Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin Dikkatine.. Yeni Forum Adresi: http://www.esigara.eu/

Askerde e sigaranın yasak olması

'Bir Bilene Sor' forumunda Adworty tarafından 15 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Adworty

Adworty
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +17 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    G priv 2 kit smok
    Şuan zevkle tutturenler e sigaraya elveda diyebilir..yasak.olmasini da geçtim izine kadar 4 .5.aylik tel.pamuk likit depolamak imkansız..hadi imkansizi da başardınız. Coraplarin bile çalındığı bir yerdir askerlik. O cihazin sigarayla.yetismis bir nesilin ortasinda acilmasi ve muthis ilgiyle karsilancak olmasi.hirsizlik icin yeter de artar

A..sigaraya askerlik boyunca tekrar baslamak
    B.. hic bişey icememek ne diyorsunuz??

2. MBelgen

MBelgen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    76
    Ratings:
    +149 / 16
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Hpriv Limitless Plus
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    12.11.2017
    Şahsen o irade bende yok. Sigara içerdim her türlü askere gitsem. Sen de içmeyecek irade olsaydı burada soru sormazdın diye düşünüyorum.

• Katılıyorum Katılıyorum x 4
  3. mrtbrkcn

mrtbrkcn
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    66
    Ratings:
    +190 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sd Mini Dna75 / Spica Pro
    Acemi birliği için katılırım ama usta birliğinde problem olacağını sanmiyorum. Usta birliğinde 1 aydan sonra malzemelerini kargolatırsın ordan da içeri sokarsın.

• Beğendim Beğendim x 3
  4. Buharlı Bey

Buharlı Bey
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    191
    Ratings:
    +526 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smoant + Expro v3 + Troy
    15.11.2016
    Askerde pod kullanmak en mantıklısı.

• Beğendim Beğendim x 2
  5. othervoices

othervoices
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +4 / 0
    Hali hazırda askerim.Acemi birliğine getirmemiştim.Sigara içtim.Acemi birliğimle usta birliğim aynı yer şuan buharlıyorum rahatça.askerde e sigara içilip içilmemesi bulunduğunuz yerin rahatlığına bağlı olarak değişir.ben komutanların gözü önünde buharlıyorum sıfır sıkıntı.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  6. bombavoyage

bombavoyage
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    53
    Ratings:
    +144 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf Ipower - Expromizer
    Burdurda icemedim sokarken izin vermediler.
    Diyarbakirda rahat rahat ictim hatta icen komutanlarla likit paylasip bir tanesini de elektronige baslattim :) Gittigin yer ile alakali yani.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  7. Iceberg06

Iceberg06
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    79
    Ratings:
    +156 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    VT75Nano,troyv3,siren2
    27.12.2017
    Biz o donem yadak olmasina ragmen cep telefonu bile kullaniyorduk. Tek pilli bisey al yanina derim ama kaliteli olmasin yani cebinde tasiyabilecegin anlik istakemet yeme potansiyelini dusunerek surunmeye yere atladigin zaman cabuk kirilmayacak kirilsada uzulunmeyecek bisey. Ato icin troy ideal:D Nobetlerde film izlerdik hatta kettle koyuyordum bazen hucum yeleginin icine kahve iciyorduk. Doldurbosalt komutaniyla aran iyiyse ustun aranmaz bile. Bir de zaten kisa donemdik cogumuz muhendis ogretmen avukat vs. Sikintili bir tip olmadigimiz icin goz yumarlardi bazi seylere. Hirsizlik konusunda gozunu acik tutmayanin altindan ic camasirini alirlar. O konida uyanik olunmali. Kantinciyle de iyi gecinilmeli:) ben son 3 ay kantinciydim nobetler kotu yazilirsa sigarasizlik ve susuzlukla kerbelaya ceviriyordum ortaligi:)

