Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

30-35 watt arası tel seçimi

'Bir Bilene Sor' forumunda Mzkral tarafından 4 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

Etiketler:
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Mzkral

Mzkral
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +11 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tarot Nano+Nautilus 2
    Merhaba arkadaşlar tarot nano kullanıyorum ustunde pharaoh rda var.Yaklasik 30 35 watt kullanıyorum volt degeri 3.7i gecmesin diye.Sizce buna uygun handi teli kullanmam lazim clapton nikel vs birsuru çeşit var ve çok bilgim yok.Cevaplariniz icin şimdiden tesekkur ediyorum

2. gogo120

gogo120
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +295 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    24.03.2017
    3.7 volt hakkında bir başlık vardı. http://www.esigara.eu/konu/3-7-volt-efsanesi.49123/

Tel konusuda kişiden kişiye değişiyor.Mesela ben power modda kanthal tel kullanıyorum.Diğer teller için tcr modda kullanmanız gerekecektir. Tcr kullanımı için açılmış konularda var oradan bilgi sahibi olabilirsiniz.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,373
    Ratings:
    +3,737 / 27
    Single coil kurulumunda ve ortalama bir sarımla 30-40 watt arası iyi performans verecek tel 24 ga Kanthal ya da 24-25-26 ga SS316L'dir.

SS316L tercih ederseniz hem ısı kontrol modunda hem watt modunda kullanabilirsiniz.

3.7 volt saçma sapan bir efsanedir. Lütfen bunu kaale almayınız.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  4. Mzkral

Mzkral
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +11 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tarot Nano+Nautilus 2
    Tesekkur ederim hocam,salinim malinim dediler insani korkuttular :)

5. Jiabeas

Jiabeas
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    870
    Ratings:
    +1,210 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smoant Battlestar
    Salınım hep var hocam fakat direk voltla alakalı degil ısı ile alakalı , tellerin alasımları ile alakalı en az salınım yapan kantal fakat onu da gectim sık sık tel pamuk kullanarak onuda aşabilrsiniz. Düşük wattlarda düşük ısıda kullansanız bile uzun süre sonra zaten tel aroma ile birleşip deforme olmaya baslıyor . Ben düşük kullanıyorum deyip hep aynı tel pamuk kullanırsanız yine sıkıntı.

Watta volta cok takılmayın salınım acısından , tabi ampere dikkat edin güvenli pil sınırlarını asmayın cok düşük ohmlarda özellikle. Onun dısında sık sık tel pamuk degiştirip keyfiniz nası istiyosa öyle buharlayın .
    Aynı teller bile farklı markalarda deişiklik gösterirler o yüzden size tavsiyem elinizdeki tellerle ve sevdiginiz sabit bir likitle denemeler yaparak kendinize uyanı bulmak.

Genelde bu tip tavsiye konularında herkes kendine uyanı tavsiye eder fakat o size uymayabilir. En temizi deneme yanılma kolay gelsin.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.