Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Advken Manta RTA

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda AntonKrowley tarafından 4 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Canerthereal

Canerthereal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +2 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lostvape Therion DNA 75
    Birazdan tel ve pamugun fotosunu paylasacagim.
    --- Mesaj Birlestirildi, 18 Şubat 2019, Orjinal Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2019 ---
    Fakat soyle bir sorunum var ki nasil eklenecegini bir turlu bulamadim. :))

2. Kalbim19

Kalbim19
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +43 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sx Mini Q Mini
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.04.2017
    Çektiğin resmî resim yükleme siteleri var onlardan birine yüklemen yeterli

3. Canerthereal

Canerthereal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +2 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lostvape Therion DNA 75
  4. Kalbim19

Kalbim19
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +43 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sx Mini Q Mini
    10.04.2017
    Tellerin ikisinin mesafeleri sanki birbirinden farklı gibi geldi bide kullandığın tellerin modeli nedir

5. Canerthereal

Canerthereal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +2 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lostvape Therion DNA 75
    [​IMG][/url][/IMG]
    --- Mesaj Birlestirildi, 18 Şubat 2019, Orjinal Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2019 ---
    https://i.hizliresim.com/EmANZ9.jpg
    --- Mesaj Birlestirildi, 18 Şubat 2019 ---
    Rta yi birinden satin aldim. Ben uygun tornavida bulamadigim icin degistiremedim teli sadece pamuklama yaptim. O sebeple bilmiyorum.

6. Kalbim19

Kalbim19
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +43 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sx Mini Q Mini
    10.04.2017
    Tellerin birbirine mesafeleri farklı teller aynı anda ısı veriyor mu acaba

7. Canerthereal

Canerthereal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +2 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lostvape Therion DNA 75
    Simdi tekrar yapacagim pamuklamayi. Bu sefer daha bol oamukla deneyecegim.

8. Kalbim19

Kalbim19
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +43 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sx Mini Q Mini
    10.04.2017
    Tellerim aynı anda ısınıp ısınmadığını kontrol edin ve biraz daha hava kanallarına yakın tutun

9. Canerthereal

Canerthereal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +2 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lostvape Therion DNA 75
    Biri biraz daha gec isiniyor

10. Kalbim19

Kalbim19
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +43 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sx Mini Q Mini
    10.04.2017
    O bi sıkıntı olur içim keyfi de pek vermez tornavida ise kutusundan çıkan iş görmesi lazım veya saatçi tornavidaları işe yarar

11. Eothraen

Eothraen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +44 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sigelei Fuchai 213 Plus
    Clapton tel ile kullanan arkadaşlar ısındığından bahsetmişler, düz tel paralel sarım veyahut twisted tel kullanarakta aynı ohm değerlerinde keyifli bir içim yakalayabilirsiniz.

12. Canerthereal

Canerthereal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +2 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lostvape Therion DNA 75
    https://i.hizliresim.com/grYRkN.jpg
    https://i.hizliresim.com/9arl48.jpg
    https://i.hizliresim.com/qdNnYq.jpg

Teli biraz seramik cimbizla cizdim konumlarinida biraz duzelttim. Bol pamuklama yaptim. Sorun cozuldu aroma tam su anda. Birde pamuk gercekten bol kullanilmali ve beslemeye gelen kisimlari tiftiklenmeli. Top case cok sikilmadan cevirip sikilinca akitma sorunuda olmadi bu sefer.

Bu arada eger manta rta nizin kutu icinden cikan alyan anahtari kaybederseniz muhtemelen elinizdeki mevcut alyanlarla acamazsiniz cnku piyasada genelde en kucuk alyan ebadi 1.5 mm dir fakat manta rta icin uygun alyan 1.3 mm. Bugun bauhaustan deneyerek aldim. Bilginiz olsun.

