Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

3.7 Volt efsanesi...

'Elektronik Sigara Genel' forumunda s.z.sahin tarafından 7 Mart 2017 tarihinde açılan konu

3.7 Volt efsanesi... 5 5 2votes
5/5, 2 oy

Etiketler:
  1. Konu
  2. Yorumlar (2)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,994
    Ratings:
    +11,275 / 102
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    04.02.2013
    Üstadım 3.7v mekanik mod ile bir alakası yok,zaten mekanik modda voltaj ayarı yok.

İlk mesajda bahsedilen formaldehit salınımı ile ortaya çıkan bir efsane.ilk dönem kullanılan cihazlar genelde top coilli cihazlardi.bu cihazlarda yapılan ölçümlerde fazla voltaj verildiğinde formaldehit seviyesi yüksek oluyordu.o sebeple 3.7v geçerek riske girilmemesi oneriliyordu.bottom coilin yayılması ile bu durum pek kalmadi.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
  2. mathus

mathus
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    smok nano one, joyetech
    Pil volt verir demedim zaten V=I*R formülden voltajın yükseltilmesinden dolayı çekilen akım değerinde bir artış olacak mecburen 3,7 volt değeri çekilen akım açısından uygunluk sağlamak için yapılıyor olamaz mı diye sormak istedim. Siz voltajı ne şekilde yükseltirseniz yükseltin direnç değişmediğine göre akım değeri değişecektir. Ben konuya başka açıdan yaklaştım pil ömrü ve pil güvenliği açısından. Ayrıca pilinizin verebileceği sürekli amper değerini geçmeyin demişsiniz. Modda amper değerini göstermediğine göre amperi ayarlamak için mecbur voltajı referas alacaz.

#342 mathus, 13 Mart 2019 08:15
    Son düzenleme: 13 Mart 2019 08:36
  3. mathus

mathus
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    smok nano one, joyetech
    Peki regüle mod bu düzenlemeyi yaparken bir voltaj artışı var sonuçta bu artışı ne ile sağlıyor. Direnç sabit olduğuna göre çekilen akımda bir artış oluyor ki buda pil ömrü açısından bi sakınca oluşturmaz mı.

4. url

url
    Expand Collapse
    E-sigara Nöbetçi
    ESF Hakem Heyeti

Alınan Beğeniler:
    3,192
    Ratings:
    +6,829 / 81
    Kullandiginiz Cihaz:
    Picolata
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    Geçenlerde
    Oluşturmaz. Bunu kabaca şöyle açıklayabilirim sanırım. Bir musluktan dakikada 2 birim su, dakikada 1 birim debi ile akıyor diyelim. Size daha tazyikli lazımsa ne yaparsınız, musluğun çıkış ağızını daraltırsınız. Akan su miktarı değişmez ama debisi değişir. Size suyu regüle etmiş olursunuz.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.