Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Geekvape İnceleme Ammit RTA by Geek Vape

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda bynedim tarafından 13 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

Ammit RTA by Geek Vape 5 5 4votes
5/5, 4 oy

Etiketler:
  1. Konu
  2. Yorumlar (4)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Zenith

Zenith
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +21 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger
    Ustadim bende Ammit dual rta vardi Alien clapton clon tel vardi eziyet çektirdi.Tel tadi geliyordu siçratma vs.

Şu ikiliyi öneriyorum Kanthal A1 rezistans teli 28Ga yada 26ga + Rayon Pamuk
    Bunlardan sonra ne siçratma var , ne koku var ,her çekişte sabit duman tertemiz.

• Beğendim Beğendim x 1
  2. rdvn1616

rdvn1616
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag kit
    24 ga biraz kalın sanırım onları da temin edip deneyeceğim teşekkür ederim, aroma olarak hangi aromalar da daha başarılı bir atomizer peki ?

3. nacruno

nacruno
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,039
    Ratings:
    +1,900 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Therion DNA75 + İDA RDA
    Tütün dışında bütün aromaları gayet başarılı verir. Özel olarak soruyorsanız çilek-muz-limon-kavun-karpuz içerikleri iyi verir. Pastane tatlarında da gayet başarılıdır.
    Single coil dl atomizeri 26-28 gibi ince tellerle performans alması çok çok zor. Bu atomizerin sevdiği aralık 0.30-0.50 ohm arasıdır. Sizin bahsettiğiniz atomizer ammit dual. Bu konu ammit single hocam :)

• Beğendim Beğendim x 1
  4. rdvn1616

rdvn1616
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag kit
    24 ga aralıklı sarım yaptım 0.53 ohm 30 wat 3.9 volt enfes oldu tutturdum ayarı clapton tel gelecek onunlada birkaç deneme yaparım, birde benim sorunum 80-20 Nbase aldım ve birde aroma ekledim pg yükseldi hatam burada Boğaz vurumu fena içemiyorum naneli bir likit var sadece o içiliyor şuan

5. nacruno

nacruno
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,039
    Ratings:
    +1,900 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Therion DNA75 + İDA RDA
    Bende 80/20 nbase ile %10 aromalı likitlerle 70/30 olarak kullanıyorum. 3mg bana yeterl geliyor. Kişisel tercihler değişebiliyor bazen hocam :) bir dahakine 90/10 yada max vg ile demlersiniz likitlerinizi ;)

• Beğendim Beğendim x 1
  6. rdvn1616

rdvn1616
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag kit
    80-20 nbase çok ağır geliyor birkaç likit ile denedim hatta SEK denedim öksürtüyor sanırım nbase de sorun var, Boğaz’ı mı acıtması normalmidir bu zamana kadar olmuyor du çünkü yeni sipariş ettiğim nbase de oldu. Son olarak ısı TC mod da nasıl performans veriyor deneyen var mı

7. nacruno

nacruno
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,039
    Ratings:
    +1,900 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Therion DNA75 + İDA RDA
    TC hiç denemedim Ni80 fused-alien clapton teller ile kullanıyorum. Kaç mg nicotin içeriyor kullandığıız nbase ? ben 3mg ile mutluyum üstü benide zorluyor fazla içersem öksürük başlıyor. Sorun 80/20 olması değil bence nbase in içeriğindeki pg yada nic kaynaklı bir sıkıntı var bence.

• Beğendim Beğendim x 1
  8. rdvn1616

rdvn1616
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag kit
    80-20 3 mg , acı duman geliyor Boğaz’ı yakıyor normalde böyle olmaması lazım oran aşırı yüksek değil siz nereden alıyorsunuz birde 90-10 3 mg a %10 aroma yapsam çok hafif kalmaz değil mi yeterli gelir sanırım

