Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tüm üyelerimizin dikkatine!. Forum harici "Facebook, Whatsapp, İnstagram vb." Sosyal oluşumlara, üye davet etmek ve davet talebinde bulunmak yasaktır.

Forum kurallarini okumak icin tiklayiniz.
    Duyuruyu Kapat

Aromasız (sek) nbase kullananlar kulübü

'ESigara Sosyal Gruplar' forumunda eciguser tarafından 21 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

Aromasız (sek) nbase kullananlar kulübü 4.7 5 15votes
4.7/5, 15 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (15)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. frantgilh

frantgilh
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Merhabalar ilke kimyadan 250 ml 90/10/9mg merck NBase aldım sek olarak denemek istiyorum direk kullanabilirmiyim bekletme demleme vs işlem yapmak gerekiyormu acaba

2. conkarev

conkarev
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    330
    Ratings:
    +680 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    ammitbf rda, dropsolo rda
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    15.02.2017
    kullanabilirsin hocam çalkalamana bile gerek yok

3. Uğur1973

Uğur1973
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +73 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag
    20.12.2017
    Arkadaşlar ben mtl kullanıcısıyım asken ama arada dL içim içmek istiyorum mtl 9 mg 12 mg içiyorum dL içimde 6 mg mı yoksa 3 mg içsem beni tatmin eder

4. frantgilh

frantgilh
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Tesekkurler

5. Frantikk

Frantikk
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    940
    Ratings:
    +1,722 / 21
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico candır
    01.01.2017
    9sa 3, 12yse 6 desem :)

• Faydalı Faydalı x 1
  6. Uğur1973

Uğur1973
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +73 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag
    20.12.2017
    Sağolun aslında 6'yı denemiştim biraz beni yordu 3mg dediğiniz gibi yrterli

• Samimi Samimi x 1
  7. brusher

brusher
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    97
    Ratings:
    +316 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    SX Mini G Class
    Ben çalkalamanı tavsiye ederim. Hatta bence her kullanımdan önce çalkalanmalı.

• Katılıyorum Katılıyorum x 4
  8. Etkaize

Etkaize
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    505
    Ratings:
    +822 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Rx300+Spica Pro/Penodat
    29.10.2018
    En şekersiz hissiyatli VG/PG sizce hangisi üstadlar ? Bir kaç sayfa okudum da kafam çorba oldu.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  9. SehmuzDeli

SehmuzDeli
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +38 / 0
    Hocam benim şekersiz diyebilceklerim şu şekilde
    Merck VG-Oxi VG-IOI VG-Wilmar VG-Chem VG-Carlo VG-Avoria VG-Oleon VG..
    Diğer markalarda nedense şekerli tat aldım.
    En belirgin şekersiz vg olarak IOI gibi düşünüyorum,

• Galip Galip x 1
  10. Etkaize

Etkaize
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    505
    Ratings:
    +822 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Rx300+Spica Pro/Penodat
    29.10.2018
    Bugün Avoria konusundaki yorumlar çok tatmin ediciydi. İlk fırsatta onu deneyecektim ama şimdi IOI'yı da alıyorum listeye o zaman.

11. ktulga

ktulga
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    mtl aspire nat 2 pico
    hocam selam nasıl 3 m den memnun kaldınızmı

12. Archangel Tyrael

Archangel Tyrael
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    80
    Ratings:
    +114 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Zmax V3 + Taifun GT
    11.04.2013
    Ben en şekersiz tadı carlo erba vg / basf pg de buldum.
    oxi vg de şekersizdir, bir şişe denemiştim.

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Galip Galip x 1
  13. Cainelethe

Cainelethe
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Merhaba,
    Chemnovatic VG 80
    Chemnovatic PG 20
    Merck Nick 9 MG
    Sek içmeye uygun mudur arkadaşlar?

14. ankidod

ankidod
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +27 / 0
    bu başlığı her okuduğumda; "bir gün herkes x takımlı olacak" sloganında ki gibi hissediyorum. "bir gün herkes mtl ve sek nbase yoluna gelecek" sanki.

kısa süre önce başlamış olmama rağmen neredeyse her gün foruma girip okudum. anlamaya çalıştım. günde 2-2,5 paket sigara içerken ilk anlamaya çalıştığım şeyler;

- nikotin ihtiyacını mı almaya çalışıyorum?
    - boğazda ki bıraktığı his mi?
    - duman mı?
    - yoksa sadece alışkanlık mı?