• Faydalı Faydalı x 1
  13. SkyFire

SkyFire
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    17
    Ratings:
    +38 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vapo. Revenger+MANTA RTA
    Alien clapton tel cbs v2 bol pamuk ile mükemmel aroma keyfine varabilirsiniz asla akıtma yapmıyor besleme için tiftikleme yapınca da bir sorun kalmıyor hocam ısınma sorunu yaşıyorsanız 24mmlik bir head sonu ile bu problemi de çözmüş olabilirsiniz şahsen ben öyle yaptım vidaları çok aşırı sıkmayın alyan vidalar cabuk yalama olabiliyor hocam top case i de aşırı sıkmayın keyifli buharlamalar pc ye geçince yüklerim fotosunu da

14. Savaş Hoca

Savaş Hoca
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    263
    Ratings:
    +664 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Mx,G Class-Penodat
    28.01.2018
    Manta vidaları siren v2 blitzen ve aromanizer plus ile aynı boyutta arkadaşlar. Sirenin vidalarını kullanıyorum düz başlı daha kolay oluyor şimdi :)

• Faydalı Faydalı x 1
  15. muratquitar

muratquitar
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ravenger X Drop Dead RDA
    Manta rta da problem yasıyorum arkadaşımda var hava akışı mükemmel tad da mükemmel ama bendekinde hava sanki onangorr çok az geliyor ona da yaptırdım tel ve pamuklamayi ama ayni sonuç çıktı var mi basıma böyle birsey gelen manta ile alakalı

16. RoIF

RoIF
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    49
    Ratings:
    +78 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf Pico+Troy 1x v2
    20.05.2016
    bolca pamukladım zor girdi telden. hava kanallarını kapattım likiti doldurdum tek diş çevirip ters çevirerek kapattım. sonra hava kanallarını açtım akıtma çok az miktarda oldu ama ilk bir iki çekişte 100 derece likiti damağıma sıçrattı

17. m3hm3t06

m3hm3t06
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien
    Selam arkadaşlar,

Konuyu yeni başlayanlar kısmına açmıştım fakat bir arkadaş bu başlık altında sormamı istedi. Oraya yazdığımı doğrudan kopyalıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1 seneye yakın elektronik sigara kullanıyorum. Artık RTA'ya geçeyim dedim ve bir atomizer aldım. Epey araştırdım, aklıma yatan güvenilir kaynak bulamadım. Birçok kişi Türk sitelerinde satılanlara güven olmaz dedi. Şikayetvar yorumlarını okudum sitelerin herkes fazlasıyla şikayetçiydi. Bir arkadaşımın facebook gruplarında tanıdığı olan birinden Manta RTA aldım fakat ürün orijinal mi klon mu hala anlayamadım. Satıcı orijinal ürün olduğunu söylüyor fakat Youtube kutu açılımlarına baktığımda iki kutunun da farklı olduğunu görüyorum.

QR ile sorgulama yaptığımda Advken'ın ana sayfasına gidiyor. Ben satıcıya ürün klon dediğimde kendisine sorgulama kodunu göndermemi istedi. Gönderdim ve bana kendisi kodu girdiğini söyledi ve şu resmi gönderdi.

https://eksiup.com/p/dh1130e754oc

Bu ilk sorguydu, ben 4 basamaklı kodu aralarda boşluk ile girmiştim ve site böyle bir kodun olmadığını söylüyordu. Kendisi bitişik girdiğini söyledi ve yukarıdaki resmi gönderdi.

Sonra ben tekrar bitişik girdiğimde 2. kez sorgulandığı yazıyordu bugünün tarihiyle. Fakat saat farklıydı, saat neden farklı onu anlayamadım.

Sonra 3-4 kez tekrar sorguladım. Benim sorgulamam aşağıdaki linkte mevcut. Ama doğrudan orijinal gibi bir ibare yok. Satıcı kendisi sorguladığında orijinal yazıyor ve İngilizce yazıyor, ben de ise Çince.

