Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Advken Manta RTA

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda AntonKrowley tarafından 4 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,841
    Ratings:
    +5,975 / 33
    Son günlerde adını pek sık duymaya başladığımız, Reload, Kylin, Ammit Dual gibi atomizer'lerin izinden giden bir başka DL atomizer'i olan Manta RTA şöyle bir ürün:

24 mm'lik bir çapa sahip olan Manta RTA normal camıyla 3 ml likit kapasitesi sunarken şişman camıyla ise (bubble glass) 4,5 ml likit alabiliyor.

Sadece çiftli coil olarak kurulum yapılan Manta RTA velocity tarzına yakın, altın kaplama bir deck'e sahip:

Yine akranları gibi üstten dolum ve alttan hava üflemeli olan Manta RTA 810 drip tip'leri destekliyor ve beraberinde ultem malzemeden üretilmiş bir 810 drip tip ile birlikte geliyor.

• Beğendim Beğendim x 4
    • Faydalı Faydalı x 2
    • Samimi Samimi x 1
  2. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,841
    Ratings:
    +5,975 / 33
    Sevgili @sepet yorumlarınız için bekleniyorsunuz. :)

3. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)

Alınan Beğeniler:
    2,736
    Ratings:
    +5,304 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    Bu kadar olur ha, şuan masada leşi yatıyor :) Kendisi ile münasebetimiz kısa sürdü, gerçekten de dendiği kadar kaprisliymiş.İki pamuklama denemem oldu, aktı da aktı.İleri ki bir zamanda belki daha küçük tel eşliğinde (her zamanki gibi 3.5. kullandım) tekrar bakmak lazım.İlk izlenim negatif benim açımdan, ilişkimin böyle başladığı ürünlerin geleceği pek parlak olmuyor genelde.Pek içemediğim için tadı tuzu hakkında hiç yorum yapamıyorum zaten :oops:

En bi olmamış yönü driptip yüksekliği ama, bu boy ile tankın üstüne dudağın değmemesi pek olanaklı değil.Ağzı burnu ısıtıp rahatsız etme potansiyeli yüksek, daha uzun driptip ile kullanmak şart gibi.
    Tombalak tank akımını da pek sevmiyor olmama rağmen bundaki orantı çok göze batmıyor, makul ayarlamışlar ne az ne çok olmuş.

• Beğendim Beğendim x 5
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  4. 007

007
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    477
    Ratings:
    +1,146 / 5
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.10.2015
    Güzel, özellikle sarı rengini beğendim. Deck üzerinde ki vidalar güzel, coil sıkı bir şekil de bağlanabilir. Pamuk havuzlarının genişliği ve derinliği kurulumu kolaylaştırıp likit beslemesini güzel ayarlar. Fakat yetersiz pamuklama yapıldığında şarıl şarıl likit akıtır. Pamuk havuzlarından beslemenin bol ve likit tüketiminin çok fazla olacağını düşünüyorum. Arada keyif yapmak için tercih edebilirim.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  5. 10-UR

10-UR
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    33
    Ratings:
    +57 / 19
    Sonunda manta'nin başlığı açıldı @AntonKrowley hocam sana ayrica teşekkürler.
    Keşke tecrübe etsende keyifle okusak.
    Ayrica @oXelight hocadan da bir videosunu bekliyoruz artik :)
    Ben de siparisini geçtim sıkıntı olmaz da elime ulaşırsa yorumlarimi paylasicam.
    Muadillerine göre mod uzerinde daha estetik duruşu,izlediğim videolardaki kişilerin olumlu yorumlari sonunda almaya karar vermistim.
    Bakalim serpent miniden sonra nasil bir deneyim yaşatacak.

6. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)

Alınan Beğeniler:
    2,736
    Ratings:
    +5,304 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    Griffin günlerini hatırladım bir an, nostaljik bir tank :)

7. ni4way

ni4way
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    466
    Ratings:
    +647 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    -
    15.11.2016
    Akıtanlar nasıl beceriyorlar anlamadım gitti doğrusu :/ İlk pamuklada on numara kurulum oldu oldukça basit zincir çekimde gayet güzel hiç bir sıkıntısı yok aroması gayet güzel akıtma kokutma yok on numara atomizer :)

• Beğendim Beğendim x 1
  8. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)

Alınan Beğeniler:
    2,736
    Ratings:
    +5,304 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    Aslında tank yapısal olarak akıtma potansiyeli olan bir dizayna sahip, kapağın içeri giren bölümü fazla uzun = extra basınç.Bir JFC düzeneği olmaması bu basınca karşı savunmayı zorlaştırıyor.Ama akıtması gereken zaman ilk dolum değil sonraki dolumlar olmalıydı.Bendeki örnekte peşinen koyverdi uzatmadı :) Daha küçük tel ile denemem lazım ama sonra bakarım artık.Pamuklama üzerine çalışmak lazım belli ki, o 2 ben 0 şuan :barefoot.:

• Beğendim Beğendim x 1
  9. ni4way

ni4way
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    466
    Ratings:
    +647 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    -
    15.11.2016
    Hocam 26*32 Alien Clapton ile sanırım 2.5 yada 3 mm kılavuza sardım 5 tur 0.20 ohm aldım pamukları kanala gelicek şekilde kestim , başta biraz çok pamuk kalmış sanırım zincirlemede sıkıntı yaratacak gibi oldu fazlalığı aldım sonrası mükemmel. 1 kere akıttım ondada likit doldururken hava kanalını kapatmamışım ...

10. 10-UR

10-UR
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    33
    Ratings:
    +57 / 19
    Şu tombul cam güzel görünüyor fakat olasi bir düşürmede hatta mod yan devrildiginde bile yere ilk camin temas edecekmiş gibi durmasi biraz korkutuyor.

11. ni4way

ni4way
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    466
    Ratings:
    +647 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    -
    15.11.2016
    Bugün yaşadım olayı , kulaklığı alırken mod düştü fotoğraftan bakarsanız tam ön panelin olduğu kısım masa ile temas etti yani camın temas alacağı tek nokta ama hiç bişey olmadı biraz şiddetli düştü fakat gel gör ki mantanın ilk geldiği gün düz camı takayım dedim biraz bastırdım çıt dedi kırıldı...

12. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)

Alınan Beğeniler:
    2,736
    Ratings:
    +5,304 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    Ben bu esnada bir teli de deniyorum, adını yazmak bile zor kutusundan bakayım :)
    3.5mm 6 tur; "(28ga+37ga)*2+24ga*37ga" = 35ohm.Bunu bir tur azaltıp belki çapı da 3'e düşürüp önce aynı miktarda sonra daha çok pamuk denemek niyetindeyim.Olmadı mamak çöplüğü.. :whistle.:

• Beğendim Beğendim x 1
  13. ni4way

ni4way
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    466
    Ratings:
    +647 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    -
    15.11.2016
    Hocam pamuğu verirken bol verin zincirde eğer korkutacak gibi oluyosa biraz kırpın tam ayarını buluyor. Yani ben öyle deneyimledim kendimce :/

14. 10-UR

10-UR
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    33
    Ratings:
    +57 / 19
    Hocam o nasil bir tel oyle ..
    Telin integralini alip, limit sonsuza giderken ga degerlerini hesaplayasim geldi :)

• Komik Komik x 4
  15. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,841
    Ratings:
    +5,975 / 33
    Ne Mamak Çöplüğü? A-aa. Madem çöpe atacaksın bana gönder? :p:ROFLMAO.:

• Komik Komik x 1
  16. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)

Alınan Beğeniler:
    2,736
    Ratings:
    +5,304 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    @Heredot_cevdet ve ben belediye ile protokol imzaladık, elektrik alamadığımız ürünleri bize ayrılan bölgeye döküyoruz :LOL.:

17. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,841
    Ratings:
    +5,975 / 33
    Tamam siz çöplüğün yerini söyleyin ben gider oralarda takılırım o da olur. :ROFLMAO.:

