Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Geekvape İnceleme Ammit RTA by Geek Vape

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda bynedim tarafından 13 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

Ammit RTA by Geek Vape 5 5 4votes
5/5, 4 oy

Etiketler:
  1. Konu
  2. Yorumlar (4)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. bynedim

bynedim
    Expand Collapse
    Bu İşe Çok Para Kaçıran Üye
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    571
    Ratings:
    +957 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yihi SX Mini G Class
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    17.03.2015
    - Önsöz -

Griffin 25 PLUS kullanıcısıyım ve bu atomizerden sonra henüz elime geçen Ammit RTA'yı 1 gündür 3-4 tank kadar tüketerek incelediğimi öncelikle belirtmek isterim.

Griffin atomizerleri de kutu içeriğinden çıkan bir aparat yardımı ile single coil olarak kullanma şansınız oluyor fakat bunun çok sağlıklı olacağını düşünmediğimden ve son dönemde yanına daha küçük single coil bir atomizerin ihtiyacını duyduğumdan dolayı Ammit RTA'yı memnun olduğum markadan vazgeçmemek adına tercih ettim.

Umarım paylaşacağım fotoğraflar ve ilk izlenimlerle siz de almadan denemiş kadar olursunuz.. :thumbsup:

----------------------------

1- Genel Görünüm ve Özellikler

Ürün standart bir Geek Vape diyebiliriz, Griffin serisinin tasarımından vazgeçilmemiş, özellik farklılıkları gösteren bazı bölümler ve ölçüler hariç Griffin 22/25/TA ve PLUS modelleri ile aynı şablonda bir hava girişi ayar yüzüğü, tank ve drip tip bulunuyor.

1 (6).JPG

Fakat daha çok Griffin 25 PLUS ile benzerlik gösteriyor. Bunun sebebi ise pamuklama yöntemi ve likit besleme kanallarının PLUS'tan esinlenilmiş olması. Bana göre iyi de olmuş, keza sırf bu yüzden 25 TA'ya PLUS modelini tercih ediyorum.

Kendine has tasarım özelliği ise yanma odasının hava beslemesinde ortaya çıkıyor, burada standart alttan hava beslemeye ek olarak yandan coilin üzerine doğru açılı bir hava kanalı daha mevcut.

Montaj konusunda bu hava kanalından ayrıca fotoğraflandırıp bahsedeceğim.

a.JPG
    • Drip-Tip : 10 mm.
    • Tank (Pin Hariç) : 45 mm.
    • Gövde Çapı : 22 mm.
    • Likit Kapasitesi : 3.5 ml
    • Coil Tasarımı : Single Coil

Atomizerin altında ise CE işareti ve seri numarasını görebiliyorsunuz.

Bu arada CE işareti Avrupa'ya Uygunluk anlamına gelir ve o ürünün cinsine göre Avrupa'da yayınlanmış bir yönetmeliğin gereklilikleriyle imal edildiğini ve belgelendirildiğini nitelendiren işarettir.

Bu işaret ve yetkili kurumlardan gerçekleştirilen muayeneler sonucu sağlanmış bir CE Belgesi mevcut değilse o ürün Avrupa pazarına ihrac edilemez. Buna istinaden basılmış sahte CE işaretli ürünler de piyasada bolca mevcut.
    Konu dışı olduğundan Ammit RTA'ya ait Laboratuar muayene raporunu da konunun sonunda paylaşacağım.

2- Kutu İçeriği ve İlk İzlenim

Ürün pakedi dışında karton kapak ve içerisinde saydam bir kutu şeklinde geliyor, kapağı açtığınızda ise sizi atomizer ve yedek tank camı (silika glas) karşılıyor.

b.jpg

Kutu içeriğine geçtiğinizde ise yine iki alyan bir yıldız 'T' formundaki tornavidası, yedek o-ringleri ve yedek vidalarının olduğu poşet, ürünün hemen kullanıcı kılavuzunun altındaki boşlukta yer alıyor.

1 (3).JPG

Şu ana kadar kullandığım tüm Geek Vape ürünlerinde olduğu gibi ilk iş olarak camı söküp o-ring contalarını mavi olanlar ile yine değiştirdim. Bunu bir nevi ek görsellik ve saydam silikondansa yıprandığında daha net görebileceğimiz bir renk mevcut olabilmesi için yapıyorum.