• Komik Komik x 1
  8. Dumanati12

Dumanati12
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok alien tfv8 220W
    Başkan ben meslek olarak yapıyorum bu işi ilk elektronik sigarayı çantadan çıkarınca çok ilgi gördü gelen geçen nasıl oluyor ediyor diye sordu bazı arkadaşları aigarayı bıraktırdık elektronik içiyorlar suana kadar çalımla gibi bir olay olmadı ama gel gelelim normal askerlikte durum farklı çalınır o yüzden dikkatli olacaksın küçük bir çantan olacak ve dolap kilidi gibi olan kilitlerle çanta fermuarını kitli tutacaksın malzeme hep orda duracak tek sorunun şarj etmek olur onuda yedek pil alıp şarj aleyiyle edemezsen uçururlar tek çaren şarj aleti ile akşamları basında durarak pirizin ailen ve sevdiklerin arkadaşlarınla konuşurken o şarj olacak şarj olduktan Sonra tekrar çantama kitleyeveksin yanında 2-3 tane 25 watlık küçük modlar götüreceksin hepsinşn ayrı pili olacak biri çalınırsa diğerini çıkarırsın ama millete bende yedek var satayım muhabbeti olmayacak çıkartmayacaksın likitlerini ortada gezdirmeyeceksin elden ele vermeyeceksin sarım için hazır tel ayarla şimdiden kendine bir sürü sar satımlar hazır Dursun serice tak sık kes pamukla olsun bu tavsiyelere uyarsan bir nevi işin hallolacaktır acemilikte çok dikkat et usta birliğinde arkadaşlarınla samimiyet kurunca zaten böyle bir olay zor olacaktır ama acemilikte gümletirler gümlerse kardeşim zaten usta birliğinde kimin ne olduğunu anlarsın 1-2 ayda ortamını kurduktan Sonra likiti dert etme izne gidip gelen devrene gönderirsin getirir verebileceğim tüm tavsiyeler bunlar pillere asetat kalemle adını yaz moda kazıyarak ismini yaz hani zaten elden çıkartmayı göze alacağın modlar olacak hayırlı teskereler şimdiden

• Beğendim Beğendim x 1
  9. Dumanati12

Dumanati12
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok alien tfv8 220W
    Kantinciye birşeyler ısmarla kanki ol adamla cihazı pilleri orda şarj ettirebilirsin zaten usta birliğine geldiğinde 2-3 ay Sonra hani asker ağzı deyimiyle ortamın kaş.rı olunca hiç derdin tasan kalmaz

• Beğendim Beğendim x 1
  10. nargileciibo

nargileciibo
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf iStick Pico
    Merhaba. Cezaevi Jandarma olarak askerlik yapıyorum. Acemi birliğim Çanakkale 116. Jandarma Er Eğitim Alayı idi. 2. Hafta ziyaretçi vasıtasıyla soktum gizli gizli kullandım. Şimdi Kırıkkale de usta birliğindeyim. 5 ay olacak neredeyse. İlk geldiğim gün karakol komutanıyla konuştum. Kullanabilirsin dedi. Ne tel ne pamuk ne yankeski ne makas hiç sıkıntı olmadı. Ama tabi her yer böyle olmayabilir.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  11. MeTaL

MeTaL
    Expand Collapse
    "V" for Honor!
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,170
    Ratings:
    +2,568 / 116
    Kullandiginiz Cihaz:
    Mx Class & Spica Pro ∞
    01.05.2016
    Üstünle aranı iyi tut, sana her şey serbest olur. Bu kadar kafaya takacak bir durum değil :ThumbsUp.: ...

• Beğendim Beğendim x 1
  12. EmirhanY

EmirhanY
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    172
    Ratings:
    +432 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tulpar Mod, Kayra RDA
    21.09.2017
    Yorumlara bakınca ve önceden gördüğüm kadarıyla ben şu sonuca vardım. Çalınır mı sahip çıkmazsan evet. İçilir mi ? O da bulunduğunuz yere ve üstüne göre. Acemilikte ateşli ustalıkla ceyeranlı. Ben askere bugün elektronik sigara ile gidecek olsam acemiliği atlatır ustalıkta da 2 tane ego aio alırdım. 12-15-18 MG da likit alır yanıma dikkat çekmeden tüketirdim. Çalıntı durumunda da ego aio üzmeyecek bir cihaz. Büyüklerin de dediği gibi zaten askerde çalınmaz el değiştirir. Alan adam da dışarıda içerken göreceksin ama komutana gidip şikayet etmek birazcık sorun olabilir. Komutana göre diyelim. Ülkede yayıldıkça üsttekiler de kendileri kullandıkça bu iş rahatlayarak gider.

• Beğendim Beğendim x 2
  13. slhtr

slhtr
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    289
    Ratings:
    +723 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Drop RDA & Cylon
    14.11.2016
    Eyvallah vatan borcu ama her türlü sıkıntı da orada. Gittiği yer rahat değilse sigaraya başlar insan. İyi ki diyorum elektronik sigara işine girmeden çok çok önce yapmışım askerliği. Allah herkese sabır ve kolaylık versin. Hayırlı teskereler.

