Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Aromamizer RDTA - İnceleme

'Atomizerler' forumunda blue tarafından 6 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

Aromamizer RDTA - İnceleme 4 5 1votes
4/5, 1 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (1)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. blue

blue
    Expand Collapse
    nutella
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,594
    Ratings:
    +7,263 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    Evolv DNA 30D+Troy 1x
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    23.03.2013
    Aromamizer RDTA - İnceleme
    inceleme
    Inceleyen: cgunes

Steam Crave üretimi olan Aromamizer RDTA hakkında internette pek çok inceleme mevcut. Bu incelemelerde iyi yorumlar alan Aromamizer , oldukça iyi buhar ve aroma performansı ile sarım kolaylığı sağlıyor.

Likit beslemesi diğer tanklardan tamamen farklı bir yöntemle gerçekleşiyor. Tepesine likit tankı oturtulmuş bir RDA'yı andırıyor.
    Bottom feeder RDA lardan fazla bir farkı yok bu RDTA'ın . Velocity stili postlara sahip bir rda deck mevcut ve bu deck'in tabanındaki dört adet delikten likit beslemesi gerçekleşiyor.

Pamuk yerleşiminide aynı herhangi bir rda'daki gibi tabana yaymak suretiyle gerçekleştiriyorsunuz.

23 mm çapında , 3ml ve 6ml versiyonları mevcut , 2 delikli ve 4 delikli olarak 2 adet hava ayar lastik halkası mevcut , Velocity stili deck tasarımına sahip , tabandan direk likit besleme sistemi , PEEK insülatör , gümüş kaplama kontak noktası , paslanmaz çelik ve cam.

Tankın işçilik ve malzeme kalitesi yüksek. Ölçüler ve kullanılan Oringler doğru seçilmiş ,parçalar birbirine tam oturuyor ve herhangi bir yerinden sızma yapmıyor. 3ml'lik ve 6ml'lik iki farklı hacme sahip versiyonu var. Ben 6ml likit hacmine sahip versiyonunu kullanıyorum. Tankın 6ml likit kapasitesine göre ebatları küçük sayılır.

Tankın hava kontrolü için farklı bir yöntem seçilmiş. Üzerindeki 4 adet hava deliğini ayarlamak için biri 2 adet diğeri 4 adet deliğe sahip iki adet lastik halka mevcut. Quad coil sarım için 4 , dual coil sarım için 2 delikli olan kullanılıyor. Lastik halkayı çevirerek hava giriş miktarı ayarlanabiliyor. 4 deliğide tam açık pozisyonda kullanacaksanız lastik halkayı takmayabilirsiniz. Lastik halka aynı zamanda düşmelere karşı tanka koruma sağlıyor.

Sarımlarınızın , hava deliklerininin önünü tıkamamasına dikkat etmeniz lazım, bunun için coilleri postların üst kısımlarına gelecek hizada yerleştirmeniz gerekiyor.

Hava beslemesi ,klasik RDA'lardaki gibi yan taraflardaki deliklerden , direk olarak coilin üzerine gelecek şekilde gerçekleşiyor. Hava deliklerinden , coillerinizi görmeniz mümükün.

Likit doldurmak kolay, bunun için başaşağı vaziyetteyken base kısmını , tanktan söküyorsunuz. Yuvarlak bir halka boyunca likit delikleri mevcut , bu delikleri kullanarak dolumu gerçekleştiriyorsunuz. Bu esnada deck kısmından ayrılmış olduğu için, sızma yapmasıda mümkün olmuyor. Aynı şekilde ,sarım yenilemek veya pamuk değiştirmekte bu şekilde tankı boşaltmadan mümkün oluyor.

Base kısmı ve deck kısmı ayrı parçalar. 3 posta sahip deck parçasını ayrıca satın alıp kullanmanız mümkün fakat Velocity stili 2 post lu deck varken buna hiç gerek yok bence.Deck kısmını , base kısmına vidalarken hava delikleriyle aynı hizada kalmasına dikkat etmek gerekiyor. Bunun içinde sonuna kadar sıkmak yerine , 10-15 derece geride bırakmak yetiyor.