en basit haliyle bir swag ile başladım. kendi atomizeriyle. temin ettiğim yerden bir kaç likit aldım. meyve aroma ağırlıklı. tabi bir de yanına tütün hissiyatı versin diye tavsiye ettikleri maxx blend. ilk 7-10 gün. "oluyor bu iş" galiba dedim. sonra acaba günlüğü ne kadara geliyor ki hesabı. kendim mi yapsam hesabı. ağzımda bir süre sonra hepsi bayan ve şekerli bir tad. bir gariplik var bu işte. cildim mi yağlandı ne? ne alaka bu ergen sivilcesi? sabahları uyandığında ağzında bir garip tad. bunlar bir şey mi attı acaba bu likite? sweetener diye bir şey varmış. efektör falan. tabi adamlar yoksa nasıl kazanacak msg atmışlardır herhalde. derken; "en iyisi kendin demle". acaba nasıl? nbase? wilmar? basf? n11 taksit yapmıyormuş! bunlar ne diye sorarken şişe sallıyordum. sabırsızlanıp yine 7-10 gün içinde kendi evyapları denerken; "ooo. bu olmuş. likite para vermem bundan sonra. bitti bu iş." diyordum. sonra dl'de bir gariplik mi var? rahatsız ediyor. çıkardığı ses. buhar yoğunluğu. insanları rahatsız ettiği düşüncesi hissi. konforumu düşüyor sanki. bir de meyve, tatlı. bayıyor. acaba tütünlü bir şeyler olsa. spica mı? o ne? aroma hissini daha iyi veriyormuş penodat. 2,5 mm? 3 mm? 80/20? 70/30? aralıklı sarım? şimdi ki aklım olsa kit almazdım. bir mod alırdım! üstüne spica, penodat...

sonra;

forum teradikçileri varmış. üç ayrı yerden sipariş verdim. az miktarlarda da değil. 3 yerden tütünlü likit aldım. aldığım ilk yerden olanları döktüm sinirimden. tadlarına bile bakamadım. o koku ne öyle. tütün kokusu değil bu. mümkün değil olamaz. ilk başta ilk aldığım tedarikçiye kızmıştım. şikayet başlığı mı açsam? ama herkesin beğendiği bir likiti aldığım ikinci tedarikçide de aynı kokuyu alınca dedim ki; ya benim tütün belleğim değişik ya da bu işte bir terslik var. sonra bir başka yerden aldığım likitler buhrandan çıkardı beni. ha işte bu tütün kokuyor. ama şekerli gibi ne alaka. lan! hani likit almıyordum ben bir daha? derken; "en iyisi kendin demle". acaba nasıl? deja-vu? cdd? çimen? fa? tfa? bu tfa tpa farklı mı aynı mı? fe? capella? aynı aroma? ikisinde de farklı nasıl olur. premium likit nasıl olur ki? içmeden ölmesem mi? dur dur. kendin demliyordun. bunlar ne? ry4, dark vapur, deser... bunlar ne oranda karışacak şimdi? reciepe miydi neydi o? hah. tamam şu kadar. bu kadar. yahu ne iğrenç koktular. neyse. zamanla geçecektir. havalandırsam mı? sıcak suda mı bekletsem? ultrasonik cihaz ne kadar ki? ağızlarını iyice kapatıp çamaşır makinesine mi atsam ki?

gibi bir sürü sayamayacağım bu saçma monologların ardından; küçük tester şişelerine yanımda kolay taşımak için yaptığım şişelerden birinden tanka boşalttım. bu neydi ki. çok güzel gibi. neydi ki bu. ikinci tank. oha. buldum galiba. bu neydi ki? sonra ne farkedeyim? içine aroma koymadığım sek nbase imiş kendisi. sonra bir durdum. ve fasit daireyi tamamlayıp başa döndüm. ben niye başlamıştım buna? kendimi sigarayı bırakmış olma piskolojik baskısında bulmamak için bir paket sigara vardı. çıkardım. yaktım. tadı nasıldı bunun diye. hatta yanında bir de güzel kahve. tadı yok ki bunun. acımsı da. boğazımı gıcıklıyor. dumanı da öyle abartılacak kadar değil. kötü bile kokuyor. ama asılmak güzel be. diyordum ki;

sonuç olarak buraya kadar bu saçmalamaları okumuş olan varsa; zevkler pek tabi tartışılmaz. keyif herkeste farklıdır. ama amacı sigarayı bırakırken başka bir alışkanlığın müptelası olmak istemeyen, sağlığa zararı olabildiğince minimumda tutmak isteyen, kesesini tabi ki düşünen, etrafa zararı/ilgiyi yok kadar olsun diyen, konforu daha çok olsun, neredeyse bakkaldan bir paket versene olsun diyen, uğraşı az, sürekli tel, pamuk, temizlik vs olmasın diyen, kısacası;

romantizme bağlayara; sadelikte gizli zerafet. lumpene bağlayarak; less is more diyen varsa.

mtl, sek nbase diyorum. ben ilke kimyadan alıyorum. siz dilediğiniz yerden alırsınız tabi. ama seçin mmm, mms, avoria, majestic pro, chem vs birinden. 100 ml. tahmin ettiğiniz en yakın yüzde nic ile. yanına da olabildiğine aroma yorgunluğu yapmayacak ve koku hafızanızın olabildiğince kötü kokmayacağına kanaat getirdiği bir iki aromayı. bir iki gün sekin ardına damlatın atomizere bir iki damla. sonra tekrar kaldığınız yerden devam.