https://eksiup.com/p/eo1136s5qw8h

Bu ürün sizce orijinal mı klon mu? Kutu içeriğini de ekliyorum. Dediğim gibi Youtube'da kutu açılışı yapanlardan farklı. Diğer kutudan Doctor Coil diye çıkan siyah bir paket yok mesela

https://eksiup.com/p/7m1142qjzoge

• Beğendim Beğendim x 1
  18. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,736
    Ratings:
    +5,304 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    Hmm, özel ilgi alanım alırım bir dal :) Bu kodları/sorguları saklamak gibi lüzumsuz bir hobim var, şimdi baktım tam 100 tane olmuşlar. ~2.5 senede iyi arşiv olmuş (oha diyor ve kendimi kınıyorum) :p
    Olay nedir ne değildir ile başlayalım.. Amaç elinizdeki ürünün belirli bir kaynaktan yani üreticiden geldiğini ispatlamak, bunun için ambalajı açıp kazıdıktan sonra ilk defa sadece sizin görebileceğiniz ve tekil olan bir kod icat edilmiş, belirli bir algoritmaya göre artan/değişen rakam/harf topluluğu.Burada anahtar olan iki kavram "ilk defa sizin göreceğiniz" ve "tekil".
    İlgili kod üreticinin sitesine gidip sorulduğunda olası üç sonuç vardır;
    1- Kod gerçektir ve ilk defa sorgulanıyordur = olması gereken/ideal durum.
    2- Kod gerçektir ve "N" defa sorgulanmıştır = ürün gerçek olabilir, aynı kişi veya sonraki sahipleri tekrar sorgulama yapıyor olabilir.Ürün çakma olabilir, orijinal bir ürüne ait kod alınmış ve defalarca farklı kutulara basılmıştır.
    3- Kod sahtedir, haliyle üründe çakmadır = İlgili kod üretici sitesinde kayıtlı olmadığından (hatta tamamen atmasyon olduğundan) kontrol işlemi yapılamaz.
    Fi tarihinde elimde bu tank vardı ama artık yok, lakin o zamana ait durumunu aşağıda bulabilirsiniz.Görünen o ki üretici bu mekanzimayı kendi bünyesinden çıkartıp başka bir firmaya havale etmiş.Etiketlerin basım ve kontrol işleri farklı bir firma üzerinden yürüyor.Durumun böyle olduğuna emin olmak önemli, atmasyon bir siteden sahte bir ürünün doğruluğunu gene atmasyon bir şekilde kontrol edip gerçek ürün aldığınızı zannedebilirsiniz (net bir şekilde dolandırıcılık örneği, bkz. yakın zamanda cotton bacon pamuk hadisesi).Peki bu anlattıklarımı nasıl anlıyoruz, üretici sitesi olan www.advken.com 'a gidip destek bölümüne tıkladığımızda bizi farklı bir siteye yönlendiriyor; https://www.advken.com/support.html > http://www.china3-15.com/EnglishIndex.aspx Demek ki legal bir sitedeyiz, dönen bir dolap yok..

Eski site:

Yeni site (site ve muhtemelen database değişkliği nedeni ile kod ilk defa soruluyor yönünde bir tepki var, bu koşullar altında normal olduğunu düşünüyorum):

Tekrar yeni site ama ikinci defa:

Yeni sitedeki ilk resim sorgunun başarılı yani ürünün orijinal olduğunu söylüyor.Hemen ardından tekrar yapılan sorgu ise bu kodun daha önce yazan tarih ve saatte (haliyle onların zaman dilimine göre saat bizden farklı) ilk defa kullanıldığını, şu an ikinci defa kullanıldığı için dikkat edilmesi uyarısında bulunuyor;
    Hello, the security code you have queried (1000817834986114) has been queried once, the first query time is: 2019-05-03 03:33:24, if you are not the first query, please beware of counterfeiting!
    Hello, the security code you have queried (1000817834986114) has been queried 2 times, the first query time is: 2019-05-03 03:33:24, if you are not the first query, please beware of counterfeiting!
    ( < 3. sorgu)

Aynı kodunun tekrar eden sorgularda kullanılması halindeki olasılıklardan yukarıda bahsetmiştim, bence sizin durumunz da bire sıkıntı yok.Önce adam bakmış şimdi siz bakıyorsunuz, sitede olması gerektiği gibi davranıyor.
    Kutu konusuna gelecek olursak; Avrupa ve Amerika dahil üreticilerin zaman zaman ambalaj değiştirdiğini görüyoruz, Çin için daha sık karşılaşılan bir durum.Sizin durumunuz için %100 sorunsuzdur diye kesin bir garanti haliyle veremiyorum ama çok çok büyük ihtimal ile problem yok, elinizdeki ürün orijinal.
    Kod sorgu işlerinde tufaya düşmemek için dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var; ambalaj üzerindeki bardkod'u kullanmayın.Pratik gibi görünebilir ama kandırılma ihtimalide aynı şekilde kolay.. Ambalaj üzerinde yazan site adreslerine de aynı şekilde güvenmeyin, üreticiye ait siteyi siz bulun ve gidip kodu yazarak siz kontrol edin.Bu sayede doğru yere gittiğinize emin olabilirsiniz.

