuda deneriz ya " demişti açıkçası önem vermemiştik, en büyük pişmanlıklarımdan biridir bu, çok geçmeden kalp krizi geçirdi, ilk krizden sonra hastaneye zor yetiştirdik, ikinci kriz ambulansta geldi ve malesef kaybettik.

O zamanlar "lan yoksa bana da bişey olabilir mi??" diye ilk düşündüğüm zamanlardı, bişey olabileceğine ihtimal bile vermiyordum, ki bu düşüncem kökten sarsıldı. Hemen e sigaraya yöneldim. Evet e sigara elime geçti ve anında sigarayı bıraktım, kurtuldum diyemeyeceğim malesef.

Çok zor zamanlar oldu, çok sıkıntı çektim likitidir, telidir pamuğudur. Bıraktım e sigarayı yine aptallık edip ateşli içmeye başladım taa ki, Bir gece yarası, kalbimin çok sağlam teklemesiyle yataktan fırladım, korkumdan yatağımın yanında aspirin bulunduruyordum.aspirini paketiyle yutacaktım neredeyse, hemen hastaneye fırladık tetkikler yapıldı. O günden sonra tekrar e sigaraya yönelip ateşliyi asla ama asla içmeyeceğime kendime söz verdim.

Sonrasında

Çok fazla sigara içen, ve çok sevdiğim bir yakınımı da elektronik sigaraya başlatmak için harekete geçtim yakınlarımada bulaşıyordum artık, sırf sigarayı bıraktırma için, çok sevdiğim yakınım bana dönüp "o kimyasal, Sigaradan daha zararlı" diyerek başlamayı reddetti. Denemesi için hatta tamamen kendisinin kullanması için modlarımı, likitlerimi vermeyi bile teklif ettim, bildiğim herşeyi usanmadan bıkmadan anlattım, yardım da edeceğimi söyledim defalarca, kabul etmedi. Sigarasını yakıp elimdeki moda bakarak "zararlı o" dedi

Malesef o çok sevdiğim yakınım dün sabah kalp krizi nedeniyle vefat etti. Yine bişeyler yapamadım. İnanın çok üzgünüm arkadaşlar,

Lütfen sizden ricam, eğer ki ateşli kullanıyorsanız e sigara ile bırakın, hayatınızı 2 dumana bağlamayın, arkadanızda kalanları acılar içinde bırakmayın.

Kendime verdiğim sözü hala tutuyorum. Tam 3 sene oldu. Araştırmalar sonucunda e sigaranında kalp krizi riskini arttırdığı belirlendi, bugun de nikotine elveda diyorum. Sonraki adım ise elektronik sigarayı tamamen bırakmak.

Unutmayın, hayatınız herhangi birşeye tercih edilmeyecek kadar değerli arkadaşlar.

• Samimi Samimi x 8
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Galip Galip x 1
  2. aero

aero
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +44 / 0
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    26.07.2017
    Başın sağ olsun. Son noktaya gelmeden ciddiyetine varmıyoruz ne yazık ki. Benim de bir şekilde abimi esigaraya başlatmam lazım. Umarım başarırım.

3. ShiftDel

ShiftDel
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    146
    Ratings:
    +507 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger+Pico
    İçim felaket burkuldu başınız sağ olsun. Bende aynı korkudan nikotini azalttım şuan 4mg içiyorum(mtl) 1-2 ay içinde 2mg ye düşürüp aşağı yukarı toplamda 4-5 ay sonra da nikotini sıfırlamak istiyorum. Bunun sebebi ise sizin gibi kalp krizi riskini düşünmem. Umarım herkes bu e-sigaranın da zararlı bir şey olduğunu ve bırakılması gereken bir şey olduğunun farkına varır. En azından bu yolda çaba gösterip nikotin seviyesini git gide azaltmaya başlarlar. Sigaradan daha az zararlı demekle olmuyor maalesef, nikotin ölüme yol açan bir maddedir ve uzak durulmalıdır. Yapılan son araştırmalarda aromaların da bir çok zararı olduğunu kanıtlar nitelikte. Temennim umarım bir gün hepimiz bırakırız.