3- Malzeme Kalitesi ve Genel Montaj

Ürün malzeme kalitesine özellikle değinmek istedim, yine bizi hayal kırıklığına uğratmayan bir ürün Ammit RTA.

Parçalar tam montajlı iken çok sıkı ve tam yerine düzgünce oturacak vaziyette işlenmiş ve hiçbir şekilde fazlalık, kir, topak, çapak ürün üzerinde mevcut değil. Salladığınızda en küçük bir ses dahi yok veya elinizle sağa sola eğmeye çalıştığınızda mikronluk bir oynama bile yok.

Ürün de bir makina işlem yağı kokusu vs. alınmıyor, hatta üzerinde toz bile yok diyebilirim ki direkt olarak fazla temizliğe ihtiyaç duymadan kullanılabilecek şekilde, muhtemelen gayet iyi bir temizlik işlemi görmüş.

c.jpg

Ürünün bir tasarım farkı ise likit dolum kapağının montajında ortaya çıkıyor.

Diğer Griffin ürünlerinde kapağın kılavuz dişleri dış büyük çapında iken, Ammit RTA'da kapak buhar kanalının üzerine oturan dolum slotlarının olduğu parçanın ortasındaki küçük çapın dişlerini kılavuz olarak kullanıyor.

NOT: Açıkçası daha büyük çapta (çevresel montaj) yerine çok daha küçük çapta (merkezcil montaj) tercih edilmesinin tam olarak maksadı nedir bilemiyorum ama bu şekilde (Moment düşünüldüğünde ) sıkışmanın önüne geçilebildiği kesin.

4- Hava Besleme

Hava besleme bu atomizerin en büyük farkını gösterdiği nokta olmuş. Geek Vape'in tanımı ile 3 boyutlu bir hava besleme sağlanmış.

Alttan hava besleme ayarlı yüzüğü ile diğer Griffin serilerinin birebir aynısı. Çift slot kademeli şekilde aynı anda çalışıyor, ince ayar mevcut değil.

d.JPG

İç tasarıma geldiğimizde ise Coil altından çift kanallı alıştığımız tarzda bir hava besleme mevcut, asıl farkı yaratan ise coile paralel vaziyette yer alan 3 delikli açılı havalandırma kanalı olmuş.

Bu şekilde standart 2 kanal alttan coile hava basarak coilden çıkan buharı tribülansa sokarken, yandaki açılı kanallardan gelen hava ise coil yüzeyini sıyırarak bu buharı çekim kanalınıza itiyor ve yanma odasından daha düzgün bir buhar akışı sağlanıyor.

NOT: Teorik olarak yaratması gereken fark yukarıda açıkladığım şekilde ancak kullanımda farkı anlaşılamıyor. Bunun dışında single coil olduğundan ve coil altında fazla geniş kanal ağzı bırakamayacaklarından dolayı, standart hava giriş alanının yanma odasına çıkışında da alan yaratmak için böyle bir ek kanal sağlamış olabilirler.

5- Coil Montajı ve Pamuklama :armflex:

Coil montajında; görünen iki vidalı direğin deliklerine coilin + ve - uçlarını geçirip vidaları sıkarak bu uçları sıkıştırıyoruz. Coil çift hava kanalı üzerinde yer alacak vaziyette kolayca ayarlayabiliyoruz.

Ayrıca geniş sarım veya Clapton coiller için de yeterli mesafe ve alanın bulunduğunu söyleyebilirim. Coili çift hava kanalının çok üzerinde bırakmama rağmen yanma odası tavanı ile arasında mesafe kalıyor, yani temas edip kısa devre yapması mümkün değil.

Buradaki tek eksi nokta ise vidaları sıkarken paket içeriğinden çıkan T tornavidayı kullanırsanız, vidaların geniş ağzı içerisinde ince uçlu tornavida bir süre sonra boşa dönüyor. Bu da tam anlamıyla sıkıştırmak için tornavidaya düşey yönde biraz daha kuvvet uygulamanızı gerektiriyor. Daha yayvan uçlu kalın bir yıldız tornavida ile çok daha kolay şekilde sıkıştırabilirsiniz.

coil montaj.png

Pamuk montajı Ammit RTA'nın genel olarak Griffin 25 PLUS modeline bu konuda benzeşmesi sebebiyle gayet kolay ve hızlı bir işlem haline gelmiş.