#13 slhtr, 15 Mayıs 2018
    Son düzenleme: 16 Mayıs 2018
    • Samimi Samimi x 1
  14. lipunian

lipunian
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    29
    Ratings:
    +37 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    taifun gt3, five pawns
    Yasak olmasına rağmen kısa dönem olduğunuz için size güvenilip cep telefonunu kullanmanıza izin vermişler. Ama siz bence bu güveni askerlikte yapabileceğiniz yegane iş olan nöbet sıkıntısı yaşayıp diğer personele (diğer silah arkadaşlarınıza ) sigara neyse su satmayarak kötü bir iş yapmışsınız bence
    Çevresindeki emojiler inşallah şaka demektir ben emoji dilini tam anlamıyla anlamıyorum.

15. lipunian

lipunian
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    29
    Ratings:
    +37 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    taifun gt3, five pawns
    Ben de meslek olarak askerim. Denizciyim diğer kuvvetleri bilmiyorum ama, bizim bir çok birlikte kullanılan bir üründur.
    Acemi birliğinde ilk kez karşılaşacağınız bir çok farklı insan olacağından çalınma olayı olabilir. çok fazla kişi olduğu için takip ve çalani bulabilmek imkaní zordur.
    Emirhan arkadaşımızın dediği gibi acemi birliğe 2 veya 3 tane aio tarzi kalem cihaz alıp yüksek nikotinli sek nbase alırsanız daha rahat edersiniz.
    Sek dedim çünkü farkli kokulu meyveli ve pastane tarzı likitler o kokuyu sevebilecek birilerinin merakını daha fazla artırabilir ve daha fazla soru ile muhatap kalırsınız ve seviyesi düşük biri ise cihazınızı çalmak isteyebilir (eğer olursa çalma olayı bunun içindir diye düşünüyorum bunu yapacak s.......z İnsan dışarıda da yapmıştır kolay yolu seçecektir yine) düşüncesindeyim.
    Bizde gündüz vakti buhar olayını abartmiyacak şekil de içene herhangi bir şey söylendiğini işitmedim henüz, akşamları daha rahat olursunuz için olarak ( askerlikte bir yere ilerler iken normal sigara yada elektronik sigara içerseniz tepki çekecektir buna dikkat ediniz sadece)
    Çok uzun oldu yazım hatalarım illaki vardır mazur görün.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  16. lipunian

lipunian
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    29
    Ratings:
    +37 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    taifun gt3, five pawns
    Yasak kismi ateşli veya elektronik sigaranin iç mekanda içilmesindendir dış mekanda belirtilen mekanda içerseniz üst rütbeli bir şey demez,
    Hemen hemen her birliğe PTT kargo malzeme getirebilir uzun bir sürelik stok yapmanıza gerek yok. Oda olmadı her hafta çarşı izniniz olacak o gün alabilecek şekilde kargo şirketiyle görüşebilirsiniz.
    Hiç bir şey içmeden durabilir deniz ne ala toptan bırakın. Ama nikotin bagimliligi zor birakılıyor askerlikte.
    Gündüz sarimdi pamuklamaydi uğraşmaz iseniz yine bir şey denilmez geceleri hallederisiniz.
    Kesinlikle kapalı mahalde elektronik sigara içmeyiniz duman sensörü atesliden önce fark ediyor buharı .

• Beğendim Beğendim x 1
  17. SERVET 33

SERVET 33
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    310
    Ratings:
    +556 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    FeV4.5 + SX ML +ohhooo
    18.04.2017
    • Beğendim Beğendim x 1
  18. Iceberg06

Iceberg06
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    79
    Ratings:
    +156 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    VT75Nano,troyv3,siren2
    27.12.2017
    Yok saka degil gercekten yaptim. Da bahsettigim durum bana yazilan agir nobet durumlarindaydi. Yazicilara yapiyordum. Genele degil. Yazdim ya hocam oraya nobet durumlarinda diye:) yoksa koguscu adamin sucu gunahi yok misal niye izdirap olayim durduk yere.

• Beğendim Beğendim x 1
  19. Gorkemgg

Gorkemgg
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    29
    Ratings:
    +87 / 20
    instagramda elektornik sigara satış sayfalarında bir sürü asker görüyorum ben e sigara tüttüren :D

• Beğendim Beğendim x 1
  20. Darkermanz

Darkermanz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    53
    Ratings:
    +98 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yeniyim ben
    Bizim karakolda yasaktı ama buharlayan komutanlar vardı, ben terhis oldugum zaman ktm de kullanan askerler gördüm baya bi konustuk onların karakolda serbestmiş komutanlarla beraber buharlıyorlarmış batman ktm de buharlayan bir sürü komutan gördüm, nasıl bi yere düştüne baglı bizde akıllı telefon bile yasaktı gizli gizli kullanıyorduk

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.