4. Darkprince

Darkprince
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    28
    Ratings:
    +101 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ceo

Sağolun hocam, sizler saolun. Abinizi de en kısa zamanda başlatın. Elinizden geleni ardınıza koymayın

• Beğendim Beğendim x 1
    • Beğenmedim Beğenmedim x 1
  5. Darkprince

Darkprince
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    28
    Ratings:
    +101 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ceo

Kesinlikle hocam, ne kadar güzel bişey olsa da eninde sonunda bırakmak lazım, sonuçları ağır olmadan önlem almalıyız. Sonuçta sigaraya göre daha az zararlı olsada "nikotin " kanserojen olmasa da damarların üzerindeki etkisi görmezden gelinememeli. Çok ciddi etkileri var damarlar üzerinde. Nikotin kullandığımız yer an ani ölüme riski ile başbaşa kalıyoruz. Her insan bana bişey olmaz diye düşünüyor, olduğunu görüyoruz, onların yaptıklarını bizde yaparsak sonuç aynı olacaktır. Umarım en kısa zamanda ciğerimize çektiğimiz tek şey "oksijen" olur

• Katılmıyorum Katılmıyorum x 1
  6. GURCANN

GURCANN
    Expand Collapse
    Cubuti Milli eğitim Bakanı
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,906
    Ratings:
    +11,359 / 93
    Kullandiginiz Cihaz:
    bilimum sarf malzeme
    Hocam başınız sağolsun.Aile’de bu konuda bir geçmiş varsa daha’da dikkatli olmak gerekiyor.
    Nikotinin zararlarını zaten yazmaya gerek yok.

• Samimi Samimi x 1
  7. Darkprince

Darkprince
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    28
    Ratings:
    +101 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ceo
    Sizler sağolun hocam, kesinlikle haklısınız.

8. MCMLXXVIII

MCMLXXVIII
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +30 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Luxe,Revenger X
    @Darkprince Başınız sağolsun hocam, tüm yazdıklarınızda haklısınız ve bizlerde keyif alacağız diye her gün azar azar da olsa kendimizi nikotin ile zehirleyip damarlarımızda geri dönülmez hasarlar ve kalp rahatsızlıklarına hızlı hatta koşar adımlarla ilerliyoruz. En doğrusu aslında amacına uygun olarak önce ateşliden kurtulup sonra nikotini tamamen kesip sek ve buhara da son vermek. Ne güzel söylemişsiniz "Ciğerimize çektiğimiz tek şey oksijen olur." diye...

• Samimi Samimi x 1
  9. Ceryancı

Ceryancı
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    61
    Ratings:
    +150 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    17.12.2017
    Öncelikle başlığı açan arkadaşımıza kaybettiği yakınları için başsağlığı dilerim.
    Ateşli içen arkadaşlar için açmışsınız konuyu gerçi hocam ama konuya farklı bir açıdan bakmak adına benim de bir sorum olacak müsadenizle. Salt nikotinle az likit tüketmek mi freebase ile çok likit tüketmek mi? Nikotinin ve diğer bileşenlerin vücuda, özellikle kalp sağlığına etkisi açısından acaba hangisi daha zararlıdır. Freebase 9mg kullanıyorum ama günde 8-10 mlt. Salta geçip 1.5-2 ml likit tüketsem nasıl olur diye düşünüyorum şu sıralar.

10. hades0606

hades0606
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    234
    Ratings:
    +503 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    xiomi
    salt likitin amacıda budur hocam. son 3 aydır salt tüketiyorum. önce dl ile başladım günlük 20 25 ml tüketiyordum. 1 ay sonra mtl,ye geçtim günlük 5 ile 10 ml en son salt likite geçtim günlük en fazla 2 ml tüketiyorum ve yetiyor. tavsiyem yüksek buhar olayını geçip salt likit podmoda geçin

• Beğendim Beğendim x 1
  11. gunesec

gunesec
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    544
    Ratings:
    +1,398 / 10
    Başınız sağolsun hocam.

12. raca

raca
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +97 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aspire Zelos Nautilus 2s
    "e sigaranında kalp krizi riskini arttırdığı belirlendi" cümlesi dikkatimi çekti, rica etsem bu bilginin kaynağını & link'ini paylaşır mısınız? Sebebi e-sigara kullanımı mı? Likit içinde kullanılan nikotin miktarı mı? Okuyalım, bilgi alalım. Bu arada sevdiklerinizi kaybetmişsizin fakat öngörülü davranıp fikirlerini pozitif yönde değiştirebilmek için elinizden geleni yapmış, tüm kazanımlarınızı paylaşmış ve sorumluluğunuzu yerine getirmişsiniz. Beni affedin ama içiniz rahat olsun demeden bu yazıyı sonlandıramıyorum, sevdikleriniz ışıklar içinde uyusun...

13. nspendo

nspendo
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +2 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    geekvape flint
    Başınız sağolsun çok üzücü bir durum. Bende bırakma aşamasında olan biriyim lakin piyasada böyle kalitesiz likit satanlar oldukça bu ateşliye daha çok yanaşıyorum.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.