Tek yapmanız gereken coil içerisinden pamuğu geçirip iki ucunu, coilin sağında ve solunda yer alan kanallara doldurmak.

NOT: Alttaki fotoğrafta pamukların ucu biraz uzun görünüyor, PLUS modelinde kullandığım bu uzunluk Ammit RTA'ya uzun geliyor, dolayısıyla iki ucundan 2'şer mm. daha kesip montajlamam gerekti.

pamuk montaj.png

6- Likit Dolumu ve Besleme :armflex:

Likit dolumu yine tüm Griffin ailesinde olduğu gibi üstten dolum şeklinde ve parçalanmış fotoğrafta gösterdiğim gibi gayet geniş (tüm likit şişeleriyle kolayca doldurulabilecek vaziyette) 2 adet çember slottan oluşuyor.

NOT: Diğer griffinlerde dolum sonrası slotların etrafındaki çember üzerinde biriken likitleri silmem gerekiyordu. Bu sefer likit dolum slotlarının etrafında kalan çemberi konik imal etmişler ve bu sayede orada kalan likidin de slotun içerisine boşalmasını sağlamışlar.

Yani slotları tutturamasanız da likit tank içerisine kayarak boşalacaktır.

1 (9).JPG

Besleme ise yine PLUS modeli ile aynı şekilde geniş bir slot yardımı ile sağlanmış. Likit tankını camdan tutarak sağa doğru çevirdiğinizde bu kanallar açılıyor ve pamukları doldurduğunuz kademenin tabanında yer alan deliklere doğru bu kanaldan akış (yukarı yönde) sağlanıyor.

Tank çevrimi sağa doğru sonsuz, sola doğru ise tankı deck'ten demonte edecek şekildedir. Bu beslemenin tek dezavantajı az miktarda kalan likidin (Özellikle yüksek VG'de) emilimini zorlaştırmaktadır. Ancak yine de diğer atomizerlerden farklı bir konu değil.

7- Ammit RTA Laboratuar Muayene Raporu

Bu raporu TCT - Testing Centre Technology isimli kuruluş 3 maddenin (Kimyasal - Metal ve Nikotin Partükül Salınımı) inceleme talebi üzerine hazırlamış. Ve araştırdığım kadarıyla bu laboratuarın uluslararası ILAC akreditasyonu bulunuyor yani Avrupa ülkelerinde de geçerli sayılan bir rapor.

Burada ayrıca bu raporların sonucu nedir, ne anlama gelir bahsetmiyorum, farkettim ki incelemeden daha uzun sürecek. Çünkü uygulanan yöntemler ve seçilen parametreler de ne ifade ettiği konusunda önemli.

Zaten Laboratuar da belgelendirme yapmadığından dolayı bir sonuç yorumunda bulunmamış, sadece inceleyip sonuçları görebilmeniz için Geek Vape sitesinden linkini paylaşıyorum.

Başka bir konuda bu rapor ayrıca tartışılır. :thumbsup:

Ammit RTA (Muayene Raporu ve Dökümanlar) : http://www.geekvape.com/wp-content/uploads/2016/12/15-GEEKVAPE-AMMIT-RTA.rar

GENEL İZLENİM ve SONSÖZ :

1 (18).JPG

Genel anlamda Griffin kullanıcıları için ürün tasarımı hiç yabancı değil, gayet sade ve şık. Yukarıda tek pil mod üzerinde nasıl durduğunu da göstermek istedim (fotoğraftan daha kibar duruyor). Bunun haricinde aroma olarak 1 tık geride de olsa bu fiyata single coil bir atomizer için tavsiye edilir. :handok:

Bazı önemli detaylara da değinirsek ;

- Acaba single coil olduğundan sigara içimi de kullanabilir miyim diye düşünen varsa cevabım Kesinlikle Hayır. Hava kanalını en kısık vaziyette kullansanız da ağızda toplamaya imkan veren bir atomizer değil.