9. nacruno

nacruno
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,039
    Ratings:
    +1,900 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Therion DNA75 + İDA RDA
    90/10 nbase e %10 aroma ekleseniz, misal 90ml nbase + 10ml aroma = 80/20 %10 aromalı likit elde edersiniz. Aromalar pg bazlı olduğundan eklediğiniz nbase in pg oranı değişir. Daha net olması açısından, %15 aroma kullansaydınız 85ml nbase+15ml aroma= 75/25 vg-pg oranlı likit elde edersiniz. Geriye hesaplanması gereken tek şey nicotin oranımız. %10 yapsam demiştiniz. Şöyle düşünün nbase i aroma ile karıştırıyoruz vg pg değişiyor ee haliyle nic oranımızda değişiyor. Yüzde kaç aroma ekliyosak o kadar nic oranı düşüyor. 3mg nic oranlı nbaseyi %10 aroma katarsak, 0.3 mg nicotin azalıyor. Nbase i seyreltiyoruz gibi de düşünebilirsiniz. Sonuç olarak 90/10 3mg nbase ve %10 aroma oranı ile yaptığınız likitin yeni oranları 80/20 vg/pg 2.7mg nic. Bu oranlarda ammit single sizi öksürtmemesi lazım. Bu durumda ya nbase in pgsi sert bir bileşen misal chemnovatic yada basf yada size 3mg bile ağır geliyor.

Kullandığınız aroma mix bir karışım mıdır yoksa tekil aromamı bilmediğimden az mı çok mu bir şey diyemem. Tavsiye edilen kullanım oranı nedir ona dikkat edebilirsiniz. Ben %10 ile yaptığım bir likit bazen yeterli yada çok gelirken bazı aromalarda %17-20 kullandığımda oluyor. Aromaya göre değişir. Ben nbase alışverişimi ilke kimyadan, aroma alışverişimi ise aroma vadisi ve aromania dan mix karışım alarak yapıyorum. Aroma vadisinin diy kitleri mevcut 30-60-100 ml olacak şekilde. Misal 30ml şişe içinde kullanılması gereken kadar aroma geliyor üstüne aldığım nbaseyi ekleyip iyice çalkalayıp dolaba kaldırıyorum. Aroma yada nbase hesabı yapmıyorum %kaç kullanmalıyım yada ne kadar nbase eklicem derdim olmuyor. Şişenin üst kıvrımına kadar ekle nbase i oldu bitti. Demleme süresi bitince içmeye başlıyorum. 2ml tester aroma satışları da var alıp boş şişeniz var ise nbase ile tavsiye edilen kullanım oranına ayarlamalar yapıp ufak ufak denemeler yapabilirsiniz. Aromania nında tarifleri gayet başarılıdır tavsiye ederim. Genelde DL için kullandığım nbase sigma vg merck pg merck nicotindir. Umarım aklınıza takılanları cevaplayabilmişimdir. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Sevgiler :)

• Faydalı Faydalı x 1
  10. rdvn1616

rdvn1616
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag kit
    Yaşadığım bir garipliği daha yazmak istiyorum sebebini anlayamadım, bir kaç gündür nbase de acılık olduğundan dolayı kullanamıyorum, tel ve pamuğu değiştim tekrar ön hava kanalana yakın yaptım biraz pamuğu da kalınlaştırdım garip şekilde acılık gitti normal gelmeye başladı aroma hafif düştü, sorun şurada akşam bırakıp sabah çektiğimde yine acı belli bir süre böyle sonra tekrar normale dönüyor besleme normal hava kabarcığı bol bol oluyor sebebi nedir acaba

11. aero

aero
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +35 / 0
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    26.07.2017
    Anladım ben de biraz bakındım da bulamadım hiç. İkinci eli bile yok gibi. Sadece o değil çoğu atomizer yok gerçi piyasada.

Doğrudur da maalesef Pico ürün yelpazemi baya daraltıyor. Yeni iyi 22mmler çıktı mı bilmiyorum da eskilerden gidiyorum hep. Hepsi kayıp. :LOL.:

• Beğendim Beğendim x 1
  12. nacruno

nacruno
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,039
    Ratings:
    +1,900 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Therion DNA75 + İDA RDA
    Denk gelirseniz serpent mini de deneyebilirsiniz. Birbirlerine yakın aroma performansı vardır.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.