Kod algoritmasının tüm üreticiler arasındaki muhtemelen tek ortak noktası tekil olması, bunun dışındaki özellikler markaya ve zamana göre değişiklik gösterebilir;
    Smok: Eskiden aynı kod 40 kere sorulabilirdi, ilk tarih ve kaçıncı defa kullanıldığı belirtilerek devam ederdi (süper saçma hareket).Sonradan jeton düştü sistemi değiştirdiler, bir kaç sorgu sonrası kod imha oluyor (sonraki sorgularda böyle bire kod yok diyor).En son ne yapıyorlar bilmiyorum.
    Geekvape + Digiflavour: bir kaç sorgu sonrası kod imha oluyor, Smok için yazanlar aynen geçerli.Hatta bu konuda şöyle bir olaya şahit olmuşluğum var; bir arkadaşım ammit dual satıyordu.Alan vatandaş doğal olarak kutuyu açınca gidip siteden kontro letmek istemiş, ancak sitede bakım varmış ve kısmen çalışıyormuş (aktarılanlardan anlayabildiğim kadarı ile kod sorulmuş ama site cevabı döndüremeden boş sayfa gelmiş).Eleman satana ne iş diye sormuş, satan arkadaş kodu gönder ben bakayım demiş.Kontrol etmiş ve aynı manzara ile karşılaşmış.Durumu bana iletti, kodu ver bakalım dedim.Ben ertesi günü baktığıma site düzgün çalışıyordu ama üçüncü defa sorgulandı diyordu, arkadaşa durumu ilettim oda sattığı elemana iletmiş.Elemen tekrar siteye gidip bakmış ve kod bulunamadı uyarısı ile karşılaşmış, haklı olarak bu çakma diye çemkirmiş.Bizim arkadaşta müşteri memnuniyeti adına ürünü geri almak durmunda kaldı.Sonuç olarak aslında üründe bir sorun yoktu, dandik Çinlinin ciddiyetsizliği sonucu arkadaşa bir tank monte oldu..

Ufkunuzun daha fazla açılması için bkz. vakti zamanında başımdan geçen Tfv8 macerası: http://www.esigara.eu/konu/tfv8-the-good-the-bad-and-the-ugly.49604/
    Kopyalanmış kod, atmasyon kod vb bilimum rezaletin örneğini içerir :)
    Gene bir dünya yazmışım pff, umarım açıklayıcı ve faydalı olmuştur..

#178 sepet, 2 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 2 Mayıs 2019
    • Faydalı Faydalı x 6
    • Galip Galip x 1
  19. m3hm3t06

m3hm3t06
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien

Sepet,

Teşekkür ederim cevabın için. Gerçekten çok iyi bir analiz olmuş sonuca varmam için :)

Benim aklıma gelen de 2. kısımda bahsettiğin oldu. Aldığım ürünün kutusunda başka orijinal bir atomizerin sorgulama kodu mu yazıyor acaba dedim. Biliyorsunuz artık orijinal diye satılan bazı ürünlerde bu yapılıyor. İlk sorgulayan kişi ben olsaydım kafamda soru işareti olmazdı, doğrudan orijinal olduğuna inanırdım. Aslında ikinci sorgulayan benim olmam biraz şüphe uyandırsa da ilk sorgu, atomizeri aldığım günün yapılmış olması. Yani bana satan kişi ilk sorguyu dün yapıyor, hemen ardından ben ikinci sorguyu gerçekleştiriyorum. Senin de dediğin gibi ilk sorgulayan kişiye İngilizce olarak orijinal olduğu belirtiliyor, ikinci de ise Çince. Bu da garip aslında :LOL.:

Kod algoritmasını çözemesinler, orijinal kodları başkaları klon ürünlerde kullanmasınlar diye Barkod sistemini getirdiler. Lakin ben barkodu okutunca ADVKEN'in ana sayfasına gidiyor, mantıken orijinal olup olmadığını söylemesi gerekli, değil mantıken olması gereken bu ama öyle olmadı.