Velocity stili deck tasarımı sayesinde dual coilleri birbirinden bağımsız olarak deliklere yerleştirip vidalayabiliyorsunuzki bu büyük bir kolaylık sağlıyor. Yine bu tasarım sayesinde , coilleri ortalamak için ekstra bir çaba göstermenize gerek kalmıyor.

Postlardaki delikler 2mm çapına sahip, bu sayede clapton veya twisted telleri kullanabiliyorsunuz.

Likit beslemesi için “direct to deck liquid feeding system” olarak adlandırdıkları yöntemi kullanıyor. Bu , bottom feeder sitemli RDA ların çalışma mantığıyla aynı. Tek fark bunda besleme, sizin müdahalenize gerek kalmadan otomatik olarak gerçekleşiyor.

Likit , tepedeki tanktan , deck kısmını çevreleyen kanallar vasıtasıyla aşağıya iniyor ve tabandaki deliklerdende deck'in içine doluyor.

Likit beslemesi deck kısmının tabanından gerçekleştiği için , pamukları likit kanallarına yerleştirme zorunluluğu yok bu tankta.

Herhangi bir RDA 'da yapacağınız gibi , dikey veya yatay sarımlarda pamuk yerleştirirken, pamuğun uçlarının tabana yayılmış olmasına fakat çok fazla sıkıştırılmamış olmasına dikkat etmeniz yeterli.

Drip tip tasarımı , likit sıçraması için koruma özelliğine sahip. Alt kısmı kapalı ve buhar bu kapalı kısmın üstünde kalan boşluklardan geçiyor. Böylece coillerden sıçrayabilecek likit bu kapalı alt kısım sayesinde driptip ten geçemiyor. Bu tasarımın aromayı arttırdığıda iddia ediliyor. Neredeyse tüm tanklarda olduğu gibi bundada farklı driptipler kullanabiliyorsunuz.Benim favorim halen daha Taifun GT driptipi.

1 haftadır kullanıyorum, en ufak bir sızıntı yapmadı. Fakat hep dik tutuyorum , yan yatırıldığında yapma ihtimali var gibi.

Aromamizer tam bir tanklı RDA olmuş ; Velocity stili deck ve post tasarımına sahip, tabandan otomatik likit beslemeli ve klasik yanlardan coile direk hava beslemesine sahip , üst kısmınada bir tank oturtulmuş , benzeri olmayan bir rdta bu.

Aroma ve buhar performansı çok iyi. RDA kullandığınızı hissediyorsunuz. Likit besleme kapasitesi yüksek. Hava akışı bir RDA'daki kadar rahat .Bundan önceki favori tanklarım olan Smok TFV4 ve OBS Crius ile Aromamizer RDTA'yı karşılaştırırsam , her açıdan ilk sıraya yerleşiyor.

Performansı dolayısıyla RDA kullanmaktan vazgeçemeyenler, Bottom feeder RDA kullananlar için tavsiye ederim.

3mm iç çapa sahip , 0,40mm lik SS316L ile 8 tur bitişik sarım dual coil olarak sarım yaptım. Pamukları yerleştirip , ucunu yeterli boyda kestikten sonra tabana fazla sıkı olmayacak şekilde yerleştirdim, bir RDA'ya pamuk yerleştirmekle aynı kolaylıkta bu işlem. Şu anda 60 Watt 'ta iJoy Asolo ile kullanıyorum ve Asolo besleme sorunu algılamıyor. Asolo Dry Hit Protection özelliği sayesinde pamuktaki likit miktarını ölçebilen , dolayısıyla yeterli besleme olup olmadığını sürekli kontrol eden bir mod. Şu anki favori tankım Aromamizer RDTA oldu, ikinci sırada ise OBS Crius var.

Çeşitli forumlardan toplanmış farklı sarım fotoğrafları;

• Beğendim Beğendim x 9
  2. AEAE

AEAE
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    120
    Ratings:
    +154 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Wismec RX 2/3 - Siren V2
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    Az Evvel (:
    Anlatım süper, çok yönlülüğü olan bir ato. Bir gün denemek nasip olur da gerçek aroma keyfini yaşarım...

3. spware

spware
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    69
    Ratings:
    +127 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    commodore 64
    sanırım bu atomizerde aromayı adam akıllı alamayan sadece ben varım, tüm telleri tüm pamuklama çeşitlerini denedim istediğim yoğunlukta aromayı alamıyorum

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.