• Komik Komik x 2
  18. Engin Bakar

Engin Bakar
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +12 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Boxin
    Manta icin en iyi tel 4× 28ga × 38ga
    3mm 6 tur. 0.18-0.20 ohm arası
    --- Mesaj Birlestirildi, 4 Ocak 2018, Orjinal Mesaj Tarihi: 4 Ocak 2018 ---
    Alien tel

• Beğendim Beğendim x 1
  19. Heredot_cevdet

Heredot_cevdet
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    897
    Ratings:
    +1,718 / 12
    ah mamak ah üzülüyorum be

• Komik Komik x 1
  20. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)

Alınan Beğeniler:
    2,736
    Ratings:
    +5,304 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    @AntonKrowley 'un davetine icabet etmek ve rahat uyabilemk adına bir tur daha kurcalayayım dedim :)
    Daha önce de dediğim gibi pamuk miktarı nazik yollarla kurtarmayınca kaba kuvvete baş vurup miktar ve boyunu arttırdım.Aynı teli kullandım ama bir tur azalttım, artık 0.3ohm.Bana göre bu tankın ideali 3mm çap ve şahsi ohm tercihim 0.25 civarı.Bu kombinasyonuda bir daha ki sefere denerim artık.Öyle çok cafcaflı inceleme işleri pek tazrım olmadığından sadece yorumsal kısımlar olarak özet geçmeyi tercih ediyorum.Detaylar için sona video eklerim.
    Tank ile birlikte yeni bir telde denediğimden tespitlerim çok isabetli olmayabilir.Tel çok alengirli olduğunda anca ısınıyor, bu nedenle başlarda biraz sıçratma oldu ama bu tankın kabahati değil.Watt'ı 57.5'e çıkartınca sıçrama kesildi ve buhar hacimide yerine geldi.Normalde bu ohm değeri için ben 45 civarı tercih ederim ama tel daha fazlasını gerektirdi (telde güzelmiş bu arada).Tombalak tank ile hacim 4.5ml deniyor ama ben şırınga ile ~4 olarak ölçtüm.En az 5 olsa daha iyi olurdu diye fikir atıcam ortaya ama bunun sağlanabilmesi iki yolla olabilecekti;
    1-Tankı dışa doğru daha da genişletmek = çirkinleşecek.
    2-Baca boyunu uzatmak = buharı/aromayı etkileyebilir.
    Dual coil bir tank için bu hacim tam sınırlarda sayılır, küçük tankı ile daha sık doldurmak gerekecektir.Ayrıca kompakt ürün isteyenler bu bir avantaj.
    Aroma açısından gayet yeterli buldum ama aman tanrım dedirtecek bir durumu yok.Gayet gideri var diyebilirim, kimseyi üzmez.Boğaz vurumu konusuna gelirsek ilginç bir durum fark ettim.Kullanmakta olduğum likit başka tanklarda da kullandığımdan detaylarına hakimim (TugLyfe - Still Sippin 4mg).İçerdiği aromnalardan biri limon, hatta limon kabuğu tam olarak.Pastane limonatalarında kabuğun verdiği hafif acımtırak etkinin aynısı bu likitte var ve bana göre boğaz vurumu etkisini artırıyor.Lakin bu tankta kabuk etkisini biraz bastırılmış olarak algıladım, buhar ise tam anlamıyla ipeksi tabir edilen türden (hatta Amiit Dual'e çok benzettim).Kıvam olarak haşır haşır şeklinde değil (bu nası tarif?! ahah).Kullandığım ohm-watt ilişkisine göre buhar oldukça serin, bol pamuk kullanmış olmama rağmen zincir çekimde bir sıkıntı veya kayda değer bir ısınmaya denk gelmedim.Buna şaşırdım ve sevindim.Driptip'in yüksekliğinin çok düşük olması dudağınızın topcap'e değmesini zorunlu kılıyor.Topcap çok ısınmadığından dudağı rahatsız eden bir durum yok.Deniyorum diye şuan odamda göz gözü görmüyor, hızlıca bir tankı bitirdim ve ilk dolumu yaptım.Pamuklamanın çok iyi ayarlanmaması durumunda dolum esnasında akıntı yapması bu tankın bilinen ve beklenen sıkıntısı.Dolum sonrası bir sıkıntı yaşamadım ve bu duruma sevindim haliyle (bkz. mamak çöplüğüne giden yol :) ).Normal koşullarda kullanılması koşulu ile likit tüketimi mevcut ayarlarımla gayet makul, daha fazla tüketmesini beklerdim.Daha düşük ohm değerlere inildiğinde (mesela 0.15ohm) likit tüketim miktarı ve ısı artışını ayrıca değerlendirmek lazım ama bu derece düşük ohm benim tarzım değil pek.Hava hacmi son derece geniş, göründüğünden çok daha fazlasını sunuyor.Her iki yanda hava kanalları yüzük üzerinde 3 delik halinde bölünmüş, bana 2 delikli hali kafi geldi.Yüzük yeteri sıkılıkta dönüyor ve stopper mevcut.Ayrıca çıt çıtlı değil, istediğiniz hassasiyetde ayarlayabiliyorsunuz.Gel gelelim bana göre en can alıcı konu olan JFC bulunmayışına.Kullanıldığı yere göre ve yapana göre hem iyi hem kötü bir özellik bu.Elimdeki ürünlere baktığımda genel istatistik olarak da JFC problem çıkartan veya çıkartma potansiyeli olan bir şey.Bu ürün için pamuk işi doğru ise JFC ihtiyacı yok (demek ki yapan yapıyor arkadaş), epi topu 2 tank kullandım ama bir şey olacak olsa olurdu.
    Tombalak tank takıldığı moda göre extra dikkat gerektirebilir, olası bir devrilme halinde darbeyi karşılayacak yer direkman camın kendisi oluyor çünkü.Biraz daha genişçe bir mod ile kullanmakta fayda olabilir.
    Benim ciddiye aldığım bazı youtube kanallarında Reload RTA'ya en yakın deneyim olarak değerlendirilmiş.Ben o kadar iddialı bulmadım ama gayet güzel bir ürün olmuş diyebilirim genel anlamda.Tombalak tank olayını ben hiç sevmiyorum, hatta benim için bir almama nedeni ama bu üründe çok göze batacak derecede çirkin değil.Kutuda daha uzun bir driptip daha olsa iyi olurdu.İçinden çıkan tornavidaya bayıldım, sırf bunun için bile alınır yani o derece rahat ve efektif bir kullanımı var.Favorilerim arasına girdi demek için henüz çok erken ama potansiyeli var diyebilirim.Uzun süredir single coil kullandığımdan bu ürün dual ortamına tekrar bir kapı açtı benim için (ah o Kylin aah).
    Elime geçen tanklardan buna en çok benzeyeni Merlin Mini.Ama "genel anlamda" (aromasal açıdan kişiden kişiye göre değişir tabiki) ondan daha iyi ve daha sorunsuz bir ürün olduğunu düşünüyorum.
    Final olarak alınıp kullanılabilir bir ürün, pişmanlık uyandıracağını zannetmiyorum ama aklınızı uçuracak bir durumu da yok.Böyleyken böyle, elimden geldiğince çiziktirdim bir şeyler.Eminim zilibilyon tane yazım hatası olmuştur, kusuruma bakmayın ;)

Manta ve Manita baş başa :love.:

^^^ Video da katılmadığım bir nokta var, hava ayarının 2 ile 3 delik olması arasında fark var.Elaman aynı demiş ama bana öyle gelmedi..

@AntonKrowley bir daha böyle emrivaki yapma bak, hiç dayanamam 2 saat kasarım ederim yazarım :D
    --- Mesaj Birlestirildi, 4 Ocak 2018 ---
    Edit: 3. dolumda kasten AFC'yi kapatmadım, hala akan kokan yok.Demek ki klasik pamuk kullanım sitiline göre daha fazla abanmak gerekiyor bu arkadaşa..
    --- Mesaj Birlestirildi, 4 Ocak 2018 ---
    - Extra bakış açıları;

#20 sepet, 4 Ocak 2018
    Son düzenleme: 4 Ocak 2018
    • Faydalı Faydalı x 6
    • Beğendim Beğendim x 3
    • Galip Galip x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.