Yazdıklarından sonra dedim ki ürün orijinal ama ben bu kutuyla ve içerikle ilgili araştırma yaptığımda kafama yine sorular takıldı. Bendeki ürünün kutusu herhangi bir kutu açılımında yok, ne eskide bulabildim ne yenide. Sadece Google'da birkaç ürün görselinde bulabildim. Benim kutuda üretim tarihi 2018/11/28, epey yeni gözüküyor. Belki de yeni kutular böyle, 2019 yılında yeni bir inceleme videosu da bulamadım.

Bir rus sitesindekinin aynısı aslında.

https://xn--80aaxitdbjk.xn--p1ai/product/advken-manta-rta-resin-version-obsluzhivaemyy-bakomayzer/

Evet, içerik olarak tıpkı böyle.

Bir de ADVKEN'in sitesinde kutu içeriğine bakınca şöyle yazıyor;

• 1 X MANTA RTA
    • 1 X Doctor Coil Screwdriver
    • 1 X Replacement Glass Tube
    • 1 X Accessories Bag

Bendeki kutu içerinde ise şöyle yazıyor

1 X MANTA RTA
    1 X Replacement Glass Tube
    1 X Doctor Coil Accessories Bag

Yani 2. olan bende yok. Aklıma gelen benim ürün eski üretim ya da yeni üretim olup Coil tornavidasını maliyetten dolayı içine koymamışlar.

Bilmiyorum, kafam çok karıştı. Bir taraftan ürün orijinal diyorum, sonuçta ikinci sorgulayan benim, diğer taraftan neredeyse böyle bir kutu yok ne orijinali diyorum :D

Ayrıca senin başına geleni de tümüyle okudum. Ne yaptın sahte ürünü şu an, kullanıyor musun? Kullanıyorsan performansı nasıl. Gerçekten piyasa kötü durumda, bir şeylere parasıyla bile ulaşmak zor. Umarım en kısa zamanda ülkeye girişi serbest olur da böyle şeylere maruz kalmayız. :D

20. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,736
    Ratings:
    +5,304 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    Orijinal ürüne ait etiketin sahte ürüne aktarılması senaryosunu pek gerçekçi bulmuyorum, anca ikinci el satan biri kutuları değiştirerek yapabilir.Örneğin ben Tfv8'ler için yapabilirdim; gerçek kutuya çakma ürün koy sat gitsin.Bu işlem OHW likitler içinde yapılabilir; koda vs ye dokunmadan likiti boşalt, içine ev yap koy bas jelatini sat gitsin ;)
    Çoklu miktarda böyle bir şeyin gerçeklemesi hiç olası değil zaten, anca daha önce cotton bacon örneğinde belirttiğim gibi çakma bir siteden alakasız bir sorgu olayı olabilir.Dikkatsiz bir kullanıcı bu sayede kolayca aldatılabilir.
    Özellikle kutular ve bazen içerik zaman içinde değiştiği gibi, satıldığı ülkeye bağlı olarakta aynı olmayabilir.Adını şimdi hatırlamıyorum ama Rusyada bir mağaza zinciri var, orada satılan tüm ürünlerde kutuya yapıştırılmış (jelatinin altında) mağazaya özel hologramlı logo var.Şu an elimde örnek olmadığı için gösteremiyorum.Sonuç olarak imalatın başından sonuna kadar her şey aynı kalmayabilir..
    Verdiğiniz linkte ürün zaten konunun ilk sayfalarında görülenden farklı, "resin edition" diyor.Farklı bir cam var, hatta cam yok resin bubble var.
    Tfv8'lerin çakma olanları çöpe, normal olanları yeni sahiplerine gitti :)
    Sizde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, kafaya takılacak kadar şüphe uyandıran bir durum görünmüyor bence.

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.