ben okuduklarımdan, tecrübe ettiklerimden;

mms, oms, 60/40, 9

sonucuyla aradığımı bulduğumu düşünüyorum. bazı değerler zamanla değişebilir belki ama siz de sizin için olanı en optimal yöntemle belirlerseniz emin olun maceraya atıldığınızda harcadığınızdan daha az nakit harcayacak, bir o kadar da stresten uzak, hayatı bunun üzerine odaklamak zorunda kalmayacaksınız. demlenme süresiymiş, tortusuymuş. güzel tadı var ama kokuyormuş... amaç? amaç ne? pek tabi ki her genelleme gibi bu da yanlış olabilir. ama amaç; sigarayı bırakırken başka bir alışkanlığa başlamadan, minimum sağlığa zararla ve en az uğraş ve konforla hayata daha az harcama ile devam etmek ise; "bir gün herkes mtl ve sek nbase yoluna gelecek" olmalı bence.

yoksa hobi olarak yine yap. yapma demem.

düzeltme: bazı imla yanlışları olmuş. bu kadar saçmalamaya kusura bakmayın.

#4054 ankidod, 12 Ocak 2019
    Son düzenleme: 12 Ocak 2019
    • Beğendim Beğendim x 11
    • Galip Galip x 6
    • Katılıyorum Katılıyorum x 4
    • Samimi Samimi x 1
  15. jetgillerTR

jetgillerTR
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    smok
    üstad bana bir yardımcı olur musun? revenger cihazım var yeni aldım ve likit seçiminde oldukça acemiyim. naneli ve ferahlatıcı özelliği vardı aldığım likitin ve hiç hoşuma gitmedi. Günde 1 paket Marlboro light içen biriydim. Gerçek sigara hazzını verebilen likit var mı? Tuzlu nikotin mi deniliyor? Yoksa limon tart disney likit alsam naneli likit ön yargısını geçirir mi ? Aromalı likiti sevdirir mi?

16. zkurtulmus

zkurtulmus
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +8 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vapresso revenger
    11.11.2018
    Hocam elinize sağlık ne guzel yazdiniz. Sayenizde ben dahil aradalardaki kafa karışıklığıni hızlı bir şekilde atliyacaz...

17. CzeckBeFIRT

CzeckBeFIRT
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    231
    Ratings:
    +592 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Spica Pro
    28.11.2017
    Güzel özetlemişsiniz elinize sağlık. Pek çoğumuz benzer şeyleri tecrübe ettik.
    Benim sizinkinden farklı olarak ilk başta komşularım bulaştırdı beni bu işe iyi ki de bulaştırmışlar. (Gerçi şu an hepsi sigaraya geri döndü bir tek ben kaldım 4 kişiden geriye :( )
    Haliyle ilk likitlerim onların kendi yaptığı evyaplar oldu. Bir ay kadar onların likitlerini tüketerek neleri sevip neleri sevmediğimi az buçuk keşfederek başladım kendi evyaplarımı yapmaya.
    Tabi kısa denilebilecek bir süre sonra aromayı çıkarttık aradan.
    MMS devam :)

18. glbslmn

glbslmn
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ratings:
    +15 / 0
    MMSigma kullanıyordum 3M e geçtim. Kesinlikle daha şekersiz, 60/40 5mg sertliği sigmadaki 80/20 8 mg ye eşit gibi.

19. budu85

budu85
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    35
    Ratings:
    +105 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    RvngrX-Aroma.Plus-SpicaV1
    25.02.2018
    Yaşadığım herseyi tamı tamına anlatan bir yazı :)
    12-15 mg arası 70/30 3chem aromalı takılıyorum mtl (12ye hiç inmedim).
    SEK olarak 3m veya smm e geçiş istiyorum ama nikotin oranı ve vg/pg ne yapmalıyım diye düşünüyorum. :( pico mega üzeri spica 1 ve Troy 1x v3 atolarla takılıyor. Arada bir Troy un hava tüpünü çıkarıp dl yapıyorum. :) revenger x imi birisine verdim 3 aydır aromamizer plus um çekmecede yatıyor.

Dipsiz not: 500 ml in üzerinde aromalı likitlerim var hala.

20. glbslmn

glbslmn
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ratings:
    +15 / 0
    Sonuç olarak, bağımlılıktan kurtulmaktı ilk amaç değil mi? Nikotini kademeli indirmeliyiz ben 10 la başladım 5e geldim 1 2 ye kadar yolu var. Gerisi el dudak duman alışkanlığı, nikotinden sonrası kolay. 3m 70/30 9 mg alışmanız kolay olacaktır 6 ay onu içip sonra 60/40 6mg olabilir diye düşünüyorum. Ama eski 15 mg yakın likitleri seyreltmeniz lazım, onlarla birlikte 9 mgye geçiş denemelerini yapmanın manası yok. Vücut tatmin olmayıp yüksek mg olanları isteyecektir.

• Samimi Samimi x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.