- Ammit RTA başlı başına ciğer çekimi bir atomizerdir. Diğer yandan maksimum hava besleme şiddeti bir Griffin 22/25 kadar da yüksek değil. Tabi bu durumu single coil olmasından ötürü sağlayacağı buhar yoğunluğuna bağlıyorum.

- Aroma konusunda ne yazık ki beklentimin altında kaldı. Coil ohmajına göre yüksek watt'larda da denememe rağmen buhar akıcı ancak aroma hafifti. OHW likitlerinde bir süre sonra alışkanlık oluştuğunda neredeyse %1 aromalı nBase tüketiyormuş hissine kapıldım. Daha çok baskın aromalı likitlerde daha başarılı olacağını düşünüyorum.

- Likit beslemesi geniş slotlar itibariyle gayet başarılı, doğru pamuklama yaparsanız (ne çok uzun ne çok kısa) pamuk likidi deliklerden kolayca emip coile kadar aktarabiliyor ve yanık tadı almadan tankı bitirebiliyorsunuz. Sadece alışmak gerekiyor.

- Akıtma konusunda ise beni çok şaşırttı. Akıtma 1 günlük yoğun kullanım (sürekli kapak aç kapat, likit doldur boşalt) sonunda sıfır! Daha ilginci ise (tüm griffinlerde yaşadığım) hava besleme kanalındaki yoğuşma da sıfır! Haliyle buhar yoğunluğu dual-coil kadar olmadığından da kaynaklanıyor.

:thumbsup:Artılar :
    • Kolay pamuklama ve coil montajı
    • Başarılı likit besleme ve kolay dolum
    • Akıtma yaşanmaması
    • Dolum kapağında sıkışmaya mahal vermemesi
    • Plastik ısınmaz drip-tip
    • Sıkı montaj ve güzel malzeme işçiliği
    • Yeterli yedek parça
    • Kompakt boyutlar

:thumbsdown:Eksiler :
    • Ciğer çekim atomizere göre (1 tık) düşük aroma
    • Ciğer çekim atomizere göre (1 tık) düşük hava besleme
    • Paket içeriği tornavida ile vida uyumsuzluğu
    • Dolum kapağı altıntaki ulaşması imkansız o-ring

Tüm forum ahalisine saygılarımla.. :cloud::cloud:

#1 bynedim, 13 Ocak 2017
    Son düzenleme: 13 Ocak 2017
    • Beğendim Beğendim x 47
    • Samimi Samimi x 17
    • Faydalı Faydalı x 13
    • Galip Galip x 3
  2. kwaken

kwaken
    Expand Collapse
    +nicotine addict

Alınan Beğeniler:
    1,173
    Ratings:
    +1,571 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    İllusiaV2/Troy1x/CloudOne
    03.02.2016
    Atomizer'ı kullanmış kadar oldum,süper inceleme.Elinize sağlık.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  3. myomeroz

myomeroz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    34
    Ratings:
    +52 / 2
    Ellerinize, emeğinize ve ağzınıza sağlık, çok detaylı bir inceleme olmuş.
    Ürünü almayı düşünüyordum, lakin Aroma olayı beni korkuttu, kararsız kaldım.

• Beğendim Beğendim x 1
    • İyimser İyimser x 1
  4. Wholtran

Wholtran
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    44
    Ratings:
    +67 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien
    15.11.2016
    Emeğinize sağlık güzel bir rehber olmuş benimde bugün elime geçti ama aroma olarak baya iyi geldi Serpentle Ammit arasında kalmıştım Serpentten daha iyi diye aldım Ammiti fakat aroma cidden iyi geldi normalde Griffin 22 kullanıyordum.. Tek sorun modda takılıyken Ohm değeri 0.49-0.50 ve 0.54 felan oluyor bu normalmidir? Twisted hazır sarılmış telden ve muji pamuk kullanıyorum..

• Beğendim Beğendim x 1
  5. bynedim

bynedim
    Expand Collapse
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    571
    Ratings:
    +957 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yihi SX Mini G Class
    17.03.2015
    Teşekkür ediyorum güzel yorumlarınız için.

Aroma olayını tam anlatamadım sanırım, incelemede çok kötü anlamında yazmadım. İlk başta bahsettiğim gibi, sürekli kullandığım dual-coil RTA'ya göre doğal olarak geride geldi. Ve zaten dual-coil'de bile aşırı yoğun aroma vermeyen My Man likidi ile beklediğim verimi alamadım (zaten her gün tükettiğimden artık tat alamayacak kıvama geliyorum) ancak daha baskın farklı aromalı likitler ile atomizer gayet keyifli idi.

Yani single-coil benzer bir atomizer ile değil, kendi kullanımıma yönelik yine ciğer çekimi fakat Dual-Coil büyük bir atomizer ile kıyaslamış oldum. :thumbsup:

Haksızlık oldu diyebiliriz :)

-----------------------

@Wholtran

Coildeki direnç farklılığı genelde mod kaynaklı oluyor ama coil pamuklanıp ıslandıktan sonra çok büyük seviyelerde olmadıkça direncin değişimi normaldir. Isı kontrolde iseniz direnci kilitleyip kullanmanızı tavsiye ederim. :thumbsup:

• Beğendim Beğendim x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Samimi Samimi x 1
    • Yaratıcı Yaratıcı x 1
  6. Wholtran

Wholtran
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    44
    Ratings:
    +67 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien
    15.11.2016
    Teşekkür ederim değerli yorumunuz için :) Benim tek sorunum şuan coili sabit göstermiyor moda takıyorum çok sıkı takarsam 0.49-0.50 ohm az bi tık gevşek olunca 0.54-0.55 ohm gösteriyor bu normalmidir kullandığım coil Twisted hazır sarılmış olarak almıştım..

Not: Alttaki küçük notu okumamıştım pardon Watt modunda kullanıyorum.. :)

7. myomeroz

myomeroz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    34
    Ratings:
    +52 / 2

Sanırım şimdi oldu, Aroma konusu tam olarak anlamamıştım, ama Atomizer biraz üzüldü bu duruma, haksızlık olmuş gibi :D

Şaka bir yana ilgi ve alakanız için teşekkür ederim, ben nasipse ürünü aldım gitti o zaman, yakında aranızdayım.

• Beğendim Beğendim x 4
    • Samimi Samimi x 1
  8. starmaster

starmaster
    Expand Collapse
    DEATHPOOL
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,396
    Ratings:
    +8,666 / 82
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaptio n1 pro,zeus
    Eline sağlık süper bir rehber olmuş.
    Bende verdim siparişi gitti. :)

• Beğendim Beğendim x 2
  9. emirkargi

emirkargi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    74
    Ratings:
    +84 / 1
    Elinize sağlık rehber çok güzel olmuş hocam.

• Beğendim Beğendim x 1
  10. MuratU

MuratU
    Expand Collapse
    Buhharlı
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,431
    Ratings:
    +1,935 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    Illusia + ION Jr.
    24.01.2015
    @bynedim hocam selam
    Paylasimin icin tesekkur ederim herkezin takip ettigi cihaz faydali olacaktir eminim
    Aroma konusuna gelince coili biraz daha alt hava kanalina yakislastirip denersen aroma artar diye dusunmekteyim

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  11. Poete

Poete
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +19 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    wismec rx 2/3 - Troy 1x
    Gerçekten harika bir inceleme olmuş 1 tankda ben içtim gibi gibi oldu. elinize saglık :ThumbsUp.:

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  12. Karluva

Karluva
    Expand Collapse
    Trakya Kızanı

Alınan Beğeniler:
    1,017
    Ratings:
    +1,744 / 50
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sherlock Holmes
    11.01.2016
    Eline sağlık üstad. Alıyorum bende bi tane

• Beğendim Beğendim x 1
  13. bynedim

bynedim
    Expand Collapse
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    571
    Ratings:
    +957 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yihi SX Mini G Class
    17.03.2015
    Modunuzdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, sanıyorum gevşek montajladığınızda ölçülen direnç atomizerin (-) şasesi üzerinden geçen akımdan dolayı farklı ölçülüyor. Direnç ölçümünde ölçüm noktasına kadar olan tüm iletken bağlantıların da hesaba katılması lazım çip tarafından. Orada bir karmaşa oluyor olabilir. Yine de kullanıma yansıyacak çok büyük farklılıklar değil. :thumbsup:

• Beğendim Beğendim x 1
  14. bynedim

bynedim
    Expand Collapse
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    571
    Ratings:
    +957 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yihi SX Mini G Class
    17.03.2015
    Sayenizde başladık efendim, incelemere yeni ürünler geldikçe devam ediyoruz. :) Vesile oldun diyelim teşekkür edelim. :clapping:

• Galip Galip x 1
  15. bynedim

bynedim
    Expand Collapse
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    571
    Ratings:
    +957 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yihi SX Mini G Class
    17.03.2015
    Evet, ben genelde Griffinlerde coili yukarıda bırakarak hava ve buharı arttırma niyetiyle sardığımdan, Ammit RTA'da da aynı alışkanlığı sürdürmüşüm. Tabi bahsederken durumun farkında değilim, doğru bir noktaya bastınız. :)

Coili hava kanalına yaklaştırınca mutlaka aromada iyileşme olacaktır.. :thumbsup:

• Galip Galip x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  16. Garib

Garib
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,757
    Ratings:
    +7,728 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tesla Nano & Pharaoh RTA
    24.10.2016
    Ellerinize sağlık çok detaylı ve güzel bir inceleme olmuş...

• Beğendim Beğendim x 1
  17. Wholtran

Wholtran
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    44
    Ratings:
    +67 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien
    15.11.2016
    Dün hiçbirşey yokken bugün pamuk değişimi yapayım dedim şarıl şarıl akıttı ve halende akıtıyor damla damla hava kanalı civarından kendi nazarım değdi sanırım :( Pamuklamada pamukları kısa bıraktım olmadı az uzun bıraktım yine olmadı pamukları hangi hizada kesmek lazım bu konuda yardımcı olurmusunuz veya türkçe bir rehber video varmıdır?

18. bynedim

bynedim
    Expand Collapse
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    571
    Ratings:
    +957 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yihi SX Mini G Class
    17.03.2015
    Griffin 25 PLUS'ta da aynı tip pamuklama ve besleme mevcut. Onda da bazen dediğiniz gibi pamuklama veya dolum sonrası açılmış musluk gibi akıtma yaşadım ancak 6 ayda 2 veya 3 kere başıma gelmiştir.

Bunun sebebinin direkt olarak pamuklama olmadığını düşünüyorum, daha çok iç basınç dış basınçla ilgili, beslemeyi açtığınız gibi doluyor.

Sadece bunu önleme adına değişim sonrası bazı adımlara dikkat etmeye çalışıyorum o da ne kadar faydalı oluyor kesin olarak bilmesem de yazayım.

• Öncelikle besleme ve hava kanalı kapalı iken dolum yapıyorum.
    • Buna bağlı olarak dolum öncesi beslemeyi kapatırken birkaç tur sağa çevirerek iyice sıkışmasını sağlamaya çalışıyorum. (Bazen rahatlıyor bazen sıkılaşıyor, bu esnada deck'in dış yüzü conta görevi görüyor.)
    • Kullanıma geçerken beslemeyi açmadan önce sadece hava kanalını açarak pamuğu iyice kurutuyorum. (Buhar azalana kadar içmeye devam ederek)
    • Pamuk ıslakken kenara bırakmıyorum, kullanım sonu beslemeyi kapatıp bir süre daha kurutuyorum. Sonrasında besleme ve hava kanalını da kapatıp kullanım dışı bırakıyorum.

Tabi likidin VG oranına da bağlı bir durum. %80-90VG'de akışkanlık azaldığından besleme dolayısıyla akıtma iyice kısıtlanıyor.

• Beğendim Beğendim x 1
  19. Wholtran

Wholtran
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    44
    Ratings:
    +67 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien
    15.11.2016
    Teşekkürler birde teli hava kanalına yakın yapmıştım onu az yukarı çektim dediklerinizide uyguladım sıkıntı yok gibi şuan :)

• Beğendim Beğendim x 1
  20. nacruno

nacruno
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,008
    Ratings:
    +1,822 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Therion DNA75 + İDA RDA
    Pico moduma uyumlu atomizer arıyorum. Ammit rta ile gemini rta arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz ? Melo 3ün hazır coillerden sıkıldım artık boşa para veriyoruz :) ayrıca bi sorum daha olacak :) 0.5 ohm için hangi teli kullanmak lazım. Kaç sarım yapmak lazım pamuk tavsiyeniz var mı